• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Propozita hospodarne'ho sistema


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
    22 minuty temu, Waksman napisał:

    Proszę mi wybaczyć za post pod postem, ale naszła mnie super idea związana z mapą w Sheets. Obok mapy kontynentu moglibyśmy stworzyć takie mapy dla miast systemowych, które będą działać analogicznie do mapy kontynentalnej. Zaznaczalibyśmy tam działki, budynki, pola, i inne tego typu rzeczy... Panie Ministrze @Kamiljan de Harlin - co Pan na to?

    Z niecierpliwością czekam aż system zostanie wprowadzony. 

    stopka.png.48df5fa58571eb4d8cdc02188436ec83.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    1 minutę temu, Oliwier Dymarski napisał:

    Z niecierpliwością czekam aż system zostanie wprowadzony. 

    Nie będę ukrywał, że ja też. Dla mnie moglibyśmy ten system wprowadzić od jutra, ale to wszystko zależy od Pana Ministra @Kamiljan de Harlin oraz @Rada Ministrów.

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: dowolne

  •   Zaimki: dowolne

    Jakbym mógł prosić o zebranie wszystkich ustalonych do tej pory zasad kierujących systemem do kupy, to by było super... Chcielibyśmy wraz z wydaniem rozporządzenia o przeprowadzeniu testów systemu gospodarczego prawnie usankcjonować jego działanie, aby wszystko było dla każdego jasne (szczególnie dla sądu 🙏).

     

    • Kocham to! 3
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    9 minut temu, Kamiljan de Harlin napisał:

    Jakbym mógł prosić o zebranie wszystkich ustalonych do tej pory zasad kierujących systemem do kupy, to by było super... Chcielibyśmy wraz z wydaniem rozporządzenia o przeprowadzeniu testów systemu gospodarczego prawnie usankcjonować jego działanie, aby wszystko było dla każdego jasne (szczególnie dla sądu 🙏).

    No to tak...:

    1. System działa w oparciu o produkcję, transport i zbywanie towarów, gdzie każdą z tych rzeczy zajmują się firmy państwowe, jak i prywatne,
    2. System działa w połączonych ze sobą skoroszytach w Google Sheets, gdzie prowadzi się jego działanie,
    3. W systemie istnieją receptury na produkcję towarów, dzięki którym przedsiębiorstwa je produkują,
    4. Aby produkcja miała miejsce, przedsiębiorstwo musi posiadać odpowiednią ilość wykupionej energii, która maleje wraz z produkcją (ilość zużytej energii wzrasta wraz z ilością produkowanych przez daną firmę towarów, przy ustalonej odgórnie liczbie, np. 1 towar = 10 j energii zużytej),
    5. Do systemu dołączone są mapy - kontynentu (podzielona na kwadranty i sektory) oraz miast, przy użyciu których dane z systemu są wizualizowane,
    6. Transport towaru odbywa się poprzez nadanie go przez firmę produkującą do firmy odbiorczej. W zależności od ustaleń stron, towar jest narracyjnie przewożony przez firmę transportową, a następnie dodawany do magazynu firmy docelowej po zakończeniu narracji przewozu.

    Z takich podstawowych założeń to wszystko. Reszta wyjdzie w praniu.

    • Lubię to 2

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    6 godzin temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

    Rozumiem że w dalszym ciągu zakładamy do realizacji tego systemu wykorzystanie forum jako głównego narzędzia?

    Głównym narzędziem będą skoroszyty w Google Sheets - to tam przechowywane będą wszystkie dane. Forum będzie wyłącznie formą komunikacji producent <-> przewoźnik <-> odbiorca, a także użytkownik systemu <-> administracja systemu (informacje o przyjęciu/zbyciu towaru, i tak dalej).

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Brzmi na niezłe rozwiązanie. W przyszłości dalekiej moglibyśmy zaprogramować taką mapę w realiach własnych systemów informatycznych bo nie wydaje się to jakieś niesamowicie trudne. Taki system w połączeniu z systemem bankowym na razie jednak wystarczy dla Obywateli. Wysuwam jednak tutaj kilka pytań odnośnie systemu:

    • czy system transportu ma być jedynie narracyjny czy też to będą uwzględnione mechaniki infrastruktury w systemie? Czy będzie mogła istnieć branża przedsiębiorstw transportowych (ropa wszakże jest surowcem wykorzystywanym dla paliw)
    • w jaki sposób wykupić będzie można energie? Jak zrobić to realistycznie?
    • czy te sektory/kwadraty będą miały jakieś indywidualne właściwości wpływające na "grę"?
    • Moja propozycja jest taka by dane regiony miały np. swoje specjalne właściwości np. dany region byłby mógł mieć złoża jakiegoś konkretnego surowca (np. drewno, pola uprawne, ropa i gaz (nawet na morzu), węgiel, żelazo i inne metale) - dzięki czemu gospodarka będzie urozmaicona o tyle, że nie będzie sytuacji kiedy jakieś państwo mieć będzie każdy rodzaj przedsiębiorstwa przez co praktycznie nie będzie wymiany wartości za wartość... jednakże gdy uzależnimy nieco gospodarkę od uwarunkowań ziem - będzie trwała zależność i regiony będą mogły poszczycić się swą unikalnością... 
    • Jeszcze mnie natchneło takie pytanie - czy tak jak w MBP te towary będą jedynie czysto narracyjne? Fajnie byłoby gdyby owe towary miały jakikolwiek realny wpływ na życie Obywateli. 

     

    Edytowane przez AleksanderNovak
    • Kocham to! 1
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    5 minut temu, AleksanderNovak napisał:

    czy system transportu ma być jedynie narracyjny czy też to będą uwzględnione mechaniki infrastruktury w systemie? Czy będzie mogła istnieć branża przedsiębiorstw transportowych (ropa wszakże jest surowcem wykorzystywanym dla paliw)

    Słuszna uwaga. Skoro firmy przy produkcji zużywają energię, to firmy transportowe mogą zużywać paliwo. Nie jestem pewien czy w tym przypadku powinniśmy uzależniać zużycie paliwa od jakiegoś czynnika. Myślę, żę odgórne ustalenie np. wszystkie firmy transportowe zużywają na jeden transport X jednostek paliwa, zdecydowanie wystarczy.

    7 minut temu, AleksanderNovak napisał:

    w jaki sposób wykupić będzie można energie? Jak zrobić to realistycznie?

    Ja widzę to tak, że państwo tworzy elektrownie, które ogłaszają plany energetyczne. Zainteresowana planem firma wykupuje taki plan, i ma energie. Ot prosta sprawa, żeby nie komplikować specjalnie.

    9 minut temu, AleksanderNovak napisał:

    czy te sektory/kwadraty będą miały jakieś indywidualne właściwości wpływające na "grę"?

    Nie przewidywałem tego, ale pomysł ciekawy. W związku z:

    9 minut temu, AleksanderNovak napisał:

    Moja propozycja jest taka by dane regiony miały np. swoje specjalne właściwości np. dany region byłby mógł mieć złoża jakiegoś konkretnego surowca (np. drewno, pola uprawne, ropa i gaz (nawet na morzu), węgiel, żelazo i inne metale) - dzięki czemu gospodarka będzie urozmaicona o tyle, że nie będzie sytuacji kiedy jakieś państwo mieć będzie każdy rodzaj przedsiębiorstwa przez co praktycznie nie będzie wymiany wartości za wartość... jednakże gdy uzależnimy nieco gospodarkę od uwarunkowań ziem - będzie trwała zależność i regiony będą mogły poszczycić się swą unikalnością... 

    Można to zrobić poprzez wklejenie emotek w pojedyncze komórki, które odpowiadają danemu surowcowi. Wraz z ich wydobyciem ich zapas maleje. Jak się skończy to... System można jakoś zresetować 😄

    10 minut temu, AleksanderNovak napisał:

    Jeszcze mnie natchneło takie pytanie - czy tak jak w MBP te towary będą jedynie czysto narracyjne? Fajnie byłoby gdyby owe towary miały jakikolwiek realny wpływ na życie Obywateli. 

    Nie mamy żadnego systemu "zarządzania postacią", przez co wprowadzenie nie-narracyjnych korzyści z towarów może być trudne, ale jak najbardziej wykonalne. Pierwsza myśl jaka przychodzi mi do głowy to ułożenie jakiegoś systemu np. mieszkaniowego, dzięki czemu można by np. kupować meble czy jakieś farby i inne tego typu rzeczy... No ale - tutaj trzeba temat przegadać, bo mi nic innego na myśl nie przychodzi.

    • Lubię to 2

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hmmm, nie myślałem za bardzo by te surowce były wyczerpywalne, raczej by były trwałe... takie uproszczenie... ale to kwestia jeszcze do dyskusji. Pomysł z nieruchomościami jest dobry, i w ogóle opłacanie ich byłoby spoko, bo na ten moment każdy ma ogromne firmy nawet jak realnie nie mają one zbyt dużych zysków. Musimy włączyć kreatywność jeśli chcemy by towary faktycznie w oczach Obywateli miały wartość, by były atrakcyjne, by faktycznie były nagrodą... Muszę popatrzeć na sarmacki system i tamtejsze rozwiązania

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    5 minut temu, AleksanderNovak napisał:

    Hmmm, nie myślałem za bardzo by te surowce były wyczerpywalne, raczej by były trwałe... takie uproszczenie... ale to kwestia jeszcze do dyskusji. Pomysł z nieruchomościami jest dobry, i w ogóle opłacanie ich byłoby spoko, bo na ten moment każdy ma ogromne firmy nawet jak realnie nie mają one zbyt dużych zysków. Musimy włączyć kreatywność jeśli chcemy by towary faktycznie w oczach Obywateli miały wartość, by były atrakcyjne, by faktycznie były nagrodą... Muszę popatrzeć na sarmacki system i tamtejsze rozwiązania

    Nieograniczone surowce też spoko. Żeby jednak nie było tak łatwo można wprowadzić ograniczenie maksymalnej ilości wydobycia na dzień danego surowca na osobę 😄

    A co do działek firm - im większa, tym wyższy czynsz czy coś. Od komórki np. liczyć 5 Ꞥ, i tyle.

    • Lubię to 1

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    20 minut temu, AleksanderNovak napisał:

    ogólnie by jakoś wpoić system gospodarczy odpowiadam sie za biurokracją na wzór Sarmacki. 

    Rozwiniesz? Nie siedzę specjalnie w Sarmacji, a chętnie poznam ich sposób.

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001

    Zacząłem nanosić dane na mapę. W Kwadrancie #1 sektorze nr 5 dodałem miasta na Doctrinie, a w Kwadrancie #2 dodałem miasta Muratyki oraz Westlandu - powinny być wszystkie. Została nam tak naprawdę Kiriania i wydzielenie Komarchii Nordackiej + miasta. @Bolesław Kirianóo von Hohenburg masz tam jakąś mapę miast w Kirianii?

    Ogólnie ja naniosę miasta, reszta infrastruktury i jej naniesienie na mapę, w mojej opinii, powinno leżeć w gestii danej prowincji. Osoby zainteresowane proszę o podesłanie mi swojego Gmaila, żebym mógł je dodać do uprawnionych, którzy mogą edytować skoroszyt @Mieszkaniec Muratyki @Mieszkaniec Kirianii @Mieszkaniec Westlandu. 

    Inne pytanie mam do osób z Winkulii - czy bylibyście zainteresowani dołączeniem do projektu takiego systemu? Jeśli tak, to część dyskusji można przenieść na forum Winkulii i tam dogadać szczegóły @Mateusz Żmigrodzki @Artur Kardacz @Erik Otton von Hohenburg

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  • NIO: 2908210003

  • NIO: 2908210003
    3 godziny temu, Waksman napisał:

    Ogólnie ja naniosę miasta, reszta infrastruktury i jej naniesienie na mapę, w mojej opinii, powinno leżeć w gestii danej prowincji. Osoby zainteresowane proszę o podesłanie mi swojego Gmaila, żebym mógł je dodać do uprawnionych, którzy mogą edytować skoroszyt @Mieszkaniec Muratyki @Mieszkaniec Kirianii @Mieszkaniec Westlandu. 

    No na razie dobrze to wygląda. Jeżeli chciałbym nanieść np. porty w Koribii mam to zgłaszać poniżej czy mam ubiegać się o uprawnienia do edycji.

    8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

    99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    1 minutę temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

    No na razie dobrze to wygląda. Jeżeli chciałbym nanieść np. porty w Koribii mam to zgłaszać poniżej czy mam ubiegać się o uprawnienia do edycji.

    Podeślij mi swój e-mail na Discordzie albo tutaj pocztą, to wrzucę cię do uprawnień - zdecydowanie łatwiej tak będzie 🙂

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001

    Kolejna aktualizacja prac - udało mi się policzyć skalę. Wielkość jednej komórki to dokładnie 45,48 kilometra, także trochę to nasze państwo ma. Dzikie te odległości będą 😂

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
    59 minut temu, Waksman napisał:

    Kolejna aktualizacja prac - udało mi się policzyć skalę. Wielkość jednej komórki to dokładnie 45,48 kilometra, także trochę to nasze państwo ma. Dzikie te odległości będą 😂

    A jeszcze Ci mało pikseli…

    stopka.png.48df5fa58571eb4d8cdc02188436ec83.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    9 minut temu, Oliwier Dymarski napisał:

    A jeszcze Ci mało pikseli…

    Mi mało? Wręcz przeciwnie! Jest tyle niezagospodarowanego terenu w naszym kraju, że to jest dramat. Broń Boże nie w głowie mi dodatkowe piksele, jak to mi niektórzy zarzucali 😂

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

    Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

    Zarejestruj nowe konto

    Załóż nowe konto. To bardzo proste!

    Zarejestruj się

    Zaloguj się

    Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

    Zaloguj się
     Udostępnij