Jump to content
×
×
 • Create New...

Artur Kardacz

Members
 • Posts

  23
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Artur Kardacz last won the day on October 29

Artur Kardacz had the most liked content!

Recent Profile Visitors

457 profile views

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

Data przyjazdu

Pełne dane

Podpis

Artur Kardacz's Achievements

Explorer

Explorer (4/17)

 • Reacting Well
 • Collaborator
 • One Year In
 • Conversation Starter
 • Dedicated

Recent Badges

16

Reputation

 1. Mamy do dyspozycji trzy porty w: Gdyni, Małym Porcie oraz Hokas. Nie wiem jak duże są te porty ale pomyślałem aby rozłożyć I Flotę pomiędzy nimi. 72 okręty to sporo i wątpię aby jeden port logistycznie to uniósł. W tych miejscach chciałbym zaproponować budowę pierwszych systemów przeciwlotniczych "Aleksander". Porty, szczególnie te wojskowe, mają znaczenie strategiczne i należy należycie je zabezpieczyć. Co do sprzętu i okrętów proponuję oczywiście ten ze Związkowych Zakładów Zbrojeniowych. Chyba że Hawiland posiada własną stocznię wojskową i jest w stanie sam konstruować okręty.
 2. Soreczka, że tak post pod postem. Trochę popracowałem nad organizacją Marynarki Wojennej Hawilandu. Obecnie będzie ona składała się tylko z jednej floty. https://drive.google.com/file/d/1pTPfLX6tT051waDWOpiFYpQAaUAQIz55/view?usp=drivesdk Flota została utworzona z myślą o ochronie wybrzeża Królestwa Hawilandu. Będzie składała się głównie ona z jednostek defensywnych, takich jak okręty ochrony wybrzeża oraz patrolowce. I Flota ochrony wybrzeża podzielona będzie na dwie morskie brygady OW, a te z kolei na dwa dywizjony OW oraz grupę okrętów wsparcia. Organizacja dywizjonu w każdym przypadku będzie taka sama. Podzielony został on na dwie grupy okrętów ochrony wybrzeża, grupę okrętów podwodnych oraz patrolowych. W sumie w całej I Flocie będzie służyło 72 okrętów (włączając w to okręty wsparcia (logistyczne)). Głównie będą to okręty ochrony wybrzeża. Ze swojej strony mogę zaproponować winkulijskie OPF-FZZ-02 służące w naszej marynarce. http://forum.winkulia.eu/showthread.php?tid=2027&pid=13952#pid13952 Okręty te są zdolne do niszczenia okrętów podwodnych, neutralizowania min oraz są doskonale uzbrojone. Dla urozmaicenia floty możemy dorzucić jeszcze nowoczesne okręty "E" tego samego typu. Przeanalizujcie sobie wszystko na spokojnie (przede wszystkim dajcie znać czy grafika jest czytelna). Jeśli macie jakieś uwagi to śmiało piszcie.
 3. 13 października w Winkulii rozpoczęto budowę linii kolejowej między Rutzelburgiem a Ruhn. Końcowa stacja będzie centrum przeładunkowym dla sprzętu i towarów wysyłanych do Królestwa Hawilandu. Stamtąd poprowadzona zostanie kolejna linia, tym razem do Gave i Jouv. Przed ekipami budowlanymi jeszcze sporo pracy. Licząca trzy tysiące kilometrów trasa powinna zostać kończona na przełomie listopada i grudnia.
 4. Mapa bardzo by się przydała w kontekście pomocy militarnej dla Hawilandu. JKM Tadeusz zapowiedział rozbudowę infrastruktury drogowej aby zwiększyć możliwości logistyczne.
 5. Do Hawilandu wysłana została II Brygada piechoty (I Dywizji piechoty "Wilk"). Miejsce stacjonowania winkulijskiego wojska wypadło na Górską Bazę Wojskową Dane. Po rozmowie z JKM Tadeuszem uznaliśmy, że będzie to najlepsze miejsce dla moich żołnierzy. Z JKM dyskutujemy o przyszłej organizacji armii Hawilandu. Pojawiło się kilka koncepcji, które spotkały się z aprobatą Króla. Jednakże jeszcze dużo pozostało nam do przedyskutowania. Poruszyliśmy również temat budowy linii kolejowej, biegnącej z Gave i Jouv do Winkulii. Linia kolejowa znacznie usprawnia transport sprzętu, wojska oraz ogólnie zwiększy nasze możliwości logistyczne. Oprócz tego Król zapowiedział ambitny plan modernizacji całej infrastruktury drogowej w kraju.
 6. Dziękuję za podesłane informacje, na pewno bardzo się przydadzą. Analizując Waszą sytuację geopolityczną można dojść do wniosku, że znajdujecie się w bezpiecznym miejscu. Nie sądzę aby spotkała Was jakaś agresja ze strony II Federacji Nordackiej (Kiriania), Insulii czy też Repujerstanu. Największe wątpliwości wzbudza jednak granica na wschodzie. Państwa post-brodryjskie powstały niedawno i nie sposób przewidzieć ich przyszłości. Jeśli miałbym wysyłać wojska, to właśnie tam. Proponuję aby winkulijski kontyngent stacjonował w Górskiej bazie wojskowej Dane. Sami napiszcie co o tym myślicie. Dodatkowo na tym etapie możemy pomyśleć nad budową lini kolejowej z Gave i Jouv do Winkulii. Ułatwi to transport sprzętu i ogólnie usprawni logistykę.
 7. Pora wziąć się do pracy. Na początku chciałbym jednak prosić Was o kilka rzeczy. Po pierwsze. Czy mieliście/macie jakieś plany na rozwój wojska? Nie chcę psuć Wam koncepcji. Jeśli nie, postaram się takową przygotować. Po drugie. Potrzebuję mapy państwa, najlepiej z miastami i żeby była względnie normalnej jakości. Po trzecie. Jakiekolwiek informacje o gospodarce, infrastrukturze, bazach, fabrykach wojskowych itp. Widzę, że macie tutaj firmę zbrojeniową. To bardzo dobrze, brakuje tam tylko specyfikacji prezentowanego sprzętu. Bez tych informacji nie jestem w stanie ocenić przydatności tego sprzętu. Jeśli się da to proszę o uzupełnienie tego.
 8. Artur Kardacz

  Hade!

  Dobry wieczór Hawiland. Być może część mnie kojarzy, jestem Artur Kardacz von Hohenburg i przybywam do Was z Winkulii. Wcześniej pełniłem tam urząd Ministra Stanu, dziś odpowiedzialny jestem za sprawy międzynarodowe, gospodarkę oraz wojsko. Najprawdopodobniej zostanę oddelegowany tutaj jako attache wojskowy, w ramach traktatu jaki podpisały nasze państwa, jednakże oficjalnego powołania nie ma więc moja obecna wizyta ma charakter zapoznawczy. Po prostu chciałem się przywitać, zapoznać z krajem, obywatelami i tak dalej. Z wojskiem związany jestem od 2018 roku, wtedy to działałem w już nieistniejącym Królestwie Athos. Za wielkiego eksperta się nie uważam, są lepsi w tej dziedzinie, no ale to sami ocenicie. Liczę że moja obecność przyniesie trochę pożytku Hawilandowi. Pozdrawiam cieplutko. EDIT: a jednak już powołany. http://forum.winkulia.eu/showthread.php?tid=5384
 9. To zachęcam do odwiedzin. Spokojnie działamy sobie za wschodnią granicą. Pomijając sympatię, jaką dążą "demokraci" premiera Bolesława, to bardzo smuci mnie nazywanie działań dyplomatycznych i próbę unormowania stosunków wizytą u kolegów. Panowie, tyle krzyczeliście o budowaniu dobrych relacji a nie dajecie dobrego przykładu.
 10. Nie wiem po co te złośliwości. Poniekąd zostałem wywołany do tablicy więc w moim geście jest wyprostować sprawę. Naprawdę nie rozumiem po co to wszystko.
 11. Przepraszam. Nie wiedziałem że innym osobom nie można uczestniczyć w dyskusjach. Następnym razem zapytam o zgodę.
 12. Służę pomocą http://forum.winkulia.eu/showthread.php?tid=5359&pid=30503#pid30503
 13. Gratuluję Hawilandowi dobrego wyniku. Oby tak dalej! Artur Kardacz Minister Stanu ZW
 14. W imieniu Jego Wspaniałomyślności oraz wszystkich obywateli Związku Winkukijskiego, pragnę złożyć Hawilandowi najserdeczniejsze życzenia z okazji rocznicy niepodległości. Oby wytrwałość i chęć rozwoju nie opuszczała Was nigdy. Niech żyje Hawiland! (-) A. Kardacz Minister Stanu ZW