• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Artur Kardacz

Mieszkaniec
 • Postów

  64
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana Artur Kardacz w dniu 24 Grudnia 2023

Użytkownicy przyznają Artur Kardacz punkty reputacji!

O Artur Kardacz

Ostatnie wizyty

590 wyświetleń profilu

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

Data przyjazdu

Pełne dane

Podpis

Osiągnięcia Artur Kardacz

Entuzjasta

Entuzjasta (6/17)

 • Reakcjonista
 • Dyskutant
 • Roczek
 • Inicjator rozmów
 • Oddany

Najnowsze odznaki

46

Reputacja

 1. Do Hawilandu oddelegowany zostałem jako oficjalny przedstawiciel Winkulii. Pomoc Zjednoczonym Siłom Zbrojnym leży poza moimi kompetencjami. Dopóki nasze państwa nie nawiążą współpracy w tej sprawie, nie ma możliwości na jakąkolwiek pomoc z mojej strony. Prywatnie też nie chcę mieszać się w żadne współprace (z całym szacunkiem dla Szanownego Pana Alberta).
 2. Od pewnego czasu trwa poszukiwanie modelu samolotu, spełniającego specyfikację myśliwca wielozadaniowego. W kręgu zainteresowania dowództwa znajdowały się dwie maszyny. Produkowany przez rodzimy przemysł MontAir 183 oraz winkulisjka Ardeda. Jako attache wojskowy przeprowadziłem analizę obu maszyn i sporządziłem ocenę ich przydatności. Obecnymu Dowódcy i JKM Bolesławowi przesyłam raporty. Proszę o zapoznanie się z nimi i opinię. Ze względu na istotny charakter sprawy, rekomenduję niezwłoczne rozpoczęcie produkcji. Specyfikacja maszyn https://drive.google.com/file/d/1NeIxXiznNE7cP1z8Dry7zCu3ftRUCPhz/view?usp=drivesdk Ocena https://drive.google.com/file/d/1jO3K9hhuynwS1pQ7pxh5cqLuzt_6UVWD/view?usp=drivesdk
 3. Czy raport został sporządzony? Chociaż po podpisie wiedzę, że Szanowny Pan obecnie jest niedysponowany.
 4. Dozgonne dzięki. Wszystko działa. Przy okazji uprzejmie proszę o stworzenie podforum "Biuro Dowódcy" i umiejscowienie go na samej górze. Sądziłem, że mógłbym zrobić to jako moderator. Niestety nie widzę żebym miał takową możliwość.
 5. Witam serdecznie, Czy jest szansa uzyskania uprawnień moderatorskich w dziale "Siły Zbrojne", który znajduje się na forum Królestwa Hawilandu? Bardzo bym o to prosił. Uprawnienia znacząco ułatwią mi wykonywanie moich obowiązków, związanych z dowodzeniem i odbudową Hawilandzkich Sił Zbrojnych.
 6. W takim razie to też należałoby uwzględnić w konstytucji. Tak samo sposób przedwczesnego odwołania Kanclerza. O ile dopuszamy w ogóle taką możliwość.
 7. Jaka jest w ogóle rola Kanclerza w naszym kraju? Nie widziałem żadnego aktu, który by to regulował. Proponowana konstytucja również niewiele mówi. Oprócz tego, że Kanclerz kieruje pracami Parlamentu Narodowego i może wydawać zarządzenia.
 8. Wczoraj doszło do podpisania dwóch umów z firmami: • Hohenburg Wapen - którego zadaniem będzie opracowywanie i produkcja broni osobistych dla Hawilandzkich Sił Zbrojnych. Dzięki tej umowie na wyposażeniu sił lądowych znajdą się m.in pistolety bojowe KVW-D 01, karabinki SAR-KA-1 oraz karabiny wyborowe STL-KW-1 (te dwa ostatnie znajdują się w ofercie Związkowych Zakładów Zbrojeniowych). • Hohenburg Bouwbedrijf - zadaniem tejże firmy będzie remont istniejących baz wojskowych (według nieoficjalnych doniesień większość z nich znajduje się w opłakanym stanie) oraz budowa nowych. Hohenburg Bouwbedrijf zajmie się również budową wszelkich innych instalacji militarnych (takich jak bunkry, lotniska itp.)
 9. Górska baza wojskowa w Dane, Królewska baza wojskowa w Hokas oraz pozostałe bazy i porty rozbudowane zostaną o naziemne systemy przeciwlotnicze Speer. Budowa takich systemów poważnie uszczupli budżet Hawilandzkich Sił Zbrojnych. Jednak proszę uwierzyć, gra jest warta świeczki. Przede wszystkim chodzi tu o bezpieczeństwo naszych baz i znajdujących się tam żołnierzy. Ta kwestia jest tak kluczowa, że należy bezzwłocznie ją zrealizować. Dzięki nowoczesnym systemom przeciwlotniczym będziemy mogli skutecznie chronić się przed nalotami i ostrzałami z broni dalekiego zasięgu. Obecnie Hawiland nie posiada jakichkolwiek możliwości obrony przed atakiem z powietrza. Inwestycja w obronę przeciwlotniczą ma naturalnie to zmienić. Zainwestowanie środków w ten rodzaj infrastruktury obronnej może też stanowić odpowiedź na rozwijające się siły powietrzne wokół nas. Wszystko to w myśl teorii kontrastu, czyli szukania przeciwwagi w budowaniu wojska. Naziemne systemy Speer, obok kołowych systemów przeciwlotniczych, będą stanowiły o skutecznej ochronie naszej przestrzeni powietrznej. Budowa systemów ruszy wraz z końcem miesiąca i obejmie ona wszystkie bazy oraz porty w kraju. W budowę zaangażowani będą winkulijscy specjaliści, doświadczeni w budowie tych systemów. Szacuję się, że obrona plot ma uzyskać pełną gotowość w następnym roku.
 10. Świetna gazetka. Bardzo ładna wizualnie, ciekawe tematy oraz statystyki. Z niecierpliwością wyczekuję kolejnego wydania.
 11. Dzień dobry, Jako nowy dowódca Hawilandzkich Sił Zbrojnych proszę o przesłanie mi, w wiadomości prywatnej rzecz jasna, specyfikacji samolotów MontAir 183. Bez tych informacji nie jestem w stanie stwierdzić, czy oferowane przez Was maszyny spełniają wymogi nowego dowództwa. Pozdrawiam