Jump to content
×
×
 • Create New...

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Federation Citizen
 • Posts

  619
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  34

Bolesław Kirianóo von Hohenburg last won the day on October 24

Bolesław Kirianóo von Hohenburg had the most liked content!

4 Followers

About Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Recent Profile Visitors

1,539 profile views

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

Data przyjazdu

Podpis

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

I Premier II Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Bolesław Kirianóo von Hohenburg's Achievements

Experienced

Experienced (11/17)

 • Posting Machine
 • Very Popular
 • One Year In
 • One Month Later
 • Dedicated

Recent Badges

267

Reputation

 1. Szanowni Kongresmeni! Szanowny Obywatelu! Zaczynając od końca: oczywiście, że nie będziemy stawiać nikogo przed żadnym sądem za posiadanie obywatelstwa jakiegokolwiek państwa. Nigdy nikt z konserwatystów o tym nie mówił, a jest to wymysł paranoicznych zapędów kolegi @Albert Fryderyk de Espada. Neo-sądów nie będzie, ku pańskiemu, jak mniemam, ubolewaniu. Rozumiem, że masz pan odpowiednią kandydaturę obywatela na sędziego... Jestem zdziwiony pańską nagłą zmianą zdania. Przyszedł pan przewodniczący, pokręcił nosem a pan mu wtóruje i zakładając foliową czapeczkę roztacza wizję komisji wrzucającej ludzi do pudła pod przykrywką walki z agenturą zdradziecką w naszym kraju. Tacy to zawsze głośno krzyczą, że nie wolno, bo totalitaryzm, a jeżeli będzie rewolucja czerwonych zatka pan oczy czy może ochoczo poprowadzi podobnych sobie do kolaboracji? Jest pan zerem, panie Waksman.
 2. Nie mamy trybunału stanu, więc domyślam się, że Albertowi chodziło o postawienie przed obliczem komisji. Jest to ograniczanie swobód obywatelskich?
 3. Tymczasem post niżej kolega Leonid przypomina, że żadne przepisy nie obowiązują, a Kongres musi je uchwalić. Chętnie w przeciągu paru dni sam złożę projekt takiej ustawy, ale do tego czasu żadne prawo nie zostało złamane, tak jak w przypadku pierwszego klona na terenie II Federacji.
 4. Na jakiej podstawie niezgłoszony oficjalnie klon de Harlina został zaakceptowany przez NKI a następnie podany do wiadomości publicznej, a niezgłoszony oficjalnie klon Ziemiańskiego nie?
 5. Ponieważ ZKRR prowadzi jawnie ekspansjonistyczną politykę i pociągnięty przeze mnie za język na forum Bastionu Robert Drenin napomykał coś, żeby mogliby doprowadzić do rewolucji w jakiejś mikronacji, ale to w sumie zależy od okoliczności itp. Raz to już nawet zrobili: https://zkrr.vnacja.pl/forum/viewtopic.php?t=1177. Jeśli są gotowi do takich rzeczy, to szpiegować mogą tym bardziej.
 6. Da to przejrzystość i odbierze argument osobom twierdzącym, że Prezydent kogoś faworyzuje. Czym są te Mazury, do których pańska prowincja nawiązuje? Co do samego projektu regulaminu, mam pytanie do autora @Albert Fryderyk de Espada: w projekcie jest wspominane o Vajs-Spikerach. Po co więcej niż jeden, zwłaszcza w pięcioosobowym składzie Kongresu?
 7. Szanowny Spikerze, Szanowni Kongresmeni, Pan Prezydent II Federacji wyznaczył mnie do ponownego skompletowania, drugiego już, rządu. Osoby, z którymi współpracowałem dotychczas w ramach gabinetu, albo okazały się ludźmi godnymi zaufania, albo ludźmi, którzy trafili na swoje stanowisko w złym miejscu i czasie, ale miały dość odwagi, żeby poprosić o odwołanie. W związku z tym nie widzę konieczności proponowania żadnej nowej twarzy, a jedynie przedstawię nieco skorygowany proponowany skład mojego rządu: Wicepremier, Ministerstwo Sprawiedliwości, Gospodarki i Nauki: Leonid Repulijski — Kolega Leonid jako Minister Sprawiedliwości, Spiker Kongresu I Kadencji a także po prostu nordacki patriota dowiódł ponad wszelką wątpliwość, że zasługuje na zwiększenie jego kompetencji. Nie robiąc tego, pokazałbym, że nie szanuję pracy swoich współpracowników. Dlatego też na wniosek samego zainteresowanego postanowiłem przedstawić go jako Wicepremiera a także szefa pierwszego "superministerstwa" w dziejach IIFN. Minister Spraw Wewnętrznych: Henryk Ziemiański — Kolega Henryk pomimo znacznej i najczęściej pozbawionej merytoryczności nagonki również bardzo dobrze sprawował się na swoim stanowisku, m.in. odpierając falę bialeńskich uchodźców. Nie widzę przeciwwskazań dla wydłużenia jego misji. Minister Spraw Zewnętrznych: moja skromna osoba, tj. Bolesław Kirianóo von Hohenburg — uważam, że moje wysiłki na rzecz przyłączenia nowych prowincji do II Federacji oraz budowanie sojuszy z Hawilandem, Garmanią oraz Eesti działają na korzyść Nordaty, w związku z czym również swoją misję przedłużam. Wraz z potrzebą jestem też gotów powoływać kolejne kompetentne osoby na inne stanowiska. Jak już zauważył pewien Obywatel II Federacji, zarówno Koalicja Konserwatywna jako całość, jak i zarządzana przeze mnie Opcja Konserwatywna nie złożyły nowego programu swojego działania w Kongresie. Decyzja ta została podjęta, ażeby móc najpierw zrealizować resztę obietnic z kadencji poprzedniej: opieranie się czerwonej zarazie, sojusz środkowonordacki, działania w Orientyce. Taki jest cel działania stronnictwa którego jestem członkiem w Kongresie, jak i mojego przyszłego ewentualnego rządu. Do tego dochodzą też nowe rzeczy: program zgłaszania inwestycji w energetykę atomową przez samorządy prowincji bądź jej władze (gdy będziemy mieli już norda, a skarb państwa będzie dostatecznie duży), zwiększenie ochrony naszych granic poprzez wyspecjalizowane jednostki Sił Zbrojnych, uchwalenie małżeństwa jako związku dwóch Nordatczyków czy wyprawy nordackich badaczy na Polarktykę i pozostawienie flagi IIFN na biegunie północnym. Mam nadzieję, że pomogłem szanownym Kongresmenom w wyborze, i oddaję głos koledze Spikerowi. Niech żyje Nordata (państwo)!
 8. Witam nowego mieszkańca w Federacji! W razie czego proszę pytać, czy tu, czy na nieoficjalnym apolitycznym Discordzie: https://discord.gg/kVmC5aZPwj W tych Sarmacjach nie umieją w ironię?
 9. Myślę, że Muratyka ma bardziej wzniosłe dziedzictwo niż własna nazwa. Nikt nie zabroni Muratykanom nazywać tego jak sobie chcą po swojej stronie.
 10. Ja, Bolesław Kirianóo von Hohenburg, z woli narodu wybrany Kongresmanem przysięgam sumiennie wypełniać obowiązki przedstawiciela narodu, realizować dane suwerenowi obietnice i stać na straży powagi urzędu, jaki piastuję. Tak dopomóż Jahwe!