• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Kamiljan de Harlin

Pracownik NKI
 • Postów

  377
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  22

Ostatnia wygrana Kamiljan de Harlin w dniu 13 Lipca

Użytkownicy przyznają Kamiljan de Harlin punkty reputacji!

1 obserwujący

O Kamiljan de Harlin

Informacje personalne

 • Zaimki
  dowolne

Ostatnie wizyty

1 152 wyświetleń profilu

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

Data przyjazdu

Pełne dane

Podpis

Osiągnięcia Kamiljan de Harlin

Biegły

Biegły (10/17)

 • Popularny
 • Roczek
 • Reakcjonista
 • Inicjator rozmów
 • Miesiąc później...

Najnowsze odznaki

244

Reputacja

 1. W nocy z 14 na 15 lipca przez Azymutię przeszły nawałnice, które spowodowały niemałe zniszczenia. Silny wiatr i intensywne opady deszczu doprowadziły do uszkodzenia wielu budynków, zniszczenia elewacji oraz zaśmiecenia ulic gruzem i gałęziami. W obliczu tej katastrofy, młodzieżówka Partii Pracy Muratyki (Dojrzewająca Czerwień) zorganizowała akcję pomocy, wysyłając swoich wolontariuszy do wsparcia lokalnej społeczności w odbudowie. Kasia EtruddeDojrzewająca Czerwień (PPM) Pomagamy, bo możemy. Naszym priorytetem jest pomoc potrzebującym i odbudowa zniszczonej infrastruktury. Wielu osób nie ma dostępu do wody pitnej, więc dostarczamy ludziom butelki z wodą mineralną. Udało się nam uprzątnąć kilka ulic m.in. w Sarajsku z leżącego gruzu i gałęzi. Wierzymy, że tylko wspólnymi siłami możemy szybko przywrócić normalność w Azymutii. Każdy, kto chce dołączyć do naszych działań i pomóc w odbudowie Azymutii, niech czuje się zaproszony do akcji.
 2. Natalia EklundPartia Pracy Muratyki Drodzy Kugarscy Przyjaciele, chciałabym dzisiaj skierować do Was ważne słowa na temat obecnej sytuacji w Hedei. Rozumiem Waszą frustrację i pragnienie autonomii. Wasze postulaty uznania podmiotowości Kugarii przez władze w Zwierzogrodzie są słuszne i zasługują na poparcie. Każda społeczność ma prawo do zachowania swojej tożsamości. Wasze głosy powinny być wysłuchane i uwzględnione przez rządzących. Jednakże, chciałabym zaapelować o przestrzeganie pokojowych zasad protestu. Stosowanie agresji przynosi jedynie cierpienie i chaos, a nie prowadzi do trwałych rozwiązań. Prawdziwa zmiana pochodzi z dialogu, zrozumienia i współpracy. Akty przemocy jedynie osłabiają kugarską sprawę i dają władzom lokalnym pretekst do stosowania represji wobec protestujących. Pokojowe demonstracje i konstruktywny dialog z władzami mogą przynieść realne zmiany. Wierzę, że wspólnie możemy osiągnąć cele, które są dla nas ważne, bez uciekania się do przemocy. Razem możemy stworzyć przyszłość, w której Kugaria będzie miała swoje miejsce w Muratyce, a także szacunek reszty współobywateli. Dziękuję Wam za wysłuchanie. Głęboko wierzę, że razem możemy znaleźć drogę do kompromisu. Jesteśmy z Wami i popieramy Waszą walkę o prawa.
 3. Klemens MorakPartia Pracy Muratyki Z głębi serca dziękuję za wszystkie oddane głosy na mnie w wyborach prezydenckich i na listę Partii Pracy Muratyki w wyborach do sejmu. Jesteście wielcy! Razem możemy dokonać prawdziwej zmiany w Muratyce - zmiany, która położy kres kataklizmom, epidemiom grypy, biedzie, niegodziwym zarobkom w sektorze rolniczym i przemysłowym oraz dyskryminacji na tle narodowościowym.
 4. Maja NielsenPartia Pracy Muratyki Wielkie zwycięstwo demokracji i myśli lewicowej! Muratykanie, Azymuci, Koribijczycy i Kugarzy pokazali w wyborach do sejmu i prezydenckich, że czas na zwrot w muratyckiej polityce. Kończymy z dyktaturą (Nie)-Wiecznego Prezydenta Espady oraz uciskiem klasy pracującej. Możemy jako prawdziwi patrioci być dumni ze swojego kraju!
 5. Chodzi o stworzenie symulacji społeczeństwa i gospodarki... Ludzie potrzebują określoną ilość towarów, aby przeżyć. Więc system będzie odwzierciedlać ich potrzeby ustanawiając odpowiedni poziom popytu na dane towary. Natomiast my jako realni obywatele tworzymy podaż towarów klikając w systemie, by je wyprodukować. Dzięki temu będzie można się dorobić, eliminować nadwyżki towarów z systemu i symulować poziom zamożności, efektywności gospodarczej, etc. państwa. To są naprawdę ambitne plany i wątpię, żebyśmy mieli środki na ich realizację. Boty mogłyby produkować deficytowe towary zamiast realnych obywateli, aby nie doprowadzić do nędzy ludzi i symulować wirtualne przedsiębiorstwa. Ich wydajność byłaby niska, żeby nasze realowe firmy były bardziej konkurencyjne.
 6. Brak istnienia na ten moment satysfakcjonującego systemu nie oznacza, że nie możemy teoretyzować co do jego kształtu. Mi do głowy wpadł taki pomysł na system narracyjnej polityki na szczeblu centralnym: Scenariusz Insulijski - dwuizbowy parlament w postaci funkcjonalnego Kongresu i narracyjnego Senatu Kongres, wybory do Kongresu i zakres jego kompetencji pozostaje bez zmian. Natomiast Senat będzie powoływany w całkowicie narracyjnych wyborach przez Sztuczną Inteligencję, obsadzany przez wirtualnych senatorów podległych danym realnym obywatelom. Senat będzie uchwalał prawa, które będą dotyczyły wyłącznie elementów narracji - np. budowa muru granicznego, małżeństwa jednopłciowe, kwota wolna od podatku, wysokości podatków dla wirtualnych obywateli, płaca minimalna, narracyjny budżet państwa, etc., etc. Scenariusz hybrydowy - jednoizbowy parlament (Kongres), któremu dokładamy prerogatywy Senatu. Połowa składu Kongresu wyłaniana w realnych wyborach, a połowa w narracyjnych. Próbujemy złączyć ze sobą sprawy narracyjne i realowe, tworząc spójne polityki na tych dwóch obszarach. Nie dzielimy władz na narracyjne i funkcjonalne, tylko dokonujemy ich fuzji. Nie wiem do końca, jak to rozwiązać, ale brzmi ciekawie... Podatki nakładane na wirtualnych obywateli dotykałyby też nas samych. Może moglibyśmy zasymulować wirtualnych obywateli w Wielkim Systemie Gospodarczym jako boty.
 7. Do protestujących w Hedei Kugarów przemówił kandydat Partii Pracy Muratyki na Prezydenta - Klemens Morak. Klemens MorakPartia Pracy Muratyki Jako osoba z sercem po lewej stronie, muszę powiedzieć, że w szanuję absolutnie prawa mniejszości narodowych i etnicznych. Rdzenni mieszkańcy historycznej krainy Kugarii zasługują na uznanie swojej odrębności ze strony władz w Zwierzogrodzie. Jednak głęboko wątpię, że daleko idąca autonomia lub nawet niepodległość Kugarii, przyniesie jej samej korzyści. Koncepcje państw narodowych i monoetnicznych są reliktem przeszłości, które przynoszą więcej szkód niż korzyści. Zamknięte, hermetyczne państwa nie tylko ograniczają rozwój, ale również prowadzą do wykluczenia, konfliktów i napięć społecznych. Partia Pracy Muratyki umożliwi kugarskim dzieciom naukę ojczystego języka. Ustanowimy dwujęzyczne nazwy miejscowości. Wprowadzimy do kodeksu cywilnego pojęcie mowy nienawiści, aby chronić między innymi Kugarów przed dyskryminacją. Język kugarski stanie się dodatkowym językiem urzędowym w Koribijskim Ulenie. Drodzy Obywatele, razem możemy stworzyć lepszą Muratykę. Muratykę, która jest otwarta, tolerancyjna i sprawiedliwa dla wszystkich. Dołączcie do nas w tej misji, aby nasze dzieci mogły dorastać w świecie pełnym możliwości i zrozumienia.
 8. Elżbieta LindPartia Pracy Muratyki w odp. do @Herkan Akazy Nie ma nic lewicowego w państwach narodowych, walce z republiką i rewolucjach wbrew woli demokratycznej większości. Osoba o prawdziwie lewicowym sercu jest w stanie koegzystować z różnorodnymi ludźmi, darzyć empatią osoby o innej narodowości, nie widzieć problemu w sąsiedzie o innym kolorze skóry, czy tolerować odmienne zwyczaje i wyznanie swoich współobywateli. Tworzenie hermetycznych kolektywów, akceptujących tylko "naszych" i nieskorych do współpracy z "obcymi" to prosta droga do dyktatury i nierówności. Od lat mieszkam w Sarajsku i naprawdę większości Azymutczyków, których spotkałam w życiu, nie pragnęła żadnej secesji ani walki z rzekomą opresją ze strony Muratyki. Ludzie narzekają na trudności komunikacyjne z powodu nieuznawania języka azymuckiego za język urzędowy, ale nikt nie nawołuje do rewolucji. Jesteśmy dojrzałym społeczeństwem i jesteśmy w stanie żyć razem w pokoju. Partia Pracy Muratyki gwarantuje równouprawnienie wszystkim grupom narodowym i etnicznym w ramach naszego wspólnego państwa. Ustanowimy język kugarski i język azymucki językiem urzędowym odpowiednio w ulenie koribijskim i azymuckim. Zapewnimy dwujęzyczne nazwy miejscowości. Damy mniejszościom narodowym prawo do edukacji w języku ojczystym. Dobrze wiemy, jakie ofiary niesie za sobą implementacja zbrodniczego radzieckiego systemu. Lewica republikańska musi odciąć się grubą kreską od komunistycznych rewolucjonistów. Inaczej dostaniemy państwo nie lepsze niż zarządzane przez skrajnie prawicowych faszystów eksterminujących mniejszości etniczne.
 9. Natalia EklundPartia Pracy Muratyki Cześć, to mój debiut na Nietoperku. Narastające napięcia na tle etnicznym zmusiły mnie do zabrania głosu dla szerszej publiki. Choć pochodzę z historycznego regionu Kugarii i mam kugarskie korzenie, to czuję się dumna z bycia częścią naszej muratyckiej wspólnoty. Rewolty i secesje nie przynoszą niczego poza stratami dla każdej strony. Dzieląc się, tracimy możliwość wspólnego budowania przyszłości. Wzajemne zaufanie i współpraca są kluczem do osiągnięcia trwałego pokoju i dobrobytu. Każdy z nas, niezależnie od pochodzenia, ma coś cennego do wniesienia do naszej wspólnej społeczności. Nie czuję się, jakbym żyła pod zaborami. Demokratyczne państwo prawa, realizujące zasady sprawiedliwości społecznej, jakim jest Muratyka, nie ogranicza moich praw jako Kugarka.
 10. Ja myślałem, że to narracyjni obywatele wyłącznie rozstrzygają wyniki wyborów? Jeśli tak nie jest, to powinno tak być. Realne głosowanie skończy się przecież tym, że każdy zagłosuje na siebie i wyniki będą zrównane, mimo nierównego wysiłku włożonego w kampanię wyborczą.
 11. Klemens MorakPartia Pracy Muratyki Sarajsk w azymuckim ulenie dotknęła tragiczna epidemia grypy. Ultraliberalny rząd Espady doprowadził do sytuacji, w której w szpitalach nie ma miejsc nawet na podłodze dla nowych pacjentów... Partia Pracy Muratyki skończy z tym szaleństwem. Nasze państwo stać na wysokiej jakości służbę zdrowia. Muratyka pod moją prezydenturą porzuci ideologię "na-nic-nas-nie-staćizmu" Espady i zaczniemy prowadzić pragmatyczne, niewypaczone ideologicznie, rządy. Proponujemy pakiet ratunkowy dla muratyckiej służby zdrowia oparty o 5 filarów: Zwiększenie finansowania publicznej służby zdrowia i podwyżka pensji lekarzy oraz pielęgniarek. Refundacja przez państwo zabiegów chirurgicznych ratujących życie, jak np. przeszczep nerki. Budowa nowych szpitali oraz placówek medycznych i rozbudowa istniejących. Darmowe badania przesiewowe dla osób starszych. Darmowe szczepienia ochronne przeciwko grypie, HPV, tężcowi, różyczce i innym groźnym chorobom. Postulaty te sfinansujemy ze składki zdrowotnej wynoszącej 3% od dochodu osób prawnych i 2% od dochodu osób fizycznych. Jak na standardy świata, taka stawka jest znikomym obciążeniem. Popatrzmy na to, jak te stawki rozkładają się za granicą...
 12. Możemy w ostatnich dniach zaobserwować, jaki sukces osiągnął muratycki system polityczny. Grywalizacja i fabularyzacja polityki, oparta o parametryzację stanu państwa, wprowadzenie wskaźników poparcia i wpływ wirtualnych obywateli na politykę, zwiększyła kilkukrotnie zainteresowanie ludzi Muratyką. Dotychczasowi Muratykanie zaktywizowali się do działania, przyjaciele z innych prowincji FN przystąpili do zabawy, a do udziału w systemie zaangażowała się nawet dwójka osób spoza Nordaty. Wiem, że jest to dopiero program pilotażowy. Ale jak po upływie dłuższego czasu zostanie on dopracowany, wzbogacony o nowe funkcje, lepszą komunikację z ChatGPT, a przy tym nie straci na zainteresowaniu, to możemy zastanowić się nad jego rozszerzeniem na całą Federację. Bylibyśmy mikronacją jedyną w swoim rodzaju, zwiększylibyśmy pulę zaangażowanych obywateli (wirtualnych jak i prawdziwych) oraz przyciągnęli zainteresowanie osób zza granicy. Jak do tego dodamy podrasowany Wielki System Gospodarczy, to będziemy mogli ogłosić się już oficjalnie mikronacją nowego formatu. Taka wirtualna polityka jest znacznie ciekawsza od realowej. Przede wszystkim wszelkie konflikty w narracji pozostają w narracji i nikt nie ma problemu z ich odseparowaniem od konfliktów wewnątrz samej społeczności. Po drugie, "realowe" wybory często są już przesądzone, zanim się zaczną. Do jednej partii należy połowa obywateli... Samo głosowanie sprowadza się do liczenia, komu udało się przekupić więcej osób/zwerbować więcj członków partii. Miesiące przed samym głosowaniem możemy z dużą dozą dokładności oszacować jego wynik i bardzo trudno go jakkolwiek zmienić. Wirtualna polityka daje uczestnikom zabawy więcej szans. Nie rywalizujemy o samo poparcie prawdziwych osób, ale także wirtualnych obywateli, którzy mają pewną specyfikę, poglądy, wyznanie i preferencje. Wyniki wyborów są bardziej nieprzewidywalne i łatwiej wpłynąć na ich wynik swoją aktywnością. A jedną z najbardziej frustrujących rzeczy w mikronacjach jest to, kiedy napracujesz się realizując jakiś projekt, by później nie zebrać żadnych owoców swojej pracy... Po co angażować się w działalność polityczną, zakładać partie, pisać programy wyborcze i agitować, skoro i tak scena polityczna jest zabetonowana przez realowych działaczy? Działamy w mikronacjach, aby się bawić. Mnie osobiście bardzo spodobał się koncept muratyckiego systemu politycznego. Wyciągnął mnie z realiozy i marazmu. Osobiście uważam, że powinniśmy robić to, co chcemy robić w wirtualu, a nie zmuszać się do przestrzegania utartych schematów, które zdążyły się nam przejeść co najmniej dwa razy. A co Wy sądzicie na ten temat? Czy powinniśmy zaaplikować muratycki system na szczeblu centralnym? Jeśli tak, to czy w poszczególnych prowincjach również? A może zorganizować go obok realowych władz, zamiast zastępywać funkcjonalny parlament narracyjnym?
 13. Klemens MorakPartia Pracy Muratyki Najdrożsi! Nasz marsz dotarł do celu, ale nie jest to koniec naszej walki o lepsze jutro. Serdecznie dziękuję tysiącom osób, które razem z nami głosiły hasła wolności, równości i sprawiedliwości... Jestem tu, aby Was zachęcić do dołączenia do Partii Pracy Muratyki – partii, która stawia Wasze potrzeby i marzenia na pierwszym miejscu. Razem jesteśmy silniejsi i silniejsze. Razem nasz aktywizm ma większą moc. Wspólne działanie przynosi silniejszą reakcję. Razem będziemy mieli siłę, by wprowadzić realne zmiany. Nasz program koncentruje się na poprawie warunków życia dla wszystkich obywateli. Zapewnimy godne płace, dostęp do edukacji i opieki zdrowotnej oraz inwestycje w infrastrukturę i bezpieczeństwo. Będziemy wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa, które są kręgosłupem naszej gospodarki. Dzięki naszym działaniom powstaną nowe miejsca pracy, a lokalna gospodarka będzie się rozwijać. Wprowadzimy sprawiedliwy system podatkowy. Najbogatsi będą płacić swoją uczciwą część, a obniżenie VAT przyniesie ulgę przeciętnym obywatelom. Zainwestujemy w edukację. Dofinansujemy publiczne szkoły, zwiększymy nakłady na badania i rozwój oraz zapewnimy darmowe obiady w szkołach. Inwestowanie w edukację to inwestowanie w naszą przyszłość. Będziemy dbać o środowisko, inwestując w ekologiczny transport i odnawialne źródła energii. Chcemy chronić naszą planetę dla przyszłych pokoleń. Zadbamy o bezpieczeństwo, wzmacniając Milicję Muratycką i modernizując nasze granice. Każdy obywatel będzie czuć się bezpiecznie i chroniony. Nie ma na co czekać... Nie możemy dopuścić skrajnej prawicy do władzy. Marzenia obecnych i przyszłych pokoleń zostaną pogrzebane przez liberałów tnących podatki bogatym i obciążających finansowo mniej zamożnych. Potrzebujemy działania TERAZ! Dziękuję i do zobaczenia!
 14. Można zamówić sondaż na polecenie Muratyckiej Partii Pracy? Pytanie "na kogo zagłosowałbyś w II turze wyborów prezydenckich, mając do wyboru...": Espada (KP) vs. Waffel (MD) Espada (KP) vs. Morak (MPPra) Waffel (MD) vs. Morak (MPPra)