• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Kamiljan de Harlin

Pracownik NKI
 • Postów

  208
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Ostatnia wygrana Kamiljan de Harlin w dniu 4 Lutego

Użytkownicy przyznają Kamiljan de Harlin punkty reputacji!

1 obserwujący

O Kamiljan de Harlin

 • Urodziny 11.07.2015

Ostatnie wizyty

739 wyświetleń profilu

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

Data przyjazdu

Pełne dane

Podpis

Osiągnięcia Kamiljan de Harlin

Przewodnik

Przewodnik (8/17)

 • Popularny
 • Roczek
 • Reakcjonista
 • Inicjator rozmów
 • Miesiąc później...

Najnowsze odznaki

121

Reputacja

 1. OGŁOSZENIE Członków Komitetu Organizacyjnego 5. Szczytu Integracji Nordackiej dotknęła epidemia realiozy typu II. W związku z ograniczonymi zasobami ludzkimi, troską o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników oraz brak przygotowania od strony technicznej Szczytu na wyznaczony czas, decydujemy się przesunąć dzień otwarcia 5. Szczytu Integracji Nordackiej na 4 maja 2024 roku.
 2. Szanowni Państwo, niniejszym otwieram tenże wąteczek poświęcony dzieleniu się z resztą Nordatczyków wybitnymi dziełami muzycznymi... Zacznę od przedstawienia insulijskiej pieśni wojennej "Erika" z okresu Wspaniałego Najjaśniejszego Imperium TRANSnordackiego. Wyraźnie widać w nim elementy charakterystyczne dla tej epoki z dziejów Cesarstwa Insulii, czego nawet nie trzeba tłumaczyć...
 3. Wypowiem się jako osoba prywatna, jako że nie odpowiadam za dyplomację żadnego kraju. Sporny Obszar pod Protekcją Nordacką to: 1. Dawne terytorium II Federacji Nordackiej. Jeszcze kilka miesięcy temu połowa tych pikseli należała do prowincji II FN Klindońskiej Republiki Technokratycznej. Była to integralna część naszego państwa. 2. Post-brodryjskie strefy okupacyjne Insulii i Klindonii. Zamiast wcielić te ziemie bezposrednio do naszego państwa, jak to uczynili ze swoimi strefami okupacyjnymi Nan Di oraz Estia, my uczyniliśmy z nich OBPP, redukując naszą kontrolę nad nimi. Nazywanie ograniczania liczby swojego terytorium i kontroli nad ziemiami kontynentu "imperializmem" jest co najmniej absurdalne. Dziwne, że rząd winkulijski ma problem o istnienie strefy, w której mogą swobodnie realizować się ruchy panstwotworcze, a ogranicza się imperializm. Tym bardziej że ta strefa powstała na skutek skurczenia się terytorialnego II FN. OPN nie ogranicza prawa do samostanowienia narodów. Pozwala na swobodne tworzenie nowych państw. OPN stoi jednak na drodze imperializmu, uniemożliwiając aneksję tych ostatnich niezajętych OBPP na Nordacie istniejącym mocarstwom, które nic z tymi pikselami produktywnego prawdopodobnie nie zrobią. Brak wolnych OBPP skończy się tym, że nowe kraje zaczną lokować się na innych kontynentach Pollinu, co jest nieopłacalne dla nordackiej wspólnoty, jako że zawęża grono osób w którym możemy się bawić w ramach tego kontynentu.
 4. Obszar ten jest wyraźnie podzielony na osi północ-południe, co ma swoje historyczne podstawy. Północną część głównej wyspy archipelagu zamieszkują Brandowie, którzy przez stulecia mieli swoje własne, niepodległe państwo. Zaś centrum i południe kraju zamieszkują przeważnie Doctrińczycy, którzy kilka wieków temu podporządkowali sobie Republikę Brandii. Na wyspach obecna jest także mniejszość ardemska za sprawą migracji ludności, które występowały w okresie zależności Doctriny od Konsulatu Ardemii. Po wyzwoleniu się Doctriny spod ardemskiego imperializmu dzięki bohaterskiej interwencji Socjalistycznej Republiki Volkianu, archipelag stał się prowincją składową Volkianu. Brak ograniczeń co do ruchu granicznego motywował mieszkańców Wysp Avacov do studiowania w Krasnodarsku (stolicy Socjalistycznej Republiki), a starszych Volkiańczyków do wprowadzania się na Wyspy dla lepszej emerytury, bowiem społeczeństwo doctrińskie było znacznie młodsze od volkiańskiego, przez co w Doctrinie przypadało więcej pracowników na 1 emeryta niż w Volkianie. Samą stolicę Dzielnicy Senioralnej, tj. Gaudium, zamieszkuje pokaźna liczba Winkulijczyków (ponad 1 mln). Jest to efektem dwóch fal migracji o charakterze zarobkowym, które miały miejsce kolejno w końcowym okresie funkcjonowania Unii Trzech Narodów i w złotych latach Federacji Nordackiej. Względem ostatniego spisu z 2022 roku, populacja spadła o blisko 2 miliony. Dla kontekstu załączam dane z tego okresu:
 5. W&G Holding to skupina, w której zawiera się Waksman Group oraz Gibson Group
 6. Holding spożywczy.
 7. Wielkim atutem Westlandu jest to, jak bogaty jest nasz skarb państwa. Mamy ponad 40 tysięcy Nordów - jednej z najsilniejszych walut Pollinu. Może kiedy powstanie już system finansowy na stronie głównej nordata.pl, to otworzymy państwowy kantor walutowy, który umożliwiałby wymianę pieniędzy między nordackim systemem a Międzynarodowym Bankiem Pollinu? Znaczenie narracyjne i gospodarcze. Każda jednostka administracyjna będzie oparta na określonym klimacie narracji, historii przedinternetowej i lokalnej kulturze. Dodatkowo gospodarka każdego z regionów będzie unikalna, inna od reszty... W każdym hrabstwie będzie rozwinięta inna gałąź przemysłu i rolnictwa, będzie inne zapotrzebowanie na konkretne towary (uzasadnione narracyjnie) i inna sytuacja finansowa wirtualnych mieszkańców.
 8. https://kustosz.stempel.org.pl/1118/100664266041852535.pdf https://forum.nordata.pl/forum/618/ @Mieszkaniec
 9. Wklejanie tylko pierwszej strony w formie obrazka i linka do PDFa to rozwiązanie suboptymalne, bo trzeba otwierać dodatkową kartę, a w przypadku niektórych użytkowników - pobrać plik, aby dostać się do pełnego tekstu. Nie dałoby się umożliwić embeddingu wyłącznie plików z kustosza?
 10. Zgłaszam prośbę o umożliwienie embedowania zawartości w Dzienniku Praw, głównie PDFów. Niektóre akty prawne zostały przygotowane i estetycznie sformatowane w pliku PDF. Łatwiej jest wstawić <embed>, którego zawartością byłby link do PDFa wstawionego na Kustosza, niż przeklejać ręcznie tekst i tracić formatowanie w Dzienniku Praw.
 11. Siema, siema. O tej porze każdy wypić może. Jakby nie było, jest bardzo miło. Nasza scena polityczna spolaryzowana jest wokół dwóch koalicji - konserwatywnej i demokratycznej. Jesteśmy unikameralną republiką parlamentarną, czyli jednoizbowy parlament (Kongres) odgrywa najważniejszą rolę w kraju. W Kongresie zasiadają Kongresmeni wybierani w powszechnych, tajnych, proporcjonalnych i ważonych wyborach. II Federacja Nordacka to największa republika mikroświata i jedna z trzech najaktywniejszych mikronacji na Pollinie. Kiedy cały świat dookoła nas obiera drogę monarchizmu, dyktatury czy też komunizmu, to nasz kraj niesie dalej krużganek demokracji.
 12. Dzień dobry. Partia Socjalkapitalistyczna Państwa Westland osiągnęła z władzami II Federacji Nordackiej porozumienie, co do organizacji piątego z kolei Szczytu Integracji Nordackiej. Szczyt ma odbyć się w stolicy Westlandu - Los Alexos pod koniec lutego tego roku. Szczyt będzie składał się z punktów obrad, które może zgłaszać każdy zainteresowany udziałem w Szczycie. https://forum.nordata.pl/topic/1772-v-sin-tematy-dyskusji/?tab=comments#comment-18447 Organizacje międzynarodowe i inne projekty integracyjne będą miały możliwość wypromować się podczas Szczytu w poświęconym dla nich punkcie obrad. Udział w obradach będzie mógł wziąć każdy mikronauta, jednak ważniejsze pozostaje dla nas zdanie samych mieszkańców Kontynentu Nordackiego. Szczególnie istotne dla Organizatorów są opinie przedstawicieli władz nordackich państw, które będą mogły wygłosić oficjalne stanowisko swoje kraju wobec danego punktu obrad. Niektóre dyskusje mogą zostać sfinalizowane sformułowaniem tekstu umowy międzynarodowej, którą przedstawiciele państw będą mogli podpisać na miejscu. Dlatego rekomendujemy, aby oficjalne reprezentacje państw na Szczycie składały się z osób decyzyjnych w danym kraju. Kiedy? Pod koniec lutego 2024 roku. Konkretna data rozpoczęcia zostanie podana przez organizatorów niedługo. Gdzie? Narracyjnie w mieście Los Alexos w Państwie Westland. Dyskusje prowadzone będą w tym samym dziale, w którym znajduje się niniejszy wątek. https://forum.nordata.pl/forum/618/ Kto? W obradach będzie mógł wziąć udział każdy mikronauta, ale opinie mieszkańców Nordaty będą ważniejsze niż reszty mikronautów. Każde państwo może wystawić swoją formalną reprezentację, która będzie przedstawiała oficjalne stanowisko danego kraju w konkretnych kwestiach i negocjowała brzmienie formułowanych traktatów międzynarodowych.
 13. W tym miejscu można zgłaszać tematy do poddania pod dyskusję na szczycie. Prosimy podać tytuł tematu i jego krótki opis, opcjonalnie charakter dyskusji (jeden z trzech podanych niżej rodzajów). O tym, czy zgłoszony temat zostanie włączony do planu szczytu decyduje Organiztor. Organizator zastrzega sobie prawo do dokonania drobnych zmian w tytule i opisie. Rodzaje punktów obrad szczytu: Panel - publiczna debata na określony temat, zainicjowana przez jednego z panelistów. Ma charakter otwartej dyskusji, która pozwoli nam poznać stanowiska różnych środowisk w danej kwestii, osiągnąć porozumienie w danej dziedzinie lub dokonać analizy konkretnego problemu i znaleźć jego rozwiązania. Propozycja - dyskusja, w której proponent przedstawia władzom nordackich państw pomysł na nową instytucję, traktat lub zmianę obowiązującego systemu. Promocja - punkt szczytu, podczas którego organizacje, mieszkańcy i władze nordackich państw mogą zareklamować swój projekt integracyjny. Aktualny plan 5. Szczytu Integracji Nordackiej w Los Alexos: [PANEL] Ustalenie naszych celów i oczekiwań wobec integracji - co chcemy osiągnąć? - Kamiljan de Harlin [PANEL] Czy współpraca międzypaństwowa jest możliwa pomimo konfliktów personalnych? - Czy da się osiągnąć porozumienie mimo prywatnych animozji? - Kamiljan de Harlin [PANEL] Co stoi na przeszkodzie ku integracji informatycznej? - Dlaczego współdzielone systemy informatyczne nie wypalają? - Kamiljan de Harlin [PANEL] Podział kosztów między państwa współdzielące systemy informatyczne - czyli kto płaci? - Kamiljan de Harlin [PROPOZYCJA] Nordacki Bank Centralny - stwórzmy system finansowy na miarę Nordaty, lepszy niż sarmacki. - Kamiljan de Harlin [PROPOZYCJA] Rada Nordacka - instytucja wyznaczająca kierunki rozwoju kontynentu oraz zatwierdzająca usypywanie i zatapianie lądów na wzór Rady Vaarlandu - Kamiljan de Harlin [PROPOZYCJA] Nordacki Trybunał Sprawiedliwości - powołanie międzynarodowego sądu rozstrzygającego pokojowo spory pomiędzy państwami, obywatelami a państwami, osądzającego zbrodnie przeciwko ludzkości i stojącego na straży praw człowieka - Kamiljan de Harlin