• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Albert Fryderyk de Espada

Obywatel Federacji
 • Postów

  2 279
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  147

Ostatnia wygrana Albert Fryderyk de Espada w dniu 21 Lutego

Użytkownicy przyznają Albert Fryderyk de Espada punkty reputacji!

O Albert Fryderyk de Espada

Numer Identyfikacji Obywatela

 • NIO
  2908210003

Ostatnie wizyty

2 840 wyświetleń profilu

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

8

Data przyjazdu

Podpis

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Osiągnięcia Albert Fryderyk de Espada

Mistrzunio

Mistrzunio (14/17)

 • Roczek
 • Maszynka do pisania
 • Popularny
 • Yobel Niedoceniany Świr 2021 Unikat
 • Miesiąc później...

Najnowsze odznaki

849

Reputacja

 1. No dobra ma sens, trochę pokrętny i wyboisty ale ma.
 2. To ja mam jeszcze takie dwa dość proste pytania które nasunęły mi się po zapoznaniu się z projektem. Czym w zasadzie ma się różnić utrata obywatelstwa od jego wygaśnięcia skoro od strony technicznej rezultat ma być ten sam? A może nie ma być taki sam, ciężko to wydedukować. Drugim pytaniem jest zaś jak po co realnie jest nam rozdział na obywateli aktywnych i nieaktywnych, rozumiem że ułatwiałoby to trochę zarządzanie i organizację forum ale jeżeli ordynacja wyborcza zakłada w zasadzie jedynie istnienie w systemie wyborczym obywateli i nie obywateli to po co mamy w ogóle regulować prawnie to czy ktoś jest aktywny czy nie. Jeżeli nie jest aktywny to nie jest aktywny i najwyżej utraci on obywatelstwa w już dobrze odpisanych przypadkach. Jeżeli zaś będzie utrzymywał jakąś tam znikomą aktywność to i tak fakt tego czy jest on uznawany za aktywnego lub nieaktywnego realnie nic nie zmieni. W Muratyce po prostu jeżeli osoby długo nie ma to dodaje się ją na liście jako nieaktywną ale nie jest to ani uregulowane prawnie ani nie ma jakiś realnych konsekwencji a jest pomocne tylko przy ogarnianiu statystyk.
 3. Kolejka 18 w MUP Sezon 56 Div. B Teutonia 0 (0 - 0) 0 Muratyka Srebrny Róg 2024-02-28 19:00 Sędzia: Michael Steen 57' Karl Edvard Sirijord z Muratyka został zastąpiony przez Joakim Viken 76' Torleiv Fosse z Muratyka został zastąpiony przez Hans-Petter Kjos 88' Olaf Brendesæther z Muratyka został zastąpiony przez Jostein Johanssen Posiadanie piłki: 43 - 57 (42-58) Szanse: 0 - 1 (0-0) Gospodarz - Zawodnik meczu - Goście Quintino Ferrenzo Torwald Björkänge
 4. Meldunek 28.02 Ewakuacja dwóch największych baz na terenie byłej Klindoii została praktycznie ukończona. Nieliczny personel pozostawiony na miejscu stanowi już tylko formę zabezpieczenia obszaru do czasu zakończenia operacji. Toteż nie dziwi fakt że w niegdyś wielkich bazach pozostaje garstka żołnierzy wyposażonych jedynie w podstawową broń piechoty oraz uniwersalne pojazdy gotowe w ciągu godzin opuścić Klindonie na dobre. Masywne hangary mogące pomieścić dziesiątki maszyn pozostają już kompletnie puste. Sytuacja wygląda znacznie bardziej poważnie w nowym dystrykcie wojskowym oraz najważniejszym hubem transportowym w tym regionie federacji, Lizawietow. Tamtejszy port oraz lotnisko stało się jedynym oknem na świat z którego każdego dnia w morze wychodzą kolejne statki po brzegi załadowane sprzętem i personelem wojskowym a z lotniska nieustannie niezależnie od pory dnia czy pogody kursują kolejne samoloty. Zdolności samego hubu jak i personelu wojskowego okazały się być niewystarczające aby skutecznie prowadzić ewakuację w ówcześnie planowanym tempie. Pomimo nadludzkiego wysiłku zarówno wojskowych jak i personel cywilny ewakuacja postępuje w maksymalnym osiągalnym tępię. Toteż cały sztab ZS wyczekuje z niecierpliwością rezultatów rozmów prowadzonych przez MSZ z władzami Hawilandu. Otwarcie przestrzeni powietrznej oraz umożliwienie organizacji ruchu drogowego oraz kolejowego przez terytorium królestwa może się okazać decydującym faktem którzy przesądzi o tempie zakończenia operacji.
 5. Z ciekawości, jakieś postępy lub odpowiedzi ze strony Królestwa Hawilandu bo żadna prywatna informacja na ten temat do mnie nie dotarła?
 6. Kolejka 17 w MUP Sezon 56 Div. B Osiek 3 (1 - 0) 0 Muratyka Stadion Czarnych Osiek 2024-02-24 19:00 Sędzia: Ian Hartman 15' 1 - 0 Glówka: strzelcem gola Stefan Pilichowski asystował Borys Starosciak 46' 2 - 0 Strzal z pola karnego: strzelcem gola Stefan Pilichowski asystował Borys Starosciak 52' Petter Berglund z Muratyka został zastąpiony przez Sturla Kjæreng 60' Norbert Jasinski z Osiek został zastąpiony przez Henryk Sroczynski 60' Bogdan Cabaj z Osiek został zastąpiony przez Przemek Grzyb 63' 3 - 0 Glówka po rzucie roznym: strzelcem gola Leon Cecko asystował Stefan Pilichowski 74' Conrad Gausdal z Muratyka został zastąpiony przez Karl Edvard Sirijord 84' Torleiv Fosse z Muratyka został zastąpiony przez Victor Saue Posiadanie piłki: 59 - 41 (64-36) Szanse: 4 - 0 (2-0) Gospodarz - Zawodnik meczu - Goście Leon Cecko Charles Sundquist
 7. Kolejka 16 w MUP Sezon 56 Div. B Muratyka 2 (0 - 2) 2 Hawiland Stadion Zwierzogród 2024-02-21 19:00 Sędzia: Hans Grüber 14' 0 - 1 Strzal z pola karnego: strzelcem gola Michele Roudaut asystował Petúr Baki 29' Harald Gestsson dostał żółtą kartkę 33' Torwald Björkänge dostał żółtą kartkę 33' Gisli Hallgrímsson z Hawiland doznał kontuzji. Zastąpił go Viggo Ingvarsson 39' Tommy Toman dostał żółtą kartkę 45' 0 - 2 Glówka po rzucie roznym: strzelcem gola Hlynur Hjartarsson asystował Harald Gestsson 48' Karl Edvard Sirijord z Muratyka został zastąpiony przez Victor Saue 68' 1 - 2 Strzal z pola karnego: strzelcem gola Charles Sundquist asystował Conrad Gausdal 76' Torleiv Fosse z Muratyka został zastąpiony przez Hans-Petter Kjos 82' 2 - 2 Glówka: strzelcem gola Trym Dønnestad asystował Conrad Gausdal 86' Julio César Manola z Muratyka został zastąpiony przez Ernst-Richard Høgmo Posiadanie piłki: 51 - 49 (48-52) Szanse: 11 - 3 (5-3) Gospodarz - Zawodnik meczu - Goście Torwald Björkänge Örlygur Guðjón
 8. Sanowany Panie Ministrze, Jako Głównodowodzący Zjednoczonych Sił pragnę zawnioskować o wystosowanie noty dyplomatycznej do Królestwa Hawilandu z prośbą o umożliwienie tranzytu jednostek ZS z Klindoni w ramach operacji "Hanibal". Upraszam również o włączenie mojej osoby lub wyznaczonego przedstawiciela ZS do potencjalnych negocjacji aby zadbać o osiągnięcie pożądanego rezultatu. Głównodowodzący Zjednoczonych Sił:
 9. Mało co by brakło a tegoroczny Rajd Sarmacji zakończyłby się nowym rekordem z mojej strony. Niestety dość niechlubnym rekordem najgorszej pozycji jaką przyszłoby mi zając w swojej karierze. Ostatecznie jednak rajd udało się ukończyć na 9 lokacie wyrównując rezultat ze swojego pierwszego rajdu. Żeby jednak nie zapomnieć o wciąż ciążącej klątwie czwarte miejsce ponownie zostało zdobyte przez zespół Koriben Samen tym razem pod postacią @Heinz-Werner Grüner. Przed nami pozostaje już tylko jeden ostatni rajd tego sezonu w kolebce mikronacyjnego Motorsport.
 10. Obecność oficera w Worgowsku okazała się być bardzo na rękę załodze garnizonu. Pierwsze konwoje dotarły już do Lizawietow gdzie czym prędzej zaczęto przeładowywać całe wyposażenie i personel. Wydarzenie fabularne kończy się: Sukcesem Załadunek szczególnie ciężkiego sprzętu trwał przez całą noc aż po świt ale dzięki wzorowej dyscyplinie załóg okrętów wszystko przebiegało po myśli dowództwa. Pierwsze jednostki odbiły on brzegu już kilka godzin później i w eskorcie okrętów 2 Floty wyruszyły w rejs do Kiriańskich portów. Głównodowodzący Espada oraz Bosman @Bolesław Kirianóo von Hohenburgpodzielali jednak pewne obawy. Ten feralny incydent z Winkulią. Z jednej strony odosobniony przypadek a może zaplanowana akcja. Oboje oficerów zadbało aby konwoje kursujące do domu były dobrze chronione i pilnowane cały czas ale mimo tego jakieś obawy wciąż pozostały. Ważne jest nie tylko przetransportowanie sprzętu wojskowego ale przede wszystkim personelu czy to wojskowego czy też cywilnego. Obie te grupy znalazły się na pierwszych okrętach które wyruszyły do domu. W dowództwie poważnie rozważa się przesłanie na północ wsparcia okrętów z 1 Floty co znacznie ułatwiłoby kontrolowanie przepływu konwojów. Na wszelkie niepokojące przejawy uczulony również załogi formacji lotniczych w Nad sektorze Północ. Pomimo tego że wody terytorialne są naszym podwórkiem po środku trasy linii konwojowych znajduje się martwa strefa gdzie nie ma co liczyć na szybką reakcję lotnictwa a jedynie okręty nawodne mogą być wtedy dostępne. Niemniej postępujemy zgodnie z planem, etapy 1 można już spokojnie uznać za zakończony zaś etapy od 2 do 5 są w trakcie realizacji więc zapewnijmy aby tak pozostało. Teraz najbardziej paląca kwestią jest wycofanie Sił Powietrznych. O tyle co oficerowie sztabowi ZS dbają o sprawna ewakuację zasobów z Worgowa i Lizawietow o tyle baza Sił Powietrznych w Baytujsku została zdana trochę samą na siebie. Fakt część maszyn i personelu znajduje się już w obszarze dystryktu wojskowego ale jego wykorzystanie do tej pory nie było szerzej rozważane. Panowie oficerowie, zwracam się tu z pewną propozycją którą jeżeli przyjmiemy osobiście przekażę na ręce premiera aby jak najszybciej prowadzić ją w życie. Możemy zwrócić się z prośbą do władz naszego przyjaciela z północy czyli Hawilandu o umożliwienie dokonania tranzytu sprzętu, zasobów oraz ludzi droga czy to lądowa czy też powietrzną. DW: @Bolesław Kirianóo von Hohenburg @Piotr Jankowski.
 11. Kolejka 14 w MUP Sezon 56 Div. B Muratyka 5 (1 - 0) 0 Skarland Stadion Zwierzogród 2024-02-14 19:00 Sędzia: Ian Hartman 23' 1 - 0 Strzal z dystansu: strzelcem gola Charles Sundquist asystował Joakim Viken 48' 2 - 0 Oderwanie sie: strzelcem gola Torwald Björkänge asystował Charles Sundquist 56' Karl Edvard Sirijord z Muratyka został zastąpiony przez Victor Saue 63' 3 - 0 Glówka: strzelcem gola Olaf Brendesæther asystował Conrad Gausdal 71' 4 - 0 Strzal po rzucie roznym: strzelcem gola Charles Sundquist asystował Joakim Viken 79' Olaf Brendesæther z Muratyka został zastąpiony przez Jostein Johanssen 82' Torleiv Fosse z Muratyka został zastąpiony przez Hans-Petter Kjos 87' 5 - 0 Strzal z dystansu: strzelcem gola Charles Sundquist asystował Hans-Petter Kjos Posiadanie piłki: 67 - 33 (64-36) Szanse: 8 - 0 (4-0) Nieprawdopodobne i tak wielkie zwycięstwo reprezentacji Muratyki jest efektem szczegółowego i skrupulatnego przygotowania do meczu. Każdy krok, formacja czy podanie jakie mogła wykorzystać reprezentacja Skralandu zostało skutecznie skontrowane przez reprezentację gospodarzy dając nam pierwsze takie zwycięstwo w historii które plasuje nas w punktacji na równi z Osiekiem a pozwoliło wyprzedzić Czesnorad.
 12. Ze swojej strony jako Głównodowodzący Zjednoczonych Sił jestem zdania w związku z przekazaniem OBPP nasze wojsko powinno zostać z tamtą wycofane możliwe najszybciej jak to możliwe co w zasadzie ma już miejsce. W przeciągu kilku dni powinno być po wszystkim. Nie wdzięk jakiś specjalnych podwodów dla których mielibyśmy się tymi terenami już przejmować i najlepiej będzie odciąć się od tej kwestii i pozostawić ją nowym władzom. O ile one nie będą stwarzać kłopotów wszystko powinno pójść gładko i bezboleśnie.
 13. Meldunek 11.02 Dziesiątego Lutego (10.02) około godziny 15:00 grupa okrętów należących do 2 Floty Bojowej napotkała na pograniczu wód terytorialnych na północ od Norrington napotkała grupę okrętów należącą do Marynarki Wojennej Związku Winkulijskiego. Niszczyciele OZS "Bomburg" oraz OZS "Sarajsk" zostały wpierw zauważone przez bezzałogowe statki powietrzne a następnie w ich okolicy pojawiły się cztery mniejsze jednostki, prawdopodobnie fregaty. Mimo że okręty ZS nie przekroczyły granicy wód terytorialnych Winkulii fregaty płynęły w bliskiej odległości do puki obie grupy nie opuściły wód w okolicach Ramandii. Sugeruje się zachowanie większej ostrożności przy przyszłych rejsach z Kiriani do Klindoni, jednocześnie zaleca się unikać zbliżania do wód terytorialnych oraz pozostać w obszarze wód międzynarodowych.
 14. Jeżeli ma to nam pozwolić wprowadzić w życie znamy związane z ordynacją wyborczą to wydaje mi się że jest to w miarę niska cena za poprawę funkcjonowania federacji. Więc tak, z mojej strony nie było i nie ma zastrzeżeń do projektu.