Jump to content
×
×
 • Create New...

Albert Fryderyk de Espada

Federation Citizen
 • Posts

  2,062
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  134

Albert Fryderyk de Espada last won the day on November 29

Albert Fryderyk de Espada had the most liked content!

About Albert Fryderyk de Espada

Citizen Identification Number

 • CIN
  2908210003

Recent Profile Visitors

2,544 profile views

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

8

Data przyjazdu

Podpis

ALber-de-Espada.png

Koribia.png.84ebddefc07977a9e313e88a7692665e.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Albert Fryderyk de Espada's Achievements

Veteran

Veteran (13/17)

 • One Year In
 • Posting Machine
 • Very Popular
 • Yobel Niedoceniany Świr 2021 Rare
 • One Month Later

Recent Badges

766

Reputation

 1. Trochę to niezbyt oryginalne i zarazem mylące mieć dwie zupełnie inne partie o tej samej nazwie.
 2. Ja się chyba gdzieś pogubiłem po drodze. Czy Centro-prawica nie jest prowincjonalną partią w IV Republice i czy przypadkiem jej "szefem" nie jest @Waksman? Tudzież poddaję pod wątpliwość zasadność powyższej wypowiedzi jako poglądu całej partii.
 3. W konstytucji może znajdować się informacja kto i jak nadaje ordery ale sam spis orderów i za co się je nadaje dedykowałbym już osobnej ustawie albo w ogóle innej formie ich ustanawiania. Chodzi o to żeby ustanowić, wprowadzić a następnie nadać order można było stosunkowo szybko i bez zbędnej papirologii. Prezydent wydaje się być najbardziej odpowiednią osobą do nadawania odznaczeń i nie mieszałbym każdorazowo w nadanie orderu Kongresu. Podobnie ma się sprawa z samą ustawą zawierającą dane na temat odznaczeń i warunków jej nadawania. Najlepiej byłoby gdyby dokument ten był prosty do edycji aby nie trzeba było czekać nierzadko na pełny skład Kongresu żeby dodać chociaż jedno odznaczenia.
 4. Skończy się to zaraz tym że zostanę posadzony przed trybunałem stanu za sam fakt posiadania obywatelstwa Czesnoradu.
 5. Ilość Vajs-Spikerów pozostawiłbym już do dyspozycji Spikera, zapewne nie więcej niż 2 w szczytowym momencie by nam wystarczyło.
 6. W zasadzie Pan @Waksman wszystko bardzo klarownie wyjaśnił. Vajs-Spiker jest funkcją stworzoną na wszelki wypadek, gdyby Spiker był przez jakiś czas nieobecny mógłby on wybrać z pośród kongresmenów swojego zastępcę który prowadzić będzie posiedzenie do momentu powrotu Spikera lub dajmy na ten przykład przeprowadzi wszystkie projekty przez proces legislacyjny.
 7. Szanowny Spikerze, Panowie Kongresmeni W imieniu Koalicji dla Federacji chciałbym zgłosić niniejszy projekt: Regulamin_Kongresu_II_Federacji_Nordackiej.pdf
 8. Teraz trzeba by chyba sporządzić jakąś ustawę tworzącą nową walutę. No i trzeba będzie się zastanowić jak przetransferować dotychczasowe środki w walutach prowincjonalnych na nową walutę federacyjną.
 9. Hmmm, wpierw @Pavel van der Gibson stwierdza jednak że Nordata nie jest zła, teraz kolejny sarmata się u nas zjawia. Wychodzi że nie jesteśmy tacy straszni jak nas malują, chociaż jest to dalej łatwe do podważenia.
 10. Miałem się pytać o to samo. Skąd wielmożny Pan przybywa i czym się zajmuje?
 11. No jakkolwiek kuriozalnie to nie zabrzmi, zgadzam się z przedmówcą. Mamy konsensus w każdej z poruszanych kwestii i można przejść do głosowania.
 12. Jeżeli technicznie jest to wykonalne to nie widzę problemu. Do tego chyba zmierzamy tworząc tą ustawę prawda?
 13. No wynik może nie najgorszy patrząc na to że jedna osoba utrzymuje swój zespół na drugim miejscu w klasyfikacji klubowej i narodowej, co nie zmienia faktu że rezultat za każdym razem mógłby być lepszy gdyby nie te nieszczęsne ostatnie OSy.
 14. Teraz kiedy prace są już na wykończeniu pozostawiłem sobie najlepsze na koniec. O tyle co w przypadku wojsk lądowych i sił powietrznych sporządzenie listy jednostek było dość proste o tyle do marynarki posiadam inne podejście. Dla mnie jedyną akceptowalną opcją jest nadanie każdemu okrętowi w naszej marynarce własnej nazwy jak robiłem to już w Muratyce i Edelwiess. Problem zaczyna się w momencie gdy musze te okręty nazwać i uporządkować. Mamy sporą liczbę okrętów post-muratyckich ale nie mam pojęcia jak ugryźć w kwestii pozostałych prowincji. Oczywiście liczba okrętów jakimi dysponujemy w chwili obecnej jest zbyt mała aby jakoś sensownie je rozdysponować na wszystkie fronty. Teraz zadaję sobie pytanie czy rozpocząć przed organizacją marynarki program rozbudowy i dozbrojeń czy może przyjąć że okręty pochodzą z marynarek prowincji.