• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Działkę chcę kupić... Jak? Nie wiem.


Rekomendowane odpowiedzi

Zarzucę pomysłem i zapraszam do dyskusji - rynek działek nam potrzebny.

O co chodzi? O to, żebyś mógł kupić istniejącą w konkretnym miejscu, unikatową lokację i prowadzić na niej własny biznes lub zbudować na niej dom. Mamy mapę najróżniejszych miast, wsi, prowincji i obywatel może odkupić lub wynająć od rzeczonego miasta/wsi/prowincji działkę (później także od osób prywatnych?). Byłoby to świetnym komponentem do tego Waszego systemu Transport 2. Żeby kupić coś w sklepie, to powinienem fizycznie się do niego przemieścić albo zamówić produkt online z płatną dostawą.

Mapa miasta Gaudium

Pomysł nie jest absolutnie czymś nowym. System działek z tego co wiem, działa chyba już w Leocji. A ja sam próbowałem zrobić coś podobnego w Doctrinie w roku 2018, tylko że nie miałem pomysłu na dalszy rozwój, a popyt na działeczki był zerowy niemal. Ale skoro mamy już jakiś początek systemu gospodarczego związanego z przemieszczaniem się fizycznie po kraju (Transport 2.0), to możemy do tego bez problemu dorzucić, na razie papierowy/ręczny, system działeczek.

Co o tym sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miast mamy dużo, ale pytanie ile się znajdzie chętnych na działkę w każdym z nich? Proponuję faktyczny system wprowadzić na razie w stolicy, większy obrót rynku będzie, a pozostałe miejscowości narazie zostawmy tak jak jest, z biznesami narracyjnymi. Zamówimy u jakiegoś v-kartografa mapę miejską i można zaczynać.

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kartografów to trzeba do Joahima lub Ronona. 

Henryk Ziemiański 

Minister Sprawiedliwości 

Namiestnik Komarchii Nordackiej 

Współprzewodniczący Ultranordackiej Partii Ojczyźnianej 

II Prezydent II Federacji Nordackiej 

1260.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

Miast mamy dużo, ale pytanie ile się znajdzie chętnych na działkę w każdym z nich? Proponuję faktyczny system wprowadzić na razie w stolicy, większy obrót rynku będzie, a pozostałe miejscowości narazie zostawmy tak jak jest, z biznesami narracyjnymi. Zamówimy u jakiegoś v-kartografa mapę miejską i można zaczynać.

Tylko jeśli wszystkie działki będą w stolicy, to podróżowanie między miastami będzie miało mniej sensu. Skoro wszystko masz w stolycy, to nie musisz się w ogóle transportować Transportem 2. Ale na dobry początek można zacząć od zmapowania Achkova, to prawda.

26 minut temu, Henryk Ziemiański napisał:

Co do kartografów to trzeba do Joahima lub Ronona. 

Nie trzeba, mamy swoich silnych, niezależnych mapografów. Dość zagranicznych importów!

6 minut temu, Piotr Jankowski napisał:

W zasadzie to mogę stworzyć coś takiego choćażby w moim lennie, ot tak żeby zobaczyć jak to zadziała.

A więc już zaczynamy!

  • Lubię to 1

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wygląda to pięknie i ładnie ale stwarza to pewien bardzo poważny problem gdybyśmy chcieli tworzyć kompletną ewidencję. 

Powyższe rozwiązanie ma sens przy małej skali, kilku, kilkunastu miast. Dla nas konieczne byłoby zatem stworzenie ewidencji dla co najmniej kilkudziesięciu miast nie wliczając w to innych obszarów. 
Dobrze byłoby stworzyć dla takiej ewidencji niezbędne mapy. 

Kto się podejmie realizacji takiego przedsięwzięcia?

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Kto się podejmie realizacji takiego przedsięwzięcia?

To znaczy skoro uruchomiłem już testową wersję projektu, to w przyszłości powolutku mogę dodawać kolejne miasta, przy współpracy z ich włodarzami oczywiście. Aczkolwiek jeśli ktoś inny chciałby się tym zająć to nie ma problemu.

image.png.c1a42a2791c001105e2315f333dc6455.png100464293790614696.png 1021.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam nic przeciwko na stworzenie takiej ewidencji. 

  • Lubię to 2

Henryk Ziemiański 

Minister Sprawiedliwości 

Namiestnik Komarchii Nordackiej 

Współprzewodniczący Ultranordackiej Partii Ojczyźnianej 

II Prezydent II Federacji Nordackiej 

1260.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2023 o 18:46, Piotr Jankowski napisał:

To znaczy skoro uruchomiłem już testową wersję projektu, to w przyszłości powolutku mogę dodawać kolejne miasta, przy współpracy z ich włodarzami oczywiście. Aczkolwiek jeśli ktoś inny chciałby się tym zająć to nie ma problemu.

Pytanie czy dajecie sobie sprawę z realnej skali jakie to przedsięwzięcie może przybrać. 

Na razie mamy jedno miasto a docelowo mają on być liczone w dziesiątkach, każde różne, nad każdym trzeba sprawować pieczę i prowadzić ewidencję. 

Jeżeli faktycznie chcecie się tego podjąć to naprawdę chylę czoła. 

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na wdrożenie profili państw i miast do strony głównej przez @Sheldon Anszlus Lovelace. Można się pokusić o dodanie jakiejś ewidencji gruntów, która wyświetlała by w widoku miasta prostą tabelkę - adres, typ działki, co się na niej mieści (odnośnik do przypisanej instytucji) i właściciela. Pytanie co na to Sheldon 🤔

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Pytanie czy dajecie sobie sprawę z realnej skali jakie to przedsięwzięcie może przybrać. 

Na razie mamy jedno miasto a docelowo mają on być liczone w dziesiątkach, każde różne, nad każdym trzeba sprawować pieczę i prowadzić ewidencję. 

Jeżeli faktycznie chcecie się tego podjąć to naprawdę chylę czoła. 

Myślę że kilka miast by wystarczyło, aczkolwiek nowe można wprowadzać stopniowo. Jeśli byśmy chcieli pójść w "bardziej masową produkcję miast" to można też używać narzędzi tego typu. Nowy Brzeg wygląda jakby był właśnie tak wygenerowany. Jeśli oczywiście ktoś zrobi to lepiej to zachęcam.

Edytowane przez Piotr Jankowski

image.png.c1a42a2791c001105e2315f333dc6455.png100464293790614696.png 1021.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij