• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Piotr Jankowski

Obywatel Federacji
 • Postów

  320
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  10

Ostatnia wygrana Piotr Jankowski w dniu 9 Lutego

Użytkownicy przyznają Piotr Jankowski punkty reputacji!

1 obserwujący

O Piotr Jankowski

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

Data przyjazdu

Pełne dane

Podpis

image.png.c1a42a2791c001105e2315f333dc6455.png100464293790614696.png 1021.png 

Osiągnięcia Piotr Jankowski

Wschodząca Gwiazda

Wschodząca Gwiazda (9/17)

 • Popularny
 • Roczek
 • Miesiąc później...
 • Inicjator rozmów
 • Dyskutant

Najnowsze odznaki

125

Reputacja

 1. Zgłaszam wniosek o przedłużenie debaty. Nadal pozostają do rozstrzygnięcia i wprowadzenia w formie autopoprawek kwestie kryteriów aktywnego obywatela u procedury pozbawienia obywatelstwa. W kwestii odbierania obywatelstwa ze swojej strony przychylam się do opinii przedmówcy, niemniej chciałbym, aby została złożona odpowiednia poprawka.
 2. Wysoki sądzie, Federalna Komisja Wyborcza działając na podstawie "własnej definicji" aktywnego obywatela uznała, że liczba aktywnych obywateli IIFN wynosi mniej niż 7, w związku z czym zapowiedziała, że w najbliższych wyborach do kongresu wybranych będzie 3 kongresmanów. Moje duże wątpliwości budzi przyjęta definicja aktywnego obywatela, która została ustalona w sposób arbitralny i w mojej ocenie niewłaściwy, co zresztą zgłaszałem w ramach debaty w kongresie. Wnoszę o rozstrzygnięcie w jaki sposób powinna być obliczana liczba aktywnych obywateli.
 3. To w jakim kodeksie to będzie mało mnie interesuje, niemniej proponuję takie rozwiązanie: 1. Najwyższy Sąd Federalny może złożyć do Kongresu wniosek o odebranie obywatelstwa osobie, która w ocenie sądu złamała złożoną przysięgę obywatelską. Kongres podejmuje decyzję w sprawie odebrania obywatelstwa takiej osobie poprzez uchwałę podjętą większością konstytucyjną. Niniejsza propozycja ma charakter nieformalny i jest sugestią treści autopoprawki do złożenia przez wnioskodawcę. Niniejsza propozycja nie stanowi projektu poprawki.
 4. Co? Znaczy rozumiem kategorię mieszkańców nie będących obywatelami, ale określenie mieszkaniec powinno się chyba odnosić do wszystkich mieszkańców. Dlaczego nie 92? Z jednej strony rozumiem, że nie każdemu chce się czekać 92 dni, ale może lepiej to jakoś ujednolicić? Bo teraz powstaje nam niezwykle skomplikowany system z masą różnych terminów i norm, który jest po prostu nieprzejrzysty. Tutaj zdecydowane nie. Zbyt duże pole do nadużyć, złamanie zasady trójpodziału władzy. Tutaj moim zdaniem mamy zbyt skomplikowaną procedurę mogącą utrudnić walkę ze spamem. Moim zdaniem w prawie powinna być przewidziana możliwość natychmiastowego bana od admina, który później musiałby zostać zaakceptowany przez sąd. Nie wydaje mi się to rozwiązaniem optymalnym... Co do małżeństw się nie wtrącam, jak ktoś chce mieć ślub cywilny to niech to czyta, a moim zdaniem ślub udzielony przez monarchę będzie zawsze lepszym rozwiązaniem.
 5. W takim razie można przyjąć 10 postów, lub 1 post/artykuł o długości powyżej 500 znaków.
 6. Jeśli komuś (pomysłodawcy) będzie się chciało taki projekt napisać to jak najbardziej jestem za. W kwestii samych numerków: 90 dni zmienił bym na 92, zmniejszył limity do 1 artykułu lub 10 postów i wyrzucił przepis o orzeczeniach.
 7. Około południa sierżant Piotr Jankowski zbliżał się do Worgowska aby sprawdzić jak przebiega ewakuacja największej bazy w regionie. Niemalże już śpiącego sierżanta wspierał mocną kawą i dobrą radą niezastąpiony kapral Salonea, pamiętał on nawet o zabraniu termosu z gulaszem który Jankowski teraz łapczywie konsumował, gdy przy bramie wjazdowej do bazy zatrzymał ich strażnik pytając o przepustki.
 8. W kultowej stołecznej ciastkarni "Bez nazwy" głównodowodzący spotkał się z Sierżantem Piotrem Jankowskim z 4 dywizji z Wichrowego Tronu. Podczas wielogodzinnego spotkania omówiono szczegółowo plany ewakuacji analizując skuteczność poszczególnych scenariuszy reagowania na sytuacje kryzysowe. Omówiono także problemy związane z powstałymi opóźnieniami. Dużą wagę przywiązano również do potencjalnych konfliktów mogących wyniknąć w związku z coraz silniejszymi na objętych ewakuacją terenach tendencjach niepodległościowych. Następnego dnia obydwaj wojskowi, wraz z towarzyszącymi im sztabowcami i eskortą wyruszyli w Kierunku Klindoni.
 9. Esti Teh to spółka technologiczna należąca do Jona Investitonita i działająca w Walczącej Republice Estii. Pierwszym z projektów nad którymi pracuje firma jest usługa Internetu światłowodowego pod nazwą EstiNet, która ma wystartować już 9 lutego. Równocześnie trwają prace nad stworzeniem usługi z filmami na żądanie z całego świata.
 10. Piotr Jankowski

  Saxov

  W studiu Saxov w Wichrowym Tronie właśnie zakończyły się zdjęcia do filmu "Rubinowy pierścień". Równocześnie ekipa Svena Haralusa, znanego głównie z filmu dokumentalnego "Jankowski" wyruszyła do Kostrzynia, aby przygotować materiały do produkcji poświęconej miejscowej fabryce samochodów. Obydwa filmy mają mieć swoją premierę za niecałe 2 tygodnie.
 11. Grupa Ruoka wypuściła na rynek nowy napój gazowany o smaku limonkowo-cytrynowym pod marką Norva. Napój będzie dostępny na terenie całej II Federacji Nordackiej, a także w Estii i Hawilandzie.
 12. Partia Liberałowie wywodzi się ze środowiska tak zwanej Grupy Victoriańskiej, będącej nieformalnym klubem złożonym z pochodzących z Estii studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Victoriacity. Grupę łączyła wiara w promowaną przez wybitnego kiriańskiego ekonomistę Šviatloslava Dabaretnskego ideę minimalizacji wpływu państwa na życie gospodarcze. Według koncepcji, którą promował Šviatloslav Dabaretnsky, tak zwana "Wszechstronna siła rynku" miała doprowadzić do rozwiązania wszystkich trudności gospodarczych na drodze nieograniczanej przez państwo konkurencji prywatnych przedsiębiorstw. Istotną rolę w powstaniu ruchu odegrał również Indrek Lõhmus, pochodzący z Estii wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Victoriacity w którego domu odbywały się spotkania młodych eestińskich emigrantów, którzy dyskutowali o tym, jak należy przeprowadzić prywatyzację w Estii. Po uzyskaniu przez Estię niepodległości środowisko Grupy Victoriańskiej zdecydowało się na założenie partii politycznej mającej promować idee kapitalizmu. W pozostałych ważnych kwestiach politycznych, takich jak kwestia rozliczenia wojskowych czy polityka zagraniczna starają się zachować neutralność. Oleg Mets Członek Grupy Victroriańskiej, deputowany do Dumy i szef partii Liberałowie. Jest sprawnym politykiem i dobrze wypada zarówno podczas debat, gdzie pokazuje się jak niezwykle profesjonalny ekspert w dziadzinie ekonomii, dystansując się od tematów światopoglądowych, jak i podczas podczas spotkań na żywo gdzie potrafi zaciekawić i zmobilizować odbiorców. Szuka porozumienia z politykami wszystkich opcji politycznych w celu realizacji swoich założeń gospodarczych. Indrek Lõhmus W latach osiemdziesiątych wyjechał do Kirianii. Zamieszkał w Victoriacity i dzięki swoim wybitnym osiągnięciom szybko został wykładowcą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Victoriacity. Pomimo długiego pobytu z granicą nadal utrzymywał kontakty z rodakami, zarówno w kraju jak i na emigracji. To właśnie jemu większość członków Grupy Victoriańskiej zawdzięcza możliwość studiowania n UEV-ie. Jest bliskim współpracownikiem Šviatloslava Dabaretnskego. Cieszy się ogromnym szacunkiem i autorytetem wśród wszystkich członków partii i choć oficjalnie sprawuje funkcję wiceszefa partii, jego głos jest z reguły decydujący podczas wewnątrzpartyjnych dyskusji. Flaga partii
 13. Wniosek o przyznanie odszkodowania Nazwa instytucji: FTG Media Data złożenia wniosku o rejestrację instytucji: 3 Stycznia 2023 Rachunek w MBP na który ma zostać wypłacone odszkodowanie: NO139573 Wniosek o przyznanie odszkodowania Nazwa instytucji: WINSTON Data złożenia wniosku o rejestrację instytucji: 3 Stycznia 2023 Rachunek w MBP na który ma zostać wypłacone odszkodowanie: NO619865 Wniosek o przyznanie odszkodowania Nazwa instytucji: Jona Investitonita Data złożenia wniosku o rejestrację instytucji: 3 Stycznia 2023 Rachunek w MBP na który ma zostać wypłacone odszkodowanie: NO100152 Wniosek o przyznanie odszkodowania Nazwa instytucji: Norweglandzkie Linie Lotnicze Data złożenia wniosku o rejestrację instytucji: 11 listopada 2023 Rachunek w MBP na który ma zostać wypłacone odszkodowanie: NO120995 Wniosek o przyznanie odszkodowania Nazwa instytucji: Norveglandif Ulodonif Hofimta Data złożenia wniosku o rejestrację instytucji: 12 Kwietnia 2023 Rachunek w MBP na który ma zostać wypłacone odszkodowanie: NO580448