• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Wieści z kontynentu


Rekomendowane odpowiedzi

Liczy się to, że większość chciała wejść do FN, reszta remisów nie ma znaczenia.

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Leonid Repulijski napisał:

W Insulii opublikowano wyniki II tury referendum: https://forum.insulia.pl/viewtopic.php?p=4332#p4332

Zadziwiający remis.

Czy wiadomo kiedy i w jakim trybie dołączy do nas Insulia?

  • Wow 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Waksman napisał:

Czy wiadomo kiedy i w jakim trybie dołączy do nas Insulia?

To się trzeba spytać Rady Regencyjnej i przyszłego Cesarza.

  • Wow 1

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Wow 1

Henryk Ziemiański 

Namiestnik Komarchii Nordackiej 

Współprzewodniczący Ultranordackiej Partii Ojczyźnianej 

II Prezydent II Federacji Nordackiej 

1260.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.12.2023 o 15:12, Henryk Ziemiański napisał:

I tenże kandydat jest jedynym. Głosowanie już trwa i każdy do tej pory zagłosował ZA Henrykiem Wespuccim.

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

https://forum.bastionpollin.pl/viewtopic.php?t=459
 

W telegraficznym skrócie: Dawny obywatel Bialenii postanowił reaktywować swój islamski twór w Bialenii, a Pakt Bundżadarski przymyka oko na własne postanowienia. Nawet Piotr Romanow, wielki obrońca martwych tytułów nie ma problemu z zajęciem Bialenii przez nową mikronację.

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

https://forum.bastionpollin.pl/viewtopic.php?t=459
 

W telegraficznym skrócie: Dawny obywatel Bialenii postanowił reaktywować swój islamski twór w Bialenii, a Pakt Bundżadarski przymyka oko na własne postanowienia. Nawet Piotr Romanow, wielki obrońca martwych tytułów nie ma problemu z zajęciem Bialenii przez nową mikronację.

Zakładam, że winkulijski MSZ zaraz wyda notę dyplomatycznej, w której skrytykuje odbieranie narodom prawa do samostanowienia... Czekajcie, to by była hipokryzja...

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

https://forum.bastionpollin.pl/viewtopic.php?t=459
 

W telegraficznym skrócie: Dawny obywatel Bialenii postanowił reaktywować swój islamski twór w Bialenii, a Pakt Bundżadarski przymyka oko na własne postanowienia. Nawet Piotr Romanow, wielki obrońca martwych tytułów nie ma problemu z zajęciem Bialenii przez nową mikronację.

Słowo klucz: dawny obywatel Bialenii.

Nieznajomość faktów i motywacji, przyświecających autorom konwencji, przyczynia się do wyciągania błędnych wniosków. Przecież to oczywiste, że konwencja dopuszcza powrót Bialeńczyków i podjęcie próby reaktywacji państwa. Konwencja wymierzona jest w państwa trzecie, chcące zagarnąć dla siebie ziemie umarłego. Z tego co mi wiadomo, Atamanat Jahołdajewszczyzny był jednym z regionów Republiki Bialenii. To nie jest jakieś wymyślone państewko, tylko twór kulturowo nawiązujący do sporej części Bialenii. 

Poniekąd rozumiem Twoje oburzenie v-synu. Jednak byłoby ono zasadne, gdyby ludzie niezwiązani z Bialenią ani w żadny sposób do niej nienawiązujący, utworzyli na tym terytorium państwo bądź przejęli je siłą. Wtedy Pakt Bundżadarski ma pełne prawo zareagować, bo doszło do pogwałcenia konwencji. No i poniekąd ta konwencja jest po to, żeby właśnie takie reaktywacje Bialeńczyków umożliwiać.

EDIT: swoją drogą, podobno mieliście ratyfikować konwencję. Dojdzie do tego czy po raz kolejny zbyjecie ciszą? 

Edytowane przez Artur Kardacz
  • Kocham to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności mógłbym się spytać, co nas ma to realnie obchodzić. Pakt "chroni" ziemie dawnej Bialeni a w moim odczuciu to nowe państewko pozwoli pozbyć się tylko zbędnego obiektu zainteresowania co poniektórych mieszkańców Bastionu. Nawet jak nowe państwo się wypłaszczy po 2 miesiącach to pretensje będą mieli mogli mieć tylko do siebie. Jak przeżyje to dobrze dla nich a jak nie to niewiele się i tak dla nas miałoby zmienić. 

Trochę niepochlebne ale prawdziwe będzie stwierdzenie że w końcu Bastion specjalizuje się w utrzymywaniu takich państewek, jak na razie z różnym rezultatem.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artur Kardacz napisał:

Słowo klucz: dawny obywatel Bialenii.

Nieznajomość faktów i motywacji, przyświecających autorom konwencji, przyczynia się do wyciągania błędnych wniosków. Przecież to oczywiste, że konwencja dopuszcza powrót Bialeńczyków i podjęcie próby reaktywacji państwa. Konwencja wymierzona jest w państwa trzecie, chcące zagarnąć dla siebie ziemie umarłego. Z tego co mi wiadomo, Atamanat Jahołdajewszczyzny był jednym z regionów Republiki Bialenii. To nie jest jakieś wymyślone państewko, tylko twór kulturowo nawiązujący do sporej części Bialenii.

Dla osób znających motywacje przyświecające autorom konwencji jest być może oczywiste, co jest dopuszczalne, a co nie i jaki trzeba mieć status aby legalnie tworzyć na terenie Bialenii mikronację, ale dla szerszej publiki niezbyt.

Godzinę temu, Artur Kardacz napisał:

Poniekąd rozumiem Twoje oburzenie v-synu. Jednak byłoby ono zasadne, gdyby ludzie niezwiązani z Bialenią ani w żadny sposób do niej nienawiązujący, utworzyli na tym terytorium państwo bądź przejęli je siłą. Wtedy Pakt Bundżadarski ma pełne prawo zareagować, bo doszło do pogwałcenia konwencji. No i poniekąd ta konwencja jest po to, żeby właśnie takie reaktywacje Bialeńczyków umożliwiać.

Moje oburzenie wynika również z daleko idącej wybiórczości w działaniach Paktu. W Brodrii zmusza on nową mikronację do zmiany nazwy celem szanowania dorobku brodryjskiego, a w Bialenii wręcz przeciwnie - zachęca, aby takie państewka powstawały. Tak, wiem, że w tym pierwszym przypadku nie wypowiedział się oficjalnie Pakt, za to zrobili to jego najważniejsi członkowie.

1 godzinę temu, Artur Kardacz napisał:

EDIT: swoją drogą, podobno mieliście ratyfikować konwencję. Dojdzie do tego czy po raz kolejny zbyjecie ciszą? 

Pewnie w końcu do tego dojdzie, ale nie jest to dla nas kwestia wagi państwowej. Co takiego wcześniej zbywaliśmy ciszą? Myślałem, że to FN cancelowano...

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

Moje oburzenie wynika również z daleko idącej wybiórczości w działaniach Paktu. W Brodrii zmusza on nową mikronację do zmiany nazwy celem szanowania dorobku brodryjskiego, a w Bialenii wręcz przeciwnie - zachęca, aby takie państewka powstawały. Tak, wiem, że w tym pierwszym przypadku nie wypowiedział się oficjalnie Pakt, za to zrobili to jego najważniejsi członkowie.

Oskarżenie Paktu o wybiórczość w sprawie, która w ogóle nie dotyczyła Paktu (bo nie przypominam sobie, aby temat Księstwa Iżniewskiego poruszany był na jakiejkolwiek naradzie Paktu), jest dziwnym fiołkiem. Sprawa ta dotyczyła tylko i wyłącznie dwóch stron. Żadną z nich nie był Pakt Bundżadarski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 hodin temu', Artur Kardacz povede'l:

EDIT: swoją drogą, podobno mieliście ratyfikować konwencję. Dojdzie do tego czy po raz kolejny zbyjecie ciszą? 

Walczymy w tym momencie o to, żeby ustabilizować sytuację wewnętrzną w II Federacji Nordackiej. Sąd unieważnił wybory parlamentarne i musieliśmy je powtórzyć, po czym Sąd poddał w wątpliwość ważność powtórnych wyborów - grożą nam trzecie wybory parlamentarne. Ratyfikacja traktatu wymaga ukończenia procedury powoływania rządu, który powoływany jest od nowa wraz z każdą kolejną kadencją Kongresu.

Miałem plan podpisać tę konwencję i zabiegać o jej ratyfikację w II FN. Jednak teraz wiązałoby się to z niebezpiecznymi dla nas konsekwencjami, bowiem w §1 ust. 1. mówi, że "Państwa sygnatariusze wyrzekają się wszelkich roszczeń do ziem bialeńskich oraz zobowiązują się sprzeciwiać takim roszczeniom ze strony państw trzecim przy użyciu wszelkich dostępnych środków, również militarnych.". Mogliście napisać to inaczej. Państwem trzecim może być każde państwo, bo nie został ten termin zdefiniowany w Konwencji. Jeśli założymy, że państwem trzecim jest takie państwo, które nie jest Bialenią ani sygnatariuszem Konwencji, to Jahołdajewszczyzna definitywnie bezprawnie zajęła swoje ziemie. I nic tu nie pomoże fakt, że tworzy ją dawny Bialeńczyk, ani że jest to region dawnej Bialenii.

  • Lubię to 1

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu', Artur Kardacz povede'l:

Sprawa ta dotyczyła tylko i wyłącznie dwóch stron.

Co nie postrzymało Winkulii od wydania noty dyplomatycznej nawołującej do ochrony prawa do samostanowienia narodów na byłym terytorium II Federacji Nordackiej, którego zrzekliśmy się na rzecz powstawania na nim nowych państw, ani przyjaciół z Bastionu od krytyki II FN za "uznawanie" tego tworu, a następnie przyjęcie tegoż samego znienawidzonego tworu państwowego na swoje forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niech mi ktoś wyjaśni, co ma jakiś Bastion do mnie w dyskusji, która mnie w ogóle nie interesuje? Panowie i Panie, zostaliśmy nazwani tworem "waksmanopodobnym" XD

Ale fajnie tak, srać się do II FN, że komentujemy co się gdzieś tam dzieje w jednym zdaniu, po czym w drugim jedzie się po nas zarzucając "niskie IQ". Dorosłe i dojrzałe zachowanie godne doświadczeonego mikronauty starej daty.

Zaznaczę więc (jeśli czyta to ktoś z Bastionu, chociaż nie wiem, bo podobno nie jesteśmy inteligentni) - nie mam nic do ziem dawnej Bialenii - róbcie sobie z tym co chcecie, życzę powodzenia, nie obchodzi mnie to jakoś specjalnie.

  • Smuteczek 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Waksman napisał:

Niech mi ktoś wyjaśni, co ma jakiś Bastion do mnie w dyskusji, która mnie w ogóle nie interesuje? Panowie i Panie, zostaliśmy nazwani tworem "waksmanopodobnym" XD

Ale fajnie tak, srać się do II FN, że komentujemy co się gdzieś tam dzieje w jednym zdaniu, po czym w drugim jedzie się po nas zarzucając "niskie IQ". Dorosłe i dojrzałe zachowanie godne doświadczeonego mikronauty starej daty.

Zaznaczę więc (jeśli czyta to ktoś z Bastionu, chociaż nie wiem, bo podobno nie jesteśmy inteligentni) - nie mam nic do ziem dawnej Bialenii - róbcie sobie z tym co chcecie, życzę powodzenia, nie obchodzi mnie to jakoś specjalnie.

Co z tego że Waksman nie uczestniczy w dyskusji, ale Waksman jest wśród nas. Waksman jest duchem, który zarządza II Federacją Nordacką, a wszystkie partie polityczne II FN są tak naprawde kontrolowane przez Waksmana. Waksman to my wszyscy.

99886723298755545.png

Król Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tadeusz I Wielki napisał:

Co z tego że Waksman nie uczestniczy w dyskusji, ale Waksman jest wśród nas. Waksman jest duchem, który zarządza II Federacją Nordacką, a wszystkie partie polityczne II FN są tak naprawde kontrolowane przez Waksmana. Waksman to my wszyscy.

Kocham ❤️

Ale na poważnie - ja rozumiem, jakby to było w roku, nie wiem, 2020, gdzie faktycznie odwalałem jakieś dzikie akcje dewastujące ogólny porządek... Mamy rok 2024, i chyba faktycznie tylko krowy zmieniają poglądy, bo niektórzy ludzie nawet do tego nie dorośli.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Waksman napisał:

Niech mi ktoś wyjaśni, co ma jakiś Bastion do mnie w dyskusji, która mnie w ogóle nie interesuje? Panowie i Panie, zostaliśmy nazwani tworem "waksmanopodobnym" XD

Oficjalnie jesteśmy kolejnym niewypałem Waksmana. Teraz pozostaje urządzić wielką inbę, rozpaść się ku uciesze Bastionu i odejść w pokoju jako kolejny dowód na to, że pannordatyzm nie działa...

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

Oficjalnie jesteśmy kolejnym niewypałem Waksmana. Teraz pozostaje urządzić wielką inbę, rozpaść się ku uciesze Bastionu i odejść w pokoju jako kolejny dowód na to, że pannordatyzm nie działa...

No to co, jak za pierwszym razem? Jak tak to musicie się uwziąć na Muratykę, żeby była wina Waksmana, bo jak to nie będzie moja wina, to dupsko, a nie 😂

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Waksman napisał:

Ale na poważnie - ja rozumiem, jakby to było w roku, nie wiem, 2020, gdzie faktycznie odwalałem jakieś dzikie akcje dewastujące ogólny porządek... Mamy rok 2024, i chyba faktycznie tylko krowy zmieniają poglądy, bo niektórzy ludzie nawet do tego nie dorośli.

Teraz Waksman się z tym kryje, i cały mikroświat oprócz najpotężniejszej potęgi Mikroświata (Bastionu Pollin) jest tak naprawdę zarządzany przez jedną osobę - Jego Ekscelencje Waksmana. Tak naprawdę jesteśmy opłacani i Waksman płaci nam 2 nordy za każdy wpis, przepraszam że musiałem to ujawnić ale nie mogłem już dłużej trzymać tego w sobie....

A tak na serio to chyba Szanowne Ekscelencje wypowiadające się w tamtejszym wątku nie wiedzą nawet że Szanowny Jegomość, Najważniejszy Wojownik i Zbawca Nordaty, Pańska Ekscelencja Waksman nie udzielał się niedawno przez dłuższy czas w II FN, więc nie jest powiązany z decyzjami rządu II FN, lub nie odpowiada za same poglądy obywateli II FN.

  • Lubię to 1

99886723298755545.png

Król Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tadeusz I Wielki napisał:

Teraz Waksman się z tym kryje, i cały mikroświat oprócz najpotężniejszej potęgi Mikroświata (Bastionu Pollin) jest tak naprawdę zarządzany przez jedną osobę - Jego Ekscelencje Waksmana. Tak naprawdę jesteśmy opłacani i Waksman płaci nam 2 nordy za każdy wpis, przepraszam że musiałem to ujawnić ale nie mogłem już dłużej trzymać tego w sobie....

A tak na serio to chyba Szanowne Ekscelencje wypowiadające się w tamtejszym wątku nie wiedzą nawet że Szanowny Jegomość, Najważniejszy Wojownik i Zbawca Nordaty, Pańska Ekscelencja Waksman nie udzielał się niedawno przez dłuższy czas w II FN, więc nie jest powiązany z decyzjami rządu II FN, lub nie odpowiada za same poglądy obywateli II FN.

Oczywiście. Wszystkie środki na ten proceder idą ze specjalnego funduszu, z którego opłacamy też wymianę żarówek na Sklepieniu Niebieskim, żeby nie było, że jakaś tam "gwiazda" niby się wypaliła XD

Na dobrą sprawę, nie było mnie chyba z kilka dobrych miesięcy (ale nie jestem pewien, bo mam zatracone poczucie czasu, więc mogę teraz nieświadomie i perfidnie kłamać), więc tym bardziej nie jestem w stanie moim mózgiem o "niskim IQ" pojąć takiego zachowania. No ale cóż, trzeba się będzie pogodzić z tym, że Bastion i ich kopiowanie nieistniejących Stanów Zjednoczonych jest po prostu lepsze, niż komentowanie raz na brodryjski rok tego, co dzieje się poza naszymi granicami 😄

  • Kocham to! 2

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij