• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

I Posiedzenie Kongresu Federacji Nordackiej


Tadeusz I Wielki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Waksman napisał:

Szanowny Spikerze @Leonid Repulijski,

składam wniosek formalny o dodanie do porządku dziennego punktu o debacie i głosowaniu o wyrażenie wotum nieufności panu Ministrowi Spraw Wewnętrznych Henrykowi Ziemiańskiemu.

Naturalnie wniosek rozpatruję pozytywnie. Porządek obrad został zaktualizowany.

 

  • Kocham to! 1

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do głównego tematu debaty, skoro mamy już ustalone podstawowe fakty.

W dniu 24.08.2023 o 20:10, Leonid Repulijski napisał:

Wstępnie proponujemy taki obszar:

centralaFN.png.cf9e238bb69a99bf789d00288d86b9c1.png

Jego powierzchnia wynosiłaby 66 892 km2, co daje nam rozmiar podobny do realowej Łotwy.

Projekt fajny, przynajmniej mi odpowiada. Pytanie teraz takie - robimy to jako uchwała, jako ustawa? Bo trzeba będzie w tym dokumencie zawrzeć, że w razie jakiś problemów natury utrzymania ciągłości państwa teren zostanie zwrócony Kirianii, żeby nie było. Po drugie - zmieńmy nazwę Akchiv na coś innego, błagam. Ta nazwa przyprawia mnie o mdłości. Skoro ma to być główne miasto Federacji, i jednocześnie centrum kultury nordackiej, to ja proponuję nazwać je po nordacku, adekwatnie do jego roli - Hla'vni.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro czekamy na projekt ustawy - czy w międzyczasie moglibyśmy przejść do kolejnego punktu obrad Kongresu? Bo w takim trybie na odwołanie Ziemiańskiego będziemy czekać miesiąc.

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy w miedzyczasie omowic kolejne tematy.

Jednocześnie informuję o powołaniu przeze mnie JE Kaspara Waksmana na mojego zastępcę (Vice Spiker) - może przewodniczyć obradom w moim imieniu.

  • Kocham to! 1

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam wniosek do Vice Spikera @Waksman o dodanie i przedłożenie sprawy ataku Teutonii na Osiek i związanej z tym możliwej interwencji zbrojnej. W Konstytucji II Federacji dosyć jasno jest określone, że Premier może wypowiadać wojnę i zawierać pokój bez przejścia przez etap Kongresu, chciałbym jednak usłyszeć zdania deputowanych. Niezależnie od nastawienia do samego państwa Osieka i trybu jego funkcjonowania na Discordzie i w Minecrafcie takie wydarzenie mogłoby być znakomitym ćwiczeniem dla żołnierzy i pewnym sygnałem, że FN jest w stanie reagować także poza swoim kontynentem. Jak Kongresmeni myślą?

  • Lubię to 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, ale ja bym to prędzej zrobił jako interwencje pokojową niż wypowiadanie wojny, według mnie najważniejsze w tej dyskusji jest zdanie @Albert Fryderyk de Espada

99886723298755545.png

Król Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż obecnie nie rozpoczęliśmy nawet jakikolwiek reform Zjednoczonych Sil więc na ten moment możemy polegać jedynie na poszczególnych wojskach państw wchodzących w skład FN.
Nie chcę być w tym miejscy jakiś nade obelżywy ale na dzień dzisiejszy to przede wszystkim muratycka WAR stanowi realną siłę militarną FN. Kiriańskie siły zbrojne mimo planów i zapowiedzi pozostały w znacznym stopniu nie rozwinięte a Klindonia nie posiada nawet zorganizowanej siły wojskowej, wykraczającej poza ramy narracyjnej wojny domowej w Brodrii. 

Na tą chwilę jedyne co nam pozostaje to liczyć na to że wszystkie państwa FN zgodziłyby się działać pod wspólną egidą z naciskiem na udział IV Republiki Muratyki jako głównej potęgi militarnej FN.

Obecność naszego najnowszego kompana skutecznie ostudziła mój zapał do przebywania w jego otoczeniu tudzież złożyło się to na odsunięciem przeze mnie kwestii reformy Zjednoczonych Sił z moich priorytetów.
Nie mniej nie zamierzam przez zaistniałą sytuację tworzyć wszystkiego na kolanie byle by coś było gotowe na poczekanie.

  • Lubię to 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

Składam wniosek do Vice Spikera @Waksman o dodanie i przedłożenie sprawy ataku Teutonii na Osiek i związanej z tym możliwej interwencji zbrojnej. W Konstytucji II Federacji dosyć jasno jest określone, że Premier może wypowiadać wojnę i zawierać pokój bez przejścia przez etap Kongresu, chciałbym jednak usłyszeć zdania deputowanych. Niezależnie od nastawienia do samego państwa Osieka i trybu jego funkcjonowania na Discordzie i w Minecrafcie takie wydarzenie mogłoby być znakomitym ćwiczeniem dla żołnierzy i pewnym sygnałem, że FN jest w stanie reagować także poza swoim kontynentem. Jak Kongresmeni myślą?

Nie mam podstaw do odrzucenia wniosku formalnego, dlatego też porządek obrad o zawnioskowany punkt zaktualizowałem. Z racji wysokiego priorytetu tematu debaty od razu przejdziemy do dyskusji.

Wysoki Kongresie, ja osobiście uważam, że wejście do takiego konfliktu nie przyniesie nam żadnych, ale to żadnych korzyści. Ćwiczenie dla żołnierzy? Których? Armia Federalna nie istnieje - kim więc chcemy walczyć? Chcemy do tego angażować porozrzucane po kontynencie i zdezorientowane przez nowy porządek armie prowincjonalne? Chcemy tych ludzi tułać przez pół świata do jakiejś śmiesznej wojenki między dwoma osobami? Panowie, bądźmy poważni. Jestem zdecydowanie przeciwny wciąganiu II Federacji Nordackiej w niepotrzebne konflikty. Możemy opowiedzieć się po jakiejś stronie, albo potępić konflikt, ale na pewno nie powinniśmy brać w nim czynnego udziału.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Waksman napisał:

Armia Federalna nie istnieje - kim więc chcemy walczyć?

no i właśnie, tu się z panem Waksmanem muszę zgodzić, nie mamy wojsk, a mamy jedynie prowincje z wojskami, więc FN jako państwo nie ma w sumie jak wypowiedzieć wojny, a jedynie można ustalić coś między prowincjami że wszystkie wojska prowincji zaatakują, ewentualnie jedne wojsko jednej prowincji może wysłać swoich żołnierzy w ramach misji pokojowej za zgodą reszty

99886723298755545.png

Król Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można by przymusić armie do podporządkowania się decyzji rządu centralnego gdyż jest to w miarę obligatoryjne z naszym prawem.
Będzie to jednak dokładnie tak sytuacja jaka nakreśliłem, tymczasowe sporządzenie prawa na kolanie które będzie łatwe do podważenia i zakwestionowania oraz pełne dziur jak szwajcarski ser.

  • Lubię to 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że tutaj temat się wyczerpał. Proponuję od razu przejść do głosowania nad tym bzdurnym pomysłem. Uznajmy, że aby tak się stało potrzebuję poparcia jeszcze jednego kongresmena. Kto, oprócz mnie, jest za przejście do głosowania?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Teoretycznie można by przymusić armie do podporządkowania się decyzji rządu centralnego gdyż jest to w miarę obligatoryjne z naszym prawem.
Będzie to jednak dokładnie tak sytuacja jaka nakreśliłem, tymczasowe sporządzenie prawa na kolanie które będzie łatwe do podważenia i zakwestionowania oraz pełne dziur jak szwajcarski ser.

Jaki szwajcarski ser? Wydaje pan tymczasowe sporządzenie prawa że armię prowincji się podporządkowują i one się podporządkowują. Dopóki się nie ujednolici oddziałów mogą funkcjonować jako trzy wielkie armie (po jednej na każdą prowincję) - akurat tego argumentu nie rozumiem.

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tyle co wojna pozostaje wielką tragedią to nie widzę potrzeby od razu wysyłania wojska w inny tak obcy zakątek świata gdzie nie mieliśmy do tej pory żadnych interesów. 

Dlatego jako głównodowodzący WAR i Prezydent IV Republiki jestem przeciwny podejmowaniu tak pochopnych decyzji i wysyłania naszych obywateli na wojnę w imię obcych interesów z dala od domu. 
Trzeba sobie to dobrze i na chłodno przekalkulować, wysłuchać wszystkich za i przeciw. 

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Kongresmeni,

przechodzimy do głosowania. Rozpocznie się ono o 8:00 dnia 31.08.2023 i zakończy 24h później. Zapraszam do oddawania swojego głosu.

@Członek Kongresu

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę głosowanie w związku z oddaniem głosu przez wszystkich uprawnionych. Kongres opowiedział się przeciwko interwencji militarnej w trwającym konflikcie teutońsko-osieckim.

Prezentuję długo wyczekiwany projekt ustawy o regionie centralnym. Ustawa w moim zamierzeniu ma być maksymalnie krótka i zrozumiała, ale jednocześnie tłumaczyć zasady postępowania w jak największej liczbie potencjalnych scenariuszy, by zabezpieczyć stabilność regionu.

Cytat

 

Ustawa o Komarchii Nordackiej

Art. 1.
Komarchia Nordacka:

  1. stanowi region stołeczny i siedzibę władz centralnych II Federacji Nordackiej,
  2. jest w pełni niezależna od reszty jednostek podziału terytorialnego Nordaty,
  3. to ośrodek kultury, narodu i języka nordackiego.

Art. 2.

  1. Władzę w Komarchii Nordackiej pełni rząd centralny reprezentowany przez Premiera lub mianowanego przez Premiera namiestnika.
  2. Premier lub jego namiestnik zarządza regionem poprzez wydawanie rozporządzeń i dekretów.

Art. 3.
Stolicą Komarchii jest miasto Achkiv.

Art. 4.
Językami urzędowymi Komarchii Nordackiej są: mowa powszechna i język nordacki.

Art. 5.
Terytorium Komarchii Nordackiej:

  1. może zostać powiększone o ziemie sąsiadującej prowincji za zgodą jej władz,
  2. może zostać zmniejszone na rzecz sąsiadującej prowincji za zgodą Kongresu II Federacji Nordackiej.

Art 6.
Miasto Stołeczne Achkiv jest stałym obszarem Komarchii Nordackiej - władze centralne nie mogą zrzec się nad nim kontroli.

Art. 7.
Granice Miasta Stołecznego Achkiv wyznacza obszar zaznaczony na załączonej do ustawy mapie na czerwono.

Art. 8.
Przekazuje się Komarchii Nordackiej obszar Wielkiego Imperium Narodu Kiriańskiego oznaczony na załączonej mapie na różowo.

Art. 9.
Ustawa wchodzi w życie natychmiast po zatwierdzeniu przez władze Kirianii zapisów artykułu ósmego niniejszej ustawy i po wpisaniu tejże ustawy do Dziennika Praw.

 

Jest procedura poszerzania i uszczuplania terytorium, określone najważniejsze miasto regionu, zabezpieczenie przed sprzedaniem stolicy którejś z prowincji i sposób sprawowania kontroli nad regionem. Do tego dorzucimy fajną mapkę z zaznaczonym stałym obszarem i obszarem pozyskanym na okres testowy od Kirianii. Jak Komarchia będzie umierała pod względem contentu i aktywności, to możemy w Kongresie zarządzić zwrot ziem Kiriańczykom.

  • Lubię to 1
  • Kocham to! 2

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie, z czystej ciekawości - czym jest "Komarchia"?

Drugie pytanie - na Boga, dlaczego Achkich?! Ta nazwa jest obrzydliwa. Proszę Wysoki Kongres - wymyślmy coś lepszego, bo jeśli ta nazwa ma nas reprezentować w Mikroświecie to będzie dramat.

Do pozostałej części ustawy nie mam więcej pytań.

  • Lubię to 2

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Waksman napisał:

Pierwsze pytanie, z czystej ciekawości - czym jest "Komarchia"?

Odsyłam do swojego posta z wyjaśnieniem - http://forum.nordata.pl/topic/1310-i-posiedzenie-kongresu-federacji-nordackiej/page/2/?tab=comments#comment-14275

51 minut temu, Waksman napisał:

Drugie pytanie - na Boga, dlaczego Achkich?! Ta nazwa jest obrzydliwa. Proszę Wysoki Kongres - wymyślmy coś lepszego, bo jeśli ta nazwa ma nas reprezentować w Mikroświecie to będzie dramat.

Ja też bym wolał coś nordackiego, ale to musimy dogadać się w tej sprawie - http://forum.nordata.pl/topic/1310-i-posiedzenie-kongresu-federacji-nordackiej/page/2/?tab=comments#comment-13912

 

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Leonid Repulijski napisał:

Odsyłam do swojego posta z wyjaśnieniem

Okej, to faktycznie ciekawe i oryginalne rozwiązanie - jestem za jak najbardziej.

1 godzinę temu, Leonid Repulijski napisał:

Ja też bym wolał coś nordackiego, ale to musimy dogadać się w tej sprawie

No tutaj ja osobiście jestem za punktem nr 1, ale i punkt nr 2 poprę, jeśli szanowni koledzy w większości ten właśnie punkt poprą. Co do nazwy to, tak jak pisałem, moja propozycja to "Hla'vni" (od hla'vni mesto) czyli po nordacku po prostu "Główny". Nazwa prosta i myślę dobrze obrazująca to, czym chcemy żeby to miasto było.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velke Mesto Achkov mi się najbardziej podobało. Nie wiem jak reszcie @Członek Kongresu...

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achkiv a Akchov, no duża różnica. Zupełnie nie rozumiem waksmanowego uczulenia na oryginalną nazwę ale tak jak mowie dla mnie brzmią tak samo więc mogę zagłosować na tą drugą.

  • Lubię to 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

Achkiv a Akchov, no duża różnica. Zupełnie nie rozumiem waksmanowego uczulenia na oryginalną nazwę ale tak jak mowie dla mnie brzmią tak samo więc mogę zagłosować na tą drugą.

No muszę się zgodzić, mi to również nie robi różnicy.

  • Lubię to 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Spikerze,

pragnę zgłosić wniosek formalny o dodanie punktu do porządku dziennego obrad o debacie nt. przyjęcia Połbski (młodej mikronacji) do II Federacji Nordackiej jako prowincji (na prywatną prośbę @Supreme Commander Machia).

Co do mojego uczulenia na nazwę Achkiv - jakoś mi po prostu wewnętrznie nie pasuje do nazwy stolicy II FN. W głosowaniu po prostu wstrzymam się od głosu.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Waksman napisał:

Szanowny Spikerze,

pragnę zgłosić wniosek formalny o dodanie punktu do porządku dziennego obrad o debacie nt. przyjęcia Połbski (młodej mikronacji) do II Federacji Nordackiej jako prowincji (na prywatną prośbę @Supreme Commander Machia).

Jakieś bardziej szczegółowe informacje niżeli sama nazwa i właściciel byłyby mile widziane.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij