• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Nordacka waluta


Rekomendowane odpowiedzi

Dyskusje o walucie już były, ale do niczego wiążącego nie doszliśmy. Czemu powinniśmy ją wprowadzić wszyscy, mam nadzieję, wiemy. Państwo musi zarabiać, obywatele muszą zarabiać, kurs musi rosnąć. Jednocześnie dalej uparcie twierdzę, że waluty regionalne nikomu nie zawadzą, systemów MBP zanadto nie obciążą, a zawsze mogą się przydać. Co do nazwy nordackiej waluty, słyszałem tylko o renie. Ja wiem, IFN, ale obecnie ren jest używany w Winkulii, a powinniśmy się od niej odróżniać, dlatego proponuję opcję prostą, elegancką i śmierdzącą pieniądzem: szekel nordacki.

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wyście się tak uparli na te regionalne waluty. One niepotrzebnie utrudniają i sprawią, że waluta federalna będzie szorować po dnie tak, jak teraz szoruje jord muratycki i rubel kiriański.

Zniesienie walut prowincjonalnych, tudzież spłycenie ich do kontekstu narracyjnego, na rzecz waluty federalnej przyczyni się do większych zarobków obywateli i łatwiejszego wybicia jej względem innych walut Mikroświata.

Co do nazwy: szekel - straszna, gulden - nieoryginalna. Już lepszy będzie faktycznie ren federacyjny albo jakiś nordat, czy coś.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waksman napisał:

Nie wiem co wyście się tak uparli na te regionalne waluty. One niepotrzebnie utrudniają i sprawią, że waluta federalna będzie szorować po dnie tak, jak teraz szoruje jord muratycki i rubel kiriański.

Zniesienie walut prowincjonalnych, tudzież spłycenie ich do kontekstu narracyjnego, na rzecz waluty federalnej przyczyni się do większych zarobków obywateli i łatwiejszego wybicia jej względem innych walut Mikroświata.

Co do nazwy: szekel - straszna, gulden - nieoryginalna. Już lepszy będzie faktycznie ren federacyjny albo jakiś nordat, czy coś.

to może federat nordacki? XD

  • Haha 1

99886723298755545.png

Król Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję nazwę nord. 

  • Lubię to 1

Henryk Ziemiański 

Minister Sprawiedliwości 

Namiestnik Komarchii Nordackiej 

Współprzewodniczący Ultranordackiej Partii Ojczyźnianej 

II Prezydent II Federacji Nordackiej 

1260.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2023 o 21:34, Waksman napisał:

Nie wiem co wyście się tak uparli na te regionalne waluty. One niepotrzebnie utrudniają i sprawią, że waluta federalna będzie szorować po dnie tak, jak teraz szoruje jord muratycki i rubel kiriański.

Zniesienie walut prowincjonalnych, tudzież spłycenie ich do kontekstu narracyjnego, na rzecz waluty federalnej przyczyni się do większych zarobków obywateli i łatwiejszego wybicia jej względem innych walut Mikroświata.

Co do nazwy: szekel - straszna, gulden - nieoryginalna. Już lepszy będzie faktycznie ren federacyjny albo jakiś nordat, czy coś.

Jak nazwiemy nową walutę rubel albo korona to można wywalić lokalne, ale moim zdaniem lepiej dać "nord" i zostawić lokalne. Ewentualnie waluty lokalne mogą być wymienne 1 do 1 z "nordem".

Edytowane przez Piotr Jankowski

image.png.c1a42a2791c001105e2315f333dc6455.png100464293790614696.png 1021.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Piotr Jankowski napisał:

Jak nazwiemy nową walutę rubel albo korona to można wywalić lokalne, ale moim zdaniem lepiej dać "nord" i zostawić lokalne. Ewentualnie waluty lokalne mogą być wymienne 1 do 1 z "nordem".

Nie wiem czemu przesłanką do wywalenia walut lokalnych jest jej nazwa. To niepoważne. Nord brzmi dobrze. Mam nadzieję, że uda nam się waluty prowincjonalne wywalić z obiegu - one tylko utrudniają.

  • Nie lubię tego! 2

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwalam sobie odświeżyć temat. Korzystając z okazji, podtrzymuję zapotrzebowanie na skrypt integracyjny „Nordata minus Hawiland [i Insulia]” oraz zgłaszam zapotrzebowanie na skrypt integracyjny Insulii. Bez tych integracji mogę zaproponować wyłącznie walutę wspólną dla Federacji Nordackiej oraz państw gościnnych (nie żeby to był zły pomysł…).

Edytowane przez Helwetyk

(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie pomysł unii walutowej wcale nie jest taki zły. Dzięki temu można by stworzyć najmocniejszą walutę na kontynencie. No ale to wtedy trzeba zrezygnować z tych niepotrzebnych walut prowincjonalnych…

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Waksman napisał:

No ogólnie pomysł unii walutowej wcale nie jest taki zły. Dzięki temu można by stworzyć najmocniejszą walutę na kontynencie. No ale to wtedy trzeba zrezygnować z tych niepotrzebnych walut prowincjonalnych…

Na tu i teraz kurs norda (wspólnego dla Federacji Nordackiej i państw stowarzyszonych) wynosiłby 1,34 ℳ.

(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za zrobieniem ankiety. 

Henryk Ziemiański 

Minister Sprawiedliwości 

Namiestnik Komarchii Nordackiej 

Współprzewodniczący Ultranordackiej Partii Ojczyźnianej 

II Prezydent II Federacji Nordackiej 

1260.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze (hehe) i przedstawić zarazem stanowisko Partii Ultranordackiej...

1. Jednostka monetarna

Proponuję, aby wybrać jakąś bardziej konwencjonalną nazwę, bez udziwnień, aby była łatwa do zapamiętania przez zagranicznych inwestorów, turystów i nowych mieszkańców. Jeśli chodzi o konkrety - myślę, że korona nordacka brzmi dobrze. Jako jednostkę zdawkową proponuję nazwę "nord". 100 nordów byłoby równe 1 koronie nordackiej.

2. Waluty prowincjonalne

Rozdrobnienie walutowe mikroświata jest prawdziwą udręką, która sprawia, że nie jesteśmy w stanie ukształtować prawdziwych kursów między walutami na podstawie popytu i podaży. Istnienie w tak wąskim gronie mikronautów tylu walut funkcjonalnych nie ma absolutnie sensu, ale to nie znaczy, że nie możemy włączać do narracji elementu walut niefunkcjonalnych. Do czego zmierzam? Waluty prowincjonalne w II FN powinny być elementem świata przedstawionego, obowiązywać w czystej narracji, ale nie powinny być włączane do systemów używanych przez realnych mikronautów. W systemach informatycznych, takich jak MBP, powinniśmy dążyć do redukcji liczby walut.

Są jeszcze aspekty czysto techniczne - urojona systemowa siła nabywcza wspólnego, federacyjnego pieniądza, byłaby wyższa, niż siły nabywcze walut prowincjonalnych.

  • Kocham to! 2

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całości popieram pana Repulijskiego. 

Henryk Ziemiański 

Minister Sprawiedliwości 

Namiestnik Komarchii Nordackiej 

Współprzewodniczący Ultranordackiej Partii Ojczyźnianej 

II Prezydent II Federacji Nordackiej 

1260.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli @Obywatel Hawilandu i @Obywatel Insulii zgodzą się by zawiązać szerszą unię dla całego forum II FN to zastąpienie walut prowincjonalnych nie powinno być nawet jakąś sprawą pod dyskusję. 

Tu mamy proste pytanie albo-albo, chcemy walutę federacyjną? Większość wypowiada się za tym więc likwidujemy regionalne waluty na rzecz federalnej. Zasadnicze zalety takiego rozwiązanie są raczej przytłaczające w opozycji do zachowania walut prowincjonalnych. 

Jeżeli zaś ktoś jednak chciałby zachować prowincjonalne waluty to wyklucza to walutę federalną z czysto technicznego aspektu. Mamy dość osobnych walut i lepiej zastąpić je jedną niż dodawać kolejną.

Trzeba w zasadzie tylko dogadać się nad nazwą bo mamy już tego "norda" ale gdzie do waluty demokratycznego państwa pasuje nazwa "korona". Jeszcze gdyby to była jakaś tradycja ale tutaj to raczej nie przejdzie.
 

  • Kocham to! 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Trzeba w zasadzie tylko dogadać się nad nazwą bo mamy już tego "norda" ale gdzie do waluty demokratycznego państwa pasuje nazwa "korona".

Tak sobie pozwolę już z perspektywy obserwatora — nord jest, moim zdaniem, bardzo dobrą propozycją. Krótka, konkretna, mocna, unikalna (co ważne) nazwa pasująca do nazwy państwa. Symbol Unicode też jest: Ꞥ, ₦.

  • Lubię to 2

(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij