• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Klony narracyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat został niedawno poruszony przez @Bolesław Kirianóo von Hohenburg więc stwierdziłem, że ta proponowana dyskusja się faktycznie przyda.

Jak wiecie, albo nie wiecie, konto @Leonid Repulijski - klon jest kontem klonem typu narracyjnego, które należy do @Kamiljan de Harlin. NKI zezwoliło na utworzenie takiego konta ponieważ nie widzi w tym działaniu większej szkody. Należy jednak, na przyszłość, już teraz określić kto i ile takich klonów może posiadać, i jakie mają one uprawnienia. Mogą istnieć obawy, że przy użyciu konta klona będzie można oddać głos w wyborach czy referendach 2 razy. Otóż uspokajam - nie, nie będzie się dało. Klony "obywatele" należą do zupełnie innej grupy na forum niż pozostali, "prawdziwi" obywatele.

Kolejną kwestią są możliwości klona. Chodzi tu o sprawowanie urzędów. Pan Leonid zgłosił się do Federalnej Komisji Wyborczej, teraz rodzi się pytanie - czy członkiem powinien zostać Leonid czy Kamiljan Harlin? Czy taki klon powinien mieć w ogóle prawo do zgłoszenia się do sprawowania takiej funkcji? Moim zdaniem klony narracyjne, jak sama nazwa wskazuje, powinny mieć funkcję właśnie narracyjną. Uczestnictwo w debatach kongresowych czy sprawowanie urzędów winno być im zakazane, bo to powinno się robić z konta głównego.

A co wy o tym sądzicie?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zorganizowanie debaty, to się docenia.

Mój pomysł na to jest taki: klon oczywiście zaznaczony jako klon, najlepiej na profilu, w podpisie czy gdzieś napisać jeszcze czyj. I taki klon może np. uzyskać obywatelstwo efeńskie, ale główna postać mikronauty już nie, i na odwrót. I jeśli klon ma obywatelstwo, a główna postać nie, to nie widzę powodu, żeby ograniczyć klonowi sprawowanie jakichkolwiek funkcji czy głosowanie w wyborach.

Co do liczby klonów to nie wiem, ale proponuję eksperymentalnie jednego, takiego przybocznego, żeby się nie okazało że nagle cały kraj związkowy jest animowany przez 20 kont i jedną osobę realną.

  • Lubię to 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie i fajnie, ale jak rozwiązać sytuację, w której i Kamiljan i jego klon posiadają obywatelstwo FN? Nie można też robić tak, że każe się ludziom wybierać, czy klon, czy oni. Dla mnie sprawa jest prosta - klony powinny być wyłącznie narracyjne. Rozszerzenie ich możliwości do, tak jak opisujesz, sprawowania funkcji czy głosowania w wyborach może doprowadzić do sytuacji patowych i takich, w których nikt się nie połapie kto jest kto.

Jak najbardziej jestem za zaznaczeniem w podpisie konta głównego, do którego dany klon należy. To jest dobre rozwiązanie. Przynajmniej będziemy wiedzieli z kim rozmawiamy 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na potrzeby tej dyskusji muszę złamać swój charakter... jak to się mówi po polsku? Nieważne...

Oczywiście klony nie powinny mieć czynnego prawa wyborczego, bo jeden realny obywatel z kilkoma osobowościami miałby większe znaczenie w kraju kosztem ludzi, którzy nie mają klonów.

Rozważyłbym jednak opcję przyznawania klonom biernego prawa wyborczego - jeśli klony będą podpisane, to nie ma problemu, by się dowiedzieć, kto jest kim w rzeczywistości. Otwiera nam to natomiast potencjał narracyjny, bo jedna osobowość może mieć inne poglądy od drugiej osobowości tego samego realowego człowieka. Co jeśli ktoś roleplayuje żula spod budki z piwem, który chce się dorobić majątku pracą w parlamencie, a jego główna postać to poważny polityk optujący za eksterminacją mniejszości etnicznych? Jeden będzie forsował ustawę MeneLove+, a drugi Ostateczne Rozwiązanie Kwestii Repujerskiej. Dziwnie będzie wyglądać, jak jedna persona będzie jednocześnie głosiła obydwie idee. To moja subiektywna opinia - możecie się nie zgadzać. Nie będę płakał, jeśli klony zostaną ograniczone wyłącznie do płytkiej narracji.

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby takie rozwiązanie jest okej, ale jakoś to do mnie nie przemawia. Co w sytuacji w której klon jednej osoby jest skazywany na banicję albo wklepywany jest mu status persona non grata? Dotyczy to tylko klona czy całego konta wraz z jego właścicielem? Tutaj trzeba się zastanowić jak chcemy traktować to wszystko - jako jedną osobę z dwoma twarzami czy dwie osobne osoby? Bo do mnie zdecydowanie bardziej przemawia rozwiązanie pierwsze. No bo jeśli osoba jest w stanie rozłożyć taką inbę na jednym koncie, to na drugim może zrobić dokładnie to samo.

Nie mówiąc już, że rozwiązanie drugie może nam przynieść złą sławę w Mikroświecie. Wszyscy znamy przypadek znanego klonera, który oszukał praktycznie cały Pollin. Nie chcemy tego samego tutaj zwłaszcza, jeśli ma tu panować ogólne przyzwolenie na klony...

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Waksman napisał:

Nie mówiąc już, że rozwiązanie drugie może nam przynieść złą sławę w Mikroświecie. Wszyscy znamy przypadek znanego klonera, który oszukał praktycznie cały Pollin. Nie chcemy tego samego tutaj zwłaszcza, jeśli ma tu panować ogólne przyzwolenie na klony...

Takie wątpliwości można by mieć gdyby tożsamość klona była ukrywana a jej właściciel nie przyznawał się do bycia klonem. W tym przypadku taka sytuacja nie mam miejsca i wszyscy zdają sobie sprawę że dane konto jest klonem i stosunkowo proste jest ustalenie do kogo rzeczywiście należy. 

Sam borykam się z podobnym problemem w realiach posbrodjyjskich państewek gdzie prowadzona przeze mnie Legionowa Republika Aquelii w zasadzie nie jest jakkolwiek powiązana z moją osobą. 

 

Realny problem w takim wypadku może pojawić się w momencie gdy obie personalia tej samej osoby będą musiał się zaangażować w tą samą aktywność. Klonowi można nadać więcej swobody i uprawnień. Warunkiem takiego stanu rzeczy jest natomiast brak zaangażowania ze strony oryginalnych personaliów właściciela klona.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Waksman napisał:

Co w sytuacji w której klon jednej osoby jest skazywany na banicję albo wklepywany jest mu status persona non grata? Dotyczy to tylko klona czy całego konta wraz z jego właścicielem?

Dotyczyłoby to realnej osoby, czyli wszystkich jej kont. Używanie drugiego konta, kiedy pierwsze zostało skazane na banicję, to byłoby uciekanie od kary.

12 godzin temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Sam borykam się z podobnym problemem w realiach posbrodjyjskich państewek gdzie prowadzona przeze mnie Legionowa Republika Aquelii w zasadzie nie jest jakkolwiek powiązana z moją osobą. 

Właśnie o to też chodzi, żeby ta sama persona nie zajmowała się zupełnie odrębnymi od siebie sprawami, aby nadać narracji trochę więcej realizmu. Chyba jeszcze nie opanowaliśmy zdolności bilokacji, że możemy w tym samym momencie przewodniczyć powstaniu w Brodrii i zajmować się biurokracją w spokojnej Federacji Nordackiej?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kamiljan de Harlin napisał:

Dotyczyłoby to realnej osoby, czyli wszystkich jej kont. Używanie drugiego konta, kiedy pierwsze zostało skazane na banicję, to byłoby uciekanie od kary.

No to wtedy całość faktycznie ma sens.

Kolejną sprawą jest czy chcemy pozwolić ludziom na bezbiurokracyjne zakładanie takich klonów czy chcemy prowadzić jakąś ewidencję? No i czy założenie takiego klona to miałoby być po prostu założenie konta, czy uprzednia trzeba by było jakiś wniosek gdzieś składać czy coś?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniej biurokracji, tym lepiej. Niech ludzie po prostu rejestrują te konta bez pytania nikogo o zgodę. Jak ktoś przekroczy ustalony limit osobowości albo klon nie poda personaliów swojego głownego konta, to NKI takiego delikwenta zneutralizuje.

Ewidencję można prowadzić, ale nie wymagać od szarych obywateli, by wypełniali jakieś bezsensowne wnioski. Taka ewidencja prowadzona byłaby przez władze i dla władz, aby wiedzieć, kto jest kim i czy nie przekracza ustalonych ograniczeń co do np. uprawnień klona lub ilości klonów.

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tak, zgadzam się odnośnie tego, że biurokracji powinno być jak najmniej. Wnioski sobie na pewno odpuszczamy, ale na pewno musi być tak, że po rejestracji, ale przed zatwierdzeniem konta, główny właściciel klona idzie do NKI, mówi, że zarejestrował klona o nicku takim, i takim, i to jest jego. Z taką informacją konto jest zatwierdzane, a rzeczony klon wpisywany do ewidencji. Myślę, że takie rozwiązanie będzie i rozsądne, i praktyczne, żeby się w tym wszystkim nie pogubić.

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi rozsądnie. Czekamy tylko, aż wyłonimy skład Kongresu, który uchwali te przepisy.

  • Lubię to 1

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym innym jest używać a czym innym wykorzystywać. 

Osobiście nie widzę jakiegoś problemu z posadzaniem przez kogoś klona w celach prowadzenia innego państwa. Tak samo wierzę iż każdy będzie miał na tyle sumienia i rozumu że nie będzie on nadużywał powierzonego mu zaufania. 

W przeciwnym wypadku trzeba będzie się pożegnać wpierw z klonem a potem i z właścicielem.

  • Lubię to 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta idea klonów jest dziwna, 

Jeżeli ktoś chce tworzyć narrację, to może to robić swoim głównym kontem. Dziwnie by wyglądało prowadzenia narracji właściciel i klon, to już chyba choroba jakaś?

Ale moim zdaniem jak przychodzi ktoś z zewnątrz i zobaczy na forum konta klony, to nie wiem czy będzie to zachęcający widok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Sheldon Anszlus Lovelace napisał:

Jak dla mnie ta idea klonów jest dziwna, 

Jeżeli ktoś chce tworzyć narrację, to może to robić swoim głównym kontem. Dziwnie by wyglądało prowadzenia narracji właściciel i klon, to już chyba choroba jakaś?

Ale moim zdaniem jak przychodzi ktoś z zewnątrz i zobaczy na forum konta klony, to nie wiem czy będzie to zachęcający widok? 

Problem z prowadzeniem jednego konta w tym przypadku gdy JCM @Kamiljan de Harlin prowadził w dwie strony na raz w tej samej wojnie domowej w Brodrii. Nie powiem że całkiem śmieszne było składanie podpisów pod traktatem pokojowym gdzie ta sama osoba podpisała się dwa razy tylko innym nazwiskiem. 

Chodzi przede wszystkim o to by można było łatwo rozróżnić czy rozmawiamy z Cesarzem Insulii czy prezydentem Republiki Klindonii bez konieczności przedstawiania się przez niego przy każdym poście.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odkopuję nieco wątek gdyż nasunęło mi się pytanie natury technicznej. 

Wedle litery prawa klony narracyjne może zatwierdzać prezydent, ale nie jest sprecyzowane w jakiej formie ma to się dziać. Najprościej byłoby przyjąć stworzenie stosownego wniosku w Urzędzie Wniosków chyba że ktoś ma jeszcze jakieś inne rozwiązanie tej kwestii jakim chciałby się podzielić. 

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Odkopuję nieco wątek gdyż nasunęło mi się pytanie natury technicznej. 

Wedle litery prawa klony narracyjne może zatwierdzać prezydent, ale nie jest sprecyzowane w jakiej formie ma to się dziać. Najprościej byłoby przyjąć stworzenie stosownego wniosku w Urzędzie Wniosków chyba że ktoś ma jeszcze jakieś inne rozwiązanie tej kwestii jakim chciałby się podzielić. 

Skoro mamy Urząd Wniosków, to zdecydowanie tam powinniśmy wszystkie takie rzeczy przenosić, żeby potem nie było burdelu. Jeśli do wniosku będzie potrzeba pól, których nie ma w systemie - NKI służy pomocą.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij