• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Partia Demokratyczna


Waksman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Partia Demokratyczna nowe.png

Odpowiadając na potrzeby obywateli oraz na potrzebę aktywizacji sceny politycznej II Federacji Nordackiej, ogłasza się powstanie Partii Demokratycznej. W założeniach, głównymi korzeniami partii są:

DEMOKRACJA - FEDERACJA - WOLNY RYNEK

I. Odpowiadamy się za utrzymaniem demokracji w naszym kraju, wszakże tylko ten system może zapewnić nam równość, która jest niezbędna w rozwijającym się państwie.
II. Odpowiadamy się za utrzymaniem federacji w naszym kraju, wszakże unitaryzacja ustroju może doprowadzić do rozpadu państwa.
III. Odpowiadamy się za wolnym rynkiem w naszym kraju, wszakże tylko tym sposobem nasze państwo może rozwinąć się gospodarczo i otworzyć się na, chociażby, zagranicznych inwestorów.

Powyższe 3 "korzenie" to tylko namiastka powstającego programu Partii Demokratycznej, który ukaże się na dniach. Osoby, które chciałyby wstąpić w szeregi partii proszone są o wyrażenie takiej woli w tym wątku.

#PD

Cytat

CZŁONKOWIE PARTII DEMOKRATYCZNEJ

1. @Albert Fryderyk de Espada - przewodniczący; Kongresmen; Minister Wojny
2. @Waksman - członek zwykły; Kongresmen
3. @Femme Mystere - członek zwykły

 

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Uszanowanie, 

Czy Partia Demokratyczna prowadzi może nabór. Jeżeli tak chętnie bym z niego skorzystał i wstąpił w jej szeregi. 

Oczywiście! Witamy w Partii Demokratycznej 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program przeklejony z systemu prasowego II FN

PROGRAM WYBORCZY „PARTII DEMOKRATYCZNEJ

I.    PAŃSTWO
II Federacja Nordacka powinna być silnym państwem, który będzie wyznaczał kurs Kontynentu Północnego. Partia Demokratyczna uważa, że z II FN winno się uczynić lokalne mocarstwo które, przy dobrych relacjach z sąsiadami, wyznacza ścieżki rozwojowe dla Nordaty. Chcemy to osiągnąć poprzez:

  1. Nawiązanie przyjaznych relacji z sąsiadami: Winkulią, Insulią, Hawilandem, Repujerstanem, Nan Di oraz pozostałymi państwami post-brodryjskimi,
  2. Umocnienie aktualnego porządku ustrojowego tak, aby federacja została utrzymana,
  3. Budowę zjednoczonego i silnego wojska, którego bać będzie się nawet nasz największy wróg!,
  4. Wprowadzenie jednej, federalnej waluty, która w przyszłości stanie się najmocniejszą na Nordacie. 

II.    SPOŁECZEŃSTWO
Partia Demokratyczna jest zwolennikiem nadania jak największej ilości swobód obywatelom. Polityka Prezydenta i Rządu będzie prowadzona tak, aby zachęcić możliwie jak najwięcej osób do starania się o nasze obywatelstwo. Chcemy to osiągnąć przez:

  1. Utworzenie systemu poradników oraz sekcji „FAQ”, która ułatwi nowym osobom odnalezienie się w Federacji,
  2. Wprowadzenie systemu świadczeń socjalnych dla nowych obywateli oraz stworzenie podwalin pod system gospodarczy w którym te pieniądze będzie można wydawać,
  3. Uproszczenie do minimum procedury uzyskiwania obywatelstwa.

III.    SYSTEMY INFORMATYCZNE
II Federacja Nordacka powinna być informatyczną potęgą naszego kontynentu. Przez zbudowanie gęstej siatki aplikacji internetowych zapewnimy sobie stabilność i atrakcyjność, której nie będzie posiadał nikt na Nordacie. Ma to też być zachętą dla państw Kontynentu północnego, które wahają się lub mają wątpliwości odnośnie wejścia w struktury II Federacji Nordackiej. Chcemy to osiągnąć przez:

  1. Utworzenie tzw. „Funduszu informatycznego”, dzięki któremu będziemy w stanie opłacić informatyków pracujących dla NKI,
  2. Dokończenie strony głównej II Federacji,
  3. Utworzenie „Systemu Ewidencjonowania Pracy Eksploatacyjnej” do symulowania ruchu pociągów w Mikroświecie,
  4. Nawiązanie traktatów o współpracy informatycznej.
     

WYBIERZ MĄDRZE, WYBIERZ PARTIĘ DEMOKRATYCZNĄ!

  • Lubię to 2

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program dość basicowy, zwyczajny bym powiedział, ale rozsądny. Na pewno jego realizacja zapewniłaby nam stabilność. Nie wiem za to, jaki wpływ miałby na aktywizację obywateli do działania, budowę głębi narracyjnej kraju i uczynienie tego kraju wartym siedzenia w nim.

Czy moglibyście państwo mi powiedzieć, w jaki sposób Partia Demokratyczna zamierza sprawić, aby II FN wyróżniała się od reszty państw mikroświata? Jeśli przejmiecie stery w kraju,  to co będzie u nas ciekawego, czego uczestnik zabawy nie otrzyma za granicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program basicowy bo, w przeciwieństwie do naszych przeciwników, my rzucamy prostymi i zrozumiałymi konkretami, a nie niepotrzebnym biadoleniem.

Przede wszystkim będziemy chcieli postawić na rozwój informatyczny. To ma nas wyróżnić spośród innych państw Mikroświata. Mówiąc o tym rozwoju nie mam na myśli tworzenia dennych i nudnych stron internetowych, a aplikacje użytkowe, które zaangażują użytkownika. Choćby jakieś proste klikadło - to już jest coś. Najbardziej chcemy wykonać system gospodarczy, który, na razie w mojej głowie, ma być zintegrowanym zlepkiem kilku aplikacji - pociągi, transport drogowy, lotniczy i morski oraz dystrybucja i produkcja towarów. Łącznie daje to 5 aplikacji składających się na przyszły SG które, mam nadzieję, z pomocą genialnych informatyków Federacji - @Sheldon Anszlus Lovelace i, wkrótce, @Benjamin Romanow, uda się wykonać.

Oprócz tego stawiamy na stałe wydarzenia narracyjne. Oprócz organizowania nowych (które są w trakcie obmyślania) chcemy utrzymać tradycję wydarzeń, jakimi są Dni Postępu (autorstwa @Albert Fryderyk de Espada) oraz Gala Rozdania Nagród Yobla. Dzięki nim chcemy promować Federację jako państwo przyjazne takim inicjatywom oraz promować ją ogólnie wśród mikronautów.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waksman napisał:

Program basicowy bo, w przeciwieństwie do naszych przeciwników, my rzucamy prostymi i zrozumiałymi konkretami, a nie niepotrzebnym biadoleniem. 

I dlatego przegracie. Proponujecie mniej więcej to, co każda rozsądna władza robiłaby i tak.

  • Zły 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Program dość ogólnikowy, to prawda, ale może to dobrze? Zwłaszcza w początkowym okresie funkcjonowania państwa potrzebny jest spokojny rozwój. Od dłuższego czasu obserwują, że im bardziej władze "uciekają do przodu" i snują jakieś niejasne wizje przyszłości, tym bardziej społeczeństwa są zdezorientowane, a w efekcie nie mają chęci do pracy.

Zgłaszam akces do Partii Demokratycznej, a jednocześnie rzucam od siebie jeden postulat: obywatele oraz regiony muszą mieć zapewniony spokój potrzebny do działania. Nie można ich nieustannie straszyć całościowymi reformami, rewolucjami, restauracjami, zmianami ustroju, zmianami forum. Należy ustalić ponad wszelką wątpliwość, że Federacja Nordacka będzie istniała "po wsze czasy" i będzie państwem demokratycznym, a regiony nie będą na siłę łączone, ani nie będzie się odgórnie zmniejszało ich swobody. Nasza demokracja powinna być demokracją konsensualną, opartą na dialogu ludzi o różnych światopoglądach i narodowościach, a także na powszechnych i uczciwych konsultacjach społecznych. Kongres nie powinien stać się miejscem przepychania ustaw ustalonych już gdzie indziej. Jeżeli społeczeństwo będzie czuło się wyalienowane od procesu decyzyjnego, to nie będzie aktywnie uczestniczyło w życiu publicznym. Obywatel musi mieć rzeczywistą, a nie tylko formalną swobodę wygłaszania poglądów, przez co rozumiem, że polityka powinna być wolną grą sił pomiędzy ideami i ugrupowaniami, które rywalizują ze sobą w dyskusjach, przy urnach wyborczych oraz podczas głosowań w Kongresie -  a nie poprzez nagonki i  rozsiewanie kanałami prywatnymi nieprawdziwych zarzutów (przez co "oskarżony" nawet nie może się do nich odnieść). System taki krótkofalowo będzie wiązał się z porażkami poszczególnych ugrupowań lub osób, naturalnymi w systemie demokracji liberalnej, ale na dłuższą metę wszyscy będziemy zwycięzcami, jeśli uda nam się zbudować aktywne i demokratyczne państwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z całym powyższym. Nigdy nie byłem zwolennikiem narzucania czyjejś woli (tylko w skrajnych przypadkach), dlatego za rządów Partii Demokratycznej nic, ani nikt nie sprawi, że prowincjom będzie narzucane coś, czego nie chcą. Prowincja A będzie chciała się połączyć z prowincją B? Dogadali się? Jeśli tak - nie ma problemu. Czy centrala powinna naciskać na prowincje w celu wywarcia na nich takich działań? Broń Boże! Centrala jest od utrzymania porządku i trwałości Federacji, a nie od mówienia innym co mają robić. Jedyną sytuacją kiedy centrala powinna móc zareagować w prowincji jest moment, w którym nie respektuje ona prawa federalnego. Jednak wtedy też powinno się też zrobić to cywilizowanie - jeśli interwencje nie przyniosą skutku sprawę winno skierować się do NSF, a nie rzucać fochem, albo paszportem. Mam nadzieję, że już z tego wyrośliśmy.

@Andrzej Płatonowicz Ordyński z radością witam w Partii Demokratycznej! Ku lepszej Federacji!

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panie Prezesie,
Proszę o wpisanie mnie na listę partii. Nie mogę się doczekać pierwszego zjazdu.

  • Kocham to! 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Piotr Romanow napisał:

Panie Prezesie,
Proszę o wpisanie mnie na listę partii. Nie mogę się doczekać pierwszego zjazdu.

Serdecznie witam w naszych szeregach! Zjazd planuję na okres powyborczy, jak już wszystko się uspokoi 😉

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Waksman napisał:

Serdecznie witam w naszych szeregach! Zjazd planuję na okres powyborczy, jak już wszystko się uspokoi 😉

Cieszę się. Może wtedy usiądziemy nad programem i go dopracujemy. 

  • Lubię to 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy @Andrzej Płatonowicz Ordyński @Albert Fryderyk de Espada i @Piotr Romanow!

Jest już po wyborach, sytuacja polityczna trochę się unormowała, co znaczy, że pora na dalsze kroki. Musimy spotkać się w dogodnym dla wszystkich terminie i omówić bieżące sprawy, a także dokonać wyboru pierwszego przewodniczącego partii. Jakie macie propozycje?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Umawianie się w czasie rzeczywistym i tak zakończą się niepowodzeniem, więc zróbmy po prostu kongres partii na forum.

Na funkcję przewodniczącego proponuję @Albert Fryderyk de Espada. Jest chyba najspokojniejszy z nas wszystkich, więc najlepiej, żeby w imieniu partii oficjalnie wypowiadał się właśnie on. 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Chociaż ja z tego kongresu partyjnego chciałem zrobić większe wydarzenie, ale to najwyżej następnym razem 😄

Jak najbardziej jestem za tym, żeby @Albert Fryderyk de Espada objął stery PD. Pytanie tylko, czy sam wspomniany jest tą posadą zainteresowany? 😛

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pytanie czy chcemy się publicznie dzielić niektórymi informacjami. 
Jeżeli będziemy mieli jakiś drażliwy temat do poruszenia można by przenieść się z tym gdzieś w ustronne miejsce z dala od wścibskich spojrzeń.

Jednocześnie chciałbym bardzo podziękować za nominację na przewodniczącego ale muszę się szanownych kolegów w pierwszej kolejności zapytać czy są świadomi z czym się to może wiązać.
Jakby podzielam przekonanie że uchodzę za stosunkowo stonowaną i spokojną osobę to łączy się to często gęsto przejawiam poglądy które można określić formą appeasementu i zamiast zażartej rywalizacji z konserwatystami dostaniecie politykę nastawioną na współpracę. 

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

No pytanie czy chcemy się publicznie dzielić niektórymi informacjami. 
Jeżeli będziemy mieli jakiś drażliwy temat do poruszenia można by przenieść się z tym gdzieś w ustronne miejsce z dala od wścibskich spojrzeń.

Jednocześnie chciałbym bardzo podziękować za nominację na przewodniczącego ale muszę się szanownych kolegów w pierwszej kolejności zapytać czy są świadomi z czym się to może wiązać.
Jakby podzielam przekonanie że uchodzę za stosunkowo stonowaną i spokojną osobę to łączy się to często gęsto przejawiam poglądy które można określić formą appeasementu i zamiast zażartej rywalizacji z konserwatystami dostaniecie politykę nastawioną na współpracę. 

Wiesz, ty możesz z nimi współpracować, ja też mogę, Andrzej i Piotr również, ale musisz pamiętać, że jesteśmy opozycją i nie w każdym aspekcie się z nimi zgodzimy 😛

Mi tam to odpowiada.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Biznes jest biznes, jeżeli dostanę dobrą ofertę współpracy która się nam opłaci to z niej skorzystam. 
Czasami będzie oczywiście na odwrót.

Wiadomo - jeśli coś jak wyjdzie na dobre, to tylko głupi by nie skorzystał.

To co, czekamy do jutra godziny 15. Jeśli nikt nie zgłosi sprzeciwu to oficjalnym i pierwszym przewodniczącym Partii Demokratycznej zostanie @Albert Fryderyk de Espada. Pytanie mam jeszcze takie - ma to być funkcja kadencyjna czy niekadencyjna? Bo mi to jest w sumie obojętne.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to... Nikt sprzeciwu nie zgłosił, także - @Albert Fryderyk de Espada gratulacje! Życzę powodzenia 😉

To jak to mamy odhaczone, przejdźmy do kolejnego punku. Musimy mieć jakiś sensowny statut. Postaram się na dniach przedstawić jakiś projekt, ale wcześniej zapytam - jaki macie pomysł na funkcjonowanie partii?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński
W dniu 21.08.2023 o 22:14, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Jakby podzielam przekonanie że uchodzę za stosunkowo stonowaną i spokojną osobę to łączy się to często gęsto przejawiam poglądy które można określić formą appeasementu i zamiast zażartej rywalizacji z konserwatystami dostaniecie politykę nastawioną na współpracę. 

Pytanie tylko brzmi, jak rozumiemy współpracę. Wejście przewodniczącego głównej partii opozycyjnej do rządu moim zdaniem nie do końca koresponduje z ideami demokracji pluralistycznej i wyborów rywalizacyjnych. Obawiam się, że jeśli pójdziemy w stronę rządów jedności narodowe, to w krótkim czasie FN zamieni się w kolejną grzybową dolinę. A w rządzie mamy przedstawicieli 5 ugrupowań: Opcji Konserwatywnej, Partii Ultranordackiej, Stronnictwa Centro-Prawicowego, KWW Piotra Jankowskiego, no i jeszcze przewodniczący Partii Demokratycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... O tyle co przyjęcie jakiejś innej teczki ministerialnej faktycznie mogłoby być trochę nie na miejsc to w przypadku resortu odpowiedzialnego za siły zbrojne ofertę przyjąłem bez większego wąchania gdyż jest to coś czym chciałem się zajmować i na czym się już jako tako znam. Co prawda myślałem raczej o posadzie samego dowódcy armii ale posada ministra znacząco ułatwi mi w tym wypadku pracę. Nie jest to kierowane jakimiś szczególnymi pobudkami politycznymi a jedynie interesem osobistym który mam nadzieję że przełoży się na interes narodu gdy weźmiemy się już za wojsko.

  • Kocham to! 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, co jest złego we współpracy. Są rzeczy,  co do których jesteśmy dość zgodni, więc nie ma sensu się sztucznie dzielić. Są jednak rzeczy, o które się mocno sprzeczamy. Nie zmierzamy w kierunku rzadow jedności narodowej ani spolaryzowanej sceny politycznej... Moim zdaniem jest to dobre, pośrednie rozwiązanie.

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Pozwoliłem sobie napisać krótki artykuł, w którym przedstawiłem swoją wizję roli Partii Demokratycznej w systemie politycznym FN: http://nordata.pl/article/36

 

We współpracy nie ma niczego złego. Jeśli pan Espada chce zajmować się wojskiem i potrafi robić to dobrze, to powinien móc robić to apolitycznie - ale dlaczego nie jako Głównodowodzący Sił Zbrojnych, tylko jako członek gabinetu? Nie wszystkie funkcje w kraju muszą być funkcjami rządowymi. Tak samo za dobry pomysł uważałbym powołanie apolitycznego Nordackiego Związku Sportowego. Rząd w państwie liberalnym nie musi zajmować się wszystkim, ani pacyfikować społeczeństwa poprzez wciąganie go do różnych form organizacyjnych.

Edytowane przez Andrzej Płatonowicz Ordyński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij