• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Alastor Brodzicki

Obywatel Federacji
 • Postów

  41
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana Alastor Brodzicki w dniu 16 Kwietnia

Użytkownicy przyznają Alastor Brodzicki punkty reputacji!

1 obserwujący

O Alastor Brodzicki

 • Urodziny 23 Kwietnia

Ostatnie wizyty

792 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Alastor Brodzicki

Kontrybutor

Kontrybutor (5/17)

 • Roczek
 • Reakcjonista
 • Oddany
 • Dyskutant
 • Miesiąc później...

Najnowsze odznaki

16

Reputacja

 1. Szanowni Senatorzy! Po mojej długiej nieobecności, spowodowanej realiozą, a i praktycznym przymarciu sejmu po ustawie w sprawie zniesienia stanu wyjątkowego (wraz z odszkodowaniami na jego czas poniesionymi), pozwolę sobie wzniecić głosowanie w sprawie wznowienia obrad. Ot, tyle ?
 2. W związku z nieoddaniem głosu przez jednego Senatora (Pana Tadeusza Henrykowskiego) w terminie głosowania, głosowanie zamykamy. Z racji, że wszystkie oddane głosy były na "tak", projekt uchwały przekazuję do Imperatora, @Bolesław Kirianóo von Hohenburg.
 3. Uchwała Senatu Imperium Kiriańskiego z dnia 30 grudnia 2023 roku w sprawie zniesienia stanu wyjątkowego Art. 1 Znosi się stan wyjątkowy. Art. 2 Skarb państwa najpóźniej po upływie 30 dni od wejścia niniejszej uchwały w życie wypłaca odszkodowanie w wysokości 40? każdej instytucji prywatnej w celu zrekompensowania wszelkich strat poniesionych w związku z zaistnieniem stanu wyjątkowego Warunkami otrzymania odszkodowania są: rejestracja instytucji prywatnej w Imperium Kiriańskim najpóźniej dnia 29 grudnia 2023 roku, oraz złożenie wniosku zgodnego z załącznikiem 1. Art. 3 Uchwała wchodzi w życie z chwilą złożenia pod nią podpisu przez Imperatora. Załącznik 1.
 4. Proponuję także skrócić debatę (na co pozwala konstytucja większością głosów senatorów), coby móc dopisać do ustawy poprawkę uwzględniającą te odszkodowania, a potem móc przejść do głosowania.
 5. Panie Senatorze! Nie żebym się czepiał ale pisze Pan cały czas o przedsiębiorstwach, zaś we wniosku mówi Pan już o instytucjach, to takie uściślenie.
 6. Także idąc zgodnie z ustalonym już porządkiem obrad - stan wyjątkowy, a konkretnie zniesienie go. Według prawa zwyczajowego, to uchwałą znosi się i ogłasza stan wyjątkowy, a że zażegnaliśmy kryzys demograficzny w kraju, to można już go znieść. Tak więc proponuję następującą treść uchwały: Uchwała Senatu Imperium Kiriańskiego z dnia 30 grudnia 2023 roku w sprawie zniesienia stanu wyjątkowego Art. 1 Znosi się stan wyjątkowy. Art. 2 Uchwała wchodzi w życie z chwilą złożenia pod nią podpisu przez Imperatora.
 7. No to bez przedłużania - zgłaszam się na marszałka ?
 8. Centralny Urząd Heraldyczny Imperium Kiriańskiego
 9. Akt Nadania Herbu Herold Główny, a Centralny Urząd Heraldyczny Imperium Kiriańskiego obwieszczają zatem niniejszym i wyznają publicznie tym oto oficjalnym dokumentem, że z dniem owym obywatelowi Tadeuszowi Henrykowskiemu zostaje nadany herb Warna i tym samym tylko mu i jego rodowi przysługiwać on będzie aż po wygaśnięcie rodu. Herb zaś ten blazonuje się: w polu zielonem trzy miecze srebrne, z rękojeściami i jelcami złotymi, dwa zewnętrzne skierowane sztychami do dołu, zaś wewnętrzny skierowany sztychem do góry. W szczycie trzy pióra strusie, a zielone między srebrnymi. Labry herbowe zielone, podbite srebrem. Tym samym od tego momentu w szeregach szlachty mienić się będzie Acan Tadeusz Henrykowski, a przysługiwać mu będą insygnia, a tytuły szlacheckie wraz z szacunkiem, czcią i honorem. Kopia aktu zostanie Wielmożnemu Panu Henrykowskiemu przekazana osobiście przez Imperatora Kiriańskiego w dniu jego zapisania, a jeśli to będzie niemożliwe - w dniu odpowiadającym obu stronom. Oryginał zaś trafi w zbiory Centralnego Urzędu Heraldycznego Imperium Kiriańskiego w Kirianopolu. 24.12.2023. /-/ Alastor Brodzicki, dyr. CUHIK Działo się w Kirianopolu, w czasach gdy Heroldem Głównym był Alastor Brodzicki, zaś Imperatorem był JIM Bolesław Kirianóo von Hohenburg, w niedzielę dwudziestego czwartego grudnia w roku Pańskim 2023. Całość spisał Herold Główny, Alastor Brodzicki.
 10. Wniosek o rejestrację instytucji Zwracam się z uprzejmą prośbą o wpisanie instytucji o podanych niżej danych do Ewidencji Instytucji. Nazwa instytucji: Centralny Urząd Heraldyczny Imperium Kiriańskiego Właściciel: Alastor Brodzicki Typ: instytucja państwowa (Kiriania) Adres siedziby: Kirianopol, ul. Perłowa 13 Logo: https://kustosz.stempel.org.pl/100505667931998623
 11. To ja, mimo że nie obywatel hawilandzki, do życzeń się dołączę życząc, żebyście wszyscy sobie poradzili w nadchodzącym roku, w niczym się nie poddawali, żebyście miło spędzili Święta, a może i cały rok 2024, i żeby wasze Święta były pełne szczęścia, życzliwości i ciepła rodzinnego. I standardowo - zdrowych i wesołych Świąt!