Jump to content
×
×
 • Create New...
 • https://forum.bastionpollin.pl/viewtopic.php?p=984#p984
 • https://forum.bastionpollin.pl/viewtopic.php?p=984#p984
 • https://forum.bastionpollin.pl/viewtopic.php?p=984#p984

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Federation Citizen
 • Posts

  551
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  30

Bolesław Kirianóo von Hohenburg last won the day on September 14

Bolesław Kirianóo von Hohenburg had the most liked content!

2 Followers

About Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Recent Profile Visitors

1,346 profile views

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

Data przyjazdu

Podpis

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

I Premier II Federacji Nordackiej

1174.png99792411588297136.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Bolesław Kirianóo von Hohenburg's Achievements

Proficient

Proficient (10/17)

 • Posting Machine
 • Very Popular
 • One Year In
 • One Month Later
 • Dedicated

Recent Badges

237

Reputation

 1. Dziękuję ślicznie! Lotniska i kuleje się dorobi.
 2. Chyba coś tą pelerynę urwano między nogami 😅 chyba że to taka z wcięciem...
 3. Poprawka - zdecydowanie tak. Meldunki - a po co to komu? Obywatelstwa muszą być niskie i proste. Jaki ważny problem rozwiązują?
 4. Podoba mi się pierwsza kolorystyka, jest mniej, tandetna? Nie wiem jakie słowo by tu pasowało.
 5. Wpadłem do Tadka, popiliśmy, dał mi na drugi dzień stanowisko w górach dańskich. Wziąłem cały budżet, dałem każdemu podwyżkę +50% zarobków i zacząłem płacić randomowym ludziom, żeby przyjeżdżali. Na dniach góry zbankrutowały a ja wyleciałem. Byłem fatalnym zarządcą, ale po 5 latach Roman z rozrzewieniem wspominał: "Za Bolka to było najwięcej turystów".
 6. Kiedy weszli do budynku ministerstwa, pozostała już tylko formalność. Wszelkie szczegóły traktatu zostały dogadane podczas rozmowy telefonicznej, którą wczoraj odbyli. (klik) Gdy dokument pojawił się na stole, Bolesław sięgnął po długopis aby go podpisać.
 7. Na miejscu czekali także Premier i Minister Spraw Zewnętrznych Federacji chwilowo zjednoczeni w osobie Bolesława Kirianóo von Hohenburga. Przywitał on Tadeusza. - Jak minęła podróż?
 8. Dzisiaj około 20 do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Achkiv przybędzie Król-Prezydent @Tadeusz I Wielki, aby podpisać traktat o stosunkach z FN w imieniu Hawilandu.
 9. Z tego co pamiętam, nie było żadnych "pierwotnych założeń" tylko pańskie propozycje, które nie zostały oficjalnie potwierdzone. Niemniej jeżeli wojsko nie będzie uprawiać swojej militarnej polityki zagranicznej tylko zajmować swoimi obowiązkami to nic nie stoi na przeszkodzie, aby Głównodowodzący był wybierany przez Kongres czy inny organ. Tylko co wtedy z ministerstwem wojny, skoro dwie ostatnie propozycje złe?
 10. Myślę, że lepiej by było, gdybyśmy podpisali traktaty od nowa z największymi partnerami, zwłaszcza, że tak jak np. przy Hawilandzie niedługo forma współpracy się poszerzy, a więc i treść traktatu się zmieni. Inne pytanie, czy chcemy utrzymywać stosunki z państwem powszechnie oskarżanym o dosłowne kopiowanie wikipedii do tego stopnia, że nawet w MBP ich nie chcieli. Jest to temat na szerszą dyskusję z przedstawicielami Cesarstwa, ale wszystko po kolei.
 11. Niestety zostało utracone 😭 ale za to postaram się w najbliższym czasie wrzucić parę plików z wczesnych dziejów Kirianii (2021).
 12. Mieszczący się w Kirianopolu Uniwersytet Kiriański ma opinię najlepszej uczelni na terenie całej prowincji. Raz na jakiś czas wydaje jakiś artykuł historyczny w ramach Katedry Historyj Obu, ale mało kto wie, że pod marmurową posadzką i obitymi skórą fotelami znajduje się piwnica... piwnica do której wstęp ma jedynie Zespół Archiwistyczny istniejący w ramach UK. To tam, między rurami odprowadzającymi mocz z uniwersyteckich łazienek i beczkami piwa rozrzuconymi tu i ówdzie, zespół dziesięciu zapaleńców bez życia siedzi wśród stosu pożółkłych papierów i stara się zachować porządek w zapisach dziejów. Pomagają im w tym zapasy bimbru i zupki nandińskie kupowane w pobliskim sklepiku... Kto wie ten wie, a kto nie wie ten już teraz wie, że moją pasją jest archiwizowanie śladów istnienia mikronacji aby były zachowane po wsze czasy - zwłaszcza jeśli mówimy o miesięcznej yoyonacji z paroma postami w bazie danych, wtedy aż się palę do archiwizacji. Piwnica pod Uniwersytetem staje się miejscem, gdzie próbuję raz na jakiś czas zgrywać i osadzać dane z kompa, na razie w mizernej formie, ale w przyszłości się zatrudni kogoś do zrobienia ładnego imejdża strony. Adres strony to https://kiriania.nordata.pl/uk/piwnica. Na tą chwilę do przeglądania dostępne są następujące materiały: 1. forum Republiki Mmemme (to ci od unii z Xorphią) Forum Republiki Alterii (to ci co im się umarło ostatnio) Strona Postanu (obecnie region w Hawilandzie) Forum Republiki Muratyki (chuj wie której) Oprócz tego zapis 8. v-urodzin Arka z Sarmacji, ale muszę spojrzeć bo obrazki wywaliło. Jeśli ktoś ma materiały archiwalne, proszę się zgłaszać na discorda Nekkos7175 lub, w wypadku ciężkich plików, na e-maila mikronacyjnego siedmiogrodtotezwegry@gmail.com. Przyjmujemy mapy, plakaty, fora, PDFy, wszystko.
 13. Wymogu prawnego nie ma, ale w Konstytucji w artykule 21 wśród praw prowincji FN nie ma niczego podobnego.
 14. Zupełnie mi się nie widzi, żeby prowincja ot tak sobie poszerzała tereny swoje i Federacji. Jestem za tym, aby rząd centralny dogadał się z podmiotem oddającym ziemie (władze strefy okupacyjnej?) na przekazanie ich do FN, a następnie natychmiastowo przyłączyć je do prowincji, w tym przypadku Klindonii.