Jump to content

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Citizen of Kiriania
 • Posts

  247
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Bolesław Kirianóo von Hohenburg last won the day on January 6

Bolesław Kirianóo von Hohenburg had the most liked content!

About Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Recent Profile Visitors

738 profile views

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

Data przyjazdu

Podpis

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Wielki Imperator Kiriański, Król Abachazji i ktoś tam jeszcze

1174.png99792411588297136.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Bolesław Kirianóo von Hohenburg's Achievements

Community Regular

Community Regular (8/14)

 • One Year In
 • One Month Later
 • Dedicated
 • Week One Done
 • Collaborator

Recent Badges

93

Reputation

 1. Imperatorat we współpracy ze Sztabami Połączonymi reprezentowanymi przez @Alastor Brodzicki mają zaszczyt zaprezentować państwu Plan Brodzickiego, odnośnie narracji wojskowej w Suwerennej. PLAN BRODZICKEIGO Umożliwić osobom trzecim z zagranicy możliwość służby wojskowej, nawet przy udziale w innej formacji wojskowej Mikroświata która przez Sztaby Połączone nie zostanie uznana za wrogą. Zastrzega się możliwość natychmiastowego odwołania żołnierza w przypadku nakrycia delikwenta na służeniu interesom państw obcych. Ustali się system awansów za określoną aktywność dotyczącą służby Suwerennej wraz z przynależnym mu żołdem. Udostępni się zakwaterowanie w Kirianii żołnierzom z państw trzecich. Umożliwi się żołnierzom albo narrację wojskową w Ojczyźnie naszej, albo na froncie w zaprzyjaźnionej z Wielonarodową Kirianiją Walczącej Republice Eesti, gdzie otrzymają bonusy za służbę czynną Przekierowuje się przebieg całego planu Głównodowodzącemu Wojsk Kirianii.
 2. Przynajmniej ktoś z Nordaty (no, prawie...) wygrał z Szarotkami. Od razu kawusia lepsza.
 3. Mimo że postronni o tym nie wiedzą, Kirianopol, znane wcześniej jako Kirian City i Kirianogród (to ostatnie w średniowieczu), ma sieć kanałów, tuneli i przejść pod ulicami oplatającymi metropolię prawie tak gęsto jak same ulice, ale pod ziemią. Cóż, są problemy z zalewami, ale plusy są takie, że istnieje zaawansowana poczta pantoflowa, a w kiriańskich warunkach poczta kozakowa, dzięki czemu wieść o krzyżowcach wkrótce była na ustach całego miasta. Przybyszów powitano kwiatami i wódką begnamską (a także świeczkami churchilgradzkimi sprowadzanymi z Bornfostu...) wołając "Bohősi! Bohősi!" ("Bohaterowie! Bohaterowie!"). Przed odpłynięciem wizytę złożył również Bolesław. Uhraińskie dziecko wita żołnierzy krzyżowców koło Kirianopola otrzymując w zamian cukierki.
 4. .official blockquote { background-color: rgba(16,53,76,0.05); border-color: #f0ece0; font-size: 1em; margin-left: 0; margin-right: 0; } .official { font-family: 'Libre Baskerville', serif; font-size: 1em; line-height: 180%; background-color: #fff; color: #333; margin: 20px; padding: 12.5% 12.5% 15% 12.5%; box-shadow: inset 0 0 100px rgba(16,53,76,0.1), 0 0 20px rgba(16,53,76,0.2); } .godlo { display: block; height: 12em; margin: 0 auto 1.8em auto; } @media (max-width: 700px) { .official { font-size: 0.9em; } } W tym wątku odbywać się będzie budowa nowej stoczni w Kirianopolu. Na razie ściągane są materiały i budowlańcy.
 5. Cała Kiriania oglądała 2 dni temu orędzie Patriarchy Borysa, który powiedział, że należy przeprowadzić krucjatę przeciw Brodrii za uzurpowanie sobie "wyższego" tytułu carskiego pomimo nie posiadania w swoich granicach żadnego Kraju Kiryjskiego. Krucjatę...! W Amatorii zdziwienie było na pewno mniejsze, wszak oni to mieli ostatnią krucjatę parę lat temu, ale Kiriańczycy... jedynie opowieści ojców i dziadków mogły im zobrazować uczucia towarzyszące uczestnikom takich wypraw, mających obronić Jedyną Prawdziwą Wiarę i Wielki Kirym przed bluźniercami ze wschodu. Ale teraz prawdziwie nastała krucjata! Już od dwóch dni panuje wielkie poruszenie, wielu decyduje się uczestniczyć w Brodryjskiej Wojnie Domowej po stronie Walczącej Republiki Eesti. Przenajświętszy Kościół Kiryjski razem z rządem Kirianii zakomunikowali, iż opłacą podróż każdego, kto chce walczyć za Boga Ädrosa, Aaranoka, Fylypa i Erba, wielu więc się garnęło do portu w Kirianopolu, aby po parogodzinnym rejsie postawić swe stopy na bałtowenedyjskiej ziemi. Część być może straci życie za swoje przekonania... ale reszta powróci i będzie w Tradycji przenosić podania o Krucjacie Brodryjskiej. Cała Kiriania mówiła, wyśpiewywała, czy może nawet wykrzykiwała teraz dwa słowa: "URA KRUCJATA". *klik*
 6. Dziś, już niedługo monarchowie Kirianii i Fenocji spotkają się w Pałacu z Bursztynu i Miedzi, aby podpisać umowę kończącą na zawsze kwestię kiriańsko-xorphijską. O piętnastej z Pałacu na lotnisko wyjechał Bolesław, aby móc powitać gościa. Hohenburg w drodze na lotnisko.
 7. Już wkrótce w Zatoce Kirianopolskiej, koło samej stolicy Korony powstanie przedłużenie metropolii w postaci stoczni. Będzie ona produkować głównie sprzęt wojskowy, ale w razie potrzeby również cywilny. Całość ma zostać wybudowana w zdecydowanej większości przez hawilandzkich Uhraińców zatrudnionych na umowie o zlecenie. Jest to kolejny krok ku temu, aby w przyszłości nie zaskoczył nas nikt, zwłaszcza biorąc pod uwagę że Brodria nakierowana jest na odzyskanie terytoriów z roku 2018. Taka stocznia to nie tylko pomoc w samoobronie w razie potrzeby, ale również szansa na dostarczanie w perspektywie czasu pomocy dla np. Hawilandu. Budowa ruszy niedługo.
 8. Z OSTATNIEJ CHWILI: Wielki Książe zamierza ZNISZCZYĆ Rotrię za MARAZM [ZOBACZ WIDEO] - https://cesarstwoniemieckie.eu/viewtopic.php?f=4&p=4106#p4106
 9. Uulynyamaakhot, Uulyn'Yamaa'Khot, Yamaakhot - miasteczko kugarskie na terytorium Gubernii Voreskiej, pierwotnie jeden z najbardziej wysuniętych na północ skrawek Kugarii. Obecnie głównie atrakcją turystyczną, chociaż zachowało się trochę lokalnej ludności muzułmańskiej i buddyjskiej. Miejscowość w 2021 zdobyta przez Jenerała Savarjikóova.
 10. Edoras Dawna stolica Królestwa Rohanu Edoras to prawdopodobnie najstarsza osada w internetowej historii Nordaty. Stolica pierwszego państwa Nordaciego - Rohanu - który pierwotnie istniał na Vaarlandzie. Po latach obcych panowań niewiele pozostało kultury rohańskiej na Kontynencie Północnym (m.in. na abachaskich mapach nie było zaznaczonych żadnych miast rohańskich), ale wszelkie zebrane okazy dostarcza się zwykle tutaj, do Skansenu Rohańskiego. Niezasymilizowane resztki Rohańczyków żyją tutaj wedle dawnych zwyczajów a cały teren Skansenu dostępny jest tylko dla badaczy z licencją Imperator. i Król. Uniwersytetu Stołecznego. Sama osada i jej okolice są na styku trzech prowincji Korony: Miasta Wydzielonego Victoriacity, Gubernii Voreskiej i Uhraińskiej Gubernii Autonomicznej, i w zależności od mapy różnie się nakłada, zdecydowano więc o administrowaniu tego terenu przez władze MW Victoriacity. Mapa osady w XV wieku.
 11. Hm, pewnie się Ojciec kontaktował z Głównodowodzącym Sił Zbrojnych Alastorem, a on mi nic nie powiedział w każdym razie dziękujemy, przyda się na pewno! PS: Nazwa jest od Aleksandra Novaka?
 12. Tak jak pisaliśmy na Discordzie, dwuosobowy Senat średnio ma sens, więc dajmy @Piotr Jankowski na Marszałka, uchwalmy co tam musimy i wracajmy do rekrutowania potencjalnych obywateli.