• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Orędzie Imperatora-seniora Imperium Brodryjskiego do Narodów Nordaty.


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Robert Drenin napisał:

(a tak apropos tej mapy, fajnie byłoby ją zedytować, ale potrzeba rodzimego pliku)

Na tą chwilę chyba najaktualniejsza mapa jaką mamy.

 

Map Nordata Polityczna.png

Trzeba będzie dodać Czesnorad, Kiranię i Hawiland oraz edytować między innymi Zjednoczone Państwo. 

Edytowane przez Albert Fryderyk de Espada

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei gdybym miał możliwość mapy w kilku warstwach niż na jednej, to mógłbym nawet spróbować ją zedytować, tak jak już ja tworzyłem parę map do Czesnoradu.

9 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

 

Map Nordata Polityczna.png

Jednakże mogę spróbować na szybko tą mapę zedytować (aczkolwiek będzie widać trochę edycję).

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lokalizacji tego nowego państwa a'la ruskiego: proponuję doczepić całkowicie nowy ląd na wschodzie kontynentu. Na Nordacie nie ma już żadnego wolnego OBPP poza Ardemią południową.

  1. Skandynawia to teatr działań wojennych Kirianii, Hawilandu i Xorphii. De jure Xorphia.
  2. Frydonia/Kucelgrad to teraz czesnoradzkie ziemie.
  3. Wielka dolina pomiędzy Magnifikatem a Brodrią jest w posiadaniu Kirianii oraz Hawilandu.
  4. Ciemnoszara wyspa na zachodzie to chroniony prawnie skansen Wurstlandii.

Możecie:

  • albo podkraść Ardemię,
  • albo przywłaszczyć sobie skansen,
  • albo usypać nowy ląd.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kamiljan de Harlin napisał:

proponuję doczepić całkowicie nowy ląd na wschodzie kontynentu. Na Nordacie nie ma już żadnego wolnego OBPP poza Ardemią południową.

Nie ma? Magnifikat przestał od bardzo długiego czasu wykazywać aktywność. Co to znaczy? Dokładnie tak - upadł jako kraj. Na jego terenach może powstać nowy kraj, tudzież na części tych terenów. Stosowną propozycję wysłałem już do @Piotr Romanow - czekam na odpowiedź.

10 minut temu, Kamiljan de Harlin napisał:

Ciemnoszara wyspa na zachodzie to chroniony prawnie skansen Wurstlandii.

Tak z ciekawości - jakie prawo chroni ten teren?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

 Bój się Boga, jak można takie yoyonacyjne rzeczy robić w 2k22. 😛 (Edit: odnoszę się do usypywania nowych lądów, ale coś się popsuło i nie było mnie słychać)

6 minut temu, Waksman napisał:

Dokładnie tak - upadł jako kraj.

Otóż to.

 

6 minut temu, Waksman napisał:

jakie prawo chroni ten teren?

Żadne.

Edytowane przez Andrzej Płatonowicz Ordyński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Waksman napisał:

Tak z ciekawości - jakie prawo chroni ten teren?

Otóż Żadne. Mam nieodparte wrażenie, że ten skansen istnieje tam tylko po to, żeby chronić ludzkie nerwy przed Kiełbasami. Bo generalnie na mapie pojawił się dopiero wtedy, gdy w czasach (nie)słusznie minionych, gdy Voxland leżał na Wyspie Kiełbas, Kiełbasy przyszły i się zesrały że mamy wypierdalać, bo niby oni wciąż istnieją XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Przekazuję wiadomość od Joahima:

"pomiewaz mój telefon tradycyjnie odmawia wysłanie posta na waszym forumie a ja nie mogę odpalić kompa to odpowiem na Twoje pytanie dotycsnsce tego jakie prawo broni Wurstlandii tutaj
 

Otóż Żadne. Mam nieodparte wrażenie, że ten skansen istnieje tam tylko po to, żeby chronić ludzkie nerwy przed Kiełbasami. Bo generalnie na mapie pojawił się dopiero wtedy, gdy w czasach (nie)słusznie minionych, gdy Voxland leżał na Wyspie Kiełbas, Kiełbasy przyszły i się zesrały że mamy wypierdalać, bo niby oni wciąż istnieją XD"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

No to nie wiem, chyba trzeba się będzie ulokować na innym kontynencie. Btw, jaka jest średnia liczba aktywnych obywateli na państwo nordackie? Dwóch? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

No to nie wiem, chyba trzeba się będzie ulokować na innym kontynencie. Btw, jaka jest średnia liczba aktywnych obywateli na państwo nordackie? Dwóch? xD

Ja ci dam! Weźmiecie sobie kawałek ziem dawnego Magnifikatu przy granicy z nami i będzie świetnie :kek:

Średnio... No tak dwóch czy trzech będzie XD

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

No to nie wiem, chyba trzeba się będzie ulokować na innym kontynencie. Btw, jaka jest średnia liczba aktywnych obywateli na państwo nordackie? Dwóch? xD

Zapewne 2-3 właśnie.

Tak jakby poza było lepiej...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, małe ilości ludzi wynikają z bardzo wielu czynników. Przykładowo nie mam pewności, ale mikroświat ma chyba mały zasięg w internecie. Mało osób dochodzi do mikroświata (mam takie wrażenie, może błędne, ale to tylko wrażenie, że jak ktoś znajduje mikroświat, to albo po Sarmacji, albo po Dreamlandzie (przynajmniej kiedyś))

Z kolei mikroświat też się starzeje i kiedy starsi mikronauci odchodzą (wiadomo nie wszyscy, ale część), a mniej osób przybywa, to raczej nie wynika z tego nic dobrego. Nie wiem też, czy przypadkiem polityka może zniechęcać. Ogólnie polityka jest raczej negatywnie kojarzona (i wcale się nie dziwie, bo znam takie osoby, że aż naprawdę można by się zniechęcić), a również mam takie wrażenie, że mikroświat raczej po polityce jest odnajdowany (przynajmniej w moim przypadku na odkryłem mikroświat, kiedy wdrożyłem się w temat micronations i polityki (w kontekście ideologii politycznych)).

W mojej opinii ja się nie dziwie, kiedy mikronacje siebie reklamują. Ogólnie, to chcieliśmy w Czesnoradzie zrobić taki kanał telewizyjny na YT. Jednakże niezbyt ma kto go prowadzić.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kamiljan de Harlin napisał:

 

  1. Skandynawia to teatr działań wojennych Kirianii, Hawilandu i Xorphii. De jure Xorphi

 

Skandynawia to było OBPP, które kiedy chcieliśmy zająć, ale nagle się Xorphia proklamowała która kiedyś tam istniała. W każdym razie możnaby tam ulokować nowe państwo, bo ta jednoosobowa xorphia to tylko yoyo jakich wiele.

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Bolesław Domu Kirianóo napisał:

W każdym razie możnaby tam ulokować nowe państwo, bo ta jednoosobowa xorphia to tylko yoyo jakich wiele.

Potężny argument! Idąc tą logiką Hawilandu też nie ma. Też jednoosobowe przecież, czyli też yoyo jakich wiele!

Ach, jak ja kocham to słynne Samozaoranie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Joahim von Ribertrop napisał:

Potężny argument! Idąc tą logiką Hawilandu też nie ma. Też jednoosobowe przecież, czyli też yoyo jakich wiele!

Ach, jak ja kocham to słynne Samozaoranie...

Polecam się douczyć, Hawiland nie jest jednoosbowy

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bolesław Domu Kirianóo napisał:

Polecam się douczyć, Hawiland nie jest jednoosbowy

Na forum Hawilandu mamy zarejestrowane 11 osób. Napisano na nim 53 posty. Z czego 45 napisała jedna osoba. Pozostałe 8 napisali:

3 posty - Piotr Jankowski, Król Bornfostu.

2 posty - Robert Drenin, Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Republiki Socjalistycznej Czesnoradu.

2 posty - Ferdynand Gutkowski, szczerze nie wiem kto, ale ktoś z Kirianii.

1 post - Mieczysław Hałw, jedyny Hawilandczyk poza Królem.

Rzeczywiście - ma pan rację, ależ jestem debilem! Hawiland ma ogromną ilość ludzi! Więcej niż cała Nordata, nie, co ja gadam! Hawiland jest największą polską mikronacją!

 

Nie no, bądźmy poważni XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcą nie chcą ale pan @Joahim von Ribertrop ma rację, o tyle co w Kiranii udzielają się aktywniej 2-3 osoby to Hawiland ma realnie jednego aktywnego mieszkańca. W teorii Muratyka ma aż 5 obywateli ale na tą chwilę aktywnymi jesteśmy jedynie ja z panem @Waksman.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Joahim von Ribertrop napisał:

2 posty - Ferdynand Gutkowski, szczerze nie wiem kto, ale ktoś z Kirianii.

Też nie wiem kto to i jak się do nas dostał, ale sobie działa.

 

A tak poza tym to przepraszam, dostałem info o tym jakoby co najmniej jeszcze 2 obywateli napisało przynajmniej 1/2 posty, ale widzę że się pomyliłem

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij