• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Tablica... "Mendelejewa"?


Rekomendowane odpowiedzi

W mikroświecie może i nauka nie jest specjalnie rozwijana, aczkolwiek chciałbym to powoli zmieniać i jakiś czas temu zrozumiałem, iż Układ Okresowa Pierwiastków może się niezbyt pokrywać z mikroświatem.

Niektóre pierwiastki takie jak tlen, wodór, hel, węgiel itd. są substancjami, które zostały nazwane uniwersalnie, jednakże problem już się rodzi z pierwiastkami nazwanymi na cześć osób, a tym bardziej na cześć krain geograficznych. Przykładowo Moskow, Tenes, Bohr, Seaborg i wiele więcej. Nie mam pewności, czy aby na pewno w mikroświecie istniała Moskwa, czy stan Tennessee. Dlatego też chciałbym poszczególne te pierwiastki nazwać inaczej, jednakże tutaj dobrze by było, aby również inne mikronacje się włączyły, gdyż wątpliwe jest to, aby wszystkie nowe pierwiastki zostały odkryte akurat w jednym kraju. Poniżej znajduje się lista potencjalnych pierwiastków, których nazwy można zmienić:

  • (Koniec! Teraz w najbliższym czasie postaram się opublikować Układ Okresowy Pierwiastków).

Powyżej napisałem pierwiastki te, które przynajmniej wydają mnie się, że należałoby je teoretycznie zmienić związku z tym, że wydaje mnie się, iż nie istniały te osoby i krainy geograficzne, ale mogę się mylić. Nie pisałem tutaj też pierwiastków takich jak Uran, Neptun, czy Pluton, gdyż pomimo, iż wzięły nazwy od planet, to z kolei planety wzięły od mitologii rzymskiej. Nie pisałem też pierwiastków nazwanych na cześć bogów greckich, gdyż wydaje mnie się, że akurat mitologia grecka (jak i rzymska) może istnieć w mikroświecie związku z istnieniem Cesarstwa Bizantyjskiego. Dodatkowo ze względu na istnienie Cesarstwa Niemieckiego, pierwiastki takie jak: Has, Darmsztadt, German nie muszą być zmieniane.

Powyższą też listę będę też aktualizować przy definitywnym ustaleniu nazwy. Z kolei jak wszystkie już nazwiemy, to mam w planach zrobić Układ Okresowy Pierwiastków dla mikroświata, o ile faktycznie będziemy zmieniać nazwy.

EDIT: Polon może akurat tak nazywać się związku z istnieniem Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

II EDIT: To wrzucam listę już nazwanych pierwiastków:

  • Ren - Tockium - Tock - Tk
  • Hafn - Rathium - Rath - Rt (od muratyckiej nazwy Zwierzogrodu - Rathausio),
  • Frans - Winkulium - Winkul - Wn (od Winkulii)
  • Cer - Cidium - Cida - Ci (od 4 planety naszego układu, Cidaris)
  • Europ - Nordatium - Nordat - Nr (od naszej kochanej Nordaty)
  • Moskow - Broskowium - Broskow - Bc (od stolicy Brodrii, Broskwy) 
  • Gadolin - Molotinium - Molotin - Mi (od imienia Molotin)
  • Terb - Mlotium - Mlot - Ml
  • Holm - Stanium - Stan - Sa
  • Erb - Nowinium - Nowin - Nw
  • Tul - Socjazium - Socjaz - Sj
  • Iterb - Bolshtium - Bolsht - Bl
  • Lutet - Valkirium - Valkir - Vl
  • Ameryk - Rewolium - Rewol - Rw
  • Kiur - Leonium - Leon - Lo
  • Berkel - Kirionium - Kirion - Ki
  • Kaliforn - Sarmowium - Sarmow - Sw (od miasta Sarmow)
  • Einstein - Wirtuazium - Wirtuaz - Wr (od kontynentu Wirtuazji)
  • Ferm - Orientium - Orient - Oi (od kontynentu orientyki)
  • Mendelew - Serenium - Seren - Su
  • Nobel - Wandanium - Wandan- Wa (od państwa Wandystanu) *(zapisać)
  • Lorens - Skarlanium - Skarlan - Sk (od państwa Skarlandu) *(zapisać)
  • Rutherford - Bialenium - Bialen - Bl (od państwa Bialenii) *(zapisać)
  • Dubn - Koribium - Korib - Ko - (od regionu Koribii) *(zapisać)
  • Seaborg - Montserium - Montser - Mt
  • Bohr - Pollnium - Polln - Pl 
  • Meitner - Wursenium - Wursen - Ws 
  • Roentgen - Worenium - Woren - We 
  • Kopernik - Wlodimium - Wlodim - Wo
  • Nihon - Tokugium - Tokug - Tu (nazwa od Cesarstwa Tokugawy)
  • Flerow - Centrium - Centr - Cn
  • Liwermor - Sarajsium - Sarajs - Ss
  • Tenes - Romine - Rom - Rm
  • Oganesson - Gruenerium - Gruener - Gu (od imienia Gruner)
  • Kocham to! 1

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę. Inicjatywa świetna! Jestem jak najbardziej za. Od razu mogę dorzucić kilka groszy od siebie:

  • Hafn - Rath (od muratyckiej nazwy Zwierzogrodu - Rathausio),
  • Frans - Winkul (od Winkulii)
  • Cer - Cida (od 4 planety naszego układu, Cidaris)
  • Europ - Nordat (od naszej kochanej Nordaty)
  • Moskow - Broskow (od stolicy Brodrii, Broskwy)

Co myślicie? 😄

Przy okazji - nazwa "ren" może jak najbardziej zostać, bo tak nazywa się winkulijska waluta. Co do pozostałych to trzeba pomyśleć. Bo te od nazwisk możemy przerobić na nazwiska albo narracyjnych wynalazców tego pierwiastka, albo iść na łatwiznę i nadać im nazwy od nazwisk postaci historycznych, tak ogólnie.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast Nihon - Kirion

  • Haha 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Waksman napisał:

No proszę. Inicjatywa świetna! Jestem jak najbardziej za. Od razu mogę dorzucić kilka groszy od siebie:

  • Hafn - Rath (od muratyckiej nazwy Zwierzogrodu - Rathausio),
  • Frans - Winkul (od Winkulii)
  • Cer - Cida (od 4 planety naszego układu, Cidaris)
  • Europ - Nordat (od naszej kochanej Nordaty)
  • Moskow - Broskow (od stolicy Brodrii, Broskwy)

Co myślicie? 😄

Do powyższych propozycji nie mam zastrzeżeń i w mojej opinii mogą być. Więc jak nikt nie żadnych zastrzeżeń, to możemy je wykorzystać. 🙂

1 godzinę temu, Waksman napisał:

Przy okazji - nazwa "ren" może jak najbardziej zostać, bo tak nazywa się winkulijska waluta. Co do pozostałych to trzeba pomyśleć. Bo te od nazwisk możemy przerobić na nazwiska albo narracyjnych wynalazców tego pierwiastka, albo iść na łatwiznę i nadać im nazwy od nazwisk postaci historycznych, tak ogólnie.

Zazwyczaj nazwy pierwiastków biorą się od odkrywców ich, albo ogólnie od naukowców. Mogą swoje też nazwy brać od właściwości samych pierwiastka, albo sposobie otrzymania ich. Ponadto pierwiastki mogą brać też nazwy od krain geograficznych. Nie spotkałem się jeszcze z zastosowaniem nazwy waluty w pierwiastkach. Jednakże na razie w mikroświecie nie ma odpowiednika IUPAC, więc nie ma unormowanego nazewnictwa. Więc jeżeli nie ma ktoś zastrzeżeń, albo swoich nazw, to można zostawić Ren. Natomiast pomyślałem, czy w mikroświecie też nie brać nazw pierwiastków od mikronautów zajmujących się i rozwijających naukę, o ile ci nie mają nic przeciwko też. Jednakże jakby skończyły się te nazwiska, to nie mam nic przeciwko do nazwisk innych osób znanych.

Godzinę temu, Bolesław Domu Kirianóo napisał:

Może zamiast Nihon - Kirion

Teoretycznie może być o ile (tak jak już wcześniej wspominałem) nikt nie ma zastrzeżeń.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak mogę jeszcze dopowiedzieć, że wydaje mnie się, że przydałoby się znać też opinię innych osób z poza naszego forum, gdyż skończony Układ Okresowy Pierwiastków przydałoby się wtedy nagłośnić, aby była stosowana na Pollinie.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie post pod postem, ale musiało dojść do pewnej aktualizacji. Okazało się, że Ruten wziął swoją nazwę od łacińskiego określenia na Ruś. Z kolei Wanad wziął swoją nazwę od Bogini Nordyckiej Vanadis. Więc na listę do zmiany wstawiłem te pierwiastki, jednakże jeżeli na Pollinie istnieje Ruś, bądź mitologia nordycka, to mogę je usunąć, gdyż pewności nie mam.

Natomiast kłopot jest z miedzią, gdyż nazwa "miedź" pochodzi od określenia cypru, gdzie ją wydobywano, a nie ukrywam, że nazwa ta jest bardzo już powszechnie stosowana. Więc możemy albo przymknąć na to oko, albo wychodziłoby na to, że trzeba by zmieniać nazwę miedź. Ponadto jest jeszcze jeden pierwiastek, który wziął określenie "fałszywa miedź", wiec z pewnością on też zmieniłby nazwę, a jest nim Nikiel.

Mogę też tak na marginesie zaznaczyć, iż pracę nad tablicą już rozpocząłem, więc jak nazwiemy wszystkie powyższe pierwiastki z listy, to będę mógł ją opublikować (i chyba będę musiał ją też na różnych forach udostępnić, aby mieć pewność, że wszędzie dotrze).

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Robert Drenin napisał:

jednakże jeżeli na Pollinie istnieje Ruś

Brodria może być? 

5 godzin temu, Robert Drenin napisał:

bądź mitologia nordycka,

Chyba gdzieś ktoś coś takiego miał... Musiałbym sprawdzić Micropedię.

5 godzin temu, Robert Drenin napisał:

Natomiast kłopot jest z miedzią, gdyż nazwa "miedź" pochodzi od określenia cypru

Cypr jest na Vaarlandzie.

W dniu 17.06.2022 o 17:39, Robert Drenin napisał:
  • Gal (został nazwany na cześć Galli. Jeżeli istnieje ten region w mikroświecie, to można zachować)

Galli ci u nas dostatek: mamy Francję na Vaarlandzie, była Francja w Morenice, swego czasu w Voxlandzie jeden region nazywał się Galia... Moim zdaniem może zostać.

W dniu 17.06.2022 o 17:39, Robert Drenin napisał:

Nihon (nazwa wywodzi się od słowa Nihon oznaczającego Japonię),

Było kiedyś takie coś jak Cesarstwo Tokugawy na Nordacie, miało kulturę Japońską... Może przyjmijmy że w naszym świecie Nihon oznacza Tokugawa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Joahim von Ribertrop napisał:

Było kiedyś takie coś jak Cesarstwo Tokugawy na Nordacie, miało kulturę Japońską... Może przyjmijmy że w naszym świecie Nihon oznacza Tokugawa? 

A nie lepiej zmienić na Tokug albo Tok? To będzie lepiej oddawało charakter tego co tu próbujemy stworzyć.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Joahim von Ribertrop napisał:

Brodria może być? 

Faktycznie, to zatem kwestia Rutenu rozwiązana.

21 godzin temu, Joahim von Ribertrop napisał:

Chyba gdzieś ktoś coś takiego miał... Musiałbym sprawdzić Micropedię.

Jeżeli faktycznie jest, to Wanad również może akurat pozostać.

21 godzin temu, Joahim von Ribertrop napisał:

Cypr jest na Vaarlandzie.

To świetnie, to przynajmniej nazwa "miedź" ma sens istnienia.

21 godzin temu, Joahim von Ribertrop napisał:

Galli ci u nas dostatek: mamy Francję na Vaarlandzie, była Francja w Morenice, swego czasu w Voxlandzie jeden region nazywał się Galia... Moim zdaniem może zostać.

Dobrze.

21 godzin temu, Waksman napisał:

A nie lepiej zmienić na Tokug albo Tok? To będzie lepiej oddawało charakter tego co tu próbujemy stworzyć.

Możemy przyjąć, że Nihon jest określeniem na Tokugawę, aczkolwiek Nihon oznacza (jak dobrze sprawdziłem, gdyż na japońskim się nie znam) z japońskiego dosłownie Japonię (oczywiście pisany w języku łacińskim). Więc jak dla mnie raczej faktycznie byłoby lepiej przyjąć inną nazwę, która określałaby Tokugawę. Jak powyższe pierwiastki typu Gal, Ruten, czy Miedź mają faktycznie dosłownie istniejące "kopie" terenów z świata nieistniejącego reala, tak Nihon byłby tutaj naciągany. Jak komuś by się chciało, to można spróbować Tokugawę sprawdzić po japońsku, a następnie dosłowną wymowę zapisać w alfabecie łacińskim i mamy nazwę. Nową, aczkolwiek nazwa byłaby podobnie wymyślona jak w nieistniejącym realu nazwa "Nihon".

Cytat

Moje propozycje:

Ren - Tock

Gadolin - Trew

Terb - Mlot

Holm - Stan

Erb - Nowin

Tul - Socjaz 

Iterb - Bolsht

Lutet - Valkir

Ameryk - Rewol

A jak te propozycje pasują, to te pierwiastki zatem również usunę już z listy.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Robert Drenin napisał:

Jak komuś by się chciało, to można spróbować Tokugawę sprawdzić po japońsku, a następnie dosłowną wymowę zapisać w alfabecie łacińskim i mamy nazwę. Nową, aczkolwiek nazwa byłaby podobnie wymyślona jak w nieistniejącym realu nazwa "Nihon".

Sprawdziłem. Tokugawa to po japońskiemu 徳川, czyli... Tokugawa! 

(A przynajmniej tak podaje Jakże Wspaniały Tłumacz Google. Ale raczej niezbyt wierzę, żeby ktoś inny powiedział coś innego na ten temat.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Joahim von Ribertrop napisał:

Sprawdziłem. Tokugawa to po japońskiemu 徳川, czyli... Tokugawa! 

(A przynajmniej tak podaje Jakże Wspaniały Tłumacz Google. Ale raczej niezbyt wierzę, żeby ktoś inny powiedział coś innego na ten temat.)

Łał, to szczerze nie wiem nawet czego ja się spodziewałem. Myślałem jakoś, że może będzie jakieś inne określenie, ale w sumie z jakiej racji. No tak, czyli:

10 godzin temu, Waksman napisał:

No, czyli Tok lub Tokug powinno jak najbardziej wystarczyć 😄

Wychodziłoby na to, że faktycznie Nihon można by nazwać Tokug (Tokugium).

To jeszcze tylko tą kulturę nordycką trzeba znaleźć (ostatnio również zacząłem w tym kierunku coś poszukiwać), aby określić Wanad.

Poza tym związku z propozycjami Tow. Molotina również została zaktualizowana lista (oczywiście poza Galem).

Ponadto wzięta zostanie przeze mnie nazwa "Leon" zaproponowana przez @Helwetyk. Jednakże jeżeli chce może jeszcze wybrać, który zostanie tak nazwany. 🙂

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Trochę tych pierwiastków jeszcze w sumie jest, więc przydałoby się jeszcze to dokończyć.

Jeśli chodzi o Wanad, to potencjalnie chyba jest szansa na istnienie mitologii nordyckiej. Patrząc na mapę MIB z 2017 roku na Nordacie były takie państwa jak Ostlandia, czy Ostwalia, które wzorowały się na kulturze skandynawskiej, więc możliwe jest istnienie mitologii nordyckiej, a tym samym Wanad może się nazywać tak, jak już się nazywa. Ponadto tereny Ostwalii nie zostały jeszcze zatopione, tak jak w 100% tereny Ostlandii nie zostały zatopione.

Natomiast jeśli chodzi o kolejne nazwy na pierwiastki to ja proponuję tak:

  • Jeśli @Helwetyk nie ma nic przeciwko, to może Leon mógłbby zastąpić Kiur.
  • Kirion mógłby też być. Jeśli @Bolesław Domu Kirianóo nie ma nic przeciwko, to mógłby być to Berkel (nawet dałoby się spokojnie wyjaśnić, skąd nazwa piewsiatka Kirion).
  • Kaliforn możnaby nazwać "Sarmow" (Sarmowium),
  • Einstein możnaby nazwać "Wirtuaz" (Wirtuazium),
  • Ferm możnaby nazwać "Orient" (Orientium)

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Robert Drenin napisał:

Kirion mógłby też być. Jeśli @Bolesław Domu Kirianóo nie ma nic przeciwko, to mógłby być to Berkel (nawet dałoby się spokojnie wyjaśnić, skąd nazwa piewsiatka Kirion).

Spoko

  • Lubię to 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie skoro jeszcze można kraść proponować nazwy, to proponuję żeby Tenes otrzymał nazwę Rom (od Roma - łacińskiej nazwy Bardzo Ważnego Miasta Na Voximie), a dla Seaborgu proponuję nazwę Montser, na cześć Apolinarego Montserrata.

A tak w ogóle to https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=907&t=28812#p317493

(Polecam, jak najbardziej związane z tematem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Joahim von Ribertrop napisał:

W sumie skoro jeszcze można kraść proponować nazwy, to proponuję żeby Tenes otrzymał nazwę Rom (od Roma - łacińskiej nazwy Bardzo Ważnego Miasta Na Voximie), a dla Seaborgu proponuję nazwę Montser, na cześć Apolinarego Montserrata.

Jak najbardziej można użyć tych nazw. Dodatkowo chciałbym też powiedzieć, że Oganesson zostanie nazwany "Gruenerium" (w języku Polskim oczywiście Gruener). Więc już aktualizuję listę.

19 minut temu, Joahim von Ribertrop napisał:

Jest to bardzo ciekawe znalezisko. Jednakże szkoda, że ostatnio wysłane w 2019 roku. Musiałbym posiadać więcej danych, a przynajmniej liczbę atomową, żebym mógł umiejscowić go w Układzie Okresowym Pierwiastków (o ile nie byłby to jeden z tych, co nazywamy). W takim wypadku wobec tego pierwiastka trzebaby przeprowadzić dalsze badania.

Dlatego też myślę, że mogę to teraz powiedzieć, lecz już od pewnego czasu zastanawiam się, czy nie byłoby dobrze powołać w mikroświecie coś na wzór Międzynarodowej Unii Chemii Czystej i Stosowanej (w skrócie IUPAC), o ile takowa już nie powstała.

Taka organizacja mogłaby prowadzić spis wszelkich susbtancji chemicznych, opisy pierwiastków. Mogłaby również tworzyć pewne normy i odpowiadałaby za aktualizowanie obecnego stanu wiedzy Układu Okresowego Pierwiastków i istnienie innych substancji chemicznych. Oczywiście kroki ku takiej organizacji wolałbym zacząć po utworzeniu Układu Okresowego Pierwiastków, gdyż trzeba byłoby go aktualizować nabierząco z odkryciami (dla przykładu zauważyłem ostatnio odkrycie BAZTEK-u - odkrycie nowej substancji chemicznej. W przypadku istnienia odpowiednika IUPAC, mogłaby zarejestrować substancję, w której znalazłby się opis właściwości i może zastosowań).

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Tak z ciekawości zapytam gdyż niestety przez ostatnie dni nie miałem czasu się przyjrzeć i przespałem całą dyskusję. 

Zostało jeszcze coś do zmiany ?

Jak najbardziej. Pierwiastki do zmiany znajdują się na samej górze. Listę aktualizuję na bieżąco i usuwam z niej już nazwane pierwiastki.

1 minutę temu, Włodzimierz Molotin napisał:

Gadolin - Molotinium

Dobrze, mogę zmienić nazwany poprzednio Gadolin z Trew na Molotinium.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Pewnie dorzucę coś od siebie ale muszę pomyśleć.

Oczywiście, nie ma problemu.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będziemy chcieli robić graficzną tablicę? Jak już oczywiście będziemy mieli wszystko ładnie pięknie przygotowane 😄

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Waksman napisał:

A będziemy chcieli robić graficzną tablicę? Jak już oczywiście będziemy mieli wszystko ładnie pięknie przygotowane 😄

Właśnie ja mam prawie skończoną graficzną wersję tablicy. Potrzebuję tylko potencjalnych nazw na pierwiastki, które są w pierwszej mojej wiadomości i w krótkim czasie (o ile nic mi nie przeszkodzi) ukarze się Układ Okresowy Pierwiastków w formie graficznej.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij