• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Symbole państwowe


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy!

Przesyłam plik źródłowy zawierający: flagę (flagę cywilną) i banderę (flagę państwową) II Federacji Nordackiej. Flaga przyjęła się zwyczajowo, bandera to propozycja. Propozycją jest tak samo logo, również zamieszczone w pliku (wymaga otwarcia programem graficznym, jest poza obszarem widocznym).

Kustosz #100505667931998373

 

Do czego zmierzam? Nie ma przepisów regulujących symbole. Zapraszam do dyskusji na temat herby, godła, innych symboli itd.

  • Kocham to! 1

Benjamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano
  • NIO: 1609230033

  • NIO: 1609230033

    Gratuluję świetnych zdolności graficznych. 

    Henryk Ziemiański 

    Minister Sprawiedliwości 

    Namiestnik Komarchii Nordackiej 

    Współprzewodniczący Ultranordackiej Partii Ojczyźnianej 

    II Prezydent II Federacji Nordackiej 

    1260.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego

    Proponuję wykorzystać godło I Federacji Nordackiej na tle flagi II Federacji Nordackiej jako symbol Komarchii (stolicy).

    Godło wyglądało w taki sposób:

    God%C5%82o7gwiazd.png

    Gwiazdek można się pozbyć, a tarczę zrobić w jednolitym kolorze i innym kształcie.

     podpis: Leonid Repulijski
    Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

    Klon należący do@Kamiljan de Harlin

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  • NIO: 2908210003

  • NIO: 2908210003

    Tarcze i barwy bym zachował, ewentualnie dodał barwy z flagi ale zastanowiłbym się nad zmianą orła na coś bardziej minimalistycznego i prostszego. 

    8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

    99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • 4 miesiące temu...
    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego

    Wracając do dyskuji i na kanwie debaty o zmianie Konstytucji: jaką dewizą kierować powinno się nasze państwo?

    Osobiście uważam, że powinniśmy podkreślić fakt, że udało nam się ponownie zjednoczyć w Nordacie. Pomimo upadku I Federacji Nordackiej, pomimo różnicy poglądów i pomimo wieszczenia nam rychłego upadku przez nieprzychylnie nastawione wobec nas społeczności. Działamy już dłużej niż Unia Trzech Narodów, a niedługo prześcigniemy w stabilności i trwałości I Federację Nordacką. Jesteśmy najbardziej udanym projektem integracyjnym Nordaty wszechczasów. Prawo jest u nas szanowane i nikt nie przeprowadza żadnych puczy ani przewrotów. Wyroki sądu są szanowane przez wszystkich. W przeciwieństwie do okresu UTN, kiedy miesiąc za miesiącem mieliśmy dwa nielegalne przewroty albo do I FN, kiedy niektórzy wycierali sobie dolną część kręgosłupa orzeczeniami sądu.

    Miejmy też na uwadze fakt, że spotkała nas niesłuszna krytyka na arenie międzynarodowej za rzeczy, co do których nikt nie powinien mieć problemu, np. za zrzeczenie się władzy nad swoim terytorium i zarezerwowaniem tych pikseli dla nowych mikronacji. Dotknęła nas niesprawiedliwość dziejowa, gdzie jesteśmy demonizowani przez pewne grupy interesów z powodu nieprawdziwych zarzutów.

    Posiłkując się pomocą ChatGPT, mogę zaproponować 10 propozycji dewizy:

    1. "In Unitate Fortitudo" (W jedności siła)
    2. "Adversa Superamus" (Pokonujemy przeciwności)
    3. "Integritas et Justitia" (Integralność i sprawiedliwość)
    4. "Fides in Concordia" (Wierność w zgodzie)
    5. "Uniti Contra Iniquitatem" (Zjednoczeni przeciwko niesprawiedliwości)
    6. "Pro Pace et Aequitate" (Dla pokoju i równości)
    7. "Spes in Fraternitate" (Nadzieja w braterstwie)
    8. "Concordia Renovata" (Odnowiona zgoda)
    9. "Libertas et Soliditas" (Wolność i solidarność)
    10. "Unitas Vindicat Injustitiam" (Jedność wynagradza niesprawiedliwość)

    Moi faworyci to sentencje nr 5, 7 i 8. Najlepiej moim zdaniem oddają duch naszego państwa, który krótko podsumowałem tym postem.

    Edytowane przez Leonid Repulijski

     podpis: Leonid Repulijski
    Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

    Klon należący do@Kamiljan de Harlin

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego

    Podaję przykładowe brzmienie przepisu określającego symbole państwowe w znowelizowanej Konstytucji:

    Art. X.

    1.      Symbolami państwowymi II Federacji Nordackiej są: herb, godło, flaga, dewiza i hymn.

    2.      Flagą II Federacji Nordackiej jest 7 poziomych pasów równej długości i szerokości, z których 3 górne to odcienie koloru niebieskiego, pas środkowy jest biały, a 3 dolne pasy to odcienie koloru czerwonego. Pasy bliższe środkowi flagi są jaśniejsze od pasów dalszych środka.

    3.      Godłem II Federacji Nordackiej jest biały orzeł spoglądający w lewo.

    4.      Herb II Federacji Nordackiej składa się z godła wprawionego w tarczę, której tłem jest flaga państwowa. Nad orłem znajduje się emblemat złożony z gwiazd, których liczba zgodna jest z liczbą prowincji i wspólnot autonomicznych tworzących w danym momencie federację.

    5.      Dewizą II Federacji Nordackiej jest „xxx” (yyy).

    6.      Hymnem II Federacji Nordackiej jest zzz.

    7.      Symbole państwowe podlegają szczególnej ochronie prawnej.

     podpis: Leonid Repulijski
    Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

    Klon należący do@Kamiljan de Harlin

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  • NIO: 1609230033

  • NIO: 1609230033

    Ja jestem za dewizą nr 3.

    Henryk Ziemiański 

    Minister Sprawiedliwości 

    Namiestnik Komarchii Nordackiej 

    Współprzewodniczący Ultranordackiej Partii Ojczyźnianej 

    II Prezydent II Federacji Nordackiej 

    1260.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Optuję za piątką.

    Bolesław Kirianóo von Hohenburg

    Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

    1174.png100464293790614696.png

    "Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Teraz, Oliwier Dymarski napisał:

    Bycie przeciw czemuś nigdy nie popłaca. 

    Nie, nigdy. Lepiej taplać się w banalnych hasełkach fajnonordackich.

    Bolesław Kirianóo von Hohenburg

    Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

    1174.png100464293790614696.png

    "Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001

    Dewiza to świetny sposób na podkreślenie właśnie tego o czym wspomina Pan Premier. Przebijamy wszystkie dotychczasowe nordackie projekty zjednoczeniowe tak bardzo, że nie wiem, czy da się to sobie w ogóle wyobrazić. Przebijamy UTN, przebijamy I FN, przebijamy Bastion (nawet jeśli nie jest to projekt zjednoczeniowy, to nie omieszkam tego podkreślić). Należy nam się dewiza zgodna ze stanem faktycznym, dlatego ja swój głos oddaję na dewizę nr 7. Trzy kraje Nordaty przy powstaniu II Federacji zjednoczyły się w braterstwie, i tak to braterstwo trwa do dziś. Po drodze dołączyły do nas inne narody, i również trwają do dzisiaj. Nawet pomimo sporów politycznych potrafimy trwać zjednoczeni i spójni w tym, że potrzebna jest nam integracja, a nie życie w pojedynkę - i to jest piękne.

    23 godziny temu, Leonid Repulijski napisał:

    Podaję przykładowe brzmienie przepisu określającego symbole państwowe w znowelizowanej Konstytucji:

    Art. X.

    1.      Symbolami państwowymi II Federacji Nordackiej są: herb, godło, flaga, dewiza i hymn.

     

    2.      Flagą II Federacji Nordackiej jest 7 poziomych pasów równej długości i szerokości, z których 3 górne to odcienie koloru niebieskiego, pas środkowy jest biały, a 3 dolne pasy to odcienie koloru czerwonego. Pasy bliższe środkowi flagi są jaśniejsze od pasów dalszych środka.

     

    3.      Godłem II Federacji Nordackiej jest biały orzeł spoglądający w lewo.

     

    4.      Herb II Federacji Nordackiej składa się z godła wprawionego w tarczę, której tłem jest flaga państwowa. Nad orłem znajduje się emblemat złożony z gwiazd, których liczba zgodna jest z liczbą prowincji i wspólnot autonomicznych tworzących w danym momencie federację.

     

    5.      Dewizą II Federacji Nordackiej jest „xxx” (yyy).

     

    6.      Hymnem II Federacji Nordackiej jest zzz.

     

    7.      Symbole państwowe podlegają szczególnej ochronie prawnej.

     

    Co do herbu - proponuję wykreślić fragment mówiący o tym, że ile prowincji i wspólnot, tyle gwiazd. Wiem, że nie przyjmujemy tych państw czy wspólnot co najmniej 4 co miesiąc, ale wiem z autopsji, że ten zapis tylko utrudni życie. Rozumiem zamysł, ale lepiej odpuśćmy. Jak nie chcemy, żeby orzeł miał taki "pusty łeb", to trzeba pomyśleć nad alternatywą. Może jakaś kropka czy coś? 😂

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

    Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

    Zarejestruj nowe konto

    Załóż nowe konto. To bardzo proste!

    Zarejestruj się

    Zaloguj się

    Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

    Zaloguj się
     Udostępnij