• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powołanie Sędziego NSF


Leonid Repulijski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obywatel Benjamin Romanow złożył projekt uchwały, który poddamy w Kongresie debacie i głosowaniu. Projekt dotyczy powołania pierwszego sędziego w historii II FN - wnioskodawcy we własnej osobie.

Cytat
 

UCHWAŁA KONGRESU
w sprawie powołania Sędziego Najwyższego

z dnia ..........................

Na podstawie art. 25 Konstytucji II Federacji Nordackiej Kongres powołuje Benjamina Filipa Patryka Romanow na urząd Sędziego Najwyższego.

DW: @Członek Kongresu

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1d288c08-9138-11e2-907e-0025b511226e.jpg

Wysoki Kongresie! 

Zaczynamy procedowanie nad ważnym projektem, który ma szeroki wpływ na nasze bezpieczeństwo. Otóż uważam, że Pan Romanow jest godnym poparcia kandydatem na urząd Sędziego Najwyższego. Patrząc na obecną sytuację, a mianowicie zagrożenie rewolucją ze strony ZKRR, Sędzia Najwyższy jest naszemu krajowi bardzo potrzebny. 

 

 

  • Kocham to! 2

Henryk Ziemiański 

Minister Sprawiedliwości 

Namiestnik Komarchii Nordackiej 

Współprzewodniczący Ultranordackiej Partii Ojczyźnianej 

II Prezydent II Federacji Nordackiej 

1260.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie Kongresmanowie!
Oczywista jest dla mnie konieczność powołania Sędziego Najwyższego, nie oznacza to jednak, że można powierzyć tę funkcję byle komu. Niedopuszczalne jest, aby tak ważne stanowisko piastował całkiem nowy obywatel o tak haniebnej historii. Chciałbym również zadać w tym miejscu pytanie, na ile osoba, uważająca się za władcę obcego państwa może pozostać apolityczna? Bardzo proszę o to, by Koalicja Konserwatywna w walce z rzekomymi wpływami zdradzieckimi nie doprowadziła do umocnienia się w naszym kraju wpływów melockich.


 

image.png.c1a42a2791c001105e2315f333dc6455.png100464293790614696.png 1021.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Piotr Jankowski napisał:

Szanowni Panowie Kongresmanowie!
Oczywista jest dla mnie konieczność powołania Sędziego Najwyższego, nie oznacza to jednak, że można powierzyć tę funkcję byle komu. Niedopuszczalne jest, aby tak ważne stanowisko piastował całkiem nowy obywatel o tak haniebnej historii. Chciałbym również zadać w tym miejscu pytanie, na ile osoba, uważająca się za władcę obcego państwa może pozostać apolityczna? Bardzo proszę o to, by Koalicja Konserwatywna w walce z rzekomymi wpływami zdradzieckimi nie doprowadziła do umocnienia się w naszym kraju wpływów melockich.


 

W zasadzie wątpliwości te pokrywają się tymi jakie sformułowałem przy okazji zgłoszonych poprawek do konstytucji. 

Jeżeli tak bardzo obawiamy się wrogich wpływów sądy owszem powinny być apolityczne ale powinny one być nasze, federacji i jej obywateli a nie innych władz. 
Nie poddaję tu w wątpliwość kandydatury @Benjamin Romanow gdyż jako nasz nowy obywatel składał on przysięgnę i liczę szczerze że się z niej wywiąże sumiennie i należytym honorem niezależnie czy jest one obywatelem jeszcze innego kraju chociaż rozumiem wątpliwości @Piotr Jankowski.
W Muratyce mamy zastosowane prawo wobec Horenkomendanta WAR iż osoba pełniąca tą funkcję nie może sprawować adekwatnej funkcji w innym państwie gdyż jest to jawne i bezpośrednie zagrożenie dla interesu państwa i jego bezpieczeństwa gdyż osoba postawiona wysoko w hierarchii może swobodnie przekazywać bardzo ważne i niepubliczne informacje osobom postronnym.

Pośpiech jednak jaki jest forsowany przy wprowadzeniu tego prawa jak i poprzedniego jest co najmniej zastanawiąjący z mojej perspektywy. 

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka Izbo!

Składając projekt uchwały powołującej mnie na tak ważną funkcję, wiedziałem co robię i z czym to się wiąże.

Mogę zapewnić Deputowanych, jak i całe społeczeństwo Federacji, że decyzje, orzeczenia i wyroki będę wydawał bez względu na prywatne interesy, a tym bardziej nie będę poddawał się jakimkolwiek wpływom. Chcę pełnić funkcję sędziego jak najlepiej mogę, nie dal samego faktu jej pełnienia. Jeżeli takie będzie życzenie Izby, jestem gotów złożyć odrębną przysięgę przed Kongresem. Myślę, że nie trzeba jej normować.

Co do pośpiechu – według aktualnego porządku prawnego, od dzisiaj Nordata de iure nie ma prezydenta. Gdy wykonałem tylko wstępny przegląd, wyłapałem już co najmniej cztery sprawy, które należałoby bezzwłocznie wszcząć z urzędu. Właśnie z uwagi na ten fakt nalega na szybkie działanie.

Nawiasem dodam też, że ustawa jak i chęć pełnienia urzędu to wyłącznie moja inicjatywa. Zbiegło się to jednak z sytuacją jaką mamy, przez co zostałem zapytany przez Pana Premiera o możliwość podjęcia się funkcji sędziego.

  • Lubię to 1

Benjamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czcigodny Kongresie!

Obywatel Benjamin Romanow jest z nami od samych początków istnienia projektu II FN. To on zaprojektował naszą flagę, rozpoczął wiele dysput dot. ustroju państwa i administrował naszymi systemami informatycznymi jako Pracownik NKI. Myślę, że swoim nakładem pracy udowodnił swoją wartość w Nordacie. W dodatku nigdy nie przystąpił do żadnego stronnictwa politycznego II FN, a tym bardziej w swoich działaniach nie kieruje się linią żadnej partii. Jest to kandydat kompromisu na to stanowisko. Jestem pewny, że nie będzie sprzyjał żadnej z opcji politycznych ani żadnym grupom interesów. Sam zresztą bardzo bym pragnął, aby przyszły Sędzia Romanow nie sprzyjał ani mi, ani moim oponentom, bo podważałoby to słuszność wydawanych przez niego wyroków.

Z całego serca rekomenduję reszcie Kongresmenów tę kandydaturę i wstawiam się za nią.

 
  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego! 1

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Leonid Repulijski napisał:

Czcigodny Kongresie!

Obywatel Benjamin Romanow jest z nami od samych początków istnienia projektu II FN. To on zaprojektował naszą flagę, rozpoczął wiele dysput dot. ustroju państwa i administrował naszymi systemami informatycznymi jako Pracownik NKI. Myślę, że swoim nakładem pracy udowodnił swoją wartość w Nordacie. W dodatku nigdy nie przystąpił do żadnego stronnictwa politycznego II FN, a tym bardziej w swoich działaniach nie kieruje się linią żadnej partii. Jest to kandydat kompromisu na to stanowisko. Jestem pewny, że nie będzie sprzyjał żadnej z opcji politycznych ani żadnym grupom interesów. Sam zresztą bardzo bym pragnął, aby przyszły Sędzia Romanow nie sprzyjał ani mi, ani moim oponentom, bo podważałoby to słuszność wydawanych przez niego wyroków.

Z całego serca rekomenduję reszcie Kongresmenów tę kandydaturę i wstawiam się za nią.

 

XD

Obywatel Benjamin Romanow jako administrator w NKI nie zrobił dosłownie nic, pomimo rychłych zapowiedzi. Nie będę już wspominał o miliardzie projektów, które ten człowiek zapoczątkował, i nie dokończył. Istnieje wybitnie duże prawdopodobieństwo, że ta osoba i tutaj będzie tak się zachowywała. Jestem tego bardziej, niż pewien.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo!

Mamy kilka spraw wymagających pilnego rozpatrzenia przez sąd. A mamy tylko jednego chętnego na urząd sędziego, ale za to z przyzwoitymi umiejętnościami. Nie możemy być kapryśni - ogólnie w mikronacjach mało kto chce sędziować. Możemy na siłę ściągnąć kogoś innego, ale czy nie lepiej obrać na ten urząd osobę autentycznie zaangażowaną i chętną do jego sprawowania? Czy ktoś, kto do tej pory nie wysilił się, aby złożyć prostej kandydatury, byłby tak mocno oddany swojej pracy jak człowiek, który zabiega o nasze głosy w tym momencie?

Zamykam debatę nad kandydaturą. Otwieram głosowanie - http://nordata.pl/poll/57

@Członek Kongresu

 

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki realnie sens ma wybór sędziego bez niezbędnej regulacji. 
Cały czas nie rozumiem tego przymusu i pośpiechu w jakim to wszystko wydaje się być robione. 

Edytowane przez Albert Fryderyk de Espada

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity sąd jutro jest sto razy lepszy niż perfekcyjny sąd za miesiąc. Nie mamy czasu na dysputy, kiedy urząd Prezydenta jest opróżniony, nikt go nie zastępuje, a wyborów nie możemy zrobić ponownie. Żadnej ustawy nie wprowadzimy dopóki nie będziemy mieli Prezydenta...

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo!

Głosowanie zakończyło się - głos oddał każdy uprawniony. Osiągnięto większość zwykłą, a więc Kongres podjął uchwałę o powołaniu Sędziego NSF. Gratuluję @Benjamin Romanow!

 
  • Kocham to! 1

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij