• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Posiedzenie Inauguracyjne Kongresu II kadencji


Leonid Repulijski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czcigodny Kongresie,

Dziś z przyjemnością staję przed Wami jako Spiker-Senior Kongresu, zaszczycony pełnieniem tej godnej i odpowiedzialnej roli. Inauguracja nowej kadencji Kongresu to czas refleksji nad przeszłością, ale przede wszystkim moment, w którym skupiamy się na budowaniu wspólnej przyszłości naszego kraju.

Naszym celem jest wspólna praca na rzecz dobra obywateli, rozwijanie demokracji i dbanie o interesy państwa. Kongres jest miejscem dialogu, debaty i podejmowania decyzji, które wpływają na życie każdego obywatela. W trudnych chwilach, w jakie czasem wpisuje się życie społeczne, gospodarcze czy polityczne, musimy wspólnie szukać rozwiązań, które będą służyły dobru ogółu. Dziedzictwo naszych poprzedników nakłada na nas wielką odpowiedzialność. Musimy kontynuować prace nad budową silnego państwa opartego na zasadach sprawiedliwości, równości i solidarności.

Z tej pozycji pragnę serdecznie pogratulować wzsystkim Kongresmenom ich wyboru do tej zaszczytnej roli. Szczególnie zaszczycony jestem pojawieniem się w naszym parlamencie debiutantów - JE Piotra Jankowskiego, JE Henryka Ziemiańskiego i Głównodowodzącego ZS Alberta Fryderyka de Espady.

Na inauguracyjnym posiedzeniu Kongresu II kadencji odbędą się ślubowania na Członka Kongresu. Proszę każdego Kongresmena o wypowiedzenie przysięgi, która brzmi następująco: "Ja, [imię i nazwisko], z woli narodu wybrany Kongresmanem przysięgam sumiennie spełniać obowiązki przedstawiciela narodu, realizować dane Suwerenowi obietnice i stać na straży powagi urzędu, jaki piastuję.". Do przysięgi można, ale nie trzeba, dołączyć formułę religijną. Niezłożenie przysięgi w terminie do 25 listopada równoznaczne jest ze zrzeczeniem się mandatu.

Po złożeniu przysiąg, przejdziemy do wyboru właściwego Spikera Kongresu II kadencji.

@Albert Fryderyk de Espada@Piotr Jankowski@Bolesław Kirianóo von Hohenburg@Henryk Ziemiański

 
Edytowane przez Leonid Repulijski

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, Leonid Repulijski, z woli narodu wybrany Kongresmanem przysięgam sumiennie wypełniać obowiązki przedstawiciela narodu, realizować dane Suwerenowi obietnice i stać na straży powagi urzędu, jaki piastuję. Tak mi dopomóż Jahwe.

  • Kocham to! 1

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, Henryk Ziemiański, z woli narodu wybrany Kongresmanem przysięgam sumiennie wypełniać obowiązki przedstawiciela narodu, realizować dane Suwerenowi obietnice i stać na straży powagi urzędu, jaki piastuję.

Henryk Ziemiański 

Prezydent II Federacji Nordackiej 

1260.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia skąd w moim nazwisku wzięło się to "la" no ale...

Cytat

Ja, Albert Fryderyk de Espada, z woli narodu wybrany Kongresmanem przysięgam sumiennie wypełniać obowiązki przedstawiciela narodu, realizować dane suwerenowi obietnice i stać na straży powagi urzędu, jaki piastuję.

 

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, Bolesław Kirianóo von Hohenburg, z woli narodu wybrany Kongresmanem przysięgam sumiennie wypełniać obowiązki przedstawiciela narodu, realizować dane suwerenowi obietnice i stać na straży powagi urzędu, jaki piastuję. Tak dopomóż Jahwe!

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czcigodny Kongresie,

wszyscy Członkowie Kongresu-elekci złożyli ślubowanie, a tym samym oficjalnie objęli mandaty w Kongresie.

Tym samym przechodzimy do kolejnego punktu obrad posiedzenia inauguracyjnego, czyli wybór Spikera Kongresu II kadencji.

Proszę o składanie przez chętnych Kongresmanów swoich kandydatur. Zgłoszenia zamykamy za 48 godzin. Proces możemy skrócić, jeśli wszyscy Członkowie Kongresu zadeklarują, że nie chcą/chcą kandydować.

 

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie @Spiker Seniorze.
Jak widzimy brak jakichkolwiek kontr kandydatur, co za tym idzie wnioskuję o przejście do głosowania nad kandydaturą kongresmena @Leonid Repulijski na stanowisko Spikera obecnej kadencji Kongresu.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzimy do głosowania.

NKI sprezentowało Kongresmanom nowe maszyny do głosowania... Teraz pierwszy raz wypróbujemy je w praktyce. Proszę sie ich nie obawiać - są proste w obsłudze.

@Członek Kongresu http://nordata.pl/poll/46

 
Edytowane przez Leonid Repulijski

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosowanie zostało zakończone. Głos oddało 3 z 5 Członków Kongresu. Wszystkie oddane głosy oddano ZA kandydaturą moją. Dziękuję za otrzymany mandat zaufania.

Frekwencja pozostawia wiele do życzenia. Mam głęboką nadzieję na to, że to jednorazowy wypadek i Członkowie Kongresu zmobilizują się bardziej na następnych posiedzeniach. Uprzejmie przypominam, że Kongresman nieobecny na czterech głosowaniach i debatach pod rząd może zostać pozbawiony mandatu poprzez uchwałę Kongresu.

Zamykam posiedzenie inauguracyjne.

 

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij