• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dyskusja programowa


Waksman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mówiłem, tak zrobiłem. Nie mam zamiaru czekać na leniwe władze na jakiś świstek, żeby zacząć działać z jedną z ważniejszych inicjatyw, jaka ostatnio pojawiła się w Federacji.

Na samym początku zajmiemy się ustaleniem liczby przedmiotów i podstawą programową. Potem ogarnie się nauczycieli i rozpocznie nabór.

Podstawą jest to, że lekcje będą prowadzone w formie GŁOSOWEJ na Discordzie. Tylko tak trafimy do młodego pokolenia. Liczy się dynamika i możliwość zadawania pytań na bieżąco. Następną kwestią są przedmioty. Szkoła ma nauczać podstaw mikronacji. Mikronacje to społeczność, polityka i gospodarka, tak mocno upraszczając. Według mnie, przedmioty powinno podzielić się na przedmioty podstawowe (te obowiązkowe) i przedmioty rozszerzające (te opcjonalne) jak np. geografia Mikroświata. Szkoła będzie też ukierunkowana na II Federację Nordacką, bo przez nią chcemy zatrzymać te nowe osoby u nas. Moje propozycje przedmiotów (wraz z ewentualną podstawą) to:

  1. EDUKACJA POLITYCZNA
    1. Podstawy ustroju Federacji Nordackiej (ogólnie o kraju, Prezydencie, Premierze i Kongresie, kadencjach i sposobach ich wyboru),
    2. Prezydent - kim jest i co robi? (bardziej szczegółowo o Prezydencie i jego kompetencjach),
    3. Premier i Rada Ministrów - co robią? (bardziej szczegółowo o Premierze i RM oraz ich kompetencjach),
    4. Kongres Federalny - z czym to się je? (bardziej szczegółowo o Kongresie),
    5. Scena polityczna Federacji (przybliżenie sylwetek aktywnych polityków i partii działających w FN),
    6. Jak zostać politykiem? (ostatni temat EP, który zwieńczy przedmiot i pozwoli na poznanie procesu zostawania politykiem (dołączenie do/zakładanie partii, składanie kandydatury, prowadzenie kampanii itd.)).
  2. EDUKACJA GOSPODARCZA
    1. Podstawy - jak działa gospodarka? (ogólnie o gospodarce w II FN + wynagrodzenia za aktywność),
    2. Bank - zakładanie i zarządzanie kontem (poradnik zakładania konta w MBP, poradnik robienia przelewów itd.),
    3. Chcę prowadzić firmę - jak ją założyć? (przybliżenie procedury zakładania firmy w każdej z prowincji II FN).
  3. EDUKACJA OBYWATELSKO-WOJSKOWA
    1. Obywatel - kim jest? (ogólnie o statusie obywatela, prawach i obowiązkach oraz procesie uzyskiwania obywatelstwa II FN),
    2. Prowincje - jakie mamy? (temat opisujący prowincje Federacji wraz z przedstawieniem ich władz i ustroju),
    3. Wojsko Federalne - czym jest? (temat opisujący wojsko federalne, jak działa, jaka jest hierarchia oraz jak do niego dołączyć).
  4. GEOGRAFIA I HISTORIA MIKROŚWIATA (rozszerzenie)
    1. Czym jest Mikroświat? (ogólnie o Mikroświecie i jego historii),
    2. Kontynenty Mikroświata (przybliżenie każdego kontynentu Mikroświata),
    3. Nordata - nasz dom (bardziej szczegółowo o najnowszej historii Nordaty),
    4. Księstwo Sarmacji - dawny lider Mikroświata (krótka historia Sarmacji),
    5. Mikronacje 2.0 - II FN, Leocja, Edelweiss i Lumeria (o wcześniej wymienionych państwach, dlaczego akurat one wprowadzają świeżość do mikronacji)

Tyle ode mnie - zapraszam do dyskusji 😄

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Waksman napisał:

 

  1. GEOGRAFIA I HISTORIA MIKROŚWIATA (rozszerzenie)
    1. Czym jest Mikroświat? (ogólnie o Mikroświecie i jego historii),
    2. Kontynenty Mikroświata (przybliżenie każdego kontynentu Mikroświata),
    3. Nordata - nasz dom (bardziej szczegółowo o najnowszej historii Nordaty),
    4. Księstwo Sarmacji - dawny lider Mikroświata (krótka historia Sarmacji),
    5. Mikronacje 2.0 - II FN, Leocja, Edelweiss i Lumeria (o wcześniej wymienionych państwach, dlaczego akurat one wprowadzają świeżość do mikronacji)

Tyle ode mnie - zapraszam do dyskusji 😄

Do Geografii dodałbym coś o początkach Mikroświata, że pierwszy był Dreamland, na początku była to niewielka grupa osób bla bla, chyba że to będzie w 1 temacie, to zwracam honor.

 

16 godzin temu, Waksman napisał:

Scena polityczna Federacji (przybliżenie sylwetek aktywnych polityków i partii działających w FN),

Co do polityki, to w szkoła byłaby neutralna w tym temacie, a przybliżała tylko co dana partia chce wprowadzić, zgadza się?

99886723298755545.png

Król Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2023 o 16:28, Tadeusz I Wielki napisał:

Do Geografii dodałbym coś o początkach Mikroświata, że pierwszy był Dreamland, na początku była to niewielka grupa osób bla bla, chyba że to będzie w 1 temacie, to zwracam honor.

Tak, to ma zostać omówione w pierwszym temacie.

W dniu 12.10.2023 o 16:28, Tadeusz I Wielki napisał:

Co do polityki, to w szkoła byłaby neutralna w tym temacie, a przybliżała tylko co dana partia chce wprowadzić, zgadza się?

Wyłącznie neutralna. Szkoła nie będzie zachęcać ani zniechęcać uczniów do jakiejkolwiek opcji politycznej. Wspomniany temat przybliży nowym osobom najaktywniejsze sylwetki polityki federalnej.

  • Kocham to! 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja ma małe zainteresowanie, w takim razie ją kończymy. Wkrótce przystąpię do opracowania programu, a następnie otworzę nabór na kadrę nauczycielską. To by było na tyle.

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2023 o 19:21, Henryk Ziemiański napisał:

Myślę, że ktoś się zgłosi. 

Niemożliwe...

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie.

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij