• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Wotum nieufności - MSW Henryk Ziemiański


Leonid Repulijski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam debatę nad wyrażeniem przez Kongres wotum nieufności wobec Ministra Spraw Wewnętrznych Henryka Ziemiańskiego.

Uprzejmie proszę pomysłodawcę projektu @Waksman o przedstawienie jego uzasadnienia.

DW: @Członek Kongresu

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Spikerze,
Wysoki Kongresie

Wniosek ten składam w imieniu Partii Demokratycznej, która z bólem serca patrzy na to co robi, chociaż w tym przypadku bardziej nie robi, Pan Minister Henryk Ziemiański. Od czasu jego powołania Pan Minister Ziemiański nie podjął się żadnych działań, które miałyby na celu ustabilizowanie wewnętrznej sytuacji w kraju. Nie było z jego strony żadnych inicjatyw, a także żadnych projektów ustaw, które by w tej stabilizacji pomogły, chociażby ustawa o obywatelstwie która, bądź co bądź, jest sprawą czysto wewnętrzną, a tym właśnie zajmuje się kierowany przez Pana Ministra resort. Potwierdzeniem tego wszystkiego jest fakt, że Pan Minister, pomimo swoich zapowiedzi, do tej pory nie opublikował raportu z działania swojego ministerstwa, o które u niego zawnioskowałem w ramach kongresmeńskiej interwencji. Niedługo minie równo 20 dni od mojego wniosku.

W związku z tym zwracam się do Wysokiego Kongresu o wyrażenie WOTUM NIEUFNOŚCI Panu Ministrowi Henrykowi Ziemiańskiemu.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Ministra @Henryk Ziemiański o odniesienie się do uzasadnienia pomysłodawcy.

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Deputowany, 

Wysoki Kongresie, 

Najpierw odniosę się do sprawy rzekomo nie podejmowania ważnych działań. Otóż to, postanowiłem że moja działalność jako ministra będzie polegać na udzielaniu audiencji obywatelom, oraz rozpatrywaniu formalności. Co do ustabilizowania wewnętrznej sytuacji w kraju to informuję, że sytuacja zostanie ustabilizowana po tym jak załatwię wszystkie realowe sprawy, stąd moja nieobecność. Co do projektów ustaw to w najbliższych dniach postaram się wystosować Wysokiemu Kongresowi niezdębne ustawy. Co do ustawy o obywatelstwie to chciałam uszanować to, że w dziale Kongresu piszą jego członkowie. Co do raportu to gdy wszystko już ogarnę postaram się go opublikować. 

  • Nie lubię tego! 1

Henryk Ziemiański 

Minister Sprawiedliwości 

Namiestnik Komarchii Nordackiej 

Współprzewodniczący Ultranordackiej Partii Ojczyźnianej 

II Prezydent II Federacji Nordackiej 

1260.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Ministrze, z całym szacunkiem, ale co to znaczy "udzielanie audiencji obywatelom i rozpatrywanie formalności"? Pan jest Ministrem, który działaniem ma robić ludziom dobrze. Nie jest Pan osobom, która zacznie coś robić dopiero jak ktoś do niej przyjdzie. Nie angażuje się Pan w ogóle w życie II Federacji, zjawia się Pan tylko wtedy kiedy jest taka potrzeba - nie jest Pan odpowiednią osobą na to stanowisko.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już będę angażować się w życie II Federacji, tylko napisałem że jednym z moich zadań jest to, które napisałem powyżej. 

Henryk Ziemiański 

Minister Sprawiedliwości 

Namiestnik Komarchii Nordackiej 

Współprzewodniczący Ultranordackiej Partii Ojczyźnianej 

II Prezydent II Federacji Nordackiej 

1260.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Henryk Ziemiański napisał:

Już będę angażować się w życie II Federacji, tylko napisałem że jednym z moich zadań jest to, które napisałem powyżej. 

Już? To ktoś musi do tego Pana zmuszać, że sam z siebie Pan nic nie zrobi? Wymienił Pan swoje zadania - super. Ale fajnie by było, jakby chociaż jedno z nich Pan spełnił. Mojego zdania Pan nie zmieni. Mam nadzieję, że ten cyrk, który odstawia Minister Ziemiański przekona Wysoki Kongres do pozbawienia go stołka. Wnioskuję o przejście do głosowania @Spiker.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby mamy argumenty za gdyż faktycznie pan minister @Henryk Ziemiański nie kwapi się jakoś pośpiesznie do swojej pracy i jedyne co do tej pory mogliśmy niestety podziwiać to smutne i żałosne konwersacje z Zanikiem ale o tym lepiej już chyba zapomnieć. 

Z drugiej jednak strony dostrzegam problem że spora część ministerstw od momentu polowania rządu nie zrobiła wiele więcej niżeli resort spraw wewnętrznych. Na dobrą sprawę ze swoich obowiązków najlepiej wywiązują się członkowie kongresu w postaci @Leonid Repulijski oraz @Waksman
Co do pozostałych osób nie będę wysuwał jakiś zarzutów gdyż jak do tej pory samemu zająłem się swoimi obowiązkami zarówno jako Minister Wojny jak i członek Kongresu ale niewiele więcej ponad to.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraj ogólnie dopiero się rozpędza. Demokratyczny charakter naszego państwa sprawia, że brakuje nam silnego lidera, któryby określał kierunek zmian i wziął za niego pełną odpowiedzialność. Brak twardo ustalonego planu daje poszczególnym jednostkom większą swobodę działania... Ale swoboda działania często oznacza, że poszczególne jednostki nie mają pojecia, czym mogą się zająć w kraju. Możemy rozdawać ludziom stołki, dawać im prawa i inne zaszczyty, ale bez wyraźnego polecenia tylko wąskie grono ideowców będzie wiedziało, co ma robić na swoim stanowisku. To nie jest problem dotyczący wyłącznie Henryka Ziemiańskiego - to jest problem dotyczący całego mikroświata. Musimy dawać ludziom konkretne pomysły, żeby zinterpretowali i wykonali je na swój sposób. Kryzys demograficzny wymaga od nas szkolenia nowego pokolenia mikronautów, bo obecnie eksperci, którzyby wszystko zrobili lepiej na danym stanowisku, kiedyś nas opuszczą.

Nie zamierzam głosować ZA tym projektem.

Edytowane przez Leonid Repulijski
  • Nie lubię tego! 1

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Repulijski ma rację. 

Henryk Ziemiański 

Minister Sprawiedliwości 

Namiestnik Komarchii Nordackiej 

Współprzewodniczący Ultranordackiej Partii Ojczyźnianej 

II Prezydent II Federacji Nordackiej 

1260.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przechodzimy do głosowania w tej sprawie, bo temat się chyba wyczerpał.

http://nordata.pl/poll/41

@Członek Kongresu

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam głosowanie w związku z oddaniem głosu przez wszystkich uprawnionych. Kongres nie wyraził wotum nieufności — ZA oddano 1 głos, PRZECIW 2 głosy oraz WSTRZYMAŁO SIĘ 2 Członków Kongresu.

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę ze ludzie często oczekują rezultatów i spełnienia swoich oczekiwać natychmiast. Dla nas ten czas na dobrą sprawę dopiero się rozpoczął. Chociaż faktycznie muszę przyznać że obecny rząd (w tym ja) nie kwapią się do pracy. Nie zmienia to też faktu że jednak jakoś się ta nasza smętna codzienność toczy, głównie przy pomocy kongresu który na tą chwilę sprawuje się bynajmniej wzorowo.

Moja rolo jako ministra wojny w zasadzie ogranicza się na razie do stworzenia jakichkolwiek podstaw dla Zjednoczonych Sił, tempu postępów prac nad tym nie sprzyja na pewno rozbieżność stanowisk przez różne strony jeżeli chodzi o kształt wojska ale na to potrzeba czasu żeby w końcu porozumieć się w tej kwestii, nie musimy od razu usuwać kogoś ze stanowiska za to że się ociąga. Na dobrą sprawę cały rząd trzebaby w takim wypadku wyrzucić na śmietnik i kto wtedy nam pozostanie.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Waksman zmienił(a) tytuł na Wotum nieufności - MSW Henryk Ziemiański
  • Leonid Repulijski zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij