• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Jak oceniasz dotychczasową pracę Rady Ministrów?


OCENA RZĄDÓW RADY MINISTRÓW  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz dotychczasową pracę Rady Ministrów?

    • Bardzo dobrze
      1
    • Dobrze
      1
    • Neutralnie
      2
    • Źle
      0
    • Bardzo źle
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001

    Drodzy @Obywatel Federacji!

    Minął dokładnie tydzień od ustanowienia przez Premiara von Kirianóo Rady Ministrów. Pora na wstępną ocenę tego co się stało. Jak oceniacie dotychczasowe rządy Bolesława i jego Ministrów? Zapraszam do oddania głosu w ankiecie i ewentualnej dyskusji 😉

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

    Chciałbym napisać coś miłego, ale ten rząd chyba nie zajmuje się niczym innym niż odwiedzanie swoich kolegów zagranicą. Stanowiska rządowe traktują jak synekury w n-tym państwie w którym działają. Koncepcją stojącą za FN było to, że zbierzemy się razem w jednym państwie i będziemy robić rzeczy. Niestety póki co interesujące są tylko wypowiedzi pana Bryza. 😛

    Gdybym miał wskazać ministra, którego po tym tygodniu mogę ocenić pozytywnie, to byłby nim pan Repulijski, który w odróżnieniu od kolegów jest widoczny na forum i uczestniczy w dyskusjach.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    18 minut temu, Benjamin Romanow napisał:

    Dotychczasową... dotychczasową co?

    praca
    3. «zajęcie, zatrudnienie jako źródło zarobku; też: instytucja, w której się pracuje zarobkowo»

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego

    Minął lekko ponad tydzień i już się ludzie zbierają, by oceniać to i tamto - jak na człowieka przystało. Są pewne wpadki niektórych polityków, ale to naturalne - bo kraj w głównej mierze składa się z mikronacyjnej młodzieży.

    Rząd Koalicji Konserwatywnej dopiero się rozkręca - mamy w najbliższych planach nawiązanie relacji dyplomatycznych z kolejnymi mikronacjami, interwencję w Westlandzkiej Wojnie Domowej i utworzenie pierwszego uniwersytetu. Potem będzie, mam nadzieję, tylko lepiej.

    • Lubię to 1

     podpis: Leonid Repulijski
    Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

    Klon należący do@Kamiljan de Harlin

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
    Teraz, Leonid Repulijski napisał:

    Minął lekko ponad tydzień i już się ludzie zbierają, by oceniać to i tamto - jak na człowieka przystało. Są pewne wpadki niektórych polityków, ale to naturalne - bo kraj w głównej mierze składa się z mikronacyjnej młodzieży.

    Rząd Koalicji Konserwatywnej dopiero się rozkręca - mamy w najbliższych planach nawiązanie relacji dyplomatycznych z kolejnymi mikronacjami, interwencję w Westlandzkiej Wojnie Domowej i utworzenie pierwszego uniwersytetu. Potem będzie, mam nadzieję, tylko lepiej.

    Dokładnie, w sensie rozumiem że każdy może zorganizować takie badanie, ale po tygodniu jest to takie trochę nie zrozumiałe, wszystko w swoim czasie panowie, Rada Ministrów jak i Prezydent będzie realizować wszystko, ale nie będziemy robić wszystkiego na raz, bo potem będzie tak że jeden dzień będziemy mieli największą aktywność w mikroświecie, a na następny już mniejszą. Najpierw według mnie musimy zająć się sprawami w Kongresie.

    • Kocham to! 1

    99886723298755545.png

    Król Hawilandu, Tadeusz I Wielki

    1213.png

    Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001

    Pytanie jest takie - dlaczego najpierw zagranica, a potem dopiero kraj? Dla części społeczeństwa jest to ukierunkowanie niezrozumiałe, a wszelakie próby mające na celu wyciągnięcie wyjaśnień od rządu kończyły się niepowodzeniem. O co więc chodzi? Nie zależy wam na FN?

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
    5 minut temu, Waksman napisał:

    Pytanie jest takie - dlaczego najpierw zagranica, a potem dopiero kraj? Dla części społeczeństwa jest to ukierunkowanie niezrozumiałe, a wszelakie próby mające na celu wyciągnięcie wyjaśnień od rządu kończyły się niepowodzeniem. O co więc chodzi? Nie zależy wam na FN?

    Ja nic nie mówie o zagranicy, tak jak powiedziałem wcześniej, najpierw musimy załatwić sprawy w Kongresie, to że Rada Ministrów realizuje w tym czasie sprawy dyplomatyczne, nie oznacza że stawiamy zagranice nad FN, po prostu najpierw trzeba ustalić sprawy najważniejsze, czyli stolice, walute, a później można zająć się w 100% państwem, aktualnie może i na pierwszy rzut oka widać że niby "zagranica lepsza 🤓👆", ale tak na prawdę żeby coś robić, to trzeba najpierw ustalić sprawy pierwszego rzędu. 

    99886723298755545.png

    Król Hawilandu, Tadeusz I Wielki

    1213.png

    Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
    6 minut temu, Waksman napisał:

    Pytanie jest takie - dlaczego najpierw zagranica, a potem dopiero kraj? Dla części społeczeństwa jest to ukierunkowanie niezrozumiałe, a wszelakie próby mające na celu wyciągnięcie wyjaśnień od rządu kończyły się niepowodzeniem. O co więc chodzi? Nie zależy wam na FN?

    Ja sam nie wiedziałem o przebiegu wizyt dyplomatycznych JE Premiera i podpisanych przez niego traktatach, więc nie czuję, że jestem uprawniony do udzielania odpowiedzi na to pytanie. Osobiście jestem maksymalnie skupiony na II Federacji Nordackiej i nie wyściubiam nosa poza nią.

    Traktaty są nam potrzebne, relacje z innymi państwami są nam potrzebne. Nie możemy zbudować potęgi, jeśli nie zaznaczymy swojej obecności na Pollinie, jeśli będziemy odizolowani od reszty świata. Odbywanie wizyt dyplomatycznych nie wyklucza się z działaniem wewnątrz kraju. Nie powiedziałbym absolutnie, że dla Koalicji Konserwatywnej zagranica jest ważniejsza niż kraj. Nawiązywanie relacji z zagranicą podejmowane jest w imię rozwijania kraju... Mówicie takie rzeczy, jakby Premier jedyne co robił to jeździł na wakacje do zagranicznych kolegów - co jest nieprawdą, bo działa aktywnie w II FN.

     

    • Lubię to 1

     podpis: Leonid Repulijski
    Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

    Klon należący do@Kamiljan de Harlin

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

    Miejmy nadzieję, że rząd w najbliższym czasie podpisze wszystkie traktaty, które chce podpisać i będzie mógł zająć się działalnością, która będzie coś wnosiła do życia w kraju.

    Nie widziałem jeszcze żadnego państwa, które zbudowałoby swoją siłę na sojuszach i dobrym wizerunku. Silną mikronację można zbudować tylko na aktywnym życiu wewnątrz kraju. Sarmacja długi czas udawała, że Bialenia nie istnieje i nie wpisywała nas na listę państw uznawanych, pomimo spełniania wszystkich ustawowych kryteriów. Przeszkodziło nam to w czymś? Nie, w końcu musieli porzucić fikcję nieistnienia Bialenii,a później sami zaczęli zabiegać o współpracę, czego efektem był Pakt Gelloński.

    Potrzebujemy ciekawych dyskusji na forum i w artykułach, potrzebujemy fajnych inicjatyw u siebie. Wtedy zagranica sama będzie tu zaglądać i sama będzie zabiegała o nasze względy. Ludzie i ich aktywność to podstawa wszystkiego.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    47 minut temu, Tadeusz I Wielki napisał:

    Ja nic nie mówie o zagranicy, tak jak powiedziałem wcześniej, najpierw musimy załatwić sprawy w Kongresie, to że Rada Ministrów realizuje w tym czasie sprawy dyplomatyczne, nie oznacza że stawiamy zagranice nad FN, po prostu najpierw trzeba ustalić sprawy najważniejsze, czyli stolice, walute, a później można zająć się w 100% państwem, aktualnie może i na pierwszy rzut oka widać że niby "zagranica lepsza 🤓👆", ale tak na prawdę żeby coś robić, to trzeba najpierw ustalić sprawy pierwszego rzędu. 

    Panie Prezydencie, z całym szacunkiem, ale Pan to w ogóle mało rzeczy mówi. Tylko, że tak - mówicie, że najpierw trzeba ustalić sprawy najważniejsze, fajnie, ale czy sprawą najnajważniejszą jest zagranica? Bo zanim zaczęliśmy rozmawiać o stolicy i wszystkich innych sprawach, to Pan latał po Winkulii, a za Panem Pan Premier - to jak to w końcu jest? Co innego mówicie, a co innego robicie.

    53 minuty temu, Leonid Repulijski napisał:

    Traktaty są nam potrzebne, relacje z innymi państwami są nam potrzebne. Nie możemy zbudować potęgi, jeśli nie zaznaczymy swojej obecności na Pollinie, jeśli będziemy odizolowani od reszty świata. Odbywanie wizyt dyplomatycznych nie wyklucza się z działaniem wewnątrz kraju. Nie powiedziałbym absolutnie, że dla Koalicji Konserwatywnej zagranica jest ważniejsza niż kraj. Nawiązywanie relacji z zagranicą podejmowane jest w imię rozwijania kraju... Mówicie takie rzeczy, jakby Premier jedyne co robił to jeździł na wakacje do zagranicznych kolegów - co jest nieprawdą, bo działa aktywnie w II FN.

    I widzisz, drogi Leonidzie, tego, że Premier działa aktywnie w II FN po prostu nie widać. Okej, odzywa się od czasu do czasu, ale ja jako obywatel, chciałbym najpierw zobaczyć od niego np. projekt ustawy o stolicy, a nie traktat z Winkulią. Przykro mi, ale działania szefa rządu pokazują nam jedno.

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
    21 minut temu, Waksman napisał:

    Panie Prezydencie, z całym szacunkiem, ale Pan to w ogóle mało rzeczy mówi. Tylko, że tak - mówicie, że najpierw trzeba ustalić sprawy najważniejsze, fajnie, ale czy sprawą najnajważniejszą jest zagranica? Bo zanim zaczęliśmy rozmawiać o stolicy i wszystkich innych sprawach, to Pan latał po Winkulii, a za Panem Pan Premier - to jak to w końcu jest? Co innego mówicie, a co innego robicie.

    Czy ja do Winkulii latałem w sprawach FN? Nie, latałem tam w sprawach Hawilandu, który o ile mi wiadomo jest jedynie na forum z FN a nie jej prowincją, jeśli jednak sądzicie że to zrobiłem dyplomatycznie na linii FN-Hawiland to idk. Posta to się akurat muszę zgodzić, napisałem pół zrozumiale, przepraszam jak najmocniej, musiałem to pisać jak najszybciej bo coś robię. Czy najważniejsza jest zagranica? Nie. Chodzi mi o to, że sprawą najważniejszą jest AKTUALNIE kongres, gdzie musimy pozałatwiać parę bardzo ważnych spraw, jak np. stolice bez której państwo nie ma jak w sumie funkcjonować, lub walutę bo narazie to każda prowincja ma chyba swoją. Czy zagranica w takim razie nie jest ważna? Również nie, zagranica jest także ważna. A co po kongresie? Po kongresie ustaloną będziemy mieć stolicę, dzięki czemu będziemy mieli miasto w którym będziemy mogli tworzyć nowe instytucje (jak np. Uniwersytet o którym wspomniał pan Leonid), po ustaleniu waluty będziemy mogli łatwiej tworzyć instytucje, lub instytucje spoza FN będą chętniej chciały wejść na tutejszy rynek z powodu wspólnej waluty, po kongresie będziemy mogli skupić się na realizowaniu ogólnie reszty projektów, można zorganizować nawet jakiś konkurs międzykrajowy, jeśli tylko będą chętni. 

    99886723298755545.png

    Król Hawilandu, Tadeusz I Wielki

    1213.png

    Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001

    Pan dalej nie rozumie. Chodzi o to, że zanim działania w Kongresie zostały podjęte i Pan, i Premier lataliście po zagranicy ustalać traktaty. Dlaczego najpierw nie zajęto się Kongresem, a dopiero potem zagranicą? Dlaczego nie zajęto się stolicą i walutą zanim zajęto się zagranicą?

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
    5 minut temu, Waksman napisał:

    Pan dalej nie rozumie. Chodzi o to, że zanim działania w Kongresie zostały podjęte i Pan, i Premier lataliście po zagranicy ustalać traktaty. Dlaczego najpierw nie zajęto się Kongresem, a dopiero potem zagranicą? Dlaczego nie zajęto się stolicą i walutą zanim zajęto się zagranicą?

    Pan też dalej nie rozumie, jak Premier może i raz poleciał do Winkulii, to ja tylko raz poleciałem ustalić traktat, do Winkulii, i jako Król Hawilandu, nie FN. Wytłumacze to tak: jest sobie Król Polski, i rządzi on jednocześnie no np. Litwą, i leci on do innego kraju podpisać traktat sojuszniczy, no i  z Polską podpisany jest traktat, i to nie znaczy że Litwa też jest w sojuszu z tym krajem. Po drugie, ja wcześniej zrobiłem utworzyłem posiedzenie, niż zaczęto zajmować się zagranicą. Po trzecie, mówi pan o "traktatach", a ja widzę że realnie podpisany został tylko jeden traktat, z państwem z którym FN miało spinę, Winkulią. Sądze że ten traktat musiał zostać podpisany, żeby zakończyć "napięcie" na linii FN-Winkulia. Więc tak, czym zajęto się najpierw? utworzeniem Kongresu, czym później? traktatem z Winkulią, a czym w tym samym czasie zajmowano się i do tej pory się zajmujemy? również kongresem.

    99886723298755545.png

    Król Hawilandu, Tadeusz I Wielki

    1213.png

    Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Dosłownie poleciałem podpisać jeden traktat, który wbrew osądom pana Ordyńskiego nie są pustymi tekstami (nie jesteśmy w Bialenii) bo będzie z nich wynikała prawdziwa współpraca, a tu już nagle mowa o jakichś wizytach i odwiedzinach u zagranicznych kolegów. Ja wiem że totalna opozycja itp., ale posłuchajcie siebie. Podpisanie jednego traktatu nie jest przekładaniem zagranicy nad FN....

    • Lubię to 1

    Bolesław Kirianóo von Hohenburg

    Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

    1174.png100464293790614696.png

    "Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński
    13 minut temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

    nie jesteśmy w Bialenii

    Pańskie szczęście, bo nie lubiliśmy tam polityków wysługujących się zagranicy.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    A jakieś odniesienie do samej treści?

    Bolesław Kirianóo von Hohenburg

    Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

    1174.png100464293790614696.png

    "Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

    Nie ma takiej potrzeby, odsyłam do wcześniejszych wypowiedzi moich oraz kol. Waksmana. Pierwsze działania rządu oceniamy jak wyżej, natomiast liczę na to, że o kolejnych działaniach będziemy mogli wypowiadać się bardziej pozytywnie. Wbrew pozorom ja nie uważam się za przedstawiciela opozycji totalnej i chętnie poparłbym rząd w niektórych kwestiach, ale póki co nie widzę niczego z czym mógłbym się zgodzić*.

    * Z wyjątkiem Pozasądowego Biura Koncyliacyjnego, które przynajmniej w sferze koncepcji bardzo mi się podoba i chętnie zobaczę jak działa w praktyce.

    Edytowane przez Andrzej Płatonowicz Ordyński
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

    Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

    Zarejestruj nowe konto

    Załóż nowe konto. To bardzo proste!

    Zarejestruj się

    Zaloguj się

    Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

    Zaloguj się
     Udostępnij