• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Małe pytanko


Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, ale mam pytanie. 

Cesarstwo Niemieckie zawarło traktat uznaniowy z IV Republiką Muratyki. Obecnie Muratyka wchodzi w skład II Federacji Nordackiej. Rozum podpowiada mi, że raczej powinniśmy podpisać teraz traktat uznaniowy z II Federacją Nordacką a nie z jej poszczególnymi państwami. Jednak wolę być pewny i dlatego zapytam się Was, obywateli Nordaty, jak powinno być, jak będzie najlepiej...? 

/-/ Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie warto faktycznie potwierdzić że nie mam obecnie sensu podpisywania jakichkolwiek umów z poszczególnymi prowincjami. Z kolei trochę zachodu byłoby gdybyśmy chcieli każdy traktat podpisywać na nowo. Może warto byłoby rozważyć stworzenie jakiegoś dokumentu który podtrzymywałby traktaty jakie miały poszczególne prowincje i podniesienie ich do rangi centrali. W większości przypadków traktaty te pokrywają się między prowincjami. 

DW: @Prezydent Federacji @Członek Kongresu

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepiej by było, gdybyśmy podpisali traktaty od nowa z największymi partnerami, zwłaszcza, że tak jak np. przy Hawilandzie niedługo forma współpracy się poszerzy, a więc i treść traktatu się zmieni. Inne pytanie, czy chcemy utrzymywać stosunki z państwem powszechnie oskarżanym o dosłowne kopiowanie wikipedii do tego stopnia, że nawet w MBP ich nie chcieli. Jest to temat na szerszą dyskusję z przedstawicielami Cesarstwa, ale wszystko po kolei.

  • Wow 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Na wstępie warto faktycznie potwierdzić że nie mam obecnie sensu podpisywania jakichkolwiek umów z poszczególnymi prowincjami. Z kolei trochę zachodu byłoby gdybyśmy chcieli każdy traktat podpisywać na nowo. Może warto byłoby rozważyć stworzenie jakiegoś dokumentu który podtrzymywałby traktaty jakie miały poszczególne prowincje i podniesienie ich do rangi centrali. W większości przypadków traktaty te pokrywają się między prowincjami. 

DW: @Prezydent Federacji @Członek Kongresu

No i właśnie, to jest dość ciekawy temat. No bo jeśli prowincje miałyby dalej podpisywać umowy międzynarodowe, no to byłoby to dziwne, skoro są częściami innego kraju, dziwne by było to aby prowincje normalnie miały ambasady, a podpisywanie od nowa jest jednym z najrozsądniejszych rozwiązań, więc ja bym oscylował za tym 2.

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowincje nie mogą prowadzić polityki zagranicznej. Mają prawi do prowadzenia polityki wewnętrznej (prowincja - prowincja), i to tyle. Tak stanowi nasza Konstytucja.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Waksman napisał:

Prowincje nie mogą prowadzić polityki zagranicznej. Mają prawi do prowadzenia polityki wewnętrznej (prowincja - prowincja), i to tyle. Tak stanowi nasza Konstytucja.

Takie są fakty.

Czyli wszystkie traktaty międzynarodowe tracą moc prawną. Musimy podpywać nowe umowy jako II FN, bo ten kraj jest czymś zupełnie nowym, a nie sukcesorem prawnym którejś z prowincji.

  • Lubię to 1

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

Myślę, że lepiej by było, gdybyśmy podpisali traktaty od nowa z największymi partnerami, zwłaszcza, że tak jak np. przy Hawilandzie niedługo forma współpracy się poszerzy, a więc i treść traktatu się zmieni. Inne pytanie, czy chcemy utrzymywać stosunki z państwem powszechnie oskarżanym o dosłowne kopiowanie wikipedii do tego stopnia, że nawet w MBP ich nie chcieli. Jest to temat na szerszą dyskusję z przedstawicielami Cesarstwa, ale wszystko po kolei.

Proszę Pana, co do Cesarstwa to oskarżenia o których Pan mówi były, ale nie jest już aktualne. Obecnie jesteśmy jednym z szanowanych, porządnych państw. Nie kopiujemy już wikipedii jak było to na początku. Jesteśmy we wszystkich strukturach jakie obecnie łącza mikronacje. Jesteśmy częścią ISM, MBP, Stempla i innych instytucji. 

 

Co zaś do reszty odpowiedzi na moje pytanie. Dziękuję za te odpowiedzi. 🙂

/-/ Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij