• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

"Opcja Konserwatywna" na efeńskiej scenie politycznej


Rekomendowane odpowiedzi

W związku z dołączeniem Kirianii do II Federacji Nordackiej dotychczasową partia rządząca, Zjednoczona Prawica Imperium przekształca się w ogólnofederacyjne ugrupowanie konserwatywne. Zmienia także nazwę na Opcja Konserwatywna i symbolikę na zaprezentowaną poniżej.

Liderami Opcji jestem ja i @Tadeusz I Wielki. Jej główne poglądy to konserwatyzm, nacjonalizm kiriański i hawilandzki, pannordatyzm oraz idea połączenia rządów narodowych z w miarę silnymi rządami monarchistycznymi. Ważnymi poglądami są również Tosarkasyzm postulujący wprowadzania przeciwnika w zakłopotanie używając sarkazmu w dziwnych sytuacjach oraz pankiryzm twierdzący, że po wiekach rozłąki należy ponownie zbliżyć do siebie narody kiryjskie, oraz niewymagający tłumaczenia antysarmatyzm. W kwestiach czysto narracyjnych OK jest przeciw aborcji na życzenie, za dostępem do broni, za karą śmierci, przeciw zalegalizowaniu i za zdelegalizowaniem tam gdzie występują używki. Konkretne pomysły na państwo pojawią się wkrótce.

IMG_20230721_223130.jpg

  • Lubię to 2
  • Kocham to! 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewytłumaczalny antysarmatyzm brzmi dość pociągająco, ale co masz na myśli przez "pankiryzm twierdzący, że po wiekach rozłąki należy ponownie zbliżyć do siebie narody kiryjskie"?

Oprócz tego pytanie - kiedy poznamy konkretniejszy program partii? Czy wystawicie swojego kandydata do wyborów prezydenckich? Jeśli tak, to czy wiadomo kto to będzie?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Waksman napisał:

co masz na myśli przez "pankiryzm twierdzący, że po wiekach rozłąki należy ponownie zbliżyć do siebie narody kiryjskie"

Kiriowie (Kiriańczycy, Amatorzy, Marsylijczycy) wywodzą się z jednego ludu, który w skutek zawirowań historycznych musiał zostać rozdzielony. Pankiryzm pierwszej fali rozpoczął się w połowie XIX wieku, ale nie znalazł szerszego zainteresowania. Druga fala przypada na rządy Jenerała Siarkova w Kirianii, który pomimo autorytarnych zapędów tak na dobrą sprawę odrodził ten ruch, doprowadzając też do częściowej restauracji Przenajświętszego Kościoła Kiryjskiego, jednak po jego samobójstwie wysiłki te zostały wyrzucone do kosza razem z całym okresem rządów. "Opcja" kontynuuje te tradycję, czego pierwszym objawem było odrodzenie kościoła kiryjskiego. Teraz będziemy dalej iść w tą stronę, organizując wiele wydarzeń kulturalnych i religijnych - wszak większość naszego elektoratu to wierni tego Kościoła. Oprócz tego w wymiarze bardziej politycznym OK jest zdecydowanie sprzeczne złym stosunkom z Cesarstwem Insulii a wręcz współpracą, ze względu na obecną w niej Amatorię.

28 minut temu, Waksman napisał:

Oprócz tego pytanie - kiedy poznamy konkretniejszy program partii? Czy wystawicie swojego kandydata do wyborów prezydenckich? Jeśli tak, to czy wiadomo kto to będzie?

Mieliśmy trzymać tą informację do kampanii, ale właściwie mogę wyjawić, że naszym kandydatem jest JKM Tadeusz I Wielki Henrykowski. Można spytać: dlaczego? Czy nie będzie on działać w pierwszej kolejności według interesu hawilandzkiego, a nie nordackiego? Cóż, sądzimy, że interes nordacki pokrywa się z tym hawilandzkim. Hawiland nie ma obecnie i prawdopodobnie nigdy nie będzie miał korzyści z działa na szkodę FN wykorzystując fakt posiadania hawilandzkiego prezydenta. Poza tym Tadeusz jest w całości oddany idei przywrócenia konserwatywnych rozwiązań na Nordacie. Z komunistyczną ekspansją precz!

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat JKM Tadeusz? Czy nie uważacie, że to dość kontrowersyjna decyzja w świetle ostatnich wydarzeń?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Waksman said:

Dlaczego akurat JKM Tadeusz? Czy nie uważacie, że to dość kontrowersyjna decyzja w świetle ostatnich wydarzeń?

W świetle jakich wydarzeń? Negatywnego wyniku referendum?

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Leonid Repulijski - klon napisał:

W świetle jakich wydarzeń? Negatywnego wyniku referendum?

Owszem. Dla niektórych może to się wydawać po prostu dziwne, dlatego pytam.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie... Dopóki Hawilandu z nami nie ma w II FN, to chyba nie ma mowy o koronowaniu jego monarchy na "króla Nordaty" xDD

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waksman napisał:

Dlaczego akurat JKM Tadeusz? Czy nie uważacie, że to dość kontrowersyjna decyzja w świetle ostatnich wydarzeń?

Wspólnie ustaliliśmy, że będzie najbardziej odpowiednią osobą w tej roli, a przy tym pokaże nordatosceptykom, że "nie samymi Harlinami i Waksmanami FN murowane" (pojawił się ostatnio taki zarzut). Czy jest kontrowersyjny? Uważam, że nie. Jestem z nim w dobrym kontakcie i wiem, że osobiście był on za wstąpieniem do FN, nawet jeżeli w trakcie debat musiał zachowywać monarszą apolityczność. Ostatecznie został przez swoich obywateli przegłosowany, więc Hawiland nie wstąpił, ale nie sprawia to, że Henrykowicz jest postacią nieodpowiednią.

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże, nikt nie mówi, że Pan Tadeusz jest nieodpowiedni na to stanowisko. Ja tylko chciałem poznać zdanie waszej partii. Nie mniej dziękuję za wytłumaczenie. Czekam na publikacje programu 😉

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Lubię to 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nic o podatkach, więc zapytam - czy OK planuje jakieś wprowadzić? Jeśli tak, to jakie? Drugie pytanie - czy skreślacie Sarmację po całości czy jednak do jakiegoś nawiązania relacji dojdzie?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Waksman napisał:

Nie widzę nic o podatkach, więc zapytam - czy OK planuje jakieś wprowadzić? Jeśli tak, to jakie?

Nic o podatkach nie ma, gdyż uważamy je za niepotrzebne. Państwo i tak zarabia na postach swoich obywateli, więc po co jeszcze bardziej ich eksploatować? Gdy wojna, to co innego. Wtedy jakieś ewentualnie można wprowadzić.

1 godzinę temu, Waksman napisał:

Drugie pytanie - czy skreślacie Sarmację po całości czy jednak do jakiegoś nawiązania relacji dojdzie?

Jeśli przestaną zgrywać dominatorów i przejdą debetonizację, to tak. Coś tam u nich w sejmie się ostatnio wydarzyło, jakieś oświadczenia były, coś, więc trzymam kciuki za reformatów.

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostrzegam duży potencjał w Opcji Konserwatywnej. Może niektóre postulaty są zbyt radykalne - szczególnie światopoglądowe. Nie rozumiem także konceptu nacjonalistycznych poglądów nastawionych na rozwój tylko własnych prowincji, kiedy walczycie o wpływy w międzynarodowej Federacji... Za to same pomysły na rozwój kraju macie dość sensowne i prawdopodobnie korzystne dla FN na dłuższą metę.

Ciężko będzie mi się zdecydować na kogo finalnie oddać swój głos - wszystkie opcje brzmią równie atrakcyjnie...

  • Kocham to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wiesz co robić, oblicz deltę.

  • Kocham to! 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy Opcją Konserwatywną a Stronnictwem Centro-Prawicowym zawiązana została koalicja. Od teraz działają wspólnie jako Koalicja Konserwatywna i dalej podtrzymują @Tadeusz I Wielki jako swojego kandydata na prezydenta Federacji. Program wyborczy zaktualizowany o pomysły sojuszników z SCP (hehe) jest dostępny tutaj.

  • Nie lubię tego! 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

Pomiędzy Opcją Konserwatywną a Stronnictwem Centro-Prawicowym zawiązana została koalicja. Od teraz działają wspólnie jako Koalicja Konserwatywna i dalej podtrzymują @Tadeusz I Wielki jako swojego kandydata na prezydenta Federacji. Program wyborczy zaktualizowany o pomysły sojuszników z SCP (hehe) jest dostępny tutaj.

Pisząc „Program wyborczy został zaktualizowany o pomysły sojuszników z SCP”, mieliście na myśli „Program wyborczy został urozmaicony o dosłowną kopię programu Partii Demokratycznej”?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc „Program wyborczy został zaktualizowany o pomysły sojuszników z SCP” mieliśmy na myśli „Program wyborczy został urozmaicony o te punkty z programu Stronnictwa, które nie zostały zakoszone z programu Partii Demokratycznej i jednocześnie nie pokrywały się z naszymi postulatami”.

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

Pisząc „Program wyborczy został zaktualizowany o pomysły sojuszników z SCP” mieliśmy na myśli „Program wyborczy został urozmaicony o te punkty z programu Stronnictwa, które nie zostały zakoszone z programu Partii Demokratycznej i jednocześnie nie pokrywały się z naszymi postulatami”.

Czyli jakie konkretnie to postulaty, jeśli można wiedzieć?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

https://forum.bastionpollin.pl/viewtopic.php?f=7&p=678#p678

Pozwoliłem sobie zalinkować program na forum Bastionu Pollin oraz go pokrótce skomentować. W skrócie: jeżeli nie możemy się dogadać co do wspólnego forum i wspólnej formuły, to chociaż twórzmy wspólne inicjatywy i nabijajmy sobie wzajemnie aktywność. 😄 Federacja i Bastion to wbrew pozorom nie muszą być projekty konkurencyjne, mogą być komplementarne, o ile nie pozwolimy na wbicie klina przez tych, którzy jak pies ogrodnika nie tylko sami nie chcą uczestniczyć w integracji, ale też nie chcą, by inni się integrowali (wszyscy wiemy o kim mowa). 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Waksman napisał:

Czyli jakie konkretnie to postulaty, jeśli można wiedzieć?

A można, jak najbardziej. W sumie to oba warunki spełniły tylko dwa postulaty, ale zawsze coś: promocja FN na mediach społecznościowych i dział na forum gdzie każdy może zbudować swoją narrację czy jakoś tak (jakiś program pokroju tego muratyckiego). Nic "ukradzionego" nie zostało wpisane, o czym można się przekonać np. czytając program.

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Federacja i Bastion to wbrew pozorom nie muszą być projekty konkurencyjne, mogą być komplementarne, o ile nie pozwolimy na wbicie klina przez tych, którzy jak pies ogrodnika nie tylko sami nie chcą uczestniczyć w integracji, ale też nie chcą, by inni się integrowali (wszyscy wiemy o kim mowa). 😛

Nie tylko na psy należy uważać, ale na potencjalnie destrukcyjne poglądy typu tych romanowowych, według których uczestniczyć w integracji to jak najbardziej, ale w Bastionie (poza Bastionem łajzy i adminofaszyści). Martwi mnie, że jest (niewielka) szansa, że prezydentem mojego kraju będzie ktoś kto myśli w ten sposób.

  • Lubię to 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

Nie tylko na psy należy uważać, ale na potencjalnie destrukcyjne poglądy typu tych romanowowych, według których uczestniczyć w integracji to jak najbardziej, ale w Bastionie (poza Bastionem łajzy i adminofaszyści). Martwi mnie, że jest (niewielka) szansa, że prezydentem mojego kraju będzie ktoś kto myśli w ten sposób.

Panie Bolesławie, zdążyłem się wytłumaczyć co miałem na myśli i przeprosić za swoje stwierdzenie. Nie mniej miałem tutaj na myśli problem czerwonych, którzy odeszli ze stowarzyszenia i dalszego jednoczenia Nordaty pod flagą Federacji Nordackiej. Dlatego chciałem określić Bastion jako liberalne miejsce.

Proszę też pamiętać, że byłem Prezydentem Muratyki, mimo że jestem brodryjczykiem, a sam @Waksman bardzo dobrze wspomina okres mojego rządzenia w tym kraju. Mimo, że byłem z innego kraju nie anektowałem jego kraju, nie zmieniłem konstytucji na antymuratycką etc..

Także jeśli w jednym miejscu źle się wytłumaczyłem i przeprosiłem to zrobię to jeszcze tu. PRZEPRASZAM, szanowni państwo. 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotr Romanow napisał:

Panie Bolesławie, zdążyłem się wytłumaczyć co miałem na myśli i przeprosić za swoje stwierdzenie. Nie mniej miałem tutaj na myśli problem czerwonych, którzy odeszli ze stowarzyszenia i dalszego jednoczenia Nordaty pod flagą Federacji Nordackiej. Dlatego chciałem określić Bastion jako liberalne miejsce.

Proszę też pamiętać, że byłem Prezydentem Muratyki, mimo że jestem brodryjczykiem, a sam @Waksman bardzo dobrze wspomina okres mojego rządzenia w tym kraju. Mimo, że byłem z innego kraju nie anektowałem jego kraju, nie zmieniłem konstytucji na antymuratycką etc..

Także jeśli w jednym miejscu źle się wytłumaczyłem i przeprosiłem to zrobię to jeszcze tu. PRZEPRASZAM, szanowni państwo. 

Ależ mi nie chodzi o próbę aneksji FN do Bastionu, tylko tak jak już pisałem w odpowiedzi u was na forum, burzę się gdy widzę zamiast rozmawiania o współpracy rozmowy "u kogo na chacie".

PS: Ja pańskiej prezydentury dobrze nie wspominam, ale nie silę się na obiektywność 😛

  • Lubię to 3

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij