• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Wieści z zagranicy


Rekomendowane odpowiedzi

W Winkulii Ministrem Stanu został Mateusz Żmigrodzki - gratuluje! (sorka że tak późny news)

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Roman Octopic napisał:

kto to

Taki jeden ksiądz Mateusz. Znany dawniej jako Aleksander van der Egval.

  • Kocham to! 1

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2023 o 23:17, Leonid Repulijski - klon napisał:

Taki jeden ksiądz Mateusz. Znany dawniej jako Aleksander van der Egval.

Po drodze znany jako Aris Kostas.

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Waksman napisał:

Po drodze znany jako Aris Kostas.

O. Właśnie wiedziałem, że miał jeszcze jedną postać, ale za nic w świecie nie mogłem sobie przypomnieć personaliów.

  • Lubię to 1

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hieronim Bryz

To Insulia jeszcze v-żyje? Dobrze pamiętam, że z Unii Nordackiej wyszli? Teraz chcą wracać? Ja nie mam nic przeciwko. Chętnię bym ich przyjął. Nawet bym im drzwi obrotowe zamontował na wejściu i wyjściu. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Hieronim Bryz napisał:

To Insulia jeszcze v-żyje?

Tak. Czemu miałaby nie żyć? istnieje już ponad trzy lata i nie zapowiada się na to, aby zamykała interes.

12 godzin temu, Hieronim Bryz napisał:

Dobrze pamiętam, że z Unii Nordackiej wyszli? Teraz chcą wracać? Ja nie mam nic przeciwko.

Unia Nordacka została rozwiązana wraz z utworzeniem II Federacji Nordackiej. Wypowiedzenie traktatu o Unii Nordackiej przez Insulię to była tylko formalność związana z zakończeniem działalności UN. Nie mamy do czego wracać, bo nigdy nie byliśmy członkami II Federacji Nordackiej, a członkami Unii Nordackiej byliśmy do jej samego końca.

Władze Cesarstwa nie są jeszcze zgodne czy i w jaki sposób kraj zbliży się do II FN. Mamy 2 stronnictwa - proinsulijskie i provoxlandzkie. Proinsulijskie chce przystąpienia kraju do federacji, a provoxlandzkie zniesienia Insulii i zastąpienia jej unitarnym i absolutnym Voxlandem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Roman Octopic napisał:

Insulijczycy chcą wchodzić do FN? LOOOL, myślałem że oni są przeciwni

Tylko Voxlandczycy są przeciwni, chociaż też nie wszyscy, bo król Voxlandu z tego co mi wiadomo byłby skłonny się zgodzić.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hieronim Bryz
3 godziny temu, Kamiljan de Harlin napisał:

Władze Cesarstwa nie są jeszcze zgodne czy i w jaki sposób kraj zbliży się do II FN. Mamy 2 stronnictwa - proinsulijskie i provoxlandzkie. Proinsulijskie chce przystąpienia kraju do federacji, a provoxlandzkie zniesienia Insulii i zastąpienia jej unitarnym i absolutnym Voxlandem.

Ja bym widział Insulię tutaj na forum Nordaty jako odrębrny organizm z wewnętrznym sejmikiem krajowym - tak jak Muratyka, Kiriania, Klindonia i Hawiland. Podział kraju na mniejsze części nie ma sensu, jeżeli z miesiąca na miesiąc ubywa ludzi bądź cierpią na dysonans poznawczy. Ponadto, Insulijczycy i Voxlandczycy są zainstalowani w innych krajach niż Insulia i Voxland, więc nie warto się oszukiwać. Zaoszczędzicie przynajmniej trochę kasy na domenie - chyba, że leżycie na bezpłatnej.

Lepiej się bawić w mikronacje z faktycznymi ludźmi niżeli wyobrażeniem ludzi, czy też oszukiwaniem się, że kiedyś może przyjdą i coś zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hieronim Bryz

Oczywiście. Zacznij coś robić, to się będzie działo. 😛 Bo moje dwa wnioski poleciały w pizdu do kosza, bo nikomu się nie chciało... Niedługo zacznę chodzić z paralizatorem po Nordacie. 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hieronim Bryz
1 godzinę temu, Leonid Repulijski napisał:

Na tym forum dzieje się już tyle rzeczy, że nie ma po co plotkować o zagranicy.

Po co plotkować, jak ludzie się obrażają i nawet strzelają do siebie? Takie typowe co ludzie powiedzą. 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
40 minut temu, Roman Octopic napisał:

Dopiero co wyszła i już nieaktualna

  • Kocham to! 1

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2023 o 20:46, Roman Octopic napisał:

A cóż to sie staneło? 

Rozpad Insulii 😢

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tadeusz I Wielki napisał:

Rozpad Insulii 😢

Nie ma rozpadu, władze już temu zaprzeczyły. Jesteśmy w głębokim kryzysie, ale po pozbyciu się zbędnego balastu masa insulijska może się powoli zacząć rozpędzać w nowym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kamiljan de Harlin napisał:

Nie ma rozpadu, władze już temu zaprzeczyły. Jesteśmy w głębokim kryzysie, ale po pozbyciu się zbędnego balastu masa insulijska może się powoli zacząć rozpędzać w nowym kierunku.

Oby to była prawda, Insulino żyj 🤒

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij