• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

SP/2/24 | Kontrola organów Państwa Westland


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego

    100505667931998453.png

    Velke Mesto Achkov, 25 Srpen 2024

    Z A R Z Ą D Z E N I E

    Zarządzam, co następuje:

    1. Działając z urzędu wszczynam postępowanie w sprawie kontrolnej w zakresie przekroczenia uprawnień przez władze Państwa Westland;
    2. Nadaję sprawie sygnaturę SP/2/24;
    3. Wyznaczam siebie na przewodniczącego składu orzekającego.

    P O S T A N O W I E N I E

    NSF w sprawie kontrolnej o sygnaturze SP/2/24 postanawia, co następuje:

    1. Wszczyna się czynności kontrolne wobec organów Państwa Westland;
    2. Wzywa się Sekretarza Partii Socjalkapitalistycznej Augusta de la Sparasana oraz Głównodowodzącego Zjednoczonych Sił Alberta Fryderyka de Espadę na przesłuchanie w sprawie.

    Do wiadomości: @August de la Sparasan, @Albert Fryderyk de Espada.

     

    100849705767928351.svg
    Leonid Repulijski
    Sędzia Najwyższy

     podpis: Leonid Repulijski
    Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

    Klon należący do@Kamiljan de Harlin

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego

    @Albert Fryderyk de Espada: Czy Wojsko Westlandzkie zostało włączone w struktury Zjednoczonych Sił wraz z przystąpieniem Państwa Westland do II Federacji Nordackiej?

    @August de la Sparasan: Proszę wytłumaczyć obecną sytuację związaną z funkcjonowaniem Wojska Westlandzkiego, w szczególności w świetle Dekretu Sekretarza Partii Socjalkapitalistycznej dot. poboru do Wojska Westlandzkiego.

     

     podpis: Leonid Repulijski
    Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

    Klon należący do@Kamiljan de Harlin

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  • NIO: 2908210003

  • NIO: 2908210003

    Wysoki Sądzie, 

    W świetle federalnego prawa prowincje zrzekają się posiadania własnego wojska na rzecz zunifikowanego wojska federalnego. Po przystąpieniu Westland do II Federacji Nordackiej wojsko prowincjonalne zostało przeorganizowane w regularne oddziały pod komendą Głównodowodzącego Zjednoczonych Sił. Nie wpłynął do mnie również żaden wniosek o rejestrację organizacji paramilitarnej toteż jeżeli Westland dysponuje jakimikolwiek grupami paramilitarnymi są one wyjęte spod prawa. 

    8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

    d163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png99527777916552134.png.36d8ca78e1684f2c1fe18307c76c620e.png

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Wysoki sądzie,

    Dla mnie sprawa jest jasna. W Konstytucji Państwa Westland z dn. 1 stycznia 2024 podpunkt 7 artykułu 14 mówi jasno: "[Sekretarz Partii Socjalkapitalistycznej]  Jest naczelnym zwierzchnikiem Wojska Westlandzkiego.". Dowodzi to, iż 1. Wojsko Westlandzkie jako podmiot prawny istniało w tamtym momencie i istnieje nadal (nie ma bowiem żadnego aktu je rozwiązującego), 2. jako Sekretarz Partii Socjalkapitalistycznej w mojej gestii leży zwierzchnictwo nad nim. Ogłaszając pobór wykorzystałem zatem swoje uprawnienia w kryzysowej sytuacji.

    • Kocham to! 1
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Wysoki Sądzie,

    siły zbrojne Państwa Westland, czyli Wojsko Westlandzkie, było i jest na westlandzkiej ziemi, i popieram Towarzysza Augusta de la Sparasana który to potwierdził. To fakt, najwyższy akt prawny w Westlandzie - Konstytucja Państwa Westland zapewnia istnienie Wojska Westlandzkiego, a Sekretarz Partii Socjalkapitalistycznej jest jego Naczelnym Zwierzchnikiem. Nie ma co do tego najmniejszej wątpliwości.

    Edytowane przez AleksanderNovak
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego

    100895599741633070.svg

    WYROK
    w imieniu II Federacji Nordackiej

    Najwyższy Sąd Federalny w sprawie kontrolnej o sygnaturze 2/24/SP wszczętej z urzędu przez NSF orzeka, co następuje:

    1. Funkcjonowanie Wojska Westlandzkiego niezależnego od Zjednoczonych Sił jest nielegalne.
    2. Nakazuje się podporządkowanie się Zjednoczonym Siłom przez Wojsko Westlandzkie oraz integrację Wojska Westlandzkiego w ramach struktur Zjednoczonych Sił.
    3. Unieważnia się Dekret Sekretarza Partii Socjalkapitalistycznej dotyczący poboru do Wojska Westlandzkiego.
    4. Zawiesza się moc obowiązującą art. 14. ust. 7. Konstytucji Państwa Westland do momentu ewentualnego powołania organizacji paramilitarnej o nazwie Wojsko Westlandzkie.
    5. Nakłada się karę grzywny na Augusta de la Sparasana de Harlina w wysokości 4000 mikro w zawieszeniu na okres 2 miesięcy. Jeśli ukarany nie będzie w stanie zapłacić kary grzywny (w przypadku jej egzekucji), dokonuje się konfiskaty jego majątku o wartości wystarczającej do pokrycia brakującej na zapłatę kwoty.

    UZASADNIENIE

    Choć założeniem przyświęcającym uchwaleniu Ustawy o funkcjonowaniu i organizacji Zjednoczonych Sił była konsolidacja wojsk prowincjonalnych w ramach jednolitej centralnej struktury, żaden przepis tejże ustawy nie dokonał jawnej inkorporacji wojsk lokalnych przez Zjednoczone Siły ani jawnie nie zabronił funkcjonowania wojskom prowincjonalnym.

    Sąd przeanalizował najwyższy akt prawny w federacji - Konstytucję. Konstytucja II Federacji Nordackiej w Rozdziale VII nie określa, aby regionom autonomicznym przysługiwało prawo do posiadania i organizacji własnych wojsk. Artykuł 6. wyraźnie ustanawia zasadę legalizmu, która oznacza, że każda działalność organów i instytucji państwowych musi mieć wyraźną podstawę prawną (Organy i instytucje państwowe działać mogą jedynie w zakresie określonym przez prawo). Innymi słowy, organy państwowe mogą podejmować działania wyłącznie wtedy, gdy prawo wprost na to zezwala.

    Można domniemywać, że Artykuł 78., który nadaje prowincjom i wspólnotom prawo do prowadzenia polityki wewnętrznej, zezwala na organizację własnego wojska. Ale ten sam artykuł wprowadza zastrzeżenie, że polityka wewnętrzna regionu autonomicznego musi być zgodna z prawem federalnym. To oznacza, że prowincje nie mogą samodzielnie podejmować działań w obszarach, które są zarezerwowane dla władz federalnych. A zarezerwowaniem dla władz federalnych kwestii obronności jest w oczywisty sposób ustanowienie Zjednoczonych Sił poprzez ustawę specjalną przy jednoczesnym braku wprowadzenia odpowiedniej legislacji regulującej działanie wojsk jawnie prowincjonalnych (nie organizacji paramilitarnych). Prawo federalne reguluje organizację i zarządzanie siłami zbrojnymi, co oznacza, że kwestie obronne pozostają w gestii władz federalnych.

    Konstytucja Państwa Westland, na którą powołuje się Sekretarz Partii Socjalkapitalistycznej w tej sprawie, jest aktem podrzędnym wobec prawa federalnego. Przepisy niezgodne z prawem federalnym nie mają mocy prawnej, więc nie mogą posłużyć jako usprawiedliwienie bezprawnych działań.

     

    Niniejszy wyrok jest prawomocny.

     

    Do wiadomości: @August de la Sparasan, @Albert Fryderyk de Espada, @AleksanderNovak.

     

    100849705767928351.svg
    Leonid Repulijski
    Przewodniczący Składu Orzekającego

    • Wow 1
    • Zły 1

     podpis: Leonid Repulijski
    Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

    Klon należący do@Kamiljan de Harlin

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli można (a nawet jeśli nie można), pozwolę sobie wygłosić parę słów komentarza. Można to traktować jako reakcję, tylko trochę bardziej rozbudowaną niż jedna emotka.

    Dziwny to wyrok, tak jak i dziwny to proces. Bez minimalnie bardziej publicznych obrad, bez szansy na obronę (bo z wyroku wychodzi, że to bardziej proces przeciwko mojej osobie niż przeciw państwu), bez mów końcowych i możliwości odwołania się i apelacji (chyba, że takowa jest, wtedy chętnie z niej skorzystam). Osobiście odbieram wyrok jako dyshonor, bo i inaczej go odebrać nie mogę, i nie zgadzam się z jego uzasadnieniem w żaden sposób, powiem więcej, trochę mnie on bawi. Dla mnie jasnym jest, że postąpiłem zgodnie z uprawnieniami gwarantowanymi mi przez konstytucję Państwa Westland, o którego przetrwanie i interes powinienem dbać w pierwszej kolejności, byłem bowiem jego legalnie wybranym rządcą, a nie delegatem rządu II FN na Westland. Tak czy owak, jeśli ktoś czekał na klasyczne słowa "sprzeciw" i "nie uznaję" czy "będę się procesował" - oto i one. No, nagadałem się. Znaczy wypisałem się. To na razie tyle.

    • Lubię to 1
    • Nie lubię tego! 1
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    2 godziny temu, August de la Sparasan napisał:

    Dla mnie jasnym jest, że postąpiłem zgodnie z uprawnieniami gwarantowanymi mi przez konstytucję Państwa Westland, o którego przetrwanie i interes powinienem dbać w pierwszej kolejności, byłem bowiem jego legalnie wybranym rządcą, a nie delegatem rządu II FN na Westland.

     Jest Pan zwierzchnikiem prowincji składowej II Federacji Nordackiej. Durnym postępowaniem jest założenie klapek na oczy w kontekście egzekwowania prawa federalnego, które stoi ponad jakimikolwiek aktami prawnymi w Westlandzie. Nawet jeśli był Pan "legalnie wybranym rządcą" - pierwsze zdanie. To, co zaprezentował Pan swoim zachowaniem świadczy o tym, jak bardzo miał Pan wylane w fakt, że wspólnie tworzymy państwo federalne. Z tego co wiem nikt Westlandu nie przymusił do wstąpienia do II FN, więc nie rozumiem pobudek obrania takiej ścieżki. Dziwne, głupie i smutne. Oby w przyszłości się to u Pana zmieniło.

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Panie Waksmanie, chętnie bym pogadał, ale nie z panem. Żadnego państwa wspólnie z panem nie tworzyłem i Westlandu nigdy do FN nie wprowadzałem (ogólnie byłem przeciw, ale za swoich rządów uznałem ten fakt). Choć w jednej jedynej kwestii masz pan rację - zwierzchnikiem byłem, choć na pewno nie prowincji składowej. Bez odbioru.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    9 minut temu, August de la Sparasan napisał:

    Panie Waksmanie, chętnie bym pogadał, ale nie z panem. Żadnego państwa wspólnie z panem nie tworzyłem i Westlandu nigdy do FN nie wprowadzałem (ogólnie byłem przeciw, ale za swoich rządów uznałem ten fakt). Choć w jednej jedynej kwestii masz pan rację - zwierzchnikiem byłem, choć na pewno nie prowincji składowej. Bez odbioru.

    Pan sobie możesz myśleć, że żyjemy na planecie w kształcie prostopadłościanu. Liczą się fakty, a nie pańskie przekonania, a fakty są takie, że Westland jest prowincją II Federacji, a Pan był tej prowincji zwierzchnikiem. Polecam też cofnąć się kilka lat wstecz. Próbował Pan ze mną tworzyć państwo zanim Pan stchórzył i uciekł :). No ale, to nie jest temat na tą rozmowę. Czas zejść na Pollin, Panie Sparasan.

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

    Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

    Zarejestruj nowe konto

    Załóż nowe konto. To bardzo proste!

    Zarejestruj się

    Zaloguj się

    Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

    Zaloguj się
     Udostępnij