• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Reżim z północy szkaluje Muratykę


Rekomendowane odpowiedzi

W Reżimowej Republice Magnifikatu nastąpiło odsłonięcie wprowadzającej w błąd tablicy o muratyckiej agresji na Magnifikat. Chodzi tu oczywiście o Operację „Busola” (nie „Bosula”, jak coś chcecie świętować, to sprawdźcie chociaż jaką ma nazwę), która rozpoczęła się rok temu, i miała na celu przejęcie terytoriów bez przynależności państwowej po, wtedy, umarłym Magnifikacie.

Przykrym jest fakt, że niektórzy nie pojmują zasad, które rządzą Mikroświatem. Nieaktywne państwo, to umarłe państwo. Takim zdechłym trupem był wtedy Magnifikat który, dzięki nam Muratykanom, nagle się obudził. I to też nie od razu, bo wskrzeszone władze reżimowe wydały oświadczenie dopiero kilka dni później (reżim nazywa to „zwycięstwem” 😂). Pomimo faktów jesteśmy przedstawiani przez komuchów jako antagoniści, którymi nigdy nie byliśmy.

@Albert Fryderyk de Espada - czy Prezydent ma zamiary zareagowania, i obrony dobrego imienia IV Republiki?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dość przykro się patrzy na coś takiego. Rząd Muratyki otwarcie przyznał się do popełnienia błędu z własnej dobrej woli usiłowaliśmy nadreperować zerwane relacje a teraz spotykamy się z wyrachowanym motywem rewanżyzmu wobec Muratyki co w zasadzie skutecznie odradza (jak myślałem zakończony) spór.

Na szczęście wpływy polityczne Magnifikatu są na tyle małoznaczące dla nas i całego kontynentu że nie widzę większego sensu jakiegoś realnego reagowania na takie prowokacje gdyż poza słowami nie wnoszą niczego więcej.

Jedyne nad czym ubolewam to fakt że władze LRM z własnej woli wyprali drogę takiej retoryki która skutecznie wyklucza jakąkolwiek nić porozumienia czy współpracy.

  • Lubię to 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneksja Voxlandu i Westlandu odbyła się przy dogadaniu przez obie strony. Strona Voxlandzko-Westlandzka wprowadziła jednak stronę Muratycką w błąd, co zrodziło konflikt.

Aneksji Magnifikatu nigdy nie było, bo „Busola” była zajęciem ziem bez przynależności państwowej którymi to się stały po tym, jak Magnifikat przez ponad rok nie wyrażał aktywności.

Aneksji Koribii nigdy nie było, bo Muratyka z Koribią stały się jednym państwem podczas połączenia w Republikę Zjednoczonych Prowincji za I FN, przy obopólnej zgodzie.

Aneksji Azymutii nigdy nie było, bo ten teren za czasów UTN został skolonizowany przez muratykan, a następnie podzielony przez władze centralne między trzy prowincje.

Podane powyżej rzeczy to inaczej połączenie lub dołączenie. Nie mówiąc już, że aby wystąpiła aneksja musi być państwo. W przypadku Azymutii, Busoli i Koribii aneksji nie było, bo nie było ani państwa, ani tylko jednostronnej decyzji.  Przy sytuacji z V-W aneksji też nie było, bo władze porozumiały się obustronnie, a to, że wy w swoim kraju mieliście burdel i wprowadziliście Nas w błąd, to tylko i wyłącznie Wasz problem.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waksman napisał:

Strona Voxlandzko-Westlandzka wprowadziła jednak stronę Muratycką w błąd, co zrodziło konflikt.

August a nie strona voxlandzko-westlandzka XD

(Choć druga połowa strony voxlandzko-westlandzkiej swoim kompletnym niedorozwinięciem umysłowym potem tylko potęgowała chaos, o czym szczęśliwie wszyscy zapomnieli).

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Joahim von Ribertrop napisał:

August a nie strona voxlandzko-westlandzka XD

(Choć druga połowa strony voxlandzko-westlandzkiej swoim kompletnym niedorozwinięciem umysłowym potem tylko potęgowała chaos, o czym szczęśliwie wszyscy zapomnieli).

 

August był wtedy jednym z przedstawicieli władz, czyli nie August, tylko strona voxlandzko-westlandzka, którą reprezentował.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Waksman napisał:

August był wtedy jednym z przedstawicieli władz, czyli nie August, tylko strona voxlandzko-westlandzka, którą reprezentował.

August. Strona voxlandzko-westlandzka sugeruje, jakoby cały ówczesny reżym wiedział co się dzieje. A jeśli w 2023 ktokolwiek wierzy, że cały ówczesny reżym wiedział - gratuluję, ufunduję mu nagrodę Dzbana Dekady.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Joahim von Ribertrop napisał:

August. Strona voxlandzko-westlandzka sugeruje, jakoby cały ówczesny reżym wiedział co się dzieje. A jeśli w 2023 ktokolwiek wierzy, że cały ówczesny reżym wiedział - gratuluję, ufunduję mu nagrodę Dzbana Dekady.

Wszyscy wiemy, że druga osoba sprawująca władze nie wiedziała o tym co się działo. Nie zmienia to fakty, że August był reprezentantem strony voxlandzko-westlandzkiej, i wprowadził w błąd władze muratyckie. Tak na dobrą sprawę winne są władze V-W właśnie, a nie Muratyki, bo my robiliśmy wszystko zgodnie z przekonaniem, że wszyscy o wszystkim wiedzieli.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Waksman napisał:

Tak na dobrą sprawę winne są władze V-W właśnie, a nie Muratyki, bo my robiliśmy wszystko zgodnie z przekonaniem, że wszyscy o wszystkim wiedzieli.

No tak, niewinność władz Muratyki akurat wątpliwości nie budzi, temu nie przeczę.

A tak serio to każdy wie że celowo nam wysłaliście Augusta żeby nas anektować!!!111oneoneone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jestem na ustach rozmówców. 

Cóż mam powiedzieć, czuję się prawie-że-zaszczycony.

 

3 minuty temu, Joahim von Ribertrop napisał:

A tak serio to każdy wie że celowo nam wysłaliście Augusta żeby nas anektować!!!111oneoneone

Tak, ja ciebie też uwielbiam, towarzyszu królu. Jeszcze jakieś ciepłe słowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za cross over Westlandczyków na forum FN 😮

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękami najwyżej połowy Westlandu. Niepotrzebne, bezzasadne i nieodpowiedzialne działanie wykonane przez tą republistańską połowę kraju. A może powinienem powiedzieć: przez imć wiecznego przywódcę ich dumnego narodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AleksanderNovak napisał:

wystrzelania rakiety obranej na kurs! POŁUDNIOWY KURS!

Szkoda, że "POŁUDNIOWY KURS!", ale dobrze, że chociaż jakiś, bo tak wystrzelić bez kursu to przypał by był...

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to że konflikt między 2/3 osobami dalej po takim czasie realnie rzutuje na politykę całych państw i ich stosunki.

A odnosząc się jeszcze do clue tematu podczas jednego z posiedzeń na porcelanowym tronie przyszedł mi pomysł stworzenia pomniku upamiętniającego wyzwolenie Mariuszowa z rąk bandytów przez Wielką Armię Republiki jako formy reperkusji takich działań. 

  • Kocham to! 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Podoba mi się to że konflikt między 2/3 osobami dalej po takim czasie realnie rzutuje na politykę całych państw i ich stosunki.

A odnosząc się jeszcze do clue tematu podczas jednego z posiedzeń na porcelanowym tronie przyszedł mi pomysł stworzenia pomniku upamiętniającego wyzwolenie Mariuszowa z rąk bandytów przez Wielką Armię Republiki jako formy reperkusji takich działań. 

Mówią, że najlepszą bronią jest atak. Komuchy to w praktyce reżim zbrodniczy i totalitarny, więc pomnik wyzwolenia jak najbardziej słuszny. Można postawić, jestem za. Taką drogę wybrali, taką więc będziemy kroczyć. Jako MSW jestem za.

  • Smuteczek 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Czy Federacja Nordacka koniecznie musi odziedziczyć po Muratyce jej konflikty międzynarodowe? Ja tam na przykład nie mam nic specjalnego do Magnifikatu, natomiast Roskoharda uważam za arcydzbana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Waksman napisał:

Mówią, że najlepszą bronią jest atak. Komuchy to w praktyce reżim zbrodniczy i totalitarny, więc pomnik wyzwolenia jak najbardziej słuszny. Można postawić, jestem za. Taką drogę wybrali, taką więc będziemy kroczyć. Jako MSW jestem za.

Skąd taki zwrot poglądów dotyczących komunistów,? Znowu nam program podkradacie?

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Czy w okresie współpracy z Czesnoradem w ramach Unii Nordackiej również uważali panowie ich reżim komunistyczny za "zbrodniczy i totalitarny"? Jeśli tak, to są panowie wspólnikami zbrodniarzy i totalitarystów, wstyd. 😛

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szczerze nie jest to kwestia ideologiczna a raczej osobowość konkretnego człowieka.

Trzeba na wstępie pamiętać że Muratyka i Czesnorad który faktycznie jest krajem określającym się jako komunistyczny są bardzo dobrymi towarzyszami patrząc głównie przez wzgląd na początek tej znajomości.
Wykluczam więc znacząco jakoby relacje Muratyki z Magnifikatem były uwarunkowane na tle ideologicznym.

A tak już reasumując temat główny to nie nazwałbym go jakimś konfliktem. Magnifikat wyraźnie próbuje nas prowokować i szturchać ale szczerze wątpię czy  osiągną coś więcej niżeli pstryczek w nos jako odpowiedź.
Potencjalnie nie dostaną żadnej odpowiedzi.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Bo ja wiem, czy to prowokacja? Operacja "Busola" była co najmniej niezręcznością. Poza tym niezależnie od tego jak my do tego podchodzimy (choć, jak mówiłem, ja nie jestem zwolennikiem dziedziczenia sporów muratyckich przez FN), każdy kraj ma prawo do swojej wizji historii. Jeśli chcemy promować pokój i współpracę na Nordacie, to musimy pogodzić się z tym, że pojawiać się będę różne polityki historyczne.

Niezależnie od czynników utrudniających zawarcie współpracy między państwami nordackimi, racja stanu i aktualna sytuacja za nią przemawiają. Wymaga to cierpliwego przeformowywania nastrojów społecznych. Nie można jednak zacierać różnic wizji przeszłości, ani milczeć na temat trudnej historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij