• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Dysputa o Kole Dziejów


Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Okej, to w takim razie dzisiaj wieczorem porozsylam. 

Mogę się zaoferować do pomocy, np. w Kiriani, Edelweiss czy Cesarstwie Niemieckim.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Wysłałem zaproszenia do: Edelweiss, Cesarstwa Niemieckiego, Czesnoradu, RON, Leocji, Hawilandu, Turetii, Kirianii, Bomfostu i Magnifikatu. Jeśli chcesz, to możesz wysłać zaproszenia do innych państw.

Link:

https://kustosz.stempel.org.pl/1022/99886723298755359_t.png

Edytowane przez Andrzej Płatonowicz Ordyński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w Kirianii nic nie otrzymałem...

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Bolesław Domu Kirianóo napisał:

Ja tam w Kirianii nic nie otrzymałem...

Już się tym chyba zająłem.

 

Dodatkowo odwiedziłem jeszcze Lumerię, Winkulię, Insulię oraz Austro-Węgry.

Edytowane przez Albert Fryderyk de Espada

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ❤️

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Następnym świętem Cerkwi Plateński będą Dziady. 1 listopada wypada we wtorek, co oznacza, że świętować będziemy mogli już od weekendu (w piątek 28 października będzie można rozpoczynać obchody). 

Czy ktoś ma jakiś pomysł na festiwalowe zabawy? Może chodzenie po domach i zbieranie cukierków? 😄 Można zrobić to w podobnej formie, jak grzybobranie (nie wiadomo gdzie byłyby ukryte słodycze), w formie rajdów (wiadomo gdzie, kto pierwszy pojawi się o wyznaczonej godzinie ten dostanie najwięcej cukierków) lub jeszcze jakoś inaczej. Bonusowe cukierki dostawałyby osoby, które najlepiej wystroją swoje domy (zrobimy głosowanie, a nie komisję, żeby za wielu osób nie wyłączać z zabawy). 

Co Wy na to? Coś byście dodali? Może ktoś ma jakąś koncepcję "psikusów"? 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę, chcę, żeby to się odbyło. Bo tego nam trzeba, trzeba nam eventów tego typu tego. Ale musi być bezpiecznie, dlatego chcę też wyprowadzić policje na ulice. Chcę wyprowadzić policje, żeby policja pilnowała całego naszego porządku, bo od tego jest policja i straż miejska. Od tego oni są! Od tego są oni! Od tego są.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

https://www.history.com/.image/t_share/MTY3MzU0MDY5NjI5ODA1ODEx/trick-or-treating-gettyimages-540563578.jpg

 

Z moim Szanownym Przedmówcą, który w prywatnej rozmowie okazał się być bardziej pomocny, aniżeli powyżej, doszliśmy do wniosku następującego (póki co jeszcze jest do dyskusji, gdyby ktoś chciał się nie zgodzić lub złożyć kontrpropozycję). Będzie kilka możliwości zdobycia punktów:

1/ Zbieranie cukierków rozrzuconych po różnych domach (analogicznie jak było to z grzybkami),

2/ Zagadki prowadzące do szczególnie mocno ukrytych wątków z nagrodami (tam zamiast cukierków będą rozdawane batoniki za dwa punkty 😄 ),

3/ Codziennie (od 29 do 31 października) o zachodzie słońca (przyjmijmy godzinę 17) w wybranym nawiedzonym domu (specjalnie do tego stworzony wątek) odbędzie się wyścig - kto pierwszy wykopie z ogródka dynię, ten dostanie 3 punkty.

rozważam jeszcze kolejną opcję:

4/ konkurs na najlepiej wystrojowy dom. Wątek opisowy musiałby być gotowy najpóźniej do 28 października, żebyśmy w dniach 29-31 października mogli przeprowadzić głosowanie. Zwycięzca dostanie wielką dynię (trzy punkty).

@Albert Fryderyk de Espadaczy mogę liczyć na to, że przygotujesz dla zwycięzcy konkursu medal w kształcie dyniowej głowy (Jack-o'lantern)? 😉

Już nie mogę się doczekać, uwielbiam klimaty halloweenowe. 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

https://www.history.com/.image/t_share/MTY3MzU0MDY5NjI5ODA1ODEx/trick-or-treating-gettyimages-540563578.jpg

 

Z moim Szanownym Przedmówcą, który w prywatnej rozmowie okazał się być bardziej pomocny, aniżeli powyżej, doszliśmy do wniosku następującego (póki co jeszcze jest do dyskusji, gdyby ktoś chciał się nie zgodzić lub złożyć kontrpropozycję). Będzie kilka możliwości zdobycia punktów:

1/ Zbieranie cukierków rozrzuconych po różnych domach (analogicznie jak było to z grzybkami),

2/ Zagadki prowadzące do szczególnie mocno ukrytych wątków z nagrodami (tam zamiast cukierków będą rozdawane batoniki za dwa punkty 😄 ),

3/ Codziennie (od 29 do 31 października) o zachodzie słońca (przyjmijmy godzinę 17) w wybranym nawiedzonym domu (specjalnie do tego stworzony wątek) odbędzie się wyścig - kto pierwszy wykopie z ogródka dynię, ten dostanie 3 punkty.

rozważam jeszcze kolejną opcję:

4/ konkurs na najlepiej wystrojowy dom. Wątek opisowy musiałby być gotowy najpóźniej do 28 października, żebyśmy w dniach 29-31 października mogli przeprowadzić głosowanie. Zwycięzca dostanie wielką dynię (trzy punkty).

@Albert Fryderyk de Espadaczy mogę liczyć na to, że przygotujesz dla zwycięzcy konkursu medal w kształcie dyniowej głowy (Jack-o'lantern)? 😉

Już nie mogę się doczekać, uwielbiam klimaty halloweenowe. 😄

 

Plan wyborny, skomplikowany i rozbudowany co za tym idzie ryzykowny. 

 

Nie musicie mnie namawiać. 🎃

  • Kocham to! 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Halloween bez ryzyka to nie byłby prawdziwy halloween. 😄

P.S. Musimy zacząć łapać czarne koty, żeby wypuszczać je w czasie festiwalu i straszyć gości zagranicznych. 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2022 o 18:06, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

https://www.history.com/.image/t_share/MTY3MzU0MDY5NjI5ODA1ODEx/trick-or-treating-gettyimages-540563578.jpg

 

Z moim Szanownym Przedmówcą, który w prywatnej rozmowie okazał się być bardziej pomocny, aniżeli powyżej, doszliśmy do wniosku następującego (póki co jeszcze jest do dyskusji, gdyby ktoś chciał się nie zgodzić lub złożyć kontrpropozycję). Będzie kilka możliwości zdobycia punktów:

1/ Zbieranie cukierków rozrzuconych po różnych domach (analogicznie jak było to z grzybkami),

2/ Zagadki prowadzące do szczególnie mocno ukrytych wątków z nagrodami (tam zamiast cukierków będą rozdawane batoniki za dwa punkty 😄 ),

3/ Codziennie (od 29 do 31 października) o zachodzie słońca (przyjmijmy godzinę 17) w wybranym nawiedzonym domu (specjalnie do tego stworzony wątek) odbędzie się wyścig - kto pierwszy wykopie z ogródka dynię, ten dostanie 3 punkty.

rozważam jeszcze kolejną opcję:

4/ konkurs na najlepiej wystrojowy dom. Wątek opisowy musiałby być gotowy najpóźniej do 28 października, żebyśmy w dniach 29-31 października mogli przeprowadzić głosowanie. Zwycięzca dostanie wielką dynię (trzy punkty).

@Albert Fryderyk de Espadaczy mogę liczyć na to, że przygotujesz dla zwycięzcy konkursu medal w kształcie dyniowej głowy (Jack-o'lantern)? 😉

Już nie mogę się doczekać, uwielbiam klimaty halloweenowe. 😄

 

Cały plan brzmi niesłychanie wybornie! Zbieranie różnych rzeczy na naszym forum musimy opatentować, bo coś czuję, że to będzie nieodłączną tradycją naszego kraju 😄

Ogólnie zastanawiam się czy te eventy sprawią, że ktoś dołączy do Cerkwii. To by było coś. Praktykowanie przez zabawę, coś czego mi brakuje w nieistniejącym realu. Wyobraziłem sobie szukanie cukierków upchanych po różnych zakątkach takiego kościoła, to by było ciekawe XD

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Chcąc "zwerbować" kogoś do naszej Cerkwi musielibyśmy chyba trochę jaśniej przedstawić naszą wiarę, rozpocząć "ewangelizację".  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś świętą księgę można by napisać... To by w sumie było coś, a potem łazić po Mikroświecie i nawracać. Szkoda, że nie zrobimy z Cerkwii religii ogólnonordackiej, bo w Winkulii i Insulii już pracują nad swoim kościołem :c

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Myślę, że zrobienie czegokolwiek "ogólnonordackiego" jest bardzo trudne, biorąc pod uwagę odwieczną rywalizację Winkulii, Muratyki i Bialenii. 😄 Ale może do tego kiedyś dojrzejemy, kto wie, niezbadane są ścieżki Absolutu. 😉

Takie zaproszenie może być, czy ktoś chce po mnie poprawić (mi się tak średnio podoba, ale nie mam pomyslu na lepsze)? Myślę, że w przyszły weekend przydałoby się już rozesłać.

99991261745774660_t.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2022 o 10:57, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Myślę, że zrobienie czegokolwiek "ogólnonordackiego" jest bardzo trudne, biorąc pod uwagę odwieczną rywalizację Winkulii, Muratyki i Bialenii. 😄 Ale może do tego kiedyś dojrzejemy, kto wie, niezbadane są ścieżki Absolutu. 😉

Pszam bardzo, to oni rywalizują z nami, a nie my z nimi 😂
Ale co racja to racja. Zrobienie czegokolwiek ogólnonordackiego ale tak dla wszystkich, a nie tylko niektórych graniczy z cudem, bo ego państwa X nie pozwala... No ale niestety, taki mamy klimat 😛

W dniu 9.10.2022 o 10:57, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Takie zaproszenie może być, czy ktoś chce po mnie poprawić (mi się tak średnio podoba, ale nie mam pomyslu na lepsze)? Myślę, że w przyszły weekend przydałoby się już rozesłać.

Bardzo ładne! Oddaje klimat, idealne. Jak tak patrzę na te dynie to moglibyśmy zrobić jakiś konkurs na najładniej wyciętą dynię, co ty na to @Andrzej Płatonowicz Ordyński? 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Dobra, panowie, z Dziadami wyszło tak sobie i już tego nie nadrobimy. Nie mieliśmy czasu, nie chciało nam się, zlekceważyliśmy sprawę. Bywa. Ale za to Szczodre Gody musimy zrobić porządnie!

Kwestia 1. Termin. Kiedy będziemy mieli czas? Nikt nie będzie siedział w samo Boże Narodzenie przed kąkutrem, więc nawet nie próbujmy wtedy coś organizować. Nasze obchody robimy przed, czy po realnych świętach?

Kwestia 2. Nie wymyślajmy za dużo rzeczy jednocześnie, bo wtedy nam się odechce wszystkie, tak jak było z Dziadami. Zróbmy dwa proste konkursiki, zwycięzca dostanie prezent świąteczny od prezydenta Muratyki.

Kwestia 3. To właśnie te konkursiki. Pierwszy to może być klasycznie szukanie prezentów, bałwanków, Mikołajów. A drugi może będzie bardziej ambitny, żeby trzeba było trochę się rozpisać? Może konkurs na opowiadanie w klimacie gwiazdkowym nawiązujące do Muratyki? 

Przyszedł mi do głowy też kulig, ale to może w czasie jeszcze następnego festiwalu, w końcu luty to też zima.

@Waksman

 @Albert Fryderyk de Espada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Kwestia 1. Termin. Kiedy będziemy mieli czas? Nikt nie będzie siedział w samo Boże Narodzenie przed kąkutrem, więc nawet nie próbujmy wtedy coś organizować. Nasze obchody robimy przed, czy po realnych świętach?

Zdecydowanie przed świętami. Wiele osób na same święta wyjeżdża do rodziny siedząc tam często aż do Sylwestra, co ogranicza praktycznie do zera ich aktywność. Okres od 10-15 powinien być według mnie idealny. Nie za późno, nie za wcześnie.

1 godzinę temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Kwestia 2. Nie wymyślajmy za dużo rzeczy jednocześnie, bo wtedy nam się odechce wszystkie, tak jak było z Dziadami. Zróbmy dwa proste konkursiki, zwycięzca dostanie prezent świąteczny od prezydenta Muratyki.

Również jestem za. Fakt, z Dziadami było troszkę za ambitnie, ale no niestety, bez ambicji nie mielibyśmy co robić. Prezent od Prezydenta brzmi dobrze, pytanie czy Prezydent jest skory taki Prezent dać pomimo braku przynależności do Cerkwii? 🤔

1 godzinę temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Kwestia 3. To właśnie te konkursiki. Pierwszy to może być klasycznie szukanie prezentów, bałwanków, Mikołajów. A drugi może będzie bardziej ambitny, żeby trzeba było trochę się rozpisać? Może konkurs na opowiadanie w klimacie gwiazdkowym nawiązujące do Muratyki? 

Przyszedł mi do głowy też kulig, ale to może w czasie jeszcze następnego festiwalu, w końcu luty to też zima.

Z szukaniem po forum różnych rzeczy jak najbardziej - jestem za. Pomysł opowiadania brzmi ciekawie, jednak ja uprzedzam, że nie jestem zwolennikiem pisania długich esejów. Proponowałbym coś na długość przypominającego e-mail do XYZ rodem z nieistniejącej matury. Potem można wyłonić zwycięzcę w drodze głosowania.

A ten kulig to na czym miałby polegać? Boś mnie zaintrygował 🤔

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński
W dniu 9.11.2022 o 10:28, Femme Mystere napisał:

Co to są Szczodre Gody?

 

Mówiąc najkrócej, święto przesilenia zimowego. Zwycięstwo Dnia nad Nocą, bóstw solarnych nad bóstwami lunarnymi. Od Szczodrych Godów dni stają się coraz dłuższe. Bóg Słońca rodzi się, by gdy dorośnie ogrzać świat i pozwolić na rozkwit przyrody.

 

W dniu 8.11.2022 o 12:42, Waksman napisał:

Zdecydowanie przed świętami. Wiele osób na same święta wyjeżdża do rodziny siedząc tam często aż do Sylwestra, co ogranicza praktycznie do zera ich aktywność. Okres od 10-15 powinien być według mnie idealny. Nie za późno, nie za wcześnie.

Mi pasuje!

W dniu 8.11.2022 o 12:42, Waksman napisał:

Prezent od Prezydenta brzmi dobrze, pytanie czy Prezydent jest skory taki Prezent dać pomimo braku przynależności do Cerkwii? 🤔

Liczę na Jego dobre koribijskie serce. 🙂

 

W dniu 8.11.2022 o 12:42, Waksman napisał:

A ten kulig to na czym miałby polegać? Boś mnie zaintrygował 🤔

Coś w stylu rajdu, ale sankami i na śniegu. 😛 Ale to w lutym, teraz dopracujmy pomysły na Szczodre Gody! Dużo pracy przed nami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem, skoro na Dziady miało być wykrawanie dyń, to może na Szczodre Gody konkurs na najładniej ozdobionego bałwana? Albo choinkę? 😄

@Andrzej Płatonowicz Ordyński co ty na to?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

100021638505956082_t.png

Gituwa? Rozsyłamy?

Jak najbardziej! Niech świat ujrzy to działo sztuki! :D

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Grafik is maj paszyn, ale przecież ja ostrzegałem, że nie mam uzdolnień w tej dziedzinie. 😛 Jak coś zmienić, to mów albo popraw, a nie się śmiejesz ze mnie. 😛

Edytowane przez Andrzej Płatonowicz Ordyński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Grafik is maj paszyn, ale przecież ja ostrzegałem, że nie mam uzdolnień w tej dziedzinie. 😛 Jak coś zmienić, to mów albo popraw, a nie się śmiejesz ze mnie. 😛

Nie śmiałbym się śmiać. Serio, grafika jest ładna i trafiona w punkt 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij