• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

System gospodarczy - ostatnia prosta


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

ostatnio zacząłem uczyć się języków programowania, które następnie służą do pisania wszelakiej maści stron internetowych. I tak dzięki różnym kursom HTML, CSS, PHP i SQL, wraz z nieocenioną pomocą @Alfred Fabian von Tehen-Dżek, któremu z tego miejsca serdecznie dziękuję, wyszedł spod mych rąk system gospodarczy dla Unii Nordackiej. Jest on aktualnie w fazie wykończeń przed wypuszczeniem. Jednym z elementów tego wykańczania jest utworzenie stosownego łańcucha przetwarzania towarów. Tutaj zwracam się o pomoc do was - jak to ma wyglądać? Podstawowo założyłem, że bez takich przedsiębiorstw jak rafinerii, kopalń węgla i żelaza, tartaku, koksowni i huty się nie obejdzie, co umieściłem na poniższym schemacie:

SchematProdukcjiFirmy.png

Jak widzicie jednak brakuje w nim wielu rzeczy. Chcę, aby swoją cegiełkę do budowy naszego wspólnego systemu dołożył każdy, dlatego pytam wszystkich - jak ten łańcuch dokończyć? Jakich przedsiębiorstw brakuje? Co powinny produkować? Co jest potrzebne do czego, a co nie? Zapraszam do dyskusji!

Odpowiem również na wszelkie pytania związane z systemem 😉

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bardzo ma być rozbudowany system? Byłoby to bardzo pomocne, ponieważ mógłbym zaproponować też takie rzeczy jak elektrownie, ciepłownie, czy ujęcia wody, jednakże nie wiem, czy aż tak chcemy rozbudować system. Do tego mógłbym dołożyć propozycje związane z fabrykami produkującymi przykładowo samochody, pociągi itd. (Trochę zaczęłoby przypominać grę) tylko tak jak zapytałem się wcześniej, czy chcemy jakoś bardzo ten system rozbudować.

Jednakże jeżeli byłyby elektrownie, to też można by sięgnąć po kopalnie uranu i jego przeróbkę, aby móc budować elektrownie jądrowe.

Resztę propozycji później dodam, w od odpowiedzi na moje pytanie z początku wypowiedzi.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System na pewno chcemy rozbudowywać, ale nie może być on nadto skomplikowany. Zaproponowane elektrownie, ciepłownie czy ujęcia wody nie są potrzebne. Głównym zadaniem systemu jest nadzorowanie produkcji oraz transportów przeróżnych towarów z przedsiębiorstwa A do przedsiębiorstwa B. I jak najbardziej - takie firmy jak fabryki pociągów czy aut można tam dodać, przy czym te dopiero produkują się po zebraniu materiałów potrzebnych do ich wyprodukowania. Jednakże z racji tego, że na początku chciałbym ograniczyć liczbę przedsiębiorstw, żeby sprawdzić czy w ogóle ten system działa i się przyjmie, to wolałbym nie przesadzać z ilością, przynajmniej teraz.

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Hmm... Drewno można przerabiać na pellet drzewny, żeby służyło do ogrzewania budynków.

Można zorganizować też jakiś (uproszczony) przemysł zbrojeniowy. Handel bronią pomiędzy państwami Unii Nordackiej byłby na pewno ciekawym elementem narracji.

Nie pomijałbym też stoczni oraz fabryk samochodów.

Można dodać również rolnictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Można zorganizować też jakiś (uproszczony) przemysł zbrojeniowy. Handel bronią pomiędzy państwami Unii Nordackiej byłby na pewno ciekawym elementem narracji.

Nie pomijałbym też stoczni oraz fabryk samochodów.

To już bardziej wygląda dla mnie jak handel detaliczny/hurtowy i takie produkty jak samochody, broń, samoloty itd raczej lepiej było by zakupywać za pośrednictwem pieniędzy i banków a nie pozyskiwać je z łańcuszka produkcji.

 

A co do systemu to jeszcze mam pytanie co zamierzamy zrobić z wydobyciem na przykład ropy naftowej ?

Rafineria zasila wszystko ale co będzie zasilać rafinerie, albo zamiast rafinerii jako uniwersalne źródło energii można by dać elektrownie które w zależności od typu produkowały by określoną ilość energii. 

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński
2 minuty temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Rafineria zasila wszystko ale co będzie zasilać rafinerie

Myślę, że surowce powinno się porozkładać równomiernie pomiędzy wszystkie państwa nordackie, żeby ta gra miała sens 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Hmm... Drewno można przerabiać na pellet drzewny, żeby służyło do ogrzewania budynków.

Hmmmm... Zadam strasznie głupie pytanie, ale nie mam co do tego pewności - pellet jest wytwarzany w tartaku czy innym zakładzie?

29 minut temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Można zorganizować też jakiś (uproszczony) przemysł zbrojeniowy. Handel bronią pomiędzy państwami Unii Nordackiej byłby na pewno ciekawym elementem narracji.

W sumie to jest dobry pomysł. Tutaj pierwsze zastosowanie miałaby blacha z huty. @Albert Fryderyk de Espada czy broń robiona z blachy brzmi dobrze? XD

30 minut temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Można dodać również rolnictwo.

O właśnie, o tym nie pomyślałem. Ale co powodowałoby, że dane przedsiębiorstwo produkuje np. zboże? Paliwo?

24 minuty temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

A co do systemu to jeszcze mam pytanie co zamierzamy zrobić z wydobyciem na przykład ropy naftowej ?

Rafineria zasila wszystko ale co będzie zasilać rafinerie, albo zamiast rafinerii jako uniwersalne źródło energii można by dać elektrownie które w zależności od typu produkowały by określoną ilość energii. 

Na tą chwilę ropa w rafinerii wydobywa się, że tak to określę, samoczynnie. Można uzależnić działanie wszystkich przedsiębiorstw od energii, którą produkowałaby elektrownia węglowa, ale czy na starcie chcemy tak utrudniać rozgrywkę?

21 minut temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Myślę, że surowce powinno się porozkładać równomiernie pomiędzy wszystkie państwa nordackie, żeby ta gra miała sens 

Tzn. tak, to wszystko zależy od rozplanowania przez państwowe podmioty kupna i sprzedaży danych towarów do produkcji. Można zrobić tak (ze względu na to, że rafineria jest OP), że na jedno państwo przypada jedna rafineria, która sprzedaje innym podmiotom paliwo przetworzone z wydobytej ropy. Innej opcji na razie nie widzę. Chyba, że kuledzy mają jakieś propozycje.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński
2 minuty temu, Waksman napisał:

Hmmmm... Zadam strasznie głupie pytanie, ale nie mam co do tego pewności - pellet jest wytwarzany w tartaku czy innym zakładzie?

"Pellet drzewny produkuje się przez skompresowanie trocin drzewnych, które uzyskuje się jako materiał poprodukcyjny w tartakach i innych miejscach przetwórstwa drzewnego". Czyli chyba można. 😄

2 minuty temu, Waksman napisał:

O właśnie, o tym nie pomyślałem. Ale co powodowałoby, że dane przedsiębiorstwo produkuje np. zboże? Paliwo?

Powiedziałbym, że ziemia, ale nie wiem, czy ta odpowiedź coś wnosi. 😄 Paliwo jest potrzebne, ale przede wszystkim maszyny i pojazdy.

4 minuty temu, Waksman napisał:

Tzn. tak, to wszystko zależy od rozplanowania przez państwowe podmioty kupna i sprzedaży danych towarów do produkcji. Można zrobić tak (ze względu na to, że rafineria jest OP), że na jedno państwo przypada jedna rafineria, która sprzedaje innym podmiotom paliwo przetworzone z wydobytej ropy. Innej opcji na razie nie widzę. Chyba, że kuledzy mają jakieś propozycje.

Jakiś handel zagraniczny można zorganizować też. Każdy kraj miałby ropę, węgiel i inne surowce, ale w różnych proporcjach. Gdyby (przykładowo) Muratyka miała największe złoża ropy, to mogłaby już sprzedawać innym państwom.

Oczywiście nie wiem na ile chcemy to wszystko komplikować, żeby potem się nie okazało, że do obsługiwania takiej gospodarki potrzebujemy kilkudziesięciu osób, bo to będzie bez sensu. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

"Pellet drzewny produkuje się przez skompresowanie trocin drzewnych, które uzyskuje się jako materiał poprodukcyjny w tartakach i innych miejscach przetwórstwa drzewnego". Czyli chyba można. 😄

No, to się doda do tartaku 😄
Ale do jakiego zakładu potem ma trafiać ten pellet? 🤔

7 minut temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Powiedziałbym, że ziemia, ale nie wiem, czy ta odpowiedź coś wnosi. 😄 Paliwo jest potrzebne, ale przede wszystkim maszyny i pojazdy.

Hmmmm... Tu proponuję uprościć to po prostu do paliwo. Paliwo daje zboże. Ot prostota.

8 minut temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Jakiś handel zagraniczny można zorganizować też. Każdy kraj miałby ropę, węgiel i inne surowce, ale w różnych proporcjach. Gdyby (przykładowo) Muratyka miała największe złoża ropy, to mogłaby już sprzedawać innym państwom.

Problem tylko taki, że system jeszcze nie odróżnia gdzie zarejestrowane jest dane przedsiębiorstwo. Można to jednak przechytrzyć, i na start danemu przedsiębiorstwu (w twoim przykładzie rafinerii w Muratyce) dać więcej ropy naftowej, która powoli przetwarzałaby się na paliwo. Analogicznie ze wszystkim innym, kopalnią węgla czy żelaza, itd.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Powiedziałbym, że ziemia, ale nie wiem, czy ta odpowiedź coś wnosi. 😄 Paliwo jest potrzebne, ale przede wszystkim maszyny i pojazdy.

Dosłownie rolnictwo w pewnym sensie nie potrzebuje niczego, jednakże tak. Jeżeli miałyby być zautomatyzowane, to paliwo z pewnością. Aczkolwiek rolnictwo można by spróbować wcisnąć jako budynek początkowy (w końcu bez rolnictwa nie ma cywilizacji).

8 minut temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Oczywiście nie wiem na ile chcemy to wszystko komplikować, żeby potem się nie okazało, że do obsługiwania takiej gospodarki potrzebujemy kilkudziesięciu osób, bo to będzie bez sensu. 😉

Właśnie o to się też zapytałem i zgodnie z wypowiedzią Waksmana, to nie za bardzo. Waksman jak stwierdził, chciałby też w ogóle przetestować funkcjonowanie systemu, dlatego też najpierw chciałby zrobić go w miarę prosty. Ewentualnie jak okaże się, że system działa, to wtedy można.

  • Lubię to 1

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński
2 minuty temu, Waksman napisał:

Ale do jakiego zakładu potem ma trafiać ten pellet? 🤔

I tutaj dochodzimy do kolejnego tematu-rzeka, czyli dystrybucji. 😄

2 minuty temu, Robert Drenin napisał:

Właśnie o to się też zapytałem i zgodnie z wypowiedzią Waksmana, to nie za bardzo. Waksman jak stwierdził, chciałby też w ogóle przetestować funkcjonowanie systemu, dlatego też najpierw chciałby zrobić go w miarę prosty. Ewentualnie jak okaże się, że system działa, to wtedy można.

Dobra strategia - zacznijmy od prostej gierki, a potem się rozbuduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

I tutaj dochodzimy do kolejnego tematu-rzeka, czyli dystrybucji. 😄

Cóż, można zrobić tak, że produkt X potrzebny do wytworzenia produktu Y wysyłam do firmy Z, która ten produkt przyjmuje, i on sobie tam jest... gdzieś... A sama produkcja odbywa się poprzez narrację na forum, a nie w systemie.

7 minut temu, Robert Drenin napisał:

Aczkolwiek rolnictwo można by spróbować wcisnąć jako budynek początkowy (w końcu bez rolnictwa nie ma cywilizacji).

Małe sprostowanie - w systemie nie ma budynków. Konto użytkownika to od razu konto firmy. 😉

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za post pod postem, ale proszę teraz wszystkich o konkretne propozycje - typ przedsiębiorstwa, jaki towar ma produkować i jakich towarów potrzebuje aby to uczynić 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUMP @Obywatel Muratyki @Obywatel Czesnoradu @Mieszkaniec!!!

Zależy mi na tym, żeby jak najszybciej wypuścić system. Proszę o sprawną współpracę 😂

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Waksman napisał:

Małe sprostowanie - w systemie nie ma budynków. Konto użytkownika to od razu konto firmy. 😉

A właśnie, teraz tak do mnie dotarło. Jak ma to konkretnie działać? To ma być na takiej zasadzie, że każdy użytkownik dostaje trochę surowców, pomimo braku firmy?

3 godziny temu, Waksman napisał:

Wybaczcie za post pod postem, ale proszę teraz wszystkich o konkretne propozycje - typ przedsiębiorstwa, jaki towar ma produkować i jakich towarów potrzebuje aby to uczynić 😄

To jeżeli produkcja ma być prosta i jeżeli można produkować pojazdy i towary, to może z drewna produkowałoby się meble, a z stali i paliwa spalinowozy.

Z kolei może dodalibyśmy jeszcze kopalnię boksytu i hutę aluminium? Wtedy można by zrobić, że z aluminium i paliwa robi się samoloty.

Ewentualnie jeszcze miedź mogła by posłużyć do części elektronicznych, gdzie z niej (i może jeszcze czegoś) można by produkować sprzęty RTV.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dalej optował za podmienieniem rafinerii na elektrownie ale nie mam pomysłu na jakiej zasadzie by to mogło działać. To znaczy wiem ale jest kilka problemów gdyż początkowa elektrownia nieznanego typu produkowała by x jednostek energii. 

Za pomocą tej energii napędza się całą resztę przemysłu i w przyszłości można wybudować nową elektrownie wodną która produkowałaby na przykład 75% energii mniej niż elektrownia startowa, albo zamiast elektrowni wodnej można postawić elektrownie węglową która produkuje 25% więcej energii niż elektrownia startowa ale wymaga węgla. Coś w tym zamyśle. 

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Robert Drenin napisał:

Z kolei może dodalibyśmy jeszcze kopalnię boksytu i hutę aluminium? Wtedy można by zrobić, że z aluminium i paliwa robi się samoloty.

Proponuję, aby do tego używać blachy, przynajmniej w wersji testowej systemu. Nie przesadzajmy z ilością przedsiębiorstw, bo jeszcze nie damy rady posiadać ich wszystkich 😂

15 godzin temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Ja bym dalej optował za podmienieniem rafinerii na elektrownie ale nie mam pomysłu na jakiej zasadzie by to mogło działać. To znaczy wiem ale jest kilka problemów gdyż początkowa elektrownia nieznanego typu produkowała by x jednostek energii. 

Za pomocą tej energii napędza się całą resztę przemysłu i w przyszłości można wybudować nową elektrownie wodną która produkowałaby na przykład 75% energii mniej niż elektrownia startowa, albo zamiast elektrowni wodnej można postawić elektrownie węglową która produkuje 25% więcej energii niż elektrownia startowa ale wymaga węgla. Coś w tym zamyśle. 

Na tą chwilę proponuję ograniczyć się do rafinerii. W przyszłej wersji systemu dodam elektrownie 😉

Czyli tak, aktualna wersja wykresiku przedstawia się następująco:

SchematProdukcjiFirmy.d5cd4eb69e892bc2ce70e1d8a14c7c37.png.png

Czy system w takim wydaniu mógłby wystartować? Co wy na to?

  • Lubię to 2

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Nie znam się na ekonomii, ale myślę, że możemy spróbować. Najwyżej potem porobi się różne poprawki.

Btw, z fabryki broni można zrobić strzałkę do kopalni węgla z podpisem "strzelanie do górników". BP za mały shitpost, ale ktoś musi, takie są prawa mikroświata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj poprawki i inne dodatkowe pierdoły będą potrzebne, np skoro mamy fabrykę lokomotyw to czemu nie dodać też fabryk samochodów, zakładów lotniczych i stoczni.

No i warto też będzie też jak już wcześniej było zaznaczane zastanowić się nad rolnictwem, ewentualnie całkowicie je pominąć.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

fabryk samochodów, zakładów lotniczych i stoczni.

I to wszystko z blachy? 🤔

7 godzin temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

No i warto też będzie też jak już wcześniej było zaznaczane zastanowić się nad rolnictwem, ewentualnie całkowicie je pominąć.

To na razie bym pominął. Niepotrzebne w tej wersji.

8 godzin temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Btw, z fabryki broni można zrobić strzałkę do kopalni węgla z podpisem "strzelanie do górników".

Na Murata! 😂

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Waksman napisał:

I to wszystko z blachy? 🤔

To już inne pytanie ale będzie można w przyszłości rozwinąć wydobycie na kilka dodatkowych metali lub po prostu ograniczyć się do Huty Metali.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

To już inne pytanie ale będzie można w przyszłości rozwinąć wydobycie na kilka dodatkowych metali lub po prostu ograniczyć się do Huty Metali.

A gdyby w początkowej wersji zrobić bardzo ogólnie. Zamiast pisać teraz kopalnia żelaza itd. to można by na razie w pierwszej wersji zastąpić ogólnym sformułowaniem "Metal", przykładowo "Kopalnia Metalu", "Huta Metalu" itd. Wtedy surowiec nazywałby się po prostu "Metal" i to mogłoby w początkowej wersji rozwiązać kwestię z miedzią i glinem, które są metalami, tak jak żelazo i jego stopy.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Robert Drenin napisał:

A gdyby w początkowej wersji zrobić bardzo ogólnie. Zamiast pisać teraz kopalnia żelaza itd. to można by na razie w pierwszej wersji zastąpić ogólnym sformułowaniem "Metal", przykładowo "Kopalnia Metalu", "Huta Metalu" itd. Wtedy surowiec nazywałby się po prostu "Metal" i to mogłoby w początkowej wersji rozwiązać kwestię z miedzią i glinem, które są metalami, tak jak żelazo i jego stopy.

Nie no, aż tak upraszczać to nie ma sensu. Wyjdziemy z pierwszych dwóch, podstawowych kopalń, a potem albo je zredukujemy, albo rozwiniemy 😛

25 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

To już inne pytanie ale będzie można w przyszłości rozwinąć wydobycie na kilka dodatkowych metali lub po prostu ograniczyć się do Huty Metali.

No to na razie zrobimy z blachy 😄

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Jak dla mnie nie ma sensu rozdrabnianie systemu na każdy kolejny metal i upchnięcie tego pod nazwą "Metal" będzie najprostsze.

No, to naszym metalem jest blacha. Tworzymy świat w którym pierwiastki mają swoje nazwy, a blacha będzie miała zastosowanie uniwersalne 😂

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij