• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Towarzystwo Płaskiej "Ziemi" Polskich Mikronacji


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu w Cyberii można było usłyszeć o konkursie na nową nazwę dla Pollinu, jednakże wypowiedzi w wątku konkursu zaczęły przybierać coraz to bardziej wypowiedzi dotyczących dziedziny astronomii.

Ciężko jest w sumie o tym mówić i ułożyć jakiekolwiek słowa, jednakże Piotr Paweł I zadecydował o utworzeniu niejakiego Towarzystwa Płaskiej Ziemi Polskich Mikronacji. Szczerze nawet nie wiem co więcej powiedzieć na ten temat, poza tym, że prawa przyrody zachodzące w vświecie nie miałyby żadnego sensu w przypadku modelu płaskiego pollinu. Oczywiście resztę pozostawiam innym do komentarza.

Od siebie mogę dodać jeszcze tyle, że moim zdaniem to pokazuje po części jak bardzo dobre byłoby powołanie organizacji skupiającej inne instytucje naukowe. Wtedy moglibyśmy rozwiązać spory dotyczące nomenklatury oraz wszelkie informacje mogłyby znajdować się w jednym miejscu. Oczywiście konkrety moglibyśmy ustalić w trakcie rozmów.

Oczywiście też rozumiem potencjalną niechęć w utworzeniu międzymikronacyjnej organizacji (widząc odwołania przykładowo do OPM), jednakże po to jest też historia, aby uczyć się na błędach i poprawiać je, aby w przyszłości mogło być lepiej.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Robert Drenin napisał:

Od siebie mogę dodać jeszcze tyle, że moim zdaniem to pokazuje po części jak bardzo dobre byłoby powołanie organizacji skupiającej inne instytucje naukowe. Wtedy moglibyśmy rozwiązać spory dotyczące nomenklatury oraz wszelkie informacje mogłyby znajdować się w jednym miejscu. Oczywiście konkrety moglibyśmy ustalić w trakcie rozmów.

Tu tak szybko zarzucę, że z moich informacji wynika, że po wakacjach kulega Plejek planuje zrobić zjazd astronomiczny. Niby głównie żeby ustalić nazwy Pollinu-1 i Pollinu-2, ale przy okazji można by podjąć rozmowy o takiej organizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi - dramat! Diuk widocznie ma jakieś kompleksy jeśli chodzi o niektóre rzeczy. Aczkolwiek doceniam oryginalność 😂

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2022 o 23:32, Waksman napisał:

Jak to się mówi - dramat! Diuk widocznie ma jakieś kompleksy jeśli chodzi o niektóre rzeczy. Aczkolwiek doceniam oryginalność 😂

Nic odjąć, nic dodać. Z jednej strony pomysł bardzo oryginalny, jednakże jak wiadomo, raczej hasła płynące z Towarzystwa są zakłamywaniem rzeczywistości.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diuk najwyraźniej zdecydowął się podzielić swoim pomysłem, lecz kiedy zobaczyłem taką odpowiedź:

image.png

To nie uważacie, że dobrze byłoby rozwiązać tą kwestię i zaprosić wszystkie, ale to wszystkie organizacje naukowe, zwłaszcza z zakresu astronomii. Ja rozumiem, że dobra jest kreatywność. Jednakże jeżeli chcemy zachować logikę w mikroświecie, to nie można też dosłownie wszystkiego poddawać własnej woli. Niektóre rzeczy po prostu muszą być w pewnym sensie z góry narzucone. Mógłbym tutaj wspomnieć o zasadzie Aurea mediocritas, czyli jak wiecie zasadzie złotego środka. Ja odczuwam wrażenie, że Piotr nie rozumie, do czego można doprowadzić, jeżeli każdy obiekt może kilka stanów naraz posiadać. Jeżeli tak będzie, to dosłownie każdy mikronauta będzie mógł uznać sobie świat jaki tylko chce. Jeden uzna sobie latające kontynenty, drugi że wszystko jest pod wodą, kolejny stwierdzi, że trawa jest fioletowa. Tyczy się to też ukształtowania terenu. Równie dobrze mógłbym stwierdzić, że wszystko jest płaskie i gór nie ma. A to że są mapy fizycznie, to tak jak z globusem według twierdzeń Diuka. Wtedy nikt by mi tego nie zabronił, a ja bym robił narrację pod siebie, bo przykładowo gdyby Czesnorad atakował kraj, to spokojnie moglibyśmy bez przeszkód przejąć go, bo nie ma terenu, który stanowiłby przeszkody. Mógłbym wtedy dosłownie wszystko uznać i pod moją wizję świat by się tak zachował.

Na to najwyraźniej wychodzi. Zgodnie z tym co twierdzi Diuk. Chciałbym też pomnieć, że stwierdził on, iż Pollin jest płaski, a nie jest kulą, bo nikt nie uznał go za Pollin. To według jego tezy, za nim zaczął to tak pisać, to świat musiał być kulą, bo nikt nie uważał go za płaski, a zatem w większości, a nawet w całości przyjmuje kształ geoidy.

Więc jak tak bardzo chciałby mieć dowodu, to czemu by nie zwołać organizacji i podpisać dokument normujący naukę. Też tak jak wcześniej wspominałem, można by utworzyć do tego organizacje, która będzie pilnować stanu wiedzy na Pollinie.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu ogólny zakres oraz wyobrażenie jak wygląda nasz v-świat/Polin oraz otaczający go wszechświat jest wbrew pozorom niezwykle spójne zwłaszcza jeżeli chodzi nam o Auriański Układ Planetarny gdyż tego budowę znamy już od lat i jest ona powielana praktycznie we wszystkich źródłach. Diuk może i chce forsować swoje pomysły które są dość abstrakcyjne i nikt nie będzie ich brał na poważnie a to z jednej prostej przyczyny którą już wcześniej zauważył pan @Joahim von Ribertrop a mianowicie Diuk dopiero co obudził się na tym świecie i z marszu chce zmieniać wszystko pod swoje wyobrażenie, prawda jest tak że żadna organizacja lub osoba która zajmuje się v-astronomią nie weźmie jego wywodów za coś poważnego. 

A wracając od tematu zorganizowania jakiejś ogólnoświatowej konferencji astronomicznej bardzo mi się podoba między innymi przez fakt że nasz mały hermetyczny świat bardzo korzysta na wzajemnej interakcji a takie przedsięwzięcie będzie do tego wprost idealną okazją, wielka szkoda że nasz ekspert od astronomii i astronautyki pan @Grzegorz Szarak jest chwilowo niedysponowany ale zapewniam że jeżeli taka konferencja zostanie zaplanowana Muratycka Agencja Kosmiczna na pewno się tam zjawi. Trzeba wpierw jednak rozeznać się czy byli by chętni na takie przedsięwzięcie no i oczywiście kto i gdzie je zorganizuje.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij