• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Majowe zebranie Prezydium Partii


Rekomendowane odpowiedzi

Towarzysze, niniejszym zwołuję zebranie. Przepraszam za nagłość tegoż działania, lecz sytuacja jest poważna. Już od wielu miesięcy trwa niestabilna i niepewna sytuacja w integralnym rejonie naszego państwa - Taskasie, a konkretnie w dawnej tzw. Winkulijskiej Republice Autonomicznej, która jakiś czas temu, gdy Cesarstwo Insulii przeżywało kryzys, ogłosiła niepodległość, próbując nielegalnie oderwać się od państwa, którego jesteśmy sukcesorem. Ta sprawa zagraża Państwu Westland już nazbyt długo! Nie dajmy swego! Czas podjąć działania stanowcze, które partia - my wszyscy - uznany za stosowne.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano
  •   Zaimki: dowolne

  •   Zaimki: dowolne

    Musimy się uzbroić i odbudować westlandzkie siły zbrojne, które popadły w ruinę w okresie wojny domowej. Tylko w ten sposób możemy zabezpieczyć integralność i bezpieczeństwo naszego państwa. Nie ma opcji, abyśmy oddali komukolwiek naszych ludzi, część naszego narodu.

    • Lubię to 2
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001

    Przepraszam, że się tak niegrzecznie wtrącę, ale w razie potrzeby IV Republika Muratyki służy pomocą - jaka będzie potrzebna. Musimy sobie pomagać, tym bardziej jeśli chodzi o zabezpieczenie naszych terytoriów i wewnętrznej stabilności. Nie możemy pozwolić na to, aby winkulijscy hucpiarze szargali stabilność Państwa Westland!

    • Lubię to 2
    • Kocham to! 1

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Muratyckie wojska na Westlandzkich terenach osobiście źle mi się kojarzą ale jeśli zajdzie taka potrzeba to oczywiście mile widziana jest taka braterska pomoc. Choć Westlandzkie siły zbrojne są zaniedbane to jednak nie brakuje im środków do celu (czołgów, broni, amunicji) - wystarczy tylko zorganizować armię i podporządkować sobie Taskas. Nikt się tymi terenami i tak nie zajmuje od dawna, Winkulia sie o nie nic nie upomina... Jednakże nadal jest to kwestia dyskusyjna, Towarzysze, powinniśmy zrobić tą operację pokojowo, by to winkulijczykom tam mieszkającym niewątpliwie nie przypominało jakiejś napaści. 

     

    Towarzysze, jest jednak druga sprawa i to tak samo ważna, mam pytanie do Ekscelencji Sekretarza Partii, jak idą rozmowy z KIriańczykami w oczywistej kwestii zespolenia?

    Edytowane przez AleksanderNovak
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    5 minut temu, AleksanderNovak napisał:

    Muratyckie wojska na Westlandzkich terenach osobiście źle mi się kojarzą ale jeśli zajdzie taka potrzeba to oczywiście mile widziana jest taka braterska pomoc.

    Stuprocentowo rozumiem złe skojarzenia, bo historia była jaka była, ale w takiej sytuacji będziemy musieli te złe skojarzenia odrzucić, tak wy, jak i my - dla wyższego dobra i wspólnego bezpieczeństwa 😄

    • Lubię to 1

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: dowolne

  •   Zaimki: dowolne

    Nie antagonizujmy niesłusznie Związku Winkulijskiego. Secesyjna Winkulijska Republika Ludowa nie jest tworem sponsorowanym przez władze Związku Winkulijskiego. Trzeba jednak unormować nasze relacje z secesjonistami, czyli zmusić ich do poddania się - jak nie po dobroci, to siłą.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    1 godzinę temu, AleksanderNovak napisał:

    Towarzysze, jest jednak druga sprawa i to tak samo ważna, mam pytanie do Ekscelencji Sekretarza Partii, jak idą rozmowy z KIriańczykami w oczywistej kwestii zespolenia?

    Jak mówiłem, najpierw trzeba uporządkować bajzel wewnętrzny. Nikt chyba nie zwiąże losu swego państwa z państwem w chaosie. Uporządkujmy sprawy, a potem się jednoczmy.

     

    4 minuty temu, Kamiljan de Harlin napisał:

    Nie antagonizujmy niesłusznie Związku Winkulijskiego. Secesyjna Winkulijska Republika Ludowa nie jest tworem sponsorowanym przez władze Związku Winkulijskiego. Trzeba jednak unormować nasze relacje z secesjonistami, czyli zmusić ich do poddania się - jak nie po dobroci, to siłą.

    Proponuję, abyśmy wybrali spośród członków partii przedstawiciela, który rozezna się w sytuacji i zda publiczny raport w tejże palącej kwestii.

    • Lubię to 1
    • Kocham to! 1
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: dowolne

  •   Zaimki: dowolne
    4 minut temu', August de la Sparasan povede'l:

    Proponuję, abyśmy wybrali spośród członków partii przedstawiciela, który rozezna się w sytuacji i zda publiczny raport w tejże palącej kwestii.

    Może @Bolesław Kirianóo von Hohenburg? Jest obywatelem Winkulii.

    • Lubię to 2
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Zależy mi na dobrych stosunkach ze Związkiem Winkulijskim. Nie zapominajmy pomocy Winkulijczyków w roku 2020 w toku niesławnych wydarzeń. Poza tym mam tam kontakty gospodarcze które przez konflikt mogłyby być zagrożone. Ja jestem za uznaniem winkulijczyków za mniejszość narodową w Westlandzie a przeto powinno to być uznawane. Sam jako Prezydent Insulii podpisywałem porozumienie z Winkulijczykami o takich prawach mniejszości. Musimy ten konflikt rozwiązać w pokojowy sposób i na drodze dialogu. Musimy sięgnąć do źródeł - a fakty, Towarzysze, są takie, że to zbrodniczy i napastniczy atak Brodrii w 2018 roku odebrał ówczesny Taskas - Narodowi Winkulijskiemu. Nasz prawdziwy wróg jest więc na północny-wschód - tamtejsze twory są do nas wrogo nastawione od zawsze i nieraz chciały hegemoni nad nami. 

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    32 minuty temu, August de la Sparasan napisał:

    Proponuję, abyśmy wybrali spośród członków partii przedstawiciela, który rozezna się w sytuacji i zda publiczny raport w tejże palącej kwestii.

    Z przyjemnością podejmę się tego zadania. Rozumiem, że przede wszystkim trzeba sprawdzić, jaki stosunek do secesjonistów mają władze ZW i co się dzieje z władzami WRL. Czego jeszcze oczekuje ode mnie Partia?

    • Lubię to 1

    Bolesław Kirianóo von Hohenburg

    Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

    1174.png100464293790614696.png

    "Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: dowolne

  •   Zaimki: dowolne

    Składam wniosek o wykluczenie Jego Ekscelencji Aleksandra Novaka ze składu Prezydium.

    Art. 15. ust. 2. Konstytucji Państwa Westland stanowi, że "W Prezydium zasiada nieparzysta liczba członków Partii, nie mniejsza niż 3 i nie większa niż 7". Obecnie mamy 4 członków, obradujemy więc w niekonstytucyjnym składzie.

    Pragnę zwrócić uwagę na wypowiadane przez Jego Ekscelencję Aleksandra Novaka słowa, które są niezgodne z linią partii. Ojkofobia to jedna z najgorszych cech, jakie posiadać może polityk.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Szanowni Towarzysze,

    Wszyscy się jednak muszą zgodzić, że kwestia Taskaska musi być rozwiązana a Towarzysz @Bolesław Kirianóo von Hohenburgz Towarzyszem Sekretarzem Partii się tym zajmą, bo to Sekretarz ma najwięcej do powiedzenia. Proszę więc Szanownego Towarzysza @Kamiljan de Harlino nietworzenie niepotrzebnych personalnych sporów. 

    To prawda że obecne obrady są niekonstytucyjne w związku z tym artykułem. Dla zachowania swojej reputacji pragnę więc wycofać się z Prezydium choć nieformalnie nadal będę się tu wypowiadać, co mam nadzieję nie jest problemem. Przepraszam przy tym za wszelkie nieporozumienia.

    Edytowane przez AleksanderNovak
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Ze smutkiem przychylam się do wniosku towarzysza Harlina. Nie chcę jednakowoż karać towarzysza Novaka za coś, co naruszeniem prawa nie jest. Dlatego też pozwolę sobie poczekać do dnia jutrzejszego ze wszczęciem procedury wykluczenia tow. Aleksandra Novaka z obrad. Liczę, iż w tym czasie towarzysz Novak uszanuje czas swój i pozostałych członków partii i samemu złoży dymisję, oszczędzając nam zbędnych procedur, a swojej osobie nieprzyjemności.

     

    D.w. @AleksanderNovak@Kamiljan de Harlin

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Myślę, że na równie ważnym poziomie stoi debata publiczna na temat naszej ekonomii, a jak powszechnie wiadomo, ekonomia jest ważną integralną częścią polityki każdego państwa. W czasie gdy władze WRL się zastanawiają, to przedstawię teraz uzasadnienie wykupienia akcji Grupy Kapitałowej Utopia, która ma niebagatelny potencjał i może przynieść znaczne zyski. Przechodząc do sedna, będzie to największa korporacja jeśli nie w mikroświecie, to na kontynencie północnym, natomiast zasięgiem swego działania będzie obejmować Księstwo Sarmacji i teren Nordaty, a w przyszłości być może też inne terytoria. Będzie skupiać mnóstwo przedsiębiorstw w różnych branżach. Najbardziej zauważalny potencjał widać w sektorze bankowym, Wysokie Prezydium niech spojrzy na te dane: planowany jest kantor na lini libert-MBP o bardzo korzystnej proporcji, nie chcę ujawniać szczegółów, ale wszyscy wiedzą o co chodzi. Inwestycja w udziały Grupy Kapitałowej Utopia o kwocie 10 tysięcy Nordów do 40 tysięcy Nordów zapewniłaby bardzo korzystne udziały w tej firmie, niemalże od 40% do nawet około 90%, w zależności od kwoty. Te pieniądze w przeliczeniu na liberty będą miały ogromną wartość. 

    Oczywiście nierozsądnie byłoby wydać wszystkie oszczędności na jedną rzecz. Ja proponuję więc racjonalną sumę: 15 tysięcy Nordów, co również pozwoli Grupie Kapitałowej Utopia na sprawne wejście na rynek i objęcie hegemonii. Istnieją wielkie szanse na to, że inwestycja się zwróci, zainteresowanie systemami gospodarczymi rośnie, a kantor zrewolucjonizuje poziom wartości 'aktywnościowych' pieniądzy z MBP. 

    Proszę więc Prezydium Partii, lub Sekretarza Partii Socjalkapitalistycznej o rzetelne rozpatrzenie tej szansy. Musimy mieć stały dochód dla Skarbu Państwa, na ten moment nie mamy niemalże żadnego źródła dochodu. W związku z tym jest to też kwestia bezpieczeństwa finansów państwa, nie możemy stracić ogromnego kapitału który dotychczas Państwo Westlandzkie zdobyło, przez co stało się bogate. 

    • Kocham to! 1
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: dowolne

  •   Zaimki: dowolne
    1 hodine temu', August de la Sparasan povede'l:

    Czy zasadnym jest składanie wniosków nie będąc nawet w Prezydium?

    Tak, ponieważ któraś z osób decyzyjnych może uznać go za słuszny i zlecić jego procedowanie przez organy partyjne. Poza tym, prawo zezwala na uczestniczenie w debatach członkom Partii.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

    Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

    Zarejestruj nowe konto

    Załóż nowe konto. To bardzo proste!

    Zarejestruj się

    Zaloguj się

    Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

    Zaloguj się
     Udostępnij