• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Posiedzenie inauguracyjne Kongresu III kadencji


Rekomendowane odpowiedzi

Czcigodny Kongresie,

Dziś z opóźnieniem (z powodów jakże haniebnych, mianowicie obowiązków szkolnych) jako Spiker-Senior otwieram Posiedzenie Inauguracyjne Kongresu III kadencji. Jednocześnie jest to moje pierwsze doświadczenie w Kongresie, chociaż nie do końca, bo przypomnę, że w 2019 roku byłem posłem do parlamentu VII kadencji ówczesnego FN. Przechodząc dalej, liczę na wsparcie starszych i bardziej doświadczonych kongresmenów w razie pomyłek podczas posiedzenia.

Moje podejście do Federacji Nordackiej jest dość zdystansowane jednakże istnieją wśród nas osobniki zdeterminowane do rozwoju naszego wielkiego państwa, poszerzania jego zauważalności, pomnażania zasobów, wzrostu siły i jestem gotów pomóc w dążeniach do tych celów. Obyśmy więc byli dojrzałym społeczeństwem i konsekwentnie działali na rzecz dobra Federacji Nordackiej. 

Z tych słów pragnę więc pogratulować wszystkim Kongresmenom ich wspaniałej decyzji dotyczącej poświęceniu się służbie Kongresmena w organie ustawodawczym Federacji Nordackiej. Oby więc ta kadencja była owocna i wniosła wiele dobrego, oby przyszłe wspomnienia z tej kadencji patrzyły na nią przychylnie i oceniły ją dobrze. Oby więc Wasze Ekscelencje @Leonid Repulijski@Bolesław Kirianóo von Hohenburg@Henryk Ziemiański@Tadeusz I Wielki były sumienne w służbie Kongresu.

Na inauguracyjnym posiedzeniu Kongresu III kadencji odbędą się ślubowania na Członka Kongresu. Proszę każdego Kongresmena o wypowiedzenie przysięgi, która brzmi następująco: "Ja, [imię i nazwisko], z woli narodu wybrany Kongresmanem przysięgam sumiennie spełniać obowiązki przedstawiciela narodu, realizować dane Suwerenowi obietnice i stać na straży powagi urzędu, jaki piastuję.". Do przysięgi można, ale nie trzeba, dołączyć formułę religijną. Niezłożenie przysięgi w terminie do 72 godzin od rozpoczęcia posiedzenia równoznaczne jest ze zrzeczeniem się mandatu.

Po złożeniu przysiąg, przejdziemy do wyboru właściwego Spikera Kongresu III kadencji.

Edytowane przez AleksanderNovak
  • Kocham to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, Leonid Repulijski, z woli narodu wybrany Kongresmanem przysięgam sumiennie spełniać obowiązki przedstawiciela narodu, realizować dane Suwerenowi obietnice i stać na straży powagi urzędu, jaki piastuję. Tak mi dopomóż Jahwe.

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, Tadeusz Henrykowski, z woli narodu wybrany Kongresmanem przysięgam sumiennie spełniać obowiązki przedstawiciela narodu, realizować dane Suwerenowi obietnice i stać na straży powagi urzędu, jaki piastuję. Tak mi dopomóż Jahwe!

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, Bolesław Kirianóo von Hohenburg, z woli narodu wybrany Kongresmanem przysięgam sumiennie spełniać obowiązki przedstawiciela narodu, realizować dane Suwerenowi obietnice i stać na straży powagi urzędu, jaki piastuję. Tak dopomóż Jahwe!

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, Aleksander Novak, z woli narodu wybrany Kongresmanem przysięgam sumiennie spełniać obowiązki przedstawiciela narodu, realizować dane Suwerenowi obietnice i stać na straży powagi urzędu, jaki piastuję. Tak mi dopomóż Jahwe!

Z uwagi na to że Pan Prezydent Henryk Ziemiański piastuje swój wysoki urząd uznaję że tylko on zrzekł się mandatu. Zatem wszyscy pozostali Kongresmeni obejmują mandat III kadencji.

Przejdźmy teraz do następnego punktu posiedzenia, czyli wyboru Spikera Kongresu. Proszę więc uważnie wszystkich Kongresmenów o zgłaszanie swoich kandydatur w terminie 48 godzin. Proces możemy skrócić jeśli wszyscy Członkowie Kongresu zadeklarują że chcą/ nie chcą kandydować.

Edytowane przez AleksanderNovak
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Spikerze-Seniorze, Szanowni koledzy Kongresmeni,
pragnę zgłosić swoją kandydaturę na Spikera Kongresu III Kadencji.

  • Lubię to 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzyliście. Przechodzimy do następnego punktu porządku obrad, a mianowicie zgłoszeń na Vajs-Spikerów. Ustawowy czas na zgłaszanie kandydatur to maksymalnie 48 godzin. Vajs-Spikerem zostanie każdy kandydat, który otrzyma więcej niż połowę głosów w głosowaniu wielokrotnym.
 
  • Lubię to 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończył się czas na zgłoszenia. Zarejestrowano jednego kandydata: kolegę @Leonid Repulijski. Głosowanie nad kandydaturą kolegi Repulijskiego odbędzie się po - potrzebnej, jak można po aktywności forum zauważyć - przerwie wielkanocnej. Obrady wznowimy we wtorek, 2 kwietnia 2024 RR. Do tego czasu wątek zamykam.

 

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią obrady wznawiam. W związku z zgłoszeniem się jedynie @Leonid Repulijski, głosowania wielokrotne ograniczamy do jednego. Kandydat przechodzi, jeżeli uzyska poparcie więcej niż połowy głosujących.  Głosowanie stworzę gdy tylko rozwiążemy problem techniczny dotyczący moich uprawnień.

 

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki problem nie zostanie rozwiązany, będziemy głosować pisemnie, odwołując się do tradycji początków Kongresu FN. Proszę wszystkich Kongresmanów o przekopiowanie poniżej wiadomości wraz z oddanym głosem w odpowiednim miejscu.

Cytat

KARTA DO GŁOSOWANIA

Czy jesteś za przekazaniem Leonidowi Repulijskiemu funkcji Vajs-Spikera?
ZA []
PRZECIW []
WSTRZYMUJĘ SIĘ []

 

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minut temu', Bolesław Kirianóo von Hohenburg povede'l:

KARTA DO GŁOSOWANIA

Czy jesteś za przekazaniem Leonidowi Repulijskiemu funkcji Vajs-Spikera?
ZA []
PRZECIW []
WSTRZYMUJĘ SIĘ [X]

 

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

KARTA DO GŁOSOWANIA

Czy jesteś za przekazaniem Leonidowi Repulijskiemu funkcji Vajs-Spikera?
ZA [X]
PRZECIW []
WSTRZYMUJĘ SIĘ []

 

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

KARTA DO GŁOSOWANIA

Czy jesteś za przekazaniem Leonidowi Repulijskiemu funkcji Vajs-Spikera?
ZA [X]
PRZECIW []
WSTRZYMUJĘ SIĘ []

 

 

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosowanie zostało zakończone. Głosowało trzech Kongresmenów co stanowi frekwencję na poziomie 75% (biorąc pod uwagę nieobsadzony mandat). Dwóch Kongresmenów głosowało za, a jeden się wstrzymał, wobec czego informuję iż kandydatura kolegi  @Leonid Repulijski nie zdobyła ponad połowy głosów. W związku z tym w III Kadencji Kongresu FN nie będzie Vajs-Spikerów.
Przechodzimy jednak do kolejnego punktu posiedzenia inauguracyjnego - exposé Premiera @Leonid Repulijski  desygnowanego przez Pana Prezydenta @Henryk Ziemiański. Czas na wygłoszenie przemówienia to 48 godzin, natomiast za zgodą połowy lub więcej Kongresmanów czas ten można wydłużyć do 4 dób (96 godzin).

 

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czcigodny Kongresie,
Szanowny Panie Spikerze,
Szanowny Panie Prezydencie,
oraz wszyscy Wielce Szanowni Obywatele!

Mogę z pełną dozą pewności stwierdzić, że nasz kraj znajduje się obecnie na skraju przepaści. I tylko i wyłącznie od nas zależy to, czy zrobimy ogromny krok naprzód, czy jednak cofniemy się, dokonamy refleksji i postawimy na swojej drodze trwały most. Idea pannordatyzmu i ultranordatyzmu jest od kilku-, a nawet kilkunastu miesięcy poważnie zagrożona. Zdaje się, że społeczeństwo nordackie polaryzuje się bardziej i bardziej, mimo że sytuacja demograficzna jest gorsza i gorsza. Z początku entuzjastycznie nastawiona do projektu II Federacji Nordackiej Winkulia wycofała się ze współpracy. Królestwo Hawilandu opuściło niedawno nasze wspólne nordackie systemy informatyczne. Coś po prostu nie działa i jeśli nie znajdziemy jak najszybciej tej usterki, to problem może niedługo szybko zacząć eskalować, a kto wie, co wtedy może się wydarzyć...

Pomimo tego, jak nasze federalne społeczeństwo stało się podzielone na osi politycznej, wzywam Was Wielce Szanowni Obywatele do zachowania jedności w kwestiach elementarnych. Wszyscy jesteśmy Nordatczykami, łączy nas wspólna tradycja, kultura, język, cele i dążenia. Chcemy, aby II Federacja Nordacka żyła w dobrobycie, przyciągała nowych obywateli i nie odrzucała obecnych. Musimy skoncentrować swoje wysiłki na rzecz osiągnięcia tych celów pomimo dzielących nas różnic politycznych. Jestem gotowy do współpracy z Narodową Partią Norweglandu, Partią Demokratyczną i niezrzeszonymi działaczami. II FN to nasza wspólna ojczyzna i żadne podziały polityczne nie zburzą naszej jedności.

Powołałem jako Premier nowy rząd. Wiem, że nie zadowoli on każdego, ale będziemy się starać jak tylko możemy, aby uczynić II Federację Nordacką silniejszą. Biorę na siebie odpowiedzialność za resort spraw zagranicznych, bo mam nakreśloną wizję rozwoju naszej dyplomacji. Przede wszystkim powinniśmy otworzyć się na świat. Nawiązanie stosunków dyplomatycznych z Księstwem Sarmacji, Palatynatem Leocji i Kotliną Edelweiss to podstawa. Nie wykluczam współpracy z Paktem Bundżadarskim, ale nie ma mowy o naszym przystąpieniu do tego sojuszu. Kluczowa będzie walka z czerwoną zarazą, która szerzy się po Nordacie, a niedługo opanować może cały Pollin. II Federacja Nordacka musi być bastionem obrony przed systemami totalitarnymi, dlatego też antykomunizm będzie jedną z cech opisujących naszą politykę. Będziemy podejmować wszelkie możliwe środki, aby zatrzymać lewacką rewolucję i stanąć w obronie demokratycznych wartości.

Wicepremierem oraz Wiceministrem Spraw Zagranicznych zostanie Bolesław Kiranóo von Hohenburg, dyplomata o ugruntowanej reputacji, który będzie pełnił kluczową rolę w rozwijaniu naszych relacji z innymi państwami oraz obronie naszych interesów na arenie międzynarodowej. Wierzę w doświadczenie, jakie zdobył przez ostatnie miesiące piastowania stanowiska Premiera i MSZ.

Minister Nauki Aleksander Novak, człowiek z pasją do poszerzania horyzontów, zgłębiania kultury i historii nordackich etnosów, będzie kierował resortem nauki, który ma kluczowe znaczenie dla rozwoju technologicznego, kulturowego i cywilizacyjnego naszego narodu.

Ministerstwo Gospodarki powierzam Kamiljan de Harlin. Osoba ta będzie zabiegać o utworzenie nordackiego systemu gospodarczego oraz poszerzenie Strefy Norda o nowe państwa.

Ministrem Spraw Wewnętrznych a zarazem Ministrem Sprawiedliwości nominowany został Tadeusz Henrykowski - człowiek o nieskazitelnej reputacji, uczciwy i sprawiedliwy. Liczę na to, że uda mu się sformować Policję Nordacką oraz uregulować kwestie administracji nad systemami informatycznymi Nordaty.

Naturalnie zwracam się z uprzejmą prośbą do Czcigodnego Kongresu o wyrażenie dla mojego rządu wotum zaufania.

Dziękuję.

 
  • Kocham to! 1

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się z deklarowanej otwartości na współpracę z różnymi środowiskami w FN. Czy ma Pan pomysł na konkretne prawo albo działania na  arenie międzynarodowej, aby podkopać pozycję ZKRR w komunistyczno-utopijnym półświatku?

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o politykę względem ZKRR, to priorytetem jest powołanie komisji, która pochyli się komunistycznej agenturze na ziemiach II FN. Zanim zaczniemy działać na arenie międzynarodowej, to musimy pozbyć się zdradzieckich wpływów z własnego państwa.

Co do kroków na arenie międzynarodowej, wiążę je z zawiązaniem się na Nordacie nowego paktu wojskowego. Nie jestem w stanie w tym momencie powiedzieć więcej ze względu na interes narodowy.

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij