• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Gala Rozdania Nagród im. Aleksieja Yobla 2023


Rekomendowane odpowiedzi

BANER2023.png

Staromiejska Galeria Sztuki i Handlu, pomimo trudnych warunków pogodowych, była dzisiaj pełna. Na parkingu zewnętrznym, jak i tym podziemnym zjechało się multum samochodów, którzy mieli uczestniczyć we właśnie rozpoczynającym się największym i najważniejszym wydarzeniu tego roku. Mowa oczywiście o Gali Rozdania Nagród im. Aleksieja Yobla - muratyckiego uczonego, którego zna każdy muratykanin, koribijczyk, azymutczyk, a także wszyscy inni pozostali IV Republiki i krajów ościennych.

W tym roku, z okazji zbliżających się świąt salę przystrojono bardzo ciepło. Na środku sceny stała wielka, obficie ubrana choinka, która sprawiała, że sala była jak dom - przytulna. Goście powoli zaczęli schodzić się ku swoim miejscom, wszakże w foyer rozległ się dźwięk dzwonka, który oznaczał, że już wkrótce rozpocznie się całe przedsięwzięcie.

Na sali siedział również Minister Spraw Wewnętrznych IV RM w rządzie Alberta Fryderyka de Espady - Kaspar Venir Waksman-Dëter. Wraz z nim jego najbliżsi współpracownicy, a także sam Prezydent @Albert Fryderyk de Espada.

Zaczyna się. Światła powoli gasną. Na scenę wychodzi konferansjer - Tomas Traudorf - "Mili państwo! Pragnę Was wszystkich serdecznie powitać w murach najznakomitszej galerii sztuki i handlu na świecie, czyli zwierzogrodzkiej SGSiH! Przed nami prezentacja i rozdanie medali dla dziesięciu zwycięzców w dziesięciu kategoriach. Kto to będzie? Zaraz się przekonamy!" - wtem na sali rozległy się wielkie oklaski. Tomas podszedł do podestu, i wyjąwszy karteczkę zaczął mówić...

  • Lubię to 3

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dobrze wiemy, że w każdej społeczności trafia się jednostka, która stara się z całych swoich sił osiągnąć założony cel, ale, czegokolwiek by nie zrobiła, i tak mu to nie wyjdzie. Tak się idealnie złożyło, że w naszym towarzystwie jest taki ktoś. Ktoś, kogo zna raczej każdy. Niegdyś latał wysoko, wysoko w chmurach próbując ułożyć lotnictwo w dawnej Bialenii. Potem kropnął w kalendarz, ale zmartwychwstał. Założyciel Felen... A, przepraszam, założyciel Fenocji, autor miliarda projektów niedokończonych. Nagroda "Ten, który próbuje ale mu nie wychodzi 2023" trafia do @Benjamin Romanow!"

Ten, który próbuje ale mu nie wychodzi 2023.png

  • Lubię to 2
  • Kocham to! 2

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kolejna kategoria jest moją personalnie ulubioną. Tak jak mamy tych, którzy próbują, tak mamy i tych, którzy nas rozczarowują. Ale to wcale nie jest tak, że rozczarowują nas tylko ludzie. Zdarza się przecież, że wiele osób będzie rozczarowanych jakimś wydarzeniem, którego niespecjalnie pożądali. W tym roku rozczarowało nas tyle osób i rzeczy, że nie wiadomo było kto tak naprawdę powinien uzyskać tegoroczną nagrodę w tej kategorii. Drogą stosownej dedukcji Komisja Yoblowska dokonała tego oto wyboru. Pierwsza nagroda trafia do naczelnego hucpiarza ostatnich miesięcy w Nordacie. Kłótnie z błahych powodów, plucie jadem i rzucanie paszportem "bo tak", to tylko niektóre z wielu rzeczy, które rozczarowały wielu w tej personie. Pierwsza nagroda z kategorii "Rozczarowanie Roku 2023" trafia do ANDRZEJA PŁATONOWICZA ORDYŃSKIEGO!"

Rozczarowanie roku 2023 1.png

"Kolejny medal z tej kategorii powędruje nie do osoby, a do wydarzenia. Na Nordacie bywały w tym roku momenty, w których źle się działo. W pewnym momencie, w pewnym kraju zrobiło się na tyle źle, że to, co się stało rozczarowało wiele osób. Drugą nagrodę z tej kategorii zdobywa ROZPAD INSULII!

Rozczarowanie roku 2023 2.png

  • Lubię to 2
  • Wow 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zawsze jest ktoś, kto postami wali tak mocno i tak często, jak wujek matki od strony ciotki brata wodę z prądem na imprezie rodzinnej. W naszym przypadku jest to osoba odznaczająca się wybitną kreatywnością i społecznym uznaniem. Twórca Rajdowych Mistrzostw Austro-Węgier i naczelny animator Mikroświata. Nagroda z kategorii "Postopisarz 2023" trafia do @Heinz-Werner Grüner!

Postopisarz 2023.png

  • Lubię to 1
  • Kocham to! 2

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie każdy zawsze jest doceniany. Ta jedna osoba w naszym gronie... Cóż, jak widać nie zawsze jest doceniana. Pewnie to dlatego niektórzy cały czas mówią do niego per Alfred, albo dodają do jego nazwisko 'de la'. Drugi po Waksmanie wieczny prezydent Muratyki, dyktator Koribii, wyzwoliciel ludu szwergijskiego spod buta Heusmanna - nagroda "Niedoceniany Świr 2023" trafia do @Albert Fryderyk de Espada!

Niedoceniany Świr 2023.png

  • Lubię to 2
  • Kocham to! 2

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Patrząc na nazwisko kolejnego zwycięzcy wcale nie dziwię się, że dostał on nagrodę w tej kategorii. Zasłużył sobie zwłaszcza, że najbardziej aktywnym działem w jakim się udzielał jest "Archiwum sejmowe". To pierwszy, i zarazem ostatni sarmata na mojej liście, a szkoda. Ta cała Farima prawie wygrała w jednej z poprzednich kategorii... No ale cóż! Bez tych niepotrzebnych cyngieli - zwycięzcą w kategorii "Ustawowy Świr 2023" zostaje @Santiago Vilarte!"

Ustawowy Świr 2023.png

  • Lubię to 1
  • Kocham to! 3

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z pewnością mogę rzec, że narrację lubi każdy. Narracja dobra to taka, która wciąga i przyciąga, która ciekawi i zachęca. Na tej ziemi jest jeden naród, który tworzy narrację wręcz idealną. Brakuje tylko białej rękawiczki żeby sprawdzić, czy faktycznie jest ona taka idealna jak się patrzy. Pierwsza w historii nagroda nadana nie komuś, nie czemuś, a całej grupie ludzi. Narracyjne świry na Pollinie są jedne - nagrodę w kategorii "Narracyjny(e) Świr(y) 2023" zdobywa(ją) OBYWATELE EDELWEISS!" @Heinz-Werner Grüner @Femme Mystere @Joachim Cargalho

Narracyjny Świr 2023.png

  • Kocham to! 2

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No, to jak już to Edelweiss tak ładnie pochwaliliśmy, to teraz trzeba ich troszkę zgnoić. No bo jak to tak, wszystkich będziemy chwalić? Światowym Wydarzeniem Roku 2023 może zostać wydarzenie wyłącznie wybitne, które mocno zapisało się w pamięci większości. Miała wyjść "narracja na medal", a wyszła z tego międzynarodowa drama na pół świata. Dlaczego mówiłem o gnojeniu Edelweiss? Bo to władze właśnie tego kraju spowodowały wydarzenie, które teraz nagradzamy! Podziękujmy im za to wielkimi brawami, bo za swoje starania to wydarzenie zdobywa nagrodę Światowego Wydarzenia Roku 2023 - DRAMA O KURLANDIĘ!"

Światowe Wydarzenie Roku 2023.png

  • Lubię to 1
  • Wow 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Powolutku zbliżamy się do końca. Przed nami trzy ostatni kategorie. Przejdźmy więc teraz na nasze domowe podwórko. Była kiedyś taka mikronacja. Zieleńsza trawa w niej była, tak nas w niej witano. Teraz trawa usycha, bo nie ma jej kto podlewać. Wiemy już o co chodzi? Pewnie, że tak. Nordackim Wydarzeniem Roku 2023 zostaje UPADEK BIALENII!"

Nordackie Wydarzenie Roku 2023.png

  • Lubię to 2
  • Smuteczek 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I MYK, pyk, cyk. Tak, słowo MYK nie jest tu napisane tak przypadkowo. Wybitny polityk, twórca swojego czasu nowej jakości na Pollinie. Dlaczego swojego czasu? No jak to dlaczego - teraz mamy Edelweiss! Twórca Międzynarodowego Banku Pollinu, systemu STEMPEL oraz Nowin, i nie tylko. Jest się co cieszyć, bo ta właśnie osoba jako pierwsza wygrywa, oprócz medalu, wywiad w Radiu Mikronacje, który przeprowadzi sama @Anastasia Windsachen! Szanowni państwo, proszę o gorące brawa! Głową Państwa Roku 2023 zostaje @Helwetyk Romański!"

Głowa Państwa Roku 2023.png

  • Kocham to! 4

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak to mówią - nadeiszła wiekopomna chwiła! Oto za chwilę ogłosimy Osobowość Roku 2023! Zapnijcie pasy, bo będzie ostro! Osoba ta odznaczyła się nieprzeciętnością i opanowaniem. Pojawiła się znikąd i utworzyła dla Nordaty cały system informatyczny oraz uratowała Czesnorad od bezforumowia, i nie tylko! Wielkie brawa dla @Sheldon Anszlus Lovelace, który zostaje OSOBOWOŚCIĄ ROKU 2023!"

Osobowość Roku 2023.png

"Szanowni państwo! Cieszę się, że mogłem poprowadzić dla państwa tegoroczną edycję Yobli. Pamiętajcie, że do następnej gali został już tylko rok! Do zobaczenia ponownie!"

  • Kocham to! 5

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Waksman napisał:

"Nie każdy zawsze jest doceniany. Ta jedna osoba w naszym gronie... Cóż, jak widać nie zawsze jest doceniana. Pewnie to dlatego niektórzy cały czas mówią do niego per Alfred, albo dodają do jego nazwisko 'de la'. Drugi po Waksmanie wieczny prezydent Muratyki, dyktator Koribii, wyzwoliciel ludu szwergijskiego spod buta Heusmanna - nagroda "Niedoceniany Świr 2023" trafia do @Albert Fryderyk de Espada!

Niedoceniany Świr 2023.png

Medal pewnie ten same co ostatnio, nie trzeba było nawet nic przerabiać.
Moja flagowa kategoria pewnie jeszcze długo zostanie na moją wyłączność. 

  • Kocham to! 1
  • Haha 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

Chciałbym z całego serca wyrazić moją głęboką wdzięczność za Wasze wsparcie i oddane głosy w kategorii Osobowość Roku. To dla mnie niezwykła przyjemność i zaszczyt, zdając sobie sprawę, że istnieje wielu innych, równie godnych kandydatów. Wasze zaufanie i uznanie są dla mnie niezwykle cenne.

 

Równocześnie chciałbym podziękować również wszystkim tym, którzy oddali swoje głosy w kategorii Głowa Państwa. Pomimo, że nie udało się w tym przypadku, to doceniam Wasze zaangażowanie i wsparcie.

 

Niezmiernie trudno jest wygrać wśród tak wielu niesamowitych osobowości. Wszyscy zasługują na uznanie za swoje osiągnięcia i wkład w społeczeństwo. Dlatego tym bardziej doceniam każdy oddany na mnie głos, który uznaje mnie za odpowiedniego kandydata.

 

Dziękuję Wam wszystkim za Wasze zaufanie oraz wsparcie i za to, że pozwoliliście mi znaleźć się na tej wspaniałej gali.

 

Wasza Najwspanialsza Osobowość Roku 2023

Sheldon Anszlus Lovelace

Niech Matka Prokrastynacja będzie z wami.

  • Lubię to 1
  • Kocham to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że jak tylko po raz pierwszy zobaczyłem (nie znając w ogóle z czym to się je) info o Nagrodach Yobla, chyba jeszcze 2021 to strasznie mi się spodobał cały koncept. Choć sam miałem kiedyś "chrapkę" na takie nagrody, to jednak nigdy się nie zdecydowałem by je zrealizować. Nie mniej doceniam strasznie dokonania twórców NY ( @Waksman) za kawał dobrej roboty! 

Cieszy tym bardziej, że jest się z czego cieszyć. 😛

Wielkie dzięki za uznanie i wyróżneinia. Ode mnie osobiście, jak i całego narodu. Kłaniam się nisko i idę postować dalej. 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję również za wyróżnienie 😄 Przy okazji dowiedziałem się, że jestem pierwszym Sarmatą, który znalazł się wśród laureatów.

+ może za rok jakaś kategoria finansów/biznesu? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Vilarte napisał:

Dziękuję również za wyróżnienie 😄 Przy okazji dowiedziałem się, że jestem pierwszym Sarmatą, który znalazł się wśród laureatów.

+ może za rok jakaś kategoria finansów/biznesu? 😉

Na pewno Yoble w przyszłym roku poszerzą się o dodatkowe kategorie. Biznes i nauka to na pewno, aczkolwiek nie jestem pewien co do finansów. Co/kogo w tej kategorii mielibyśmy wyłonić?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Waksman napisał:

Na pewno Yoble w przyszłym roku poszerzą się o dodatkowe kategorie. Biznes i nauka to na pewno, aczkolwiek nie jestem pewien co do finansów. Co/kogo w tej kategorii mielibyśmy wyłonić?

W ramach finansów możnaby wyróżniać jakichś fanatyków budżetów, podatków, emisji, walki z deficytami i tym podobnych przypadłości finansowych. Dlatego tak myślałem o połączeniu tego w jedno z kategorią biznesu, na wypadek gdyby w jednym z nich brakowało sensownych kandydatur.

Edytowane przez Vilarte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Vilarte napisał:

W ramach finansów możnaby wyróżniać jakichś fanatyków budżetów, podatków, emisji, walki z deficytami i tym podobnych przypadłości finansowych. Dlatego tak myślałem o połączeniu tego w jedno z kategorią biznesu, na wypadek gdyby w jednym z nich brakowało sensownych kandydatur.

No pytanie tylko czy poza Sarmacją znajdzie się jakiś kandydat na to stanowisko. Bo z tego co kojarzę, to chyba żaden kraj, oprócz właśnie KS, nie posiada tak rozbudowanego systemu finansowo-podatkowo-fiskalnego. No chyba, że jestem w błędzie, to przepraszam 😂

  • Kocham to! 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vilarte napisał:

Ale tak czy siak kategoria dla najlepszego v-biznesmena to też będzie dobry pomysł 😄

 

No tak, tu się akurat zgodzę. Na szczęście do przyszłej gali jeszcze kupa czasu, także chwila na przemyślenie jest 😉

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij