• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Szkoła dla nowych?


Rekomendowane odpowiedzi

Wejście w mikronacje to dość trudne zadanie. Wielu młodych mikronautów już na widok samego forum rezygnuje z zabawy, bo to dla nich za twardy orzech do zgryzienia. Swego czasu próbowałem stworzyć discordnację, na której działała tzw. "szkoła podstawowa". Nauczano w niej wiedzy podstawowej o kraju, gospodarce i innych tego typu rzeczach. Całość była prowadzona na czacie głosowym. Wiemy też, że naszym głównym źródłem nowych obywateli/mieszkańców jest aktualnie Discord. Wpadłem więc na pewien pomysł - może powinniśmy założyć taką szkołę w II Federacji? Byłaby ona oczywiście nieobowiązkowa, ale każdy nowy czy dotychczasowy mieszkaniec mógłby się do niej zapisać.

Jeśli zdecydowalibyśmy się na stworzenie takiej instytucji, to musimy przemyśleć kilka spraw. Najważniejszą byłby program nauczania i ustalenie przedmiotów. Tu musimy zadać sobie pytanie - czego powinniśmy nauczać nowe osoby? Ścieżki w mikronacjach można obrać wszelakie, więc taka szkoła powinna pomóc nowym osobom odnaleźć to, co umieją robić najlepiej i to, co sprawia im przyjemność. Zanim jednak przejdziemy do konkretów - czy wam, @Obywatel Federacji, taki pomysł się w ogóle podoba? Czy @Rada Ministrów jest tym zainteresowana?

Zapraszam do dyskusji 😉

  • Nie lubię tego! 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szkole w Polsce jest taki przedmiot pod nazwą "Doradztwo zawodowe", może powinniśmy taki przedmiot zrobić w takiej szkole w mikronacjach? Przedmiot uczyłby o ścieżkach gdzie warto pójść w mikronacjach, od czego zacząć, kim warto być, obsługa forum itd. itp. Mi się pomysł bardzo podoba.

  • Wow 1

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tadeusz I Wielki napisał:

W szkole w Polsce jest taki przedmiot pod nazwą "Doradztwo zawodowe", może powinniśmy taki przedmiot zrobić w takiej szkole w mikronacjach? Przedmiot uczyłby o ścieżkach gdzie warto pójść w mikronacjach, od czego zacząć, kim warto być, obsługa forum itd. itp. Mi się pomysł bardzo podoba.

"Doradztwo zawodowe"... Ja bym to bardziej nazwał "Edukacja gospodarcza", jakoś tak lepiej brzmi. Ja bym proponował ogólnie trzy przedmioty - edukacja podstawowa, edukacja gospodarcza i edukacja polityczna. EPODS byłby przedmiotem obowiązkowym dla tych, którzy zapiszą się do szkoły, zaś przedmioty EG i EPOL byłyby dodatkowymi i nieobowiązkowymi, bo przecież nie możemy nikogo zmuszać do np. kariery politycznej. Co Pan Prezydent na to?

  • Zły 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O możeby tak założyć kanał na YT i tam zamieszczać poszczególne lekcje z głosem wygenerowanym przez AI? Rozumiem, że edukacja podstawowa dotyczy np. użytkowania forum, czy czego?

  • Smuteczek 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Waksman napisał:

"Doradztwo zawodowe"... Ja bym to bardziej nazwał "Edukacja gospodarcza", jakoś tak lepiej brzmi. Ja bym proponował ogólnie trzy przedmioty - edukacja podstawowa, edukacja gospodarcza i edukacja polityczna. EPODS byłby przedmiotem obowiązkowym dla tych, którzy zapiszą się do szkoły, zaś przedmioty EG i EPOL byłyby dodatkowymi i nieobowiązkowymi, bo przecież nie możemy nikogo zmuszać do np. kariery politycznej. Co Pan Prezydent na to?

W sumie lepiej to brzmi, co do reszty się zgadzam.

7 minut temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

O możeby tak założyć kanał na YT i tam zamieszczać poszczególne lekcje z głosem wygenerowanym przez AI?

Możnaby, Elevenlabs ma dużo głosów i jak się poszuka to można znaleźć jakieś 3 idealne głosy do 3 przedmiotów. Można też rozszerzać materiał przy pomocy ChatuGPT

  • Nie lubię tego! 1

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

O możeby tak założyć kanał na YT i tam zamieszczać poszczególne lekcje z głosem wygenerowanym przez AI? Rozumiem, że edukacja podstawowa dotyczy np. użytkowania forum, czy czego?

Nie nie. Szkoła ma być interaktywna. Nie może to być film na YouTube, bo po pierwsze to mało naturalne i zachecające, po drugie nie można na bieżąco odpowiadać na pytania. Podczas "lekcji" "uczniowie" mogą mieć ich multum, a w takim filmie nie na wszystkie mogą znaleźć odpowiedzi. Ważne jest, żeby utrzymać cały zamysł wokół tego pomysłu "na żywo", bo wtedy nowy mieszkaniec będzie miał łatwiej z nawiązaniem więzi z krajem, bo będzie wchodził w interakcje z nauczycielem, czyli jednym z nas.

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Waksman napisał:

Nie nie. Szkoła ma być interaktywna. Nie może to być film na YouTube, bo po pierwsze to mało naturalne i zachecające, po drugie nie można na bieżąco odpowiadać na pytania. Podczas "lekcji" "uczniowie" mogą mieć ich multum, a w takim filmie nie na wszystkie mogą znaleźć odpowiedzi. Ważne jest, żeby utrzymać cały zamysł wokół tego pomysłu "na żywo", bo wtedy nowy mieszkaniec będzie miał łatwiej z nawiązaniem więzi z krajem, bo będzie wchodził w interakcje z nauczycielem, czyli jednym z nas.

Tylko gdzie chcielibyśmy to zrobić? Discord, forum, a może własna platforma nauczająca na żywo? (z tym ostatnim to sądze że raczej na 80% nie)

Edytowane przez Tadeusz I Wielki
  • Smuteczek 1

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tadeusz I Wielki napisał:

Tylko gdzie chcielibyśmy to zrobić? Discord, forum, a może własna platforma nauczająca na żywo?

Przecież pisałem - Discord tylko i wyłącznie. To jest główna platforma pozyskiwania nowych mieszkańców. Na jej rozwoju i reklamie powinniśmy się skupić.

  • Kocham to! 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Waksman napisał:

Przecież pisałem - Discord tylko i wyłącznie. To jest główna platforma pozyskiwania nowych mieszkańców. Na jej rozwoju i reklamie powinniśmy się skupić.

A dobra przepraszam, nie zauważyłem. Dobry plan, jeśli ustalimy czego szkoła miałaby nauczać w dokładniejszej formie, to będzie git, jedynie co to się jeszcze dopytam: chcemy to realizować na kanałach głosowych czy tekstowych?

  • Lubię to 1

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tadeusz I Wielki napisał:

A dobra przepraszam, nie zauważyłem. Dobry plan, jeśli ustalimy czego szkoła miałaby nauczać w dokładniejszej formie, to będzie git, jedynie co to się jeszcze dopytam: chcemy to realizować na kanałach głosowych czy tekstowych?

Głosowych, wyłącznie. Nie trzeba będzie gadać, trzeba będzie słuchać. Odzywać się mogą ci chętni, to nie będzie obowiązkowe.

  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego! 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Leonid Repulijski napisał:

A będą chętni?

A sprawdzimy to bez istnienia takiej instytucji? Nie. I tak w mojej głowie taka szkoła skierowana byłaby bardziej do nowych osób, niż do któregoś z nas obecnie działającego w Mikroświecie. Chętni będą na pewno, bo na tą chwilę nie mamy ani poradników, ani żadnych innych tego typu materiałów, które pozwoliłyby nowej osobie się wdrożyć i odnaleźć, bo Rada Ministrów ma to trochę w dupie 🙂

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jak najbardziej popieram i mogłabym jakieś zajęcia osobiste poprowadzić na discord. Można też iść w kierunku osobistego mentoringu.

Idea filmików na YT nie jest też znowu taka zła, ponieważ ludzie zapędzają się w różne odmęty internetów i każdy ślad działalności może zostać w ten czy inny sposób odnaleziony. Można też spróbowac jakichś shortów na YT albo tiktoka, np. z odpowiedziami na najbardziej nurtujące pytania. Albo takie FAQ. Dłuższe filmiki na YT wolałabym wykonać jednak z żywym głosem niż generowanym sztucznie przez AI, ponieważ, nie wiem jak wy, ale ja wprost nie trawię tego bezpłciowego gadania.

  • Kocham to! 1
  • Zły 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Femme Mystere napisał:

Pomysł jak najbardziej popieram i mogłabym jakieś zajęcia osobiste poprowadzić na discord. Można też iść w kierunku osobistego mentoringu.

Idea filmików na YT nie jest też znowu taka zła, ponieważ ludzie zapędzają się w różne odmęty internetów i każdy ślad działalności może zostać w ten czy inny sposób odnaleziony. Można też spróbowac jakichś shortów na YT albo tiktoka, np. z odpowiedziami na najbardziej nurtujące pytania. Albo takie FAQ. Dłuższe filmiki na YT wolałabym wykonać jednak z żywym głosem niż generowanym sztucznie przez AI, ponieważ, nie wiem jak wy, ale ja wprost nie trawię tego bezpłciowego gadania.

Treści na YouTube czy TikTok widzę bardziej jako takie właśnie shorty informacyjne. Coś w stylu - „Jak założyć firmę?” albo „Jak rozpocząć karierę w polityce?”. Krótkie, minutowe filmy z ciekawą treścią, która od razu wciągnie widza. Teoretycznie da się zrobić, ale nad czymś takim trzeba by było bardziej pomyśleć.

Wracając do tematu szkoły - chcemy powołać ją ustawą czy wystarczy rozporządzenie Premiera/MSW @Rada Ministrów?

  • Lubię to 2

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Waksman napisał:

Treści na YouTube czy TikTok widzę bardziej jako takie właśnie shorty informacyjne. Coś w stylu - „Jak założyć firmę?” albo „Jak rozpocząć karierę w polityce?”. Krótkie, minutowe filmy z ciekawą treścią, która od razu wciągnie widza. Teoretycznie da się zrobić, ale nad czymś takim trzeba by było bardziej pomyśleć.

na TikToka jeśli byśmy chcieli już, to proponuje żeby to wpasowywać w trendy (jeśli jakieś fajne będą), np. ten ostatni z Napoleonem, historyczny, a że mikroświat jest zabawą w państwa to można to wstawić

  • Smuteczek 1

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2023 o 02:09, Waksman napisał:

Wracając do tematu szkoły - chcemy powołać ją ustawą czy wystarczy rozporządzenie Premiera/MSW @Rada Ministrów?

Dajmy Heniowi się wykazać.

  • Wow 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

Dajmy Heniowi się wykazać.

To możemy już z tego zrezygnować, bo nigdy się nie doczekamy. Lepiej niech Pan Premier albo Kongres się tym zajmie.

  • Smuteczek 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszajmy do wszystkiego władzy, a jak już mieszamy, to jak najwęższe grono+zwykłych obywateli. Wystarczy, aby MSW naskrobał jakieś rozporządzenie po konsultacjach z Nordatczykami. Albo nie wiem, można się tym też zająć prywatnie, z pominięciem władz.

Edytowane przez Leonid Repulijski
  • Nie lubię tego! 1

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Leonid Repulijski napisał:

Nie mieszajmy do wszystkiego władzy, a jak już mieszamy, to jak najwęższe grono+zwykłych obywateli. Wystarczy, aby MSW naskrobał jakieś rozporządzenie po konsultacjach z Nordatczykami. Albo nie wiem, można się tym też zająć prywatnie, z pominięciem władz.

Niby tak. Czysto teoretycznie mógłbym pójść na przekór i stworzyć taką prywatną szkołę. Władze w moim zamyśle były potrzebne do wypromowania tej inicjatywy tak, żeby nowa osoba przychodząc do nas była od razu kierowana na taką wstępną edukację właśnie. Chociaż... Sam sobie chyba ten pomysł wypromuję 🙂

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij