• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

[PBK] Pozasądowe Biuro Koncyliacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Pozasądowe Biuro Koncyliacyjne służy obywatelom, prowincjom i urzędnikom publicznym do rozwiązywania sporów bez kierowania się ze swoimi sprawami do sądu. Wiele konfliktów da się rozwiązać poprzez zrozumienie jednej strony przez drugą, wypracowanie zadowalającego obydwie strony kompromisu lub rozstrzygnięcie sprawy przez niezależnego arbitra.

Rozstrzyganie wszystkich spraw poprzez sądy wiąże się z wieloma niedogodnościami - obydwie strony muszą dokładnie przygotować się do rozprawy, a następnie długo czekać na zapadnięcie wyroku. W dodatku sąd nie doprowadzi do pojednania zwaśnionych stron, a jedynie do ukarania tych, którzy złamali prawo.

PBK prowadzi działalność pojednawczą zarówno na forum, jak i poprzez Discord.

Opiekun Pozasądowego Biura Koncyliacyjnego - @Leonid Repulijski

  • Kocham to! 2

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hieronim Bryz

Hieronim przechadzał się po okolicznej starówce i nagle ujrzał tajemniczy napis Pozasądowe Biuro Koncyliacyjne. Jako, że miał na pieńku z dwoma Jego Mościami z Muratyki na dość wysokich stanowiskach, to postanowił wdepnąć.

Dzień dobry Szanownemu za biurkiem zasiedziałemu. Czy można zająć jakże cenny czas Szanownemu Ministrowi? - wszedł niepewnie zapytawszy się pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

oczywiście, że może Pan zająć mój czas – zamieniam się w słuch.

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hieronim Bryz

Przychodzę do Pana na razie w sprawie kongresowej, której Pan jest albo ma być arbitrem. Otóż, podjął Pan @Leonid Repulijski decyzję o moim zbanaowaniu na terenie Kongresu bez podania podstawy prawnej do tego. Jako Ministra Sprawiedliwości chciałbym przeczytać od Pana jako takiego strażnika sprawiedliwości czy też prawa, jak to jest w ogóle możliwe, że ja jako obywatel Federacji Nordackiej obrywam, a Pan jako klon @Kamiljan de Harlin, istoty insulijskiej, czuje się w Federacji Nordackiej bardzo swobodnie i sięga po mechanizmy ostateczne tj. zabijające ludzi... Jest to przerażające postępowanie z Pana strony.

Pomijam fakt, że obecnie taka istota jak @Supreme Commander Machia, @Barack Omamba, @piwski13 i tak dalej mają wyższe prawa od obywatela Federacji Nordackiej, obywatela Muratyki, osoby, która napisała już 264 postów od 20 sierpnia 2023r., co wpłynęło ewidentnie na aktywność Federacji Nordackiej, a Pan, Panie @Leonid Repulijskijako klon @Kamiljan de Harlinod tak sobie, w ciągu paru sekund, pozbywa się mnie ze względu na fakt, że Panu i podobnym panu coś nie pasuje, nie podchodzi pod Wasze gusta...

Niech mi Pan, proszę, napisze tutaj oświadczenie, że to, co Pan robi nie wpływa na zabicie aktywności bądź dążenie do ujednolicenia aktywności zgodnej z gustownością pewnej grupki ludzi. Chciałem tylko Panu przypomnieć, że nie znajdujemy się tutaj w wymarłym tworze jakim jest Insulia. Jeżeli chce Pan zaprowadzić praktyki stamtąd tutaj, to także proszę o takie oświadczenie i oczywiście o odpowiednie uzasadnienie. Będę rad za tego typu postąpienie, bo wie Pan - właśnie planuję swoje v-samobójstwo. Prowadzę obecnie negocjacje z @Szef NKIi @Pracownik NKI. Także sam Pan rozumie - jestem na bardzo dobrej drodze na tamten świat. :)

Z wyrazami szacunku,

Hieronim Bryz

Edytowane przez Hieronim Bryz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

poruszył Pan wiele kwestii, do których się oczywiście odniosę. Ale na początku chciałbym podziękować za podjęcie próby dialogu.

Zacznijmy od wykluczenia Waszej Ekscelencji z obrad Kongresu... Podjąłem taką, a nie inną decyzję, ponieważ wypowiedzi WE zaburzały przebieg debaty w Kongresie. W planie obrad mieliśmy dyskusję na temat ustanowienia regionu stołecznego, a nie kwestionowanie płci kongresmenów ani dyskusję na temat roli Discorda w mikronacjach. Ma Pan pełne prawo podejmować takie tematy, owszem. Ale proszę to robić poza budynkiem Kongresu, w którym rozmawiamy o zupełnie czymś innym. Jako Spiker kieruję obradami Kongresu, a nie mamy jeszcze regulaminu, który by precyzował schemat postępowania w takich sytuacjach, więc musiałem podjąć własną decyzję... Takie przerywniki, zmiany tematu i jałowe dyskusje wprowadzane przez Waszą Ekcelencję do obrad nie przybliżają nas do uchwalenia najpotrzebniejszych w kraju ustaw — kodeksu karnego, ordynacji wyborczej, regulaminu Kongresu — dlatego też zdecydowałem się wykluczyć Pana z obrad.

20 godzin temu, Hieronim Bryz napisał:

mają wyższe prawa od obywatela Federacji Nordackiej, obywatela Muratyki, osoby, która napisała już 264 postów od 20 sierpnia 2023r.

Za napisanie określonej liczby postów nie nabywa się w Federacji Nordackiej żadnych specjalnych praw ani przywilejów. Wyprodukowanie danej ilości aktywności nie sprawia, że podlega się innym przepisom, ani że władze będą spoglądać na obywatela bardziej przychylnie. Nie interesuje mnie, ile postów Pan napisał, bo wszyscy obywatele są równi wobec prawa.

Nie wiem na jakiej podstawie Pan zakłada, że JE Barack Omamba czy JE Piwski mają więcej praw od Pana w Federacji. Jeśli chodzi o to, że mogą wypowiadać się w Kongresie, w przeciwieństwie do Pana, to odpowiadam, że gdyby zrobili to samo, co Wasza Ekscelencja, to podjąłbym wobec nich identyczne środki. Nie są traktowani lepiej przeze mnie, jako Spikera ani Ministra, tylko dlatego, że nie są obywatelami.

20 godzin temu, Hieronim Bryz napisał:

Niech mi Pan, proszę, napisze tutaj oświadczenie, że to, co Pan robi nie wpływa na zabicie aktywności bądź dążenie do ujednolicenia aktywności zgodnej z gustownością pewnej grupki ludzi.

Nie, to co robię, nie wpłwa na zabicie aktywności ani dążenie do ujednolicenia aktywności zgodnej z gustownością pewnej grupki ludzi.

20 godzin temu, Hieronim Bryz napisał:

Chciałem tylko Panu przypomnieć, że nie znajdujemy się tutaj w wymarłym tworze jakim jest Insulia.

Doskonale to pamiętam, ale dziękuję za troskę.

20 godzin temu, Hieronim Bryz napisał:

Jeżeli chce Pan zaprowadzić praktyki stamtąd tutaj, to także proszę o takie oświadczenie i oczywiście o odpowiednie uzasadnienie.

Nie wiem o jakich praktykach mowa, czy mógłby Pan doprecyzować?

 

Z wyrazami estymy
Leonid Repulijski

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hieronim Bryz
Godzinę temu, Leonid Repulijski napisał:

Podjąłem taką, a nie inną decyzję, ponieważ wypowiedzi WE zaburzały przebieg debaty w Kongresie. W planie obrad mieliśmy dyskusję na temat ustanowienia regionu stołecznego, a nie kwestionowanie płci kongresmenów ani dyskusję na temat roli Discorda w mikronacjach. Ma Pan pełne prawo podejmować takie tematy, owszem. Ale proszę to robić poza budynkiem Kongresu, w którym rozmawiamy o zupełnie czymś innym.

Panie @Leonid Repulijski, albo mam prawo do robienia czegoś albo nie mam prawa do robienia czegoś... Cierpisz Pan na schizofrenię i w tym momencie kończę z Panem jakąkolwiek dyskusję, bo rozmowa z chorym psychicznie człowiekiem zajmującym tak zaszczytne stanowisko jakim jest Spiker w Kongresie FN (i tak nadane po dobrej znajomości) jest nieproduktywna... Jak zobaczę oznaki wyzdrowienia u Pana, Pana@Bolesław Kirianóo von Hohenburg, Pana @Albert Fryderyk de Espadaoraz Pana@Henryk Ziemiański, to może wówczas zdecyduje się na zabawę w mikronacje z Wami.

Mówię sobie stanowczy pas, bo dłuższa zabawa z takimi jednostkami jak Państwo po prostu nie jest zdrowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hieronim Bryz

Żeby nie być gołosłownym Panie @Leonid Repulijski, to przedstawiam Pańską wypowiedź z debaty o policji, która się odbyła w Ciastkarnii... To było 27.08.2023r., a wczoraj mieliśmy 5.09.2023r. Jak mało czasu trzeba, żeby zachorować na schizofrenię, Panie @Leonid Repulijski, klonie @Kamiljan de Harlin gestapowca z rubieży insulijskiej, który obecnie wstąpił do Niebios i zasiadł po prawicy Ojca Wszechmogącego, Was bracia i siostry... Amen.

Untitled.jpg.c8482afd7e729fbd6ca8404e36937a80.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij