• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

[T2] Wdrożenie - etap I


Rekomendowane odpowiedzi

@Obywatel Muratyki Rozpoczynamy wdrażanie testowej wersji systemu "Transport 2", dlatego rozpoczynam ten wątek. Wiem, że mogą to zrobić same władze, ale na początku chciałbym abyśmy wszyscy to przedyskutowali. Pierwszym etapem wdrażania "T2" jest ustalenie lokalizacji działów. Pytania są następujące:

  1. Jak bardzo chcemy rozdrobnić lokalizacje?
  2. Co znajduje się w większych miastach?
  3. Które działy powinny być ogólnodostępne?

Jeśli ja miałbym na nie odpowiedzieć to:

  1. Nie przesadzajmy z ilością. Podepnijmy działy mniejszych miast w obrębie freutu czy gminy pod większe miasto w okolicy. Dzięki temu będąc np. w Ampraczy będę mógł wypowiadać się w działach Apoiki Andronickiej czy innych pobliskich wiosek.
  2. W Stolicy na pewno powinny znaleźć się najważniejsze instytucje prowincjonalne, tj. Sejm IV RM i Pałac Prezydencki. Będąc w Zwierzogrodzie powinienem mieć również możliwość wypowiadania się w działach Przyrodowic chociażby.
  3. Cała kategoria "Przejście graniczne", tak samo "Życie w Muratyce" oraz działy "Instytucje" i "Wielka Armia Republiki".

Zapraszam do dyskusji 😉

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hieronim Bryz

Skoro się mnie zaprasza do tańca, choć wolę kobiety, to MEINE ANTWORTE SIND:

1. W drobny mak.

2. Burdele.

3. Cukiernia "Bez nazwy".

Jeżeli wykazałem się wystarczającą głupotą nie wpasowując się w klucz odpowiedzi, z góry przepraszam za problem. 😛 😛 Sugeruję wykluczenie siebie z tych obrad. Czy mogę? 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hieronim Bryz napisał:

Czy mogę?

Ja do niczego nie zmuszam 🙂

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Rozdrobić co najwyżej do Freutów ewentualnie większych znaczących miast lub obiektów jakie się tam znajdują.
  2. Poza urzędami publicznymi koniecznymi do funkcjonowania miasta w niektórych są jeszcze budynki administracji rządowej, jakieś przedsiębiorstwa lub jakiejś miejsca publiczne np. opery, kina itp.
  3. W zasadzie mamy dział przeznaczony dla Obywateli Muratyki i to nam wystarczało a cała reszta może pozostać publiczna. Ewentualnie na życzenie można stworzyć jakieś prywatne miejsce dla dyskusji rządowych lub wojskowych.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

1. Na początku jak najmniej. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś w Sarmacji obok miast narracyjnych były też miasta "systemowe". W Bialenii z kolei obok miast zwykłych były "wolne miasta". Być może u nas można zrobić nieco podobne i brać pod uwagę tylko lokalizacje rzeczywiście jakkolwiek działające.

2.

Kto w kopalnie, kto w huty, kto w stoczni
trud roboczy zanosi i znój,
kto w uporze roboczym nie spocznie
kraj dźwigając, bo wolny, bo swój:
 
3. Najlepiej wszystkie poza gospodarczymi, a jak się to kłóci z wizją, to przynajmniej te ogólnodyskusyjne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli rozkład forum będzie przedstawiał się następująco:

- IV REPUBLIKA MURATYKI
-- PRZEJŚCIE GRANICZNE [Dział ogólnodostępny]

-- ŻYCIE W MURATYCE [Dział ogólnodostępny]

-- WŁADZE PAŃSTWOWE
--- Pałac Prezydenta (odnośnik do działu Pałacu)
--- Sejm Muratycki (odnośnik do działu Sejmu)
--- Instytucje [Dział ogólnodostępny]
--- Sąd Muratycki (odnośnik do działu Sądu)
--- Wielka Armia Republiki [Dział ogólnodostępny]

-- PODZIAŁ TERYTORIALNY
--- Muratycki Ulen (struktura bazowa zostaje zachowana)
--- Koribijski Ulen (struktura bazowa zostaje zachowana)
--- Azymucki Ulen (struktura bazowa zostaje zachowana)

Nie chcę tworzyć dodatkowych działów oznaczających lokacje, bo to tylko zniszczy i skomplikuje strukturę forum. Moja propozycja jest taka, aby w opisach działów dodać pod jaką lokację należą, np. "Lokacja: ZWIERZOGRÓD" - wtedy wiem, że jeśli jestem w Zwierzogrodzie to w tych działach mogę się wypowiadać. Co wy na to?

Oprócz tego chciałbym wprowadzić więcej znaków w opisach działów - zdecydowanie ułatwi to podróże po kraju. Ponadto trzeba będzie utworzyć działy dla dworców, lotnisk i portów w lokacjach - @Albert Fryderyk de Espada jakie lokacje mają znaleźć się w Koribijskim Ulenie? Eihenberg to wiadomo, ale jakie jeszcze?

Odnośnie Muratyckiego Ulenu lokacje przewiduję następujące:

  1. Zwierzogród - Pałac Prezydencki, Sejm, Sądy, Lotnisko Z-d Jęzorek, stacja kolejowa Zwierzogród Główny oraz dział Przyrodowic,
  2. Nowogród - działy: Nowogrodu, Kostrzynia, Port Morski w Kostrzyniu, stacja kolejowa Nowogród Główny,
  3. Rammsteinstadt i Poz - dział Rammsteinstadt i Poz, stacja kolejowa Rammsteinstadt Główny,
  4. Alawancja - działy: Alawancji, Czekoladowic, stacja kolejowa Alawancja Główna,
  5. Ampracz i Opacz - działy: Ampraczy, Opaczy, Apoiki Andronickiej, stacja kolejowa Ampracz Główna, Port Morski w Moraczu.

Co wy na to? Czegoś brakuje? Coś dodać, coś usunąć?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Waksman napisał:

Dobra, czyli rozkład forum będzie przedstawiał się następująco:

- IV REPUBLIKA MURATYKI
-- PRZEJŚCIE GRANICZNE [Dział ogólnodostępny]

-- ŻYCIE W MURATYCE [Dział ogólnodostępny]

-- WŁADZE PAŃSTWOWE
--- Pałac Prezydenta (odnośnik do działu Pałacu)
--- Sejm Muratycki (odnośnik do działu Sejmu)
--- Instytucje [Dział ogólnodostępny]
--- Sąd Muratycki (odnośnik do działu Sądu)
--- Wielka Armia Republiki [Dział ogólnodostępny]

-- PODZIAŁ TERYTORIALNY
--- Muratycki Ulen (struktura bazowa zostaje zachowana)
--- Koribijski Ulen (struktura bazowa zostaje zachowana)
--- Azymucki Ulen (struktura bazowa zostaje zachowana)

No w zasadzie wszystko się zgadza. Mam rozumieć że stary podział w Instytucjach i WAR zostaje zachowany bez zmian?

 

41 minut temu, Waksman napisał:

Odnośnie Muratyckiego Ulenu lokacje przewiduję następujące:

  1. Zwierzogród - Pałac Prezydencki, Sejm, Sądy, Lotnisko Z-d Jęzorek, stacja kolejowa Zwierzogród Główny oraz dział Przyrodowic,
  2. Nowogród - działy: Nowogrodu, Kostrzynia, Port Morski w Kostrzyniu, stacja kolejowa Nowogród Główny,
  3. Rammsteinstadt i Poz - dział Rammsteinstadt i Poz, stacja kolejowa Rammsteinstadt Główny,
  4. Alawancja - działy: Alawancji, Czekoladowic, stacja kolejowa Alawancja Główna,
  5. Ampracz i Opacz - działy: Ampraczy, Opaczy, Apoiki Andronickiej, stacja kolejowa Ampracz Główna, Port Morski w Moraczu.

Co wy na to? Czegoś brakuje? Coś dodać, coś usunąć?

Ja tam jakoś nadmiernie nie znam się na geografii Muratyki ale mam jedną kwestię do poruszenia. Co z bazami wojskowymi? 
Mam przygotowana stosowną mapkę z dyslokacją wszystkich naszych wojsk więc może warto byłoby je umieścić.

 

Dyslokacja wojsa-niepełna.png

 

44 minuty temu, Waksman napisał:

Oprócz tego chciałbym wprowadzić więcej znaków w opisach działów - zdecydowanie ułatwi to podróże po kraju. Ponadto trzeba będzie utworzyć działy dla dworców, lotnisk i portów w lokacjach - @Albert Fryderyk de Espada jakie lokacje mają znaleźć się w Koribijskim Ulenie? Eihenberg to wiadomo, ale jakie jeszcze?

Coś się wymyśli...
Dej pan chwilę i się skompletuje

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Mam rozumieć że stary podział w Instytucjach i WAR zostaje zachowany bez zmian?

Dokładnie tak. Tego nie ruszamy, bo jakbyśmy mieli podróżować między siedzibami instytucji żeby coś zrobić, to byśmy Yobla wszyscy dostali 😂

3 minuty temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Ja tam jakoś nadmiernie nie znam się na geografii Muratyki ale mam jedną kwestię do poruszenia. Co z bazami wojskowymi? 
Mam przygotowana stosowną mapkę z dyslokacją wszystkich naszych wojsk więc może warto byłoby je umieścić.

Działy baz należą do WAR, a WAR jest działem ogólnodostępnym więc uznajmy, że są one ogólnodostępne. Można je utworzyć w lokacjach, ale nie trzeba będzie do nich podrożować.

6 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Coś się wymyśli...
Dej pan chwilę i się skompletuje

Czekam, czekam 😉

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2023 o 00:36, Waksman napisał:

@Albert Fryderyk de Espada przypominam się 😉

Eihenberg - Landsraad, Pałac Gubernatorski, Port Morskie, Sukkerfabrikk, Hotel, ZL Atlas-Freburg, Port Lotniczy Eihenberg-Freburg
Nirsk - Koribijskie Obserwatorium Astronomiczne w Nirsku, Stadion Urginiański
Adlernburg - Hedei, Kononovburg,
Mosellbi - Stocznia Jerngard, Baza Marynarki i Port Morski, Gmach Filharmonii w Mosellbi, Turbocka Atomnaja Jelektrostancyja 
Fuhu - (w zasadzie to nie wiem trzeba zapytać @Tadeusz I Wielki czy dodawać.)
Gredensburg - Browar Duszyn, Gordestad, Buczek.
 

  • Kocham to! 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, lokacje ogarnięte. Wszystkie działy na forum są opisane tak, żeby wiadomo było gdzie mamy być żeby się wypowiadać. Jeśli dział nie jest opisany - oznacza to, że jest ogólnodostępny.

@Albert Fryderyk de Espada ty masz opcję przenoszenia wątków w dziale Muratyki? Jeśli tak, prosiłbym cię o przerzucenie wątków w Koribii do odpowiednich działów lokacji - wszystkie działy są przygotowane.

@Tadeusz I Wielki @Piotr Jankowski mówiłem już na Discordzie, ale powiem też tutaj - jeśli wasze firmy sprzedają swoje pojazdy na terenie IV Republiki to przydałby się u nas jakiś wątek salonu z modelami aut z wyszczególnionymi atrybutami (maksymalny % pojemności paliwa oraz spalanie % na jeden ruch).

Jak to będziemy mieli to możemy startować z systemem 😉

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Waksman napisał:

 

@Albert Fryderyk de Espada ty masz opcję przenoszenia wątków w dziale Muratyki? Jeśli tak, prosiłbym cię o przerzucenie wątków w Koribii do odpowiednich działów lokacji - wszystkie działy są przygotowane.

Niestety nie mam takich uprawnień ale przeglądnę się co i jak i czy wszystko jest tam gdzie powinno.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Niestety nie mam takich uprawnień ale przeglądnę się co i jak i czy wszystko jest tam gdzie powinno.

Okej. W wolnej chwili poprzerzucam te wątki w takim razie. Jakbym coś zawalił to proszę dać znać 😂

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hieronim Bryz
12 godzin temu, Waksman napisał:

mówiłem już na Discordzie, ale powiem też tutaj - jeśli wasze firmy sprzedają swoje pojazdy na terenie IV Republiki to przydałby się u nas jakiś wątek salonu z modelami aut z wyszczególnionymi atrybutami (maksymalny % pojemności paliwa oraz spalanie % na jeden ruch).

@Waksmandziałasz przeciwko FN mówiąc o jakimś Discordzie... Tego typu rozmowy powinny się odbywać poza zamkniętymi drzwiami tylko i wyłącznie. Ujawniając je pokazujesz niekompetencję swoją i swoich współpracowników...

12 godzin temu, Waksman napisał:

ty masz opcję przenoszenia wątków w dziale Muratyki? Jeśli tak, prosiłbym cię o przerzucenie wątków w Koribii do odpowiednich działów lokacji - wszystkie działy są przygotowane.

@WaksmanSłużby NKI nie wiedzą nic o tym?? Przecież to widać w administracji forum... Znowu...Pytając o to, wykazujesz się niekompetencją...

 

Także, przezabawni jesteście Panowie Reformatorzy. 😄 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij