• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Jak wstąpić do Federacji?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001

    No właśnie, jak to zrobić? W Konstytucji opisany jest tylko proces wychodzenia, a co z wejściem w struktury II FN? Na pewno nie chcemy powtórki z rozrywki tak jak to było z ZP za pierwszej Federacji - jak więc powinien ten proces wyglądać? Według mnie następująco:

    1. Państwo składa do Prezydenta II FN/MSZ wniosek o wejście do Federacji,
    2. Wniosek jest poddawany pod debatę i głosowanie w Kongresie,
    3. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku Kongres wydaje uchwałę o jego zatwierdzeniu, i organizacji referendum federalnego,
    4. Obywatele głosują za lub przeciw dołączeniu danego państwa do II FN,
    5. Przy pozytywnym wyniku rozpoczyna się proces wejścia.

    Co państwo na to? Przede wszystkim - co na to rządzący? Co na to Premier i MSZ @Bolesław Kirianóo von Hohenburg? A co na to Prezydent @Tadeusz I Wielki?

    • Kocham to! 1

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Hieronim Bryz

    Dobrze, że dyskusja ma miejsce w cukierni.

    Pani Irenko, pani już wie, że dla mnie to co zwykle - rzekł Hieronim do swej ulubionej sprzedawczyni.

    15 minut temu, Waksman napisał:

    W Konstytucji opisany jest tylko proces wychodzenia

    A przepraszam, kto jest czy tam był autorem Konstytucji? Bo pisząc ją może miał w tym jakiś szczególny zamysł? Może coś za tym przemawiało, żeby tak napisał? 😄 😄 Marzę, żeby gościa/gościarę poznać. 😄 😄 

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego

    Mi się ogólnie aktualny prototyp podoba, może dodamy go do porządku obrad? @Leonid Repulijski

    99886723298755545.png

    Król Hawilandu, Tadeusz I Wielki

    1213.png

    Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Hieronim Bryz
    2 minuty temu, Benjamin Romanow napisał:

    Ja bym dał wymóg referendum w państwie ubiegającym się...

    Ubiegającym? Najpierw przyjmującym. Trza wiedzieć, kogo do chaty się wpuszcza. Ten jełop z Lukrecji, co Prezydentowi Muratyki wręczył zaproszenie na koronacje do kanału, zapomniałeś już? Nosz ku...szanujmy się. 😄 

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    7 minut temu, Benjamin Romanow napisał:

    Ja bym dał wymóg referendum w państwie ubiegającym się...

    Ja zakładam, że władze państwa ubiegającego się o wstąpienie do efenu mają w tym mandat społeczny. Poza tym myślę, że Kongres zrobi tzw. "risercz" zanim zadecyduje o kontynuowaniu procedury akcesyjnej 😛

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Hieronim Bryz
    2 minuty temu, Waksman napisał:

    Ja zakładam, że władze państwa ubiegającego się o wstąpienie do efenu mają w tym mandat społeczny. Poza tym myślę, że Kongres zrobi tzw. "risercz" zanim zadecyduje o kontynuowaniu procedury akcesyjnej 😛

    Ta...Kongres zrobi...ale wiesz co... Jebną się na lewy bądź prawy bok i w de będą mieć.😄 Mandat? To prędzej ja dostanę. 😄 😄 

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
    5 minut temu, Waksman napisał:

    Ja zakładam, że władze państwa ubiegającego się o wstąpienie do efenu mają w tym mandat społeczny. Poza tym myślę, że Kongres zrobi tzw. "risercz" zanim zadecyduje o kontynuowaniu procedury akcesyjnej 😛

    Dokładnie tak. Plus nakazywanie przeprowadzania referendum byłoby problematyczne. Co jak do kraju nagle napłynie fala imigrantów, zwolenników jednej lub drugiej opcji, aby rozstrzygnąć referendum w pożądanych przez nich sposób? Musielibyśmy w dodatku się głowić nad ustaleniem zasad takiego referendum. Niech władze danego państwa się martwią tym, czy ich decyzja ma poparcie społeczne. Kongres zweryfikuje natomiast, jeśli akcesja jest wolą jednego obywatela, a nie jakiejś części obywateli kraju.

    • Kocham to! 1

     podpis: Leonid Repulijski
    Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

    Klon należący do@Kamiljan de Harlin

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Hieronim Bryz
    3 minuty temu, Leonid Repulijski napisał:

    Musielibyśmy w dodatku się głowić nad ustaleniem zasad takiego referendum.

    Baczność i do hymnu! 😄 😄 Tu mosz ołówek i spróbuj narysować kzyzyk. 😄 😄 Nie pamintasz jak wygląda kzyzyk? To tu patrz o co kolega robi obok. Zrób tak jak i on i bedzie dobrze. 😄 

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

    Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

    Zarejestruj nowe konto

    Załóż nowe konto. To bardzo proste!

    Zarejestruj się

    Zaloguj się

    Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

    Zaloguj się
     Udostępnij