• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Debata przedreferendalna


Debata przedreferencjalna  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy byłbyś za przystąpieniem Hawilandu do Federacji?

    • Tak
      2
    • Nie
      3
    • Wstrzymuje się od głosu
      3

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Inspirując się wątkiem Winkulijskim tworzę ten wątek aby podebatować publicznie o tym czy warto dołączyć do Federacji Nordackiej jeśli takowa powstanie, czy dołączymy do niej oraz przedwcześnie zagłosujemy (nieoficjalnie, będzie to zwykłe głosowanie). A więc skopiuje od Winkulii też to pytanie: Kiedy ma odbyć się referendum, oraz czy jesteście chętni?

  • Kocham to! 1

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roman Octopic
15 minut temu, Tadeusz I Wielki napisał:

Inspirując się wątkiem Winkulijskim tworzę ten wątek aby podebatować publicznie o tym czy warto dołączyć do Federacji Nordackiej jeśli takowa powstanie, czy dołączymy do niej oraz przedwcześnie zagłosujemy (nieoficjalnie, będzie to zwykłe głosowanie). A więc skopiuje od Winkulii też to pytanie: Kiedy ma odbyć się referendum, oraz czy jesteście chętni?

Według mnie trochę za wcześnie na tak dużą decyzję. Poczytałem trochę o FN, i trochę przy 1 "edycji" niewypałów było. Osobiście sądze, że Federacja powinna chwile trwać, i jeśli po tej chwili czyli np. 3 miesiące będzie dobrze funkcjonować, to można debatować nad ewentualnym dołączeniem, + co by się wtedy stało z Postanem XD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Roman Octopic napisał:

Według mnie trochę za wcześnie na tak dużą decyzję. Poczytałem trochę o FN, i trochę przy 1 "edycji" niewypałów było. Osobiście sądze, że Federacja powinna chwile trwać, i jeśli po tej chwili czyli np. 3 miesiące będzie dobrze funkcjonować, to można debatować nad ewentualnym dołączeniem, + co by się wtedy stało z Postanem XD?

Postan pewnie by żył, ale czy byłby autonomią? Nie wiem

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Roman Octopic napisał:

Według mnie trochę za wcześnie na tak dużą decyzję. Poczytałem trochę o FN, i trochę przy 1 "edycji" niewypałów było. Osobiście sądze, że Federacja powinna chwile trwać, i jeśli po tej chwili czyli np. 3 miesiące będzie dobrze funkcjonować, to można debatować nad ewentualnym dołączeniem, + co by się wtedy stało z Postanem XD?

To samo sądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Roman Octopic napisał:

Według mnie trochę za wcześnie na tak dużą decyzję. Poczytałem trochę o FN, i trochę przy 1 "edycji" niewypałów było.

Tak, ze względu na to że większość obywateli ówczesnego FN dopiero zaczynało z mikronacjami. Proszę zgłosić się na discorda nekkos7175 (bez #), gdzie przekażę link do serwera z dyskusją, a przekona się pan, jak solidnie wypracowuje się tam porozumienia w kwestii kolejnych podstaw nowej Federacji.

40 minut temu, Roman Octopic napisał:

Osobiście sądze, że Federacja powinna chwile trwać, i jeśli po tej chwili czyli np. 3 miesiące będzie dobrze funkcjonować, to można debatować nad ewentualnym dołączeniem

Tak jak wyżej, zapraszam na debatę już teraz, a wstąpić to se możecie kiedy indziej.

41 minut temu, Roman Octopic napisał:

+ co by się wtedy stało z Postanem XD?

Według już ustalonych porozumień Hawiland stałby się jedną z prowincji Federacji, ale jego prawo wewnętrzne byłoby kontynuowane, w związku z czym dalej dzieliłby się na stany i autonomie. Postan istniałby zatem jako autonomiczna część Prowincji Hawiland.

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roman Octopic
13 minut temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

Tak, ze względu na to że większość obywateli ówczesnego FN dopiero zaczynało z mikronacjami. Proszę zgłosić się na discorda nekkos7175 (bez #), gdzie przekażę link do serwera z dyskusją, a przekona się pan, jak solidnie wypracowuje się tam porozumienia w kwestii kolejnych podstaw nowej Federacji.

Tak jak wyżej, zapraszam na debatę już teraz, a wstąpić to se możecie kiedy indziej.

Według już ustalonych porozumień Hawiland stałby się jedną z prowincji Federacji, ale jego prawo wewnętrzne byłoby kontynuowane, w związku z czym dalej dzieliłby się na stany i autonomie. Postan istniałby zatem jako autonomiczna część Prowincji Hawiland.

Drogi Imperatorze Kiriański,

przepraszam bardzo za to stwierdzenie. A tak na serio, to chodziło mi o to, że po prostu wolałbym poczekać, niż wejść do Federacji teraz. Może i dobrze, Federacja jest lepiej zrobiona, wiem to od Króla Hawilandu, ale czy to znaczy że się w 100% uda? No nie do końca. Wolałbym chwilę poczekać, niż od razu dołączać, a potem nagle ups. Nie rozumiem też stwierdzenia niektórych co do tego że FN ma uratować państwa (w tym Hawiland) przed upadkiem, i że niska aktywność. Hawiland ma jedną z największych aktywności w Unii, i 5 najlepszą w Nordacie, więc jeśli ktoś ma szybciej upaść, to prędzej państwa starsze od nas, bo Hawiland nie ma aż tak źle.

Osobiście wolę poczekać, ale to moje obiektywne zdanie. Nie widzę czemu nie moglibyśmy wstąpić później. A co do Autonomii to dziękuje, bo nie wiedziałem. Pozdrawiam z rodzinką 😃

Edytowane przez Roman Octopic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Roman Octopic napisał:

Drogi Imperatorze Kiriański,

przepraszam bardzo za to stwierdzenie. A tak na serio, to chodziło mi o to, że po prostu wolałbym poczekać, niż wejść do Federacji teraz. Może i dobrze, Federacja jest lepiej zrobiona, wiem to od Króla Hawilandu, ale czy to znaczy że się w 100% uda? No nie do końca. Wolałbym chwilę poczekać, niż od razu dołączać, a potem nagle ups. Nie rozumiem też stwierdzenia niektórych co do tego że FN ma uratować państwa (w tym Hawiland) przed upadkiem, i że niska aktywność. Hawiland ma jedną z największych aktywności w Unii, i 5 najlepszą w Nordacie, więc jeśli ktoś ma szybciej upaść, to prędzej państwa starsze od nas, bo Hawiland nie ma aż tak źle.

Osobiście wolę poczekać, ale to moje obiektywne zdanie. Nie widzę czemu nie moglibyśmy wstąpić później. A co do Autonomii to dziękuje, bo nie wiedziałem. Pozdrawiam z rodzinką 😃

W 21.37% się zgadzam

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a na kiedy wam pasuje ustalenie referendum? Tylko daty od następnego tygodnia muszą być, i conajmniej od środy

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Roman Octopic napisał:

Ja bym proponował 21 lipiec, ewentualnie 22 lipca

21 lipiec nie bo ja i bolesław na Barbie idziemy, więc 22 lipca prędzej, bo 24 lipca też nie bo wtedy ide na Oppenheimera

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bolesław Lwie Serce napisał:

Z uwagi na to że nie umiem zbytnio podjąć decyzji, to w ankiecie zagłosuje jutro xD

kurde też tak mogłem zrobić

ale kurde to jest serio ciężki wybór, referendum ja bym proponował w sobotę ale nie w tym tygodniu, tylko kolejnym, bo to jest bardzo trudny wybór 

  • Lubię to 1

ktoś mniej ważny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Voloslav von der Hov napisał:

kurde też tak mogłem zrobić

ale kurde to jest serio ciężki wybór, referendum ja bym proponował w sobotę ale nie w tym tygodniu, tylko kolejnym, bo to jest bardzo trudny wybór 

Dobra, a co sądzicie o powstaniu takiej Federacji samej w sobie?

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Tadeusz I Wielki napisał:

Dobra, a co sądzicie o powstaniu takiej Federacji samej w sobie?

Według mnie dla krajów z małą aktywnością lub aktywnością która cały czas maleje: spoko, dla państw z większą to mniej spoko, ale też spoko, tylko że po czasie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Aleksander von Kruk napisał:

Według mnie dla krajów z małą aktywnością lub aktywnością która cały czas maleje: spoko, dla państw z większą to mniej spoko, ale też spoko, tylko że po czasie

Po czasie to w sensie że jak chwile Federacja istnieje to dopiero dołączyć? Jak tak, to też tak sądze

(-) II Król Hawilandu, III Kanclerz Hawilandu oraz lider partii "Wolny Hawiland". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Voloslav von der Hov napisał:

kurde też tak mogłem zrobić

ale kurde to jest serio ciężki wybór, referendum ja bym proponował w sobotę ale nie w tym tygodniu, tylko kolejnym, bo to jest bardzo trudny wybór 

też tak sądze, ja np. nie mam opinii o tej Federacji, no bo z jednej strony dołączasz do Federacji, więcej obywateli, bla bla bla no nie chce mi się pisać, a z drugiej strony tracisz suwerenność, niektórzy po czasie będą chcieli wyjść, bla bla, i tak w kółko, no ja już serio nie wiem, niby lepsza Federacja, ale nie oszukujmy się, prawdopodobnie po czasie skończy tak samo jak wszystkie inne (nie mówiąc źle o Federacji), ale z drugiej strony, może to ten raz za którym się uda? no szczerze nie wiem już w końcu

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a więc głosujmy, proponowałbym szczerze 25 lipca, fajna data, taka nawet spoko. Głosujmy, każdy piszę swój wybór od dnia 22.07 do 25.07, który dzień zbierze najwięcej głosów, wygrywa.

 

Mój głos: 25.07

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tadeusz I Wielki napisał:

Dobra, a więc głosujmy, proponowałbym szczerze 25 lipca, fajna data, taka nawet spoko. Głosujmy, każdy piszę swój wybór od dnia 22.07 do 25.07, który dzień zbierze najwięcej głosów, wygrywa.

 

Mój głos: 25.07

25.07

ktoś mniej ważny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciele z Hawilandu, rozumiem wasze obawy co do Federacji, rozumiem też chęć obserwacji projektu przed przystąpieniem do niego, ale idąc tym tokiem myślenia Federacja nie powstanie w ogóle. Każdy chciałby najpierw zobaczyć, a potem dołączyć, ale jeśli taki kierunek obierzemy, to II FN nie powstanie w ogóle, bo nie będzie państw, które przystąpią od razu. Dlatego apeluję do was - porzućcie obawy i wstąpcie razem z nami do lepszej, wspólnej przyszłości.

  • Kocham to! 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, może troche pogadajmy? Bo 25 lipca ma być referendum chyba, co ja bym jednak przełożył ze względu na brak rozmów, stworzył akt co do referendum tak jak w Winkulii, itd.

ja proponuje takie coś:

 

Decyzja Pjothigu z dnia ___ lipca 2023 roku
o zorganizowaniu ogólnokrajowego referendum

Artykuł 1. Decyduje się o przeprowadzeniu ogólnokrajowego referendum w dniach 31 lipca i 1 sierpnia 2023 roku. Organizację referendum powierza się Królowi i Kanclerzowi.

Artykuł 2. Głosowanie referendalne odbędzie się na forum Hawilandu, w okresie od godziny 11:00 dnia 31 lipca do godziny 23:15 dnia 1 sierpnia 2023 roku. Głosowanie będzie tajne dla opinii publicznej.

Artykuł 2a. Głosowanie referendalne może zostać zakończone wcześniej, jeśli wszyscy uprawnieni obywatele, którzy mogą wziąć udział w referendum, oddadzą swoje głosy.

Artykuł 3. Uprawnionymi do głosowania w referendum są wszyscy obywatele Hawilandu i Postanu, którzy posiadają bierne prawo wyborcze.

Artykuł 4. Osoby biorące udział w głosowaniu referendalnym będą odpowiadać na pytanie o następującej treści: "Czy jesteś za dołączeniem Zjednoczonego Królestwa Hawilandu do Federacji Nordackiej?". Odpowiedzią może być wyłącznie "TAK" lub "NIE".

Artykuł 5. Po zakończeniu głosowania referendalnego, Kanclerz natychmiast sporządzi protokół wyborczy, zawierający informacje o frekwencji, liczbie głosów oddanych na poszczególne odpowiedzi oraz to czy Hawiland dołącza, czy nie. Protokół zostanie natychmiast opublikowany jako oficjalne przemówienie dla ludu.

Artykuł 6. W przypadku kiedy głosów w ankiecie będzie więcej niż samych obywateli Hawilandu aktywnie działających (tj. 5 aktywnych obywateli) głosowanie automatycznie uznawane jest jako sfałszowane, i przeprowadzone zostanie ponownie.

Artykuł 7. Niniejsza decyzja wchodzi w życie w momencie ogłoszenia.

dni to moja propozycja, ja bym proponował zacząć głosowanie teraz (za ustawą o referendum), ja głosuje za. Żeby nie było: inspirowałem się tym aktem na podstawie aktu Winkulijskiego, więc możemy to zmienić, chodzi o sam zamysł. Artykuł 6 jest najważniejszy, w przypadku kiedy będzie więcej niż 5 głosów, automatycznie to odrzucamy. Jeśli jakaś osoba nie będzie mogła zagłosować przez forum, tylko prywatnie będzie pisać, próg głosowania zniża się na forum do 4 (bo 4 + 1 osoba poza forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij