• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Debata przedreferendalna


Debata przedreferencjalna  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy byłbyś za przystąpieniem Hawilandu do Federacji?

    • Tak
      2
    • Nie
      3
    • Wstrzymuje się od głosu
      3

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Aleksander von Kruk napisał:

Dobra, może troche pogadajmy? Bo 25 lipca ma być referendum chyba, co ja bym jednak przełożył ze względu na brak rozmów, stworzył akt co do referendum tak jak w Winkulii, itd.

ja proponuje takie coś:

 

Decyzja Pjothigu z dnia ___ lipca 2023 roku
o zorganizowaniu ogólnokrajowego referendum

Artykuł 1. Decyduje się o przeprowadzeniu ogólnokrajowego referendum w dniach 31 lipca i 1 sierpnia 2023 roku. Organizację referendum powierza się Królowi i Kanclerzowi.

Artykuł 2. Głosowanie referendalne odbędzie się na forum Hawilandu, w okresie od godziny 11:00 dnia 31 lipca do godziny 23:15 dnia 1 sierpnia 2023 roku. Głosowanie będzie tajne dla opinii publicznej.

Artykuł 2a. Głosowanie referendalne może zostać zakończone wcześniej, jeśli wszyscy uprawnieni obywatele, którzy mogą wziąć udział w referendum, oddadzą swoje głosy.

Artykuł 3. Uprawnionymi do głosowania w referendum są wszyscy obywatele Hawilandu i Postanu, którzy posiadają bierne prawo wyborcze.

Artykuł 4. Osoby biorące udział w głosowaniu referendalnym będą odpowiadać na pytanie o następującej treści: "Czy jesteś za dołączeniem Zjednoczonego Królestwa Hawilandu do Federacji Nordackiej?". Odpowiedzią może być wyłącznie "TAK" lub "NIE".

Artykuł 5. Po zakończeniu głosowania referendalnego, Kanclerz natychmiast sporządzi protokół wyborczy, zawierający informacje o frekwencji, liczbie głosów oddanych na poszczególne odpowiedzi oraz to czy Hawiland dołącza, czy nie. Protokół zostanie natychmiast opublikowany jako oficjalne przemówienie dla ludu.

Artykuł 6. W przypadku kiedy głosów w ankiecie będzie więcej niż samych obywateli Hawilandu aktywnie działających (tj. 5 aktywnych obywateli) głosowanie automatycznie uznawane jest jako sfałszowane, i przeprowadzone zostanie ponownie.

Artykuł 7. Niniejsza decyzja wchodzi w życie w momencie ogłoszenia.

dni to moja propozycja, ja bym proponował zacząć głosowanie teraz (za ustawą o referendum), ja głosuje za. Żeby nie było: inspirowałem się tym aktem na podstawie aktu Winkulijskiego, więc możemy to zmienić, chodzi o sam zamysł. Artykuł 6 jest najważniejszy, w przypadku kiedy będzie więcej niż 5 głosów, automatycznie to odrzucamy. Jeśli jakaś osoba nie będzie mogła zagłosować przez forum, tylko prywatnie będzie pisać, próg głosowania zniża się na forum do 4 (bo 4 + 1 osoba poza forum)

ZA

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Aleksander von Kruk napisał:

Spokojnie, odpiszą raczej do jutra (chyba)

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie w dniu 21 lipca 2023 r. o godzinie 17:17 uchwalony został dokument o referendum, które odbędzie się 31 lipca i 1 sierpnia. 

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wy to przesuwacie na jeszcze dalszy termin xD

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

Czemu wy to przesuwacie na jeszcze dalszy termin xD

no miałbyć 25, bo mieliśmy dyskutować o FN, ale jak widać jedyne o czym dyskutowaliśmy to czy jesteśmy za czy przeciw, a nie rozmawialiśmy tak po prostu o tym

Więc zadam pytanie na pobudzenie rozmowy:

Dlaczego Hawiland NIE miałby wejść w struktury FN? A jeśli ktoś jest za, to dlaczego Hawiland POWINIEN dołączyć?

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, a ja myślałem że skoro nie macie o czym gadać to skracacie termin, a nie przedłużacie

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roman Octopic
45 minut temu, Tadeusz I Wielki napisał:

no miałbyć 25, bo mieliśmy dyskutować o FN, ale jak widać jedyne o czym dyskutowaliśmy to czy jesteśmy za czy przeciw, a nie rozmawialiśmy tak po prostu o tym

Więc zadam pytanie na pobudzenie rozmowy:

Dlaczego Hawiland NIE miałby wejść w struktury FN? A jeśli ktoś jest za, to dlaczego Hawiland POWINIEN dołączyć?

Ja tam sądze że NIE powinien wejść ze względu na brak niepodległości, ale to moja subiektywna opinia 🤫

 

39 minut temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

Aaa, a ja myślałem że skoro nie macie o czym gadać to skracacie termin, a nie przedłużacie

Ja tam sądze że mamy jeszze o czym gadać, tak jak Tadi napisał, dyskutowaliśmy że hurr durr jestem za, ale nie pisaliśmy w sumie dlaczego NIE powinniśmy dołączyć? No bo przecież muszą być jakieś plusy, prawda? prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6 minut temu, Roman Octopic napisał:

Gdzie odbędzie się jutro referendum?

Jutro podam ci, ale nie na forum, to się zmieni jako jedyne

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Referendum się dzisiaj zaczęło, także zamykam wątek.

Informacja: Winkulia nie wchodzi! (http://forum.winkulia.eu/showthread.php?tid=5310&pid=30026#pid30026)

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij