• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Piotr Jankowski

Obywatel Federacji
 • Postów

  328
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  13

Ostatnia wygrana Piotr Jankowski w dniu 9 Kwietnia

Użytkownicy przyznają Piotr Jankowski punkty reputacji!

1 obserwujący

O Piotr Jankowski

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

Data przyjazdu

Pełne dane

Podpis

image.png.c1a42a2791c001105e2315f333dc6455.png100464293790614696.png 1021.png 

Osiągnięcia Piotr Jankowski

Wschodząca Gwiazda

Wschodząca Gwiazda (9/17)

 • Popularny
 • Roczek
 • Miesiąc później...
 • Inicjator rozmów
 • Dyskutant

Najnowsze odznaki

136

Reputacja

 1. Chciałbym tylko zauważyć, iż na terenie Imperium Kiriańskiego działa obecnie Milicja Kontrrewolucjyjna i Gwardia Wichryjska, które w mojej opinii jak najbardziej zaspokajają potrzebę na "narracyjną policję" i inne prowincje mogły by w tej kwestii brać przykład z Kirianii. Warto było by jednak stworzyć organizację (najlepiej międzynarodową) ułatwiającą komunikację między poszczególnymi służbami (na wzór nieistniejącego Europolu).
 2. Czołowi politycy Ruchu Obywatelskiego: Voloslav Ghrutin - założyciel partii, której pełna nazwa brzmiała początkowo "Ruch Obywatelski Voloslava Ghrutina", a także jej prezes, aż do likwidacji tego stanowiska w w listopadzie 2023 roku. Od tego czasu jest jednym z 3 członków stojącego na czele partii komitetu prezydialnego. Pochodzi z Ajmurstanu. Deputowany do dumy. Jest zwolennikiem sojuszu z Leocją. Opowiada się za wolnorynkowymi reformami. Jaanus Toom - deputowany, społecznik z Iwanogrodu. Przewodniczący rady stowarzyszenia sieć samorządowa i członek komitetu prezydialnego RO. Postuluje szeroką decentralizację, bez centralnego parlamentu i z szerokimi kompetencjami samorządów. Popiera prywatyzację szkolnictwa i darmowy transport publiczny. Blisko współpracuje z frakcją technokratów. Ene Oja - aktywistka ekologiczna z Ałbasy. Deputowana do dumy i członkini komitetu prezydialnego RO. Przewodnicząca stowarzyszenia Zielony Świt. Nawołuje do zrezygnowania z produkcji energii z nieodnawialnych źródeł, wydobycia surowców naturalnych i wycinki lasów. Uważa, że należ odchodzić od transportu drogowego na rzecz kolejowego. Priit Kütt - filozof i działacz społeczny z Ałbasy. Deputowany do dumy. Główna postać ruchu suspilistów w Eesti. Zwolennik nawiązania poprawnych relacji z ZKRR.
 3. Najważniejsze frakcje wewnątrz partii: STARA GWARDIA Złożona głownie ze starszych działaczy opozycyjnych z doświadczeniem z czasów carskich. Zdecydowanie opowiadają się za pokojowymi metodami walki i panicznie boją się rewolucji. Są przeciwni nadmiernej ingerencji państwa w gospodarkę. Opowiadają się za systemem parlamentarnym z umiarkowaną rolą samorządów. SPOŁECZNICY Grupa lokalnych działaczy o bardzo różnorodnych poglądach, których łączy troska o lokalne interesy i dążenie do jak najdalej idącej decentralizacji. EKOLODZY Frakcja składająca się z aktywistów działających na rzecz środowiska naturalnego. W schyłkowym okresie cesarstwa władze pozwalały na tego typu działalność, dzięki czemu środowiska proekologiczne zbudowały bardzo silne i w pełni legalne struktury, na czele z stowarzyszeniem Zielony Świt. SUSPILIŚCI To grupa zwolenników teorii gospodarczo-społecznej bordyjskiego filozofa Kiryła Aspionowa, który w swoim dziele "Społeczeństwo" pisał: "Jeśli w pogoni za pieniędzmi i zyskiem pozwalamy na moralne zubożenie ludzi, to takie społeczeństwo nie jest nikomu potrzebne", oraz "Dobrostan przynależny wyłącznie najlepiej urodzonym to objaw całkowitego upadku społeczeństwa.". W myśl tej idei suspiliści domagają się większej kontroli państwa nad gospodarką dla zwiększenia "dobrobytu społecznego". Część działaczy suspilistycznych w przyjazny sposób spogląda na ZKRR. TECHNOKRACI Grupa złożona głównie z ekspertów skupionych na konkretnych obszarach i ściśle ze sobą współpracujących. Skupieni głównie wokół partyjnego Think-Tanku uss-arvasin. To oni w głównej mierze odpowiadają za dalekosiężne strategie, które mają zostać wdrożone po przejęciu władzy przez Ruch Obywatelkski. NACJONALIŚCI Krótko po utworzeniu BiN część ze współtworzących go działaczy popadła w głęboki konflikt z prezesem nowej partii Tarmo Mölderem, krytykując brak wewnątrzpartyjnej demokracji, i zbytnio liberalne podejście do gospodarki. Po wystąpieniu z partii BiN postanowili założyć stowarzyszenie "Prawe Skrzydło", jednak ostatecznie ze względu na brak wystarczającego poparcia i struktur w terenie zgodzili się na start z list RO. Obecnie wraz z nielicznymi konserwatywnymi członkami ruchu stanowią najbardziej wyraźnie odrębną, zarówno ideowo jak i organizacyjnie frakcję, przez co często spekuluje się o ich odłączeniu się od partii. NIEZALEŻNI Część kandydatów RO nie było wcześniej związanych z siecią samorządową ani innymi powiązanymi organizacjami. Tacy deputowani reprezentują bardzo różne poglądy i z reguły trzymają się na uboczu partii, często nie będąc oficjalnie jej członkami i przewodząc niewielkim grupką swoich zwolenników, z których każda może stać się w przyszłości osobną partyjką.
 4. Krótka historia o tym, jak odkryłem spisek ZKRR na podstawie analizy fonetyki faszystowskich raperów. Zapraszam na przejażdżkę do mojego BMW, która pełna będzie fonetycznych zawiłości i niespodziewanych zwrotów akcji. Tak więc zapnijcie pasy i wyruszcie ze mną do nowolokowanego na Nordacie faszystowskiego państwa - Akropolu. Może i kultura, jak i w ogóle działalność tego państwa nie jest szczególnie bogata, niemniej pewien utwór Akropolskich raperów zasługuje na naszą szczególną uwagę: Szczególną uwagę zwróciłem na wymowę skrótu "BMW". Ja jako prosty chłopak z Wichrowego tronu zawsze wymawiałem nazwę tego niemieckiego automobilu jako "be-em-wu", lub "be-em-wó" (sorry, ale ja nie słyszę nawet różnicy miedzy "h" i "ch"). Jak więc należy wymawiać tą nazwę? [ˌbeːʔɛmˈveː] No cóż. Nic mi to nie mówi, bo nie znam się na fonetyce. Postanowiłem więc sprawdzić jak wymawiają to różni ludzie w internetach. Ten pan u góry wymawia wyraźnie "be-em-wi", lub "be-em-vi" i jest... Natomiast pan poniżej, wymawiający tą nazwę "be-em-we" (Бэ-Эм-Вэ́) i jak sam podkreśla jest z... Broskwy. Tak więc Zdradziecki spisek został wytropiony, dzieci mogą spokojne pójść spać, a jaki z tego morał? Pozwólmy konserwatystą fałszować wybory i robić rewizje u zwykłych mieszkańców o 5 rano, bo szpiedzy ZKRR są wszędzie!
 5. Ruch Obywatelski to partia założona przez działaczy stowarzyszenia "sieć samorządowa" będącego organizacją opozycyjną działającą jeszcze przed Rewolucją Bożonarodzeniową w dzisiejszej Eesti, jak również na innych obszarach zachodniej części imperium. Najważniejszym celem, jaki stawia przed sobą Ruch Obywatelski jest odsunięcie wojskowych od władzy.
 6. Eestińskie media obiegła dzisiaj wiadomość o spotkaniu Andresa Põdera (EPR) z prezydentem Veljo Pätsem. Już od jakiegoś czasu mówiło sią o tajnych negocjacjach wojskowych z opozycją, jednak jak dotąd brakowało na to przekonujących dowodów. Najbardziej popularna teoria głosi, że wszystkie największe partie mają dojść do porozumienia w kwestii uchwalenia konstytucji, przynajmniej tymczasowej, jeszcze przed zwołaniem pierwszego posiedzenia Dumy. Komentatorzy zauważają, że na obecnej sytuacji zyskują głównie komuniści, którzy są bardzo wiarygodni w krytyce zarówno rządzących, jak i opozycji. Z drugiej strony krążą pogłoski, jakoby ze względu na tarcia z nacjonalistycznym PN Partia Walcząca próbowała wymienić problematycznego koalicjanta na EPR. Część politologów sugeruje nawet rozłam w EPR, po którym frakcja związana ze starszym z braci Põder miała by przejść na stronę rządową. Prawdopodobnie wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane już na pierwszym posiedzeniu Dumy.
 7. Zgłaszam projekt poprawki do projektu: 1. Zmienia się treść artykułu 7. na: "Obywatel, który w miesiącu poprzedzającym obecny miesiąc napisał na forum nordackim przynajmniej 5 postów, jest obywatelem aktywnym."
 8. Zgłaszam wniosek o przedłużenie debaty. Nadal pozostają do rozstrzygnięcia i wprowadzenia w formie autopoprawek kwestie kryteriów aktywnego obywatela u procedury pozbawienia obywatelstwa. W kwestii odbierania obywatelstwa ze swojej strony przychylam się do opinii przedmówcy, niemniej chciałbym, aby została złożona odpowiednia poprawka.
 9. Wysoki sądzie, Federalna Komisja Wyborcza działając na podstawie "własnej definicji" aktywnego obywatela uznała, że liczba aktywnych obywateli IIFN wynosi mniej niż 7, w związku z czym zapowiedziała, że w najbliższych wyborach do kongresu wybranych będzie 3 kongresmanów. Moje duże wątpliwości budzi przyjęta definicja aktywnego obywatela, która została ustalona w sposób arbitralny i w mojej ocenie niewłaściwy, co zresztą zgłaszałem w ramach debaty w kongresie. Wnoszę o rozstrzygnięcie w jaki sposób powinna być obliczana liczba aktywnych obywateli.
 10. To w jakim kodeksie to będzie mało mnie interesuje, niemniej proponuję takie rozwiązanie: 1. Najwyższy Sąd Federalny może złożyć do Kongresu wniosek o odebranie obywatelstwa osobie, która w ocenie sądu złamała złożoną przysięgę obywatelską. Kongres podejmuje decyzję w sprawie odebrania obywatelstwa takiej osobie poprzez uchwałę podjętą większością konstytucyjną. Niniejsza propozycja ma charakter nieformalny i jest sugestią treści autopoprawki do złożenia przez wnioskodawcę. Niniejsza propozycja nie stanowi projektu poprawki.
 11. Co? Znaczy rozumiem kategorię mieszkańców nie będących obywatelami, ale określenie mieszkaniec powinno się chyba odnosić do wszystkich mieszkańców. Dlaczego nie 92? Z jednej strony rozumiem, że nie każdemu chce się czekać 92 dni, ale może lepiej to jakoś ujednolicić? Bo teraz powstaje nam niezwykle skomplikowany system z masą różnych terminów i norm, który jest po prostu nieprzejrzysty. Tutaj zdecydowane nie. Zbyt duże pole do nadużyć, złamanie zasady trójpodziału władzy. Tutaj moim zdaniem mamy zbyt skomplikowaną procedurę mogącą utrudnić walkę ze spamem. Moim zdaniem w prawie powinna być przewidziana możliwość natychmiastowego bana od admina, który później musiałby zostać zaakceptowany przez sąd. Nie wydaje mi się to rozwiązaniem optymalnym... Co do małżeństw się nie wtrącam, jak ktoś chce mieć ślub cywilny to niech to czyta, a moim zdaniem ślub udzielony przez monarchę będzie zawsze lepszym rozwiązaniem.
 12. W takim razie można przyjąć 10 postów, lub 1 post/artykuł o długości powyżej 500 znaków.
 13. Jeśli komuś (pomysłodawcy) będzie się chciało taki projekt napisać to jak najbardziej jestem za. W kwestii samych numerków: 90 dni zmienił bym na 92, zmniejszył limity do 1 artykułu lub 10 postów i wyrzucił przepis o orzeczeniach.
 14. Około południa sierżant Piotr Jankowski zbliżał się do Worgowska aby sprawdzić jak przebiega ewakuacja największej bazy w regionie. Niemalże już śpiącego sierżanta wspierał mocną kawą i dobrą radą niezastąpiony kapral Salonea, pamiętał on nawet o zabraniu termosu z gulaszem który Jankowski teraz łapczywie konsumował, gdy przy bramie wjazdowej do bazy zatrzymał ich strażnik pytając o przepustki.