• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

SP/1/24 Kontrola organów Imperium Kiriańskiego


Rekomendowane odpowiedzi

Wydzielone Miasto Kirianopol, 9 maja 2024 RR.

 pełen herb ik.png

IMPERATORAT KIRIANII I BORNFOSTU
Odpowiada Najwyższemu Sądowi Federalnemu

 

Sędzio Najwyższy,

     Przystępuję do wyjaśnienia niuansów kiriańskiej polityki administracyjnej. Imperium Kiriańskie jest prowincją federalną - pod względem terytorialnym - którego najwyższą jednostką samorządową są prowincje. Obecnie prowincje są dwie: Korona Suwerennej i Królestwo Bornfostu. Na niższym poziomie administracyjnym jest to już różne dla obu prowincji;

  • Korona Suwerennej dzieli się na:
    • Gubernie: Brungerburską, Wielkokiriańską, Małokiriańską, Żelabrańską, Voreską i Pomorską.
    • Gubernie Autonomiczne: Abachaską, Uhraińską i Begnamską
    • Miasta Wydzielone: Kirianopol i Victoriacity
    • Tereny podległe bezpośrednio Koronie: Kiriańska Wyspa Południowa oraz Wyspa Fałszywej Nadziei wraz z dwoma pobliskimi jej wysepkami
  • Królestwo Bornfostu dzieli się z kolei na:
    • Lenna: Churchilgrad, Wichrowy Tron, Rzeczna Puszcza, Krucza Skała, Markat, Biała Grań, Rorikstead i Helgen
    • Księstwa: Jarskie.

Tak prezentuje się podział terytorialny Kirianii. Kolejne państwa i terytoria, o które również Wysoki Sąd pytał, NIE należą do Kirianii. Przedstawiam więc sytuację z nimi osobno dla każdego terenu:

  • Hrabstwo Małej Wysepki: dementuję jego istnienie.
  • Kiriańskie Terytoria Arktyczne: niepodległa minenacja istniejąca na Kompasie; połączona unią personalną z Kirianią.
  • Państwo Kościelne Kirym: niepodległa mikronacja narracyjna ("narracjokracja"); niepołączona unią personalną z Kirianią.
  • Walcząca Republika Eesti: niepodległa mikronacja narracyjna; niepołączona unią personalną z Kirianią.
  • Kiriańsko-eestińska Strefa Okupacyjna: terytorium, którego kontrolowanie przez Kirianię reguluje Traktat Kończący Wojny Klonów.

Warto również zaznaczyć, że sformułowanie "państwa stowarzyszone" jest potoczyzmem i oznacza państwo blisko związane z Imperium Kiriańskim. W rzeczywistości żadne państwo nigdy nie podpisało umowy stowarzyszeniowej z Kirianią.
Mam nadzieję, że wyczerpałem sędziowską ciekawość.

Bolesław Kirianóo von Hohenburg,
Imperator Kirianii, Król Bornfostu, Uhrainy i Abachazji

DW: @Benjamin Romanow

 

  • Lubię to 1
  • Kocham to! 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu, Minister Spraw Zewnętrznych
i były Premier II Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego

    100505667931998453.png

    Velke Mesto Achkov, 22 Srpen 2024

    Z A R Z Ą D Z E N I E

    Zarządzam, co następuje:

    1. Wymieniam przewodniczącego składu orzekającego na moją skromną osobę.
    2. Wzywam Piotra Jankowskiego, Augusta de la Sparasana i Alberta Fryderyka de Espadę na przesłuchanie w sprawie, które rozpocznie się 23 sierpnia bieżącego roku.

    Otrzymują: @Piotr Jankowski@August de la Sparasan@Albert Fryderyk de Espada

    100849705767928351.svg
    Leonid Repulijski
    Sędzia Najwyższy

    Edytowane przez Leonid Repulijski

     podpis: Leonid Repulijski
    Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

    Klon należący do@Kamiljan de Harlin

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Leonid Repulijski zmienił(a) tytuł na SP/1/24 Kontrola organów Imperium Kiriańskiego
    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego

    NSF zabezpieczyło materiał dowodowy w postaci kopii traktatu kończącego wojny klonów.

    Traktat Pokojowy
    Kończący Wojny Klonów

    Wysokie Układające się Strony:

    Jego Ekscelencja Aleksander Czerepach,
    W imieniu Federacji Garmanii

    Jego Cesarska Mość Kamiljan de Harlin,
    W imieniu Cesarstwa Insulii

    Jego Ekscelencja August de la Sparasan de Harlin,
    W imieniu Saganatu Amatorii

    Jego Ekscelencja Leonid Repulijski,
    W imieniu Klindońskiej Republiki Technokratycznej

    Jego Ekscelencja Vejlo Päts,
    W imieniu Walczącej Republiki Eesti

    Jego Ekscelencja Karl von Schwarzengrau,
    Dowódca Dehreińskiej Powstańczej Armii

    Jego Ekscelencja Aleksander Novak,
    W imieniu Wolnego Terytorium Noklezji

    Niebiańska Cesarska Mość Piotr Romanow
    W imieniu Cesarstwa Nan Di

    chcąc utrzymać pokój w Nordacie oraz położyć kres Wojnie Klonów, decydują się zawrzeć niniejszy traktat pokojowy:


    Art 1.
    Wysokie Układające się Strony zaprzestają walk zbrojnych w każdej postaci.

    Art 2.
    Wysokie Układające się Strony wypuszczają na wolność wszelkich pojmanych jeńców wojennych.

    Art 3.
    Federacja Garmanii udziela bezwarunkowego zezwolenia na przemieszczanie się przez jej terytorium jednostek militarnych państw koalicji.

    Art 4.
    1. Federacja Garmanii zrzeka się na rzecz państw koalicji części ziem, których kształt szczegółowo opisano w załączonej mapie.
    2. Ziemie te zostają tymczasowo podzielone przez państwa koalicji na strefy okupacyjne - niebieską (insulijsko-repujersko-klindońsko-noklezyjską), zieloną (kiriańsko-eestiańską), pomarańczową (nandijską) oraz szarą (dehreińską).
    3. Trzy zachodnie dzielnice Iwanogrodu przekazuje się Walczącej Republice Eestii. Pozostała część miasta pozostaje pod jurysdykcją Federacji Garmanii.



    Art 5.
    Wysokie Układające się Strony zrzekają się odszkodowań za straty wojenne.

    Art 6.
    Traktat wchodzi w życie z chwilą jego podpisania.

    100365773012205882.png

    Przejdziemy teraz do przesłuchania. Czas na odpowiedzi wyznaczam do 27 sierpnia br.

    Pytania do Pana Piotra Jankowskiego @Piotr Jankowski:

    1. Według Pana wiedzy, jaka jest sytuacja prawno-międzynarodowa Królestwa Bornfostu?
    2. Czy jest Pan pełnomocnikiem rządu II Federacji Nordackiej przy Tajnej Radzie Koliady? Jeśli nie, to jakie państwo, tudzież organ, reprezentuje Pan w Tajnej Radzie? Jeśli tak, to kto i kiedy nadał Panu rzeczone pełnomocnictwo?
    3. Według Pana wiedzy, czy udzielona przez Bolesława Kirianóo szczegółowa informacja na temat podziału administracyjnego i terytorialnego Imperium Kiriańskiego, uwzględniająca status Hrabstwa Małej Wysepki, Kiriańskich Terytoriów Arktycznych oraz informacji o statusie państw i strefy okupacyjnej stowarzyszonych z Imperium Kiriańskim, jest zgodna z prawdą? Jeśli nie, to czego nie uwzględnia lub jakie błędne informacje przedstawia?

    Pytania do Pana Augusta de la Sparasana de Harlin @August de la Sparasan:

    1. Czy jest Pan pełnomocnikiem rządu II Federacji Nordackiej przy Tajnej Radzie Koliady? Jeśli nie, to jakie państwo, tudzież organ, reprezentuje Pan w Tajnej Radzie? Jeśli tak, to kto i kiedy nadał Panu rzeczone pełnomocnictwo?
    2. Według Pana wiedzy, czy udzielona przez Bolesława Kirianóo szczegółowa informacja o statusie strefy okupacyjnej kiriańsko-eestińskiej jest zgodna z prawdą? Jeśli nie, to czego nie uwzględnia lub jakie błędne informacje przedstawia?

    Pytanie do Pana Alberta Fryderyka de Espady @Albert Fryderyk de Espada:

    1. Czy jest Pan pełnomocnikiem rządu II Federacji Nordackiej przy Tajnej Radzie Koliady? Jeśli nie, to jakie państwo, tudzież organ, reprezentuje Pan w Tajnej Radzie? Jeśli tak, to kto i kiedy nadał Panu rzeczone pełnomocnictwo?
    2. Według Pana wiedzy, czy udzielona przez Bolesława Kirianóo szczegółowa informacja o statusie strefy okupacyjnej kiriańsko-eestińskiej jest zgodna z prawdą? Jeśli nie, to czego nie uwzględnia lub jakie błędne informacje przedstawia?

     

     podpis: Leonid Repulijski
    Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

    Klon należący do@Kamiljan de Harlin

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Wysoki Sądzie,

    1. Nie jestem i nigdy nie byłem reprezentantem jakiegokolwiek państwa czy organu przy Tajnej Radzie Koliady - dołączyłem do niej jako członek zwyczajny i równy pozostałym na zaproszenie tow. Piotra Jankowskiego.

    2. Wedle mojej wiedzy informacje podane przez tow. Kirianóo dot. statusu kiriańsko-eestiańskiej strefy okupacyjnej są zgodne z prawdą.

    • Kocham to! 1
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  • NIO: 2908210003

  • NIO: 2908210003
    Godzinę temu, Leonid Repulijski napisał:

    Pytanie do Pana Alberta Fryderyka de Espady @Albert Fryderyk de Espada:

    1. Czy jest Pan pełnomocnikiem rządu II Federacji Nordackiej przy Tajnej Radzie Koliady? Jeśli nie, to jakie państwo, tudzież organ, reprezentuje Pan w Tajnej Radzie? Jeśli tak, to kto i kiedy nadał Panu rzeczone pełnomocnictwo?
    2. Według Pana wiedzy, czy udzielona przez Bolesława Kirianóo szczegółowa informacja o statusie strefy okupacyjnej kiriańsko-eestińskiej jest zgodna z prawdą? Jeśli nie, to czego nie uwzględnia lub jakie błędne informacje przedstawia?

     

    Wysoki sądzie,

    1. W Radzie Koliady reprezentuję wyłącznie siebie samego z nadania pomysłodawcy oraz założyciela, @Piotr Jankowski.
    2. Wedle mojej wiedzy status prawny prezentowany przez JIM Bolesława Kirianóo jest zgodny ze stanem rzeczywistym. 
    • Kocham to! 1

    8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

    d163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png99527777916552134.png.36d8ca78e1684f2c1fe18307c76c620e.png

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Wysoki Sądzie,

    Pragnę wyrazić w pierwszej kolejności moje ogromne zdziwienie wezwaniem mnie na świadka w sprawie, która w rzeczywistości nie miała nigdy żadnych realnych podstaw do zaistnienia, niemniej nie zamierzam uchylać się od decyzji Najwyższego Sądu Federalnego i postaram się odpowiedzieć na wszystkie postawione mi pytania według mojej najlepszej wiedzy.

    Odnosząc się zatem do pierwszego pytania to jest: "Według Pana wiedzy, jaka jest sytuacja prawno-międzynarodowa Królestwa Bornfostu?" jest to temat z pewnością niezwykle interesujący, jednak nie sposób odpowiedzieć na tak postawione pytanie bez zarysowania pewnego tła historycznego. 12 marca 2020 roku Jego Cesarska Mość Jakub I Wiśniowiecki von Sarm założył mikronację, która początkowo nosiła nazwę Cesarstwa Norweglandu. 19 czerwca 2022 roku Jego Cesarska Mość Jakub I wydał dekret zmieniający w znaczący sposób dotychczasową konstytucję, a także wprowadzając nową nazwę państwa - "Królestwo Bornfostu" [1]. Zgodnie z Ustawą z dnia 4 grudnia 2022 o Wyborze Króla Bornfostu nowym Królem Królestwa Bornfostu został Bolesław Franciszek Kirianóo von Hohenburg [2] (@Bolesław Kirianóo von Hohenburg) będący w tamtym czasie również Wielkim Imperatorem Kiriańskim. 18 grudnia 2022 Jego Królewska Mość Bolesław Kirianóo von Hohenburg wydał  dekret o połączeniu Królestwo Bornfostu z Wielkim Imperium Narodu Kiriańskiego [3]. W myśl artykułu 2. Dekretu króla Bornfostu w sprawie połączenia z Kirianią z dnia 18 grudnia 2022 roku statusu Bornfostu określa konstytucja Wielkiego Imperium Kiriańskiego, a w obecnej sytuacji Imperium Kiriańskiego będącego prawnym sukcesorem Wielkiego Imperium Kiriańskiego. Równocześnie, według mojej oceny Wielkie Imperium Kiriańskie przejęło na siebie wszelkie zobowiązania międzynarodowe Królestwa Bornfostu. Wracając jednak do kwestii obecnej sytuacji prawnej Królestwa Bornfostu, należy w tym celu sięgnąć do Konstytucji Imperium Kiriańskiego [4]. Zgodnie z artykułem XXIV wspomnianej konstytucji Królestwo Bornfostu nie może prowadzić własnej polityki zagranicznej, a władza króla ogranicza się do polityki wewnętrznej, oraz zapisanej w artykule XXV możliwości secesji. Dokładniejsza analiza sytuacji prawnej będzie możliwa jednak dopiero po uchwaleniu przez Senat Imperialny wspomnianej w artykule XXIII Konstytucji Imperium Kiriańskiego Ustawy o Królestwie Bornfostu, co jest ujęte w porządku obrad trwającego obecnie I posiedzenia Senatu II kadencji [5].

    Punkt drugi zawiera 3 pytania na które odpowiem w kolejności w jakiej zostały one postawione, tak więc na w odpowiedzi na pierwsze z pytań punktu drugiego, o treści : "Czy jest Pan pełnomocnikiem rządu II Federacji Nordackiej przy Tajnej Radzie Koliady?" pragnę zaznaczyć, iż nigdy nie otrzymałem od rządu II Federacji Nordackiej pełnomocnictwa do reprezentowania rządu II Federacji Nordackiej przy Tajnej Radzie Koliady, dodatkowo nie jestem też członkiem rządu II Federacji Nordackiej, ani nie reprezentuję jego interesów w Tajnej Radzie Koliady, nie otrzymuję też żadnych instrukcji dotyczących mojego udziału w posiedzeniach Tajnej Rady Koliady której to obrady w związku z punktem I Deklaracji o zawiązaniu Tajnej Rady Koliady objęte są tajemnicą [6]. Nawiązując do kolejnego pytania brzmiącego "Jeśli nie, to jakie państwo, tudzież organ, reprezentuje Pan w Tajnej Radzie?" zawierającego sprzeczną ze stanem faktycznym tezę jakobym reprezentował w Tajnej Radzie Koliady "państwo, tudzież organ", zaznaczę ponownie, iż w Tajnej Radzie Koliady nie reprezentuję interesów innych niż dobro każdego z mieszkańców Koliady. W kwestii pytania "Jeśli tak, to kto i kiedy nadał Panu rzeczone pełnomocnictwo?" powtórzę jedynie, iż rząd II Federacji Nordackiej nigdy nie udzielił mi żadnego pełnomocnictwa ani instrukcji w związku z moją działalnością w Tajnej Radzie Koliady.

    Pytanie treści: "Według Pana wiedzy, czy udzielona przez Bolesława Kirianóo szczegółowa informacja na temat podziału administracyjnego i terytorialnego Imperium Kiriańskiego, uwzględniająca status Hrabstwa Małej Wysepki, Kiriańskich Terytoriów Arktycznych oraz informacji o statusie państw i strefy okupacyjnej stowarzyszonych z Imperium Kiriańskim, jest zgodna z prawdą?" zawiera w sobie tezę, jakoby Hrabstwo Małej Wysepki, oraz Kiriańskie Terytoria Arktyczne wchodziły w skład Imperium Kiriańskiego. Nie posiadam żadnych informacji na temat istnienia "Hrabstwa Małej Wysepki", a wyniki wyszukiwania w encyklopedii internetowej "Micropedia" hasła "Hrabstwo Małej Wysepki" [7] nie dają żadnego rezultatu, co pozwala mi wysnuć wniosek iż rzeczone hrabstwo w rzeczywistości nie istnieje, co sprawia niemożliwym odpowiedź na pytanie o jego przynależność państwową oraz status administracyjny. Kiriańskie Terytoria Arktyczne są z kolei niepodległym państwem, więc pytanie o ich status w ramach Imperium Kiriańskiego uważam za bezzasadne. Jednocześnie potwierdzam, iż odpowiedź udzielona przez Jego Imperatorską Mość Bolesław Kirianóo von Hohenburg dnia 9 maja 2024 roku odpowiedź jest, według mojej najlepszej wiedzy w pełni zgodna z prawdą, w związku z czym uważam za zbędne odpowiadanie na pytanie  "Jeśli nie, to czego nie uwzględnia lub jakie błędne informacje przedstawia?", dla formalności jednak powtórzę, iż nie znajduję w tej wypowiedzi żadnych błędów ani nieścisłości.

    Mam szczerą nadzieję, iż niniejsza odpowiedź jest dla Wysokiego Sądu wystarczająca.

     

    [1]  Dekret Cesarza Norweglandu z dnia 19 czerwca 2022 roku o zmianie konstytucji 
    [2] Ustawa z dnia 4 grudnia 2022 o Wyborze Króla Bornfostu
    [3] Dekret króla Bornfostu w sprawie połączenia z Kirianią z dnia 18 grudnia 2022 roku.
    [4] Konstytucja Imperium Kiriańskiego z dnia 7 sierpnia 2023
    [5] Porządek obrad I posiedzenia Senatu II Kadencji
    [6] Deklaracja o zawiązaniu Tajnej Rady Koliady
    [7] Wyniki wyszukiwania w encyklopedii internetowej "Micropedia" hasła "Hrabstwo Małej Wysepki"

    • Kocham to! 2

    image.png.c1a42a2791c001105e2315f333dc6455.png100464293790614696.png 1021.png 

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego

    Dziękuję za udzielone informacje.

    Mam teraz kilka pytań do Pana @Bolesław Kirianóo von Hohenburg.

    1. Czy Imperium Kiriańskie brało udział w Wojnach Klonów? Jeśli tak, to czy Kiriania dalej prowadziła działania zbrojne po przystąpieniu do II Federacji Nordackiej?
    2. Czy Imperium Kiriańskie brało lub bierze udział w okupacji strefy zielonej?
    3. Kiedy traktat o zawiązaniu II Federacji Nordackiej wszedł w życie w Imperium Kiriańskim? Było to wraz ze złożeniem podpisu przez Waszą Imperatorską Mość, czy doszło do późniejszej procedury ratyfikacji?
    4. Czy od momentu wejścia w życie rzeczonego traktatu Imperium Kiriańskie zaprzestało prowadzenia własnej polityki zagranicznej?

     podpis: Leonid Repulijski
    Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

    Klon należący do@Kamiljan de Harlin

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Wysoki Sądzie,

    1. Tak, Imperium Kiriańskie brało udział w Wojnach Klonów, wysyłając swoich żołnierzy do Eesti, skąd byli transportowani na front garmański. Informuję, że Kiriania nie prowadziła działań zbrojnych po dołączeniu do II Federacji Nordackiej w rozumieniu działań ofensywnych. Nie wycofała jednak swoich wojsk z Eesti ani Strefy Okupacyjnej Zielonej.

    2. Tak, Imperium Kiriańskie brało udział w okupacji Strefy Zielonej. Nie uważam jednak, żeby można było stwierdzić, że Kiriania nadal to robi. Wojsko Imperium zostało przyłączone do Zjednoczonych Sił, więc wojska pozostawione w Eesti i Strefie Okupacyjnej Zielonej są teraz de iure wojskami II Federacji.

    3. Traktat o zawiązaniu II Federacji wszedł w życie z chwilą złożenia przeze mnie podpisu w imieniu Kirianii.

    4. Tak, wedle mojej najlepszej wiedzy po przyjęciu traktatu o zawiązaniu II Federacji Nordackiej Imperium Kiriańskie nie przyjęło na siebie żadnych kolejnych zobowiązań międzynarodowych, czy to w formie traktatu czy innego prawa.

    Na koniec proszę Najwyższy Sąd Federalny o wyrozumiałość i wzięcie pod uwagę sytuacji, która panowała rok temu, w czasie tworzenia się organów II Federacji Nordackiej i zakończenia Wojen Klonów. Mimo, że każda prowincja FN oddała swoje kompetencje międzynarodowe rządowi federalnemu, to przez jakiś czas nie było ani tego rządu, ani Zjednoczonych Sił, które mogłyby wcielić wojska prowincjonalne.

    Bolesław Kirianóo von Hohenburg

    Spiker Kongresu, Minister Spraw Zewnętrznych
    i były Premier II Federacji Nordackiej

    1174.png100464293790614696.png

    "Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

    Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

    Zarejestruj nowe konto

    Załóż nowe konto. To bardzo proste!

    Zarejestruj się

    Zaloguj się

    Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

    Zaloguj się
     Udostępnij