• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

SG - pomysł na system transportu


Waksman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie dumałem jakby tu ogarnąć jakiś ciekawy, realny, a jednocześnie dostosowany do warunków mikronacyjnych mechanizm przemieszczania się towarów w naszym systemie gospodarczym po Nordacie. Do głowy wpadł mi pomysł czegoś na wzór gry turowej (np. dwie tury na dzień). Sporządzilibyśmy ogromną i szczegółową mapę kolejowo-drogową naszego kontynentu, na której wszystko by się odbywało.

Przed rozpoczęciem się tury przewoźnik wydawałby dla swoich pojazdów dyspozycje. W przypadku ruchu drogowego dowolne, w przypadku ruchu kolejowe dostosowane do przepisów obowiązujących w danym kraju, bo wiadomo, że pociągu ot tak się nie zawróci (w praktyce byłaby to jazda od stacji do stacji, tudzież gdzie kierujący ruchem da zgodę 😄).

W przypadku ruchu drogowego wyglądało by to tak, że dla każdego pojazdu losowałoby się liczbę o ile jednostek pojazd przemieszczałby się do celu. Odnośnie pociągów - jak wyżej, wszystko byłoby uzależnione od zarządcy infrastruktury kolejowej na terenie danego kraju. Całość jest oczywiście do dopracowania, także zachęcam wszystkich do udzielania się w dyskusji 😉

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co? Wypowie się ktoś? Bo z systemu korzystamy wszyscy, toteż fajnie by było, żeby każdemu równie przyjemnie się z niego korzystało. Wprowadzajmy zmiany razem, a nie tak, że ja będę je wprowadzał na siłę...

Ugółem jestem w trakcie tworzenia mapy kolejowo-drogowej. Z tej racji bardzo proszę panów @Bolesław Domu Kirianóo i @Tadeusz I Wielki o podesłanie map kolejowych i drogowych ich państw, z podziałem na linie kolejowe zelektryfikowane i niezelektryfikowane oraz jednotorowe i dwutorowe. W razie czego służę pomocą 😉

Z innej beczki - ile według was powinna trwać jedna tura? Ile dyspozycji na raz będzie mógł wydać przewoźnik?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za post pod postem, ale zapomniałem dodać kluczowej rzeczy - czy Czesnorad posiada mapy kolejowe i drogowe? @Obywatel Czesnoradu

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niestety nie zostały sporządzone. Jednakże sam całokształt sieci drogowej, a zwłaszcza kolejowej, na terenie Republiki Socjalistycznej jest bardzo ubogi i prymitywny. Odkąd na wyspie funkcjonuje Rada Komisarzy Ludowych, to najnowsza i najlepiej zachowana trasa kolejowa to tylko tak, która biegnie od Nowańska do Sarmowa nie posiadając żadnych wcześniejszych przystanków (z kolei co do sieci drogowej, to tutaj jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć).

  • Lubię to 1

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Robert Drenin napisał:

Jeszcze niestety nie zostały sporządzone. Jednakże sam całokształt sieci drogowej, a zwłaszcza kolejowej, na terenie Republiki Socjalistycznej jest bardzo ubogi i prymitywny. Odkąd na wyspie funkcjonuje Rada Komisarzy Ludowych, to najnowsza i najlepiej zachowana trasa kolejowa to tylko tak, która biegnie od Nowańska do Sarmowa nie posiadając żadnych wcześniejszych przystanków (z kolei co do sieci drogowej, to tutaj jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć).

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy byłby w stanie Towarzysz (lub któryś z Towarzyszy) przygotować taką mapę kolejową i drogową? Będzie mi ona bardzo potrzebna do dalszych prac nad mapą.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jednakże nie jestem w stanie przewidzieć w jakim terminie te mapy powstaną. Może to być jeszcze jutro, a może to być dopiero za parę dni, ale zobaczymy co da się zrobić. Przynajmniej spróbujemy jakoś zrobić to w niedługim terminie.

  • Kocham to! 1

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Robert Drenin napisał:

Owszem, jednakże nie jestem w stanie przewidzieć w jakim terminie te mapy powstaną. Może to być jeszcze jutro, a może to być dopiero za parę dni, ale zobaczymy co da się zrobić. Przynajmniej spróbujemy jakoś zrobić to w niedługim terminie.

Dziękuje. Proszę potraktować tą sprawę, w miarę możliwości, priorytetowo.

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Waksman napisał:

To co? Wypowie się ktoś? Bo z systemu korzystamy wszyscy, toteż fajnie by było, żeby każdemu równie przyjemnie się z niego korzystało. Wprowadzajmy zmiany razem, a nie tak, że ja będę je wprowadzał na siłę...

Ugółem jestem w trakcie tworzenia mapy kolejowo-drogowej. Z tej racji bardzo proszę panów @Bolesław Domu Kirianóo i @Tadeusz I Wielki o podesłanie map kolejowych i drogowych ich państw, z podziałem na linie kolejowe zelektryfikowane i niezelektryfikowane oraz jednotorowe i dwutorowe. W razie czego służę pomocą 😉

Z innej beczki - ile według was powinna trwać jedna tura? Ile dyspozycji na raz będzie mógł wydać przewoźnik?

Mapa, przynajmniej z mojej strony jest w trakcie tworzenia. Nie będzie to jakaś imponująca sieć kolejowa, dopiero planujemy większe inwestycje, ale niedługo skończę.

  • Kocham to! 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Waksman napisał:

To co? Wypowie się ktoś? Bo z systemu korzystamy wszyscy, toteż fajnie by było, żeby każdemu równie przyjemnie się z niego korzystało. Wprowadzajmy zmiany razem, a nie tak, że ja będę je wprowadzał na siłę...

Ugółem jestem w trakcie tworzenia mapy kolejowo-drogowej. Z tej racji bardzo proszę panów @Bolesław Domu Kirianóo i @Tadeusz I Wielki o podesłanie map kolejowych i drogowych ich państw, z podziałem na linie kolejowe zelektryfikowane i niezelektryfikowane oraz jednotorowe i dwutorowe. W razie czego służę pomocą 😉

Z innej beczki - ile według was powinna trwać jedna tura? Ile dyspozycji na raz będzie mógł wydać przewoźnik?

Mapa drogowa Hawilandu jest już w trakcie tworzenia, jak tylko skończe to wyślę, natomiast mapa kolejowa nie jest jeszcze zrobiona zbytnio, wkrótce zabiorę się za robienie tej mapy, u nas tak jak w Kirianii, nie jest to imponująca sieć kolejowa bo inwestycje będziemy dopiero planować.

99886723298755545.png

Król-Senior Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nawet jeśli by to miała być jedna linia kolejowa to muszę znać jej przebieg i specyfikację. Bez tego nie podołam XD

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klasycznie muszę wtrącić swoje trzy grosze, transport drogowy i kolejowy dobra sprawa ale co z transportem morskim i lotniczym. 

Przede wszystkim transport morski zapewnia nieporównywalnie większą przerzutowość względem innych form transportu niestety kosztem prędkości tego transportu, ruch lotniczy ma z kolei na odwrót, bardzo szybka forma transportu lecz z ograniczeniami ilości.

Plus w obu przypadkach nie trzeba bawić się w skomplikowane mapy a wizualizacja lokacji portów morskich i lotniczych to de facto wszystko co było by nam potrzebne.

  • Lubię to 2

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, transport lotniczy i morski trochę wypadł mi z głowy. Jak najbardziej porty można zaimplementować, bo dodanie przerywanych linii reprezentujących trasy dla statków to nie problem. Pytanie jak to rozwiązać z samolotami? Nie chcę, żeby na tej mapie było zbyt dużo kresek bo to się pogubić będzie szło. Jakiś pomysł?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony samoloty mogą lecieć w linii prostej (oczywiście na płaskiej mapie trochę to inaczej wygląda, ale pomijam to w tej chwili). Więc na początek można po prostu zaznaczyć tylko porty lotnicze na mapie (jakie miasta posiadają porty lotnicze) i tyle. Jak ktoś będzie chciał wysłać samolot z towarem z danego miasta do drugiego, to może wtedy zobaczyć po prostu położenie portów. Problem może się już pojawić, kiedy bierzemy również pod uwagę zużycie paliwa oraz fakt, że samolot musiałby wtedy tankować i zatrzymać się wcześniej. W takim wypadku albo narracyjnie bierzemy, albo ustalamy jakieś zasady, kiedy należy już zatankować (ewentualnie nie bierzemy tego faktu w ogóle pod uwagę lub też nasz kontynent miałby być na tyle mały, że samoloty nie musiałyby tankować po drodze (aczkolwiek raczej nasz kontynent wcale taki mały nie jest)). Oczywiście warto też jeszcze dodać, że to zależy również od samolotu.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2022 o 00:29, Waksman napisał:

Dziękuje. Proszę potraktować tą sprawę, w miarę możliwości, priorytetowo.

Jak na razie (co jest trochę śmieszne) udało mnie się zrobić mapę linii kolejowych w Czesnoradzie (przynajmniej tych użytkowanych).

Spróbuję jeszcze zrobić mapę infrastruktury drogowej.

  • Kocham to! 1

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie już można było zauważyć, to powstała kolejna mapa, tym razem sieci dróg w Republice Socjalistycznej Czesnoradu.

  • Kocham to! 1

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2022 o 17:07, Waksman napisał:

Fakt, transport lotniczy i morski trochę wypadł mi z głowy. Jak najbardziej porty można zaimplementować, bo dodanie przerywanych linii reprezentujących trasy dla statków to nie problem. Pytanie jak to rozwiązać z samolotami? Nie chcę, żeby na tej mapie było zbyt dużo kresek bo to się pogubić będzie szło. Jakiś pomysł?

Drogi dla samolotów i statków nie są tak sztywne jak linie kolejowe czy sieć drogowa.

Jak dla mnie zaznaczenie jedynie portów morskich i lotniczych w zupełności by wystarczyło.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij