• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Prawo i Discord


Rekomendowane odpowiedzi

Nie, to nie jest nowa partia, choć nazwa wątku może taką sugerować 😂

Tak teraz myślę - czy nasz Discord powinien być objęty naszym prawem? Wiadomo, coś na styl sarmacki, gdzie ichnie prawo na ich serwerze obowiązuję. Mam mieszane uczucia co do tego, dlatego chciałbym poznać opinię innych.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Natasya Åsa Waksman-Dëter von Sarm napisał:

Moglibyśmy zrobić, że prawo tam obowiązuję, ale to by była lekka cenzura. Dlatego jestem PRZECIWNA temu pomysłowi.

Cóż, nie zgodzę się z tym, że byłaby to "lekka cenzura". Bardziej kolejna możliwość z cyklu - "skąd wziąć powód do pozwu sądowego" 😂

Ale żarty na bok - nie, zdecydowanie sprzeciwiam się cenzurze. Tak na dobrą sprawę jedyną ustawą, która obowiązywałaby na Discordzie jest kodeks karny, a w nim nie ma żadnych zapisów sugerujących, że panuje u nas jakakolwiek cenzura. Przynajmniej według mnie.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Waksman napisał:

Cóż, nie zgodzę się z tym, że byłaby to "lekka cenzura". Bardziej kolejna możliwość z cyklu - "skąd wziąć powód do pozwu sądowego" 😂

Ale żarty na bok - nie, zdecydowanie sprzeciwiam się cenzurze. Tak na dobrą sprawę jedyną ustawą, która obowiązywałaby na Discordzie jest kodeks karny, a w nim nie ma żadnych zapisów sugerujących, że panuje u nas jakakolwiek cenzura. Przynajmniej według mnie.

Jeśli to miałoby tak wyglądać to można spróbować. Ale ja zarządziłabym referendum, aby każdy jednogłośnie w głosowaniu opowiedział się za/przeciw temu pomysłowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Natasya Åsa Waksman-Dëter von Sarm napisał:

Jeśli to miałoby tak wyglądać to można spróbować. Ale ja zarządziłabym referendum, aby każdy jednogłośnie w głosowaniu opowiedział się za/przeciw temu pomysłowi.

Referendum... A nie lepiej jakąś ogólnodostępną ankietkę na forum? Zanim byśmy wszystko w kontekście prawnym ogarnęli z referendum, zanim by się to zarządziło etc., to by minęły trochę czasu. Chyba, że by to zrobić jako poprawkę do Kodeksu Karnego, w który wpisalibyśmy, że serwer Discord o ID XX jest objęty tym kodeksem, a jego złamanie tam może być podstawą do założenia komuś sprawy karnej.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinien funkcjonować regulamin a nie prawo, które karało by obywateli, gdyż nie każdy obywatel musi być posiadaczem discorda, a trudno o osobne kategorie prawne dla poszczególnych grup obywateli.

1113.png

Grzegorz Szarak von Hohenburg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu na discordzie powinien obowiązywać jakiś regulamin ale nie koniecznie musi się on wiązać z naszym prawem w końcu serwery discord są offtopic i raczej nie powinny być traktowane jako powązne źródło a co najwyżej miejsce do dyskusji często nie związanej z samym państwem.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz Szarak napisał:

Moim zdaniem powinien funkcjonować regulamin a nie prawo, które karało by obywateli, gdyż nie każdy obywatel musi być posiadaczem discorda, a trudno o osobne kategorie prawne dla poszczególnych grup obywateli.

Tzn. główną kwestią jest to, że takie prawo nie nakazywałoby obywatelowi zakładania Discorda, broń Boże. To decyzja każdego z nas czy takie chce posiadać, czy nie. Takie przepisy uczyniłyby z naszego serwera miejsce publiczne na równi z forum.

38 minut temu, Cillian Saerucaeg napisał:

Imo? zero zasad. Wolny Discord B)

B))

1 minutę temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

W moim odczuciu na discordzie powinien obowiązywać jakiś regulamin ale nie koniecznie musi się on wiązać z naszym prawem w końcu serwery discord są offtopic i raczej nie powinny być traktowane jako powązne źródło a co najwyżej miejsce do dyskusji często nie związanej z samym państwem.

Regulaminem przecież może być nasz Kodeks Karny. Nie ma w nim nic specjalnego czego nie byłoby w regulaminie, bo jest i o szacunku, i o kulturze słowa. Napisanie regulaminu z powtórzonymi zapisami z KK jest, przynajmniej dla mnie, bezsensownym duplikowaniem przepisów.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AleksanderNovak napisał:

Kodeks Karny zakazuje obrażania prezydenta w związku z czym w Muratyce nie ma pełnej wolności słowa, dziękuję. Niech żyje wolny Discord! Niech żyje wolność słowa! 

Dlaczego jest to ograniczenie wolności słowa? Wolność słowa nie polega na tym, że pozwalamy się wszystkim wyzywać jak popadnie. To jest praktyka bantustańska, której się wyrzekamy. Ten zapis chroni głowę państwa przed mało inteligentnymi atakami. Bo wiadomo, krytykować prezydenta można i nigdy się tego nie zakaże, jaki by nie był, ale wyzywać? Bez przesady...

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, AleksanderNovak napisał:

wolność słowa «prawo do swobodnego wypowiadania swoich myśli»

W muratyce nie ma pełnej wolności słowa!!!!!

Alexis de Tocqueville powiedział kiedyś: "Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka". Wolnością człowieka jest też spokojne życie bez jednostek obrażających go na każdym kroku, za wszystko, i o wszystko. To się nazywa sprawiedliwość. Jeżdżenie po kimś w sposób wulgarny jest uważane powszechnie za zły czyn - dlatego nasz kodeks karny tego zakazuje, i w kierunku Prezydenta, i w kierunku innego obywatela.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Waksman napisał:

Alexis de Tocqueville powiedział kiedyś: "Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka". Wolnością człowieka jest też spokojne życie bez jednostek obrażających go na każdym kroku, za wszystko, i o wszystko. To się nazywa sprawiedliwość. Jeżdżenie po kimś w sposób wulgarny jest uważane powszechnie za zły czyn - dlatego nasz kodeks karny tego zakazuje, i w kierunku Prezydenta, i w kierunku innego obywatela.

A ja mogę w pełnej świadomości stwierdzić że w niektorych momentach warto jednak przemilczeć pewne kwestie i pomimo iż godzą one w "wolność" to zadziałają niczym broń obusieczna, być może zranimy nią kogoś ale żeby to samo nie spotkało nas.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

A ja mogę w pełnej świadomości stwierdzić że w niektorych momentach warto jednak przemilczeć pewne kwestie i pomimo iż godzą one w "wolność" to zadziałają niczym broń obusieczna, być może zranimy nią kogoś ale żeby to samo nie spotkało nas.

Ale no to wiadomo, że prawo w tym kraju obejmuje każdego, czy to Prezydenta, czy obywatela, czy zwykłego mieszkańca. Jeśli wprowadzimy przepisy przekształcające nasz serwer Discord w miejsce publiczne przez co będzie na nim miał zastosowanie kodeks karny to zdaję sobie sprawę z tego, że nawet jeśli ja napiszę coś, co ten kodeks karny złamię będę mógł zostać przez kogoś podany do sądu. Ale tu nie chodzi o to, żeby się publicznie pozywać jak ktoś soczyście, słowem na "k", skwituję daną sytuację. Tu chodzi o to, żeby się zabezpieczyć przed jednostkami toksycznymi. Bo jak ktoś na Discordzie będzie non stop wyklinał, to dlaczego ma go nie spotkać kara? Chociażby zwykły mandat czy zakaz na tydzień. Tu niekoniecznie chodzi o nie wiadomo jakie kary. Chociaż to i tak będzie w głównej mierze zależało od Sądu.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam, i już od poczatku zaznaczałem że jakiś regulamin powinien na discordzie funkcjonować ale nie powinniśmy go mieszać czy też łączyć z prawem państwa gdyz tak jak pan prezydent trafnie spostrzegł "tu nie chodzi o to, żeby się publicznie pozywać jak ktoś soczyście, słowem na "k", skwituję daną sytuację". 

Regulamin discorda powinien obejmować zapisy odnośnie zachowania kultury wypowiedzi lub nie obrażania innych ale konsekwencjie nie przestrzegania regulaminu na discordzie nie powinny być łączone z konsekwencjami na samym forum państwowym, chyba że faktycznie poczynania danej osoby mogą wskazywać iż jawnie i z premedytacją atakuje ona nasz kraj wtedy można rozpatrzeć karę opartą o Kodeks Karny.

  • Lubię to 2

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

W pełni się zgadzam, i już od poczatku zaznaczałem że jakiś regulamin powinien na discordzie funkcjonować ale nie powinniśmy go mieszać czy też łączyć z prawem państwa gdyz tak jak pan prezydent trafnie spostrzegł "tu nie chodzi o to, żeby się publicznie pozywać jak ktoś soczyście, słowem na "k", skwituję daną sytuację". 

Regulamin discorda powinien obejmować zapisy odnośnie zachowania kultury wypowiedzi lub nie obrażania innych ale konsekwencjie nie przestrzegania regulaminu na discordzie nie powinny być łączone z konsekwencjami na samym forum państwowym, chyba że faktycznie poczynania danej osoby mogą wskazywać iż jawnie i z premedytacją atakuje ona nasz kraj wtedy można rozpatrzeć karę opartą o Kodeks Karny.

W takim razie, zamiast regulaminu, można dodać osobny rozdział do kodeksu karnego odnośnie zachowania w miejscach publicznych, gdzie takie miejsca publiczne będzie się tworzyło poprzez np. uchwałę Sejmu. Zawrze się tam, że kary odnośnie zachowań w tych miejscach reguluje tylko ten rozdział, a tam zawrzemy wszelkie najpotrzebniejsze informacje, tzn. zakaz nadmiernego przeklinania i inne takie.

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij