• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Wspólna giełda?


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio tak sobie myślałem nad możliwościami wykorzystania faktu wspólnego forum, i tak jakoś mi się uwidziała wspólna tablica ogłoszeniowa. Taka wiecie, do wszystkiego. Ogłoszenia o pracę, sprzedaż/kupno towaru, oferty przewozu ludzi/towarów, zlecenia budowy, wymiany etc. Ułatwiłoby to znacznie handel między osobami prywatnymi i firmami, a także go zaktywizowało. Co o tym myślicie?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwszy rzut oka, moim zdaniem pomysł wydaje się nawet dobry. Na pewno wszelkie ogłoszenia, oferty i zlecenia w jednym miejscu mogłyby nam wszystkim się przydać, ponieważ z łatwością moglibyśmy wiedzieć, co oferują nasze kraje, a co za tym idzie potencjalny handel, gdyż przykładowo może są takie towary, których potrzebujemy, a może jednak Muratyka bądź Czesnorad akurat będą posiadać na sprzedaż takie towary. Oczywiście to też taki przykład, bo to wcale nie muszą być tylko towary, ale również przykładowo właśnie przedsięwzięcia, projekty itd.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodzi! Całość byłaby ładnie przypięta (bo zrobilibyśmy to jako podpięty wątek w tym dziale) i ogłoszona (jakieś pudełeczko po boku albo odnośnik). Nie ukrywam, ale posiadam też dostęp do prostego skryptu obliczającego kursy obu naszych walut stworzonego przez Czcigodniego @Helwetyk (chwała mu!), także tutaj można pokusić się o jakieś roszady związane z kantorem wymiany walut.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcemy sobie stworzyć nasz mały bazar gdzie każdy może pisać czego mu potrzeba co ma na zbyciu itd. 

Może coś z tego wyjdzie, ale puki nie mamy banku wszystko musi się odbywać na zasadzie narracji, ewentualnie towar za towar. 

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na tą chwilę nie ma innego wyjścia - trzeba usługi świadczyć na zasadzie wymiany, albo po prostu odwalenia roboty. Niby jakąś fakturę można wystawić, ale co z tego skoro nie będzie się jej dało zapłacić?

Aczkolwiek widziałem, że Czcigodny Helwetyk wznowił prace nad bankiem międzynarodowym, także światełko nadziei jest. Znając życie szybciej zaczniemy z nań korzystać, niż z tego który mamy na stronie głównej XD

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bank się już pojawi to będzie bardzo dobrze gdyż otworzy nam to pole do rozwoju naszej ekonomii a na tą chwilę lepiej pozostać przy zasadzie towar za towar lub za umowne pieniądze gdyż nie jestem fanem wystawiania jakichkolwiek fakturek.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że kurs waluty łatwo można wyliczyć dla narodów o ustroju kapitalistycznym niż socjalistycznym. Więc pomijając fakt, że w przyszłości porzucimy walutę Czesnoradzką, to kurs waluty narodu socjalistycznego raczej trudno będzie go wyliczyć, o ile będzie to możliwe.

Więc jak na razie, to wydaje mnie się, że handel raczej odbywać się będzie na zasadzie wymiany towarów, bądź właśnie praca (w domyśle przykładowo budowa jakiejś budowli) za dany towar.

Tak poza tym, to my też rezygnujemy z mechanik kapitalistycznych jak chodziażby giełda papierów wartościowych.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby Czesnorad wpiąć do powstającego banku (kursy same się uzgodnią 6 czerwca). Jedyny minus jest taki, że potrzebne byłyby odrębne weryfikacje w Stemplu. W teorii nie są konieczne, w końcu identyfikatory są identyczne z muratyckimi, ale zdecydowanie wolałbym nie dodawać specjalnych warunków — dla poczytalności kodu, w celu uniknięcia ścieżki prowadzącej w otchłań szaleństwa.

Edytowane przez Helwetyk

(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już trzeba pytać @Przewodniczący RKL, aczkolwiek myślę, że z podpięciem do STEMPLA problemu nie będzie 😄

Godzinę temu, Robert Drenin napisał:

Mnie się wydaje, że kurs waluty łatwo można wyliczyć dla narodów o ustroju kapitalistycznym niż socjalistycznym. Więc pomijając fakt, że w przyszłości porzucimy walutę Czesnoradzką, to kurs waluty narodu socjalistycznego raczej trudno będzie go wyliczyć, o ile będzie to możliwe.

Tzn. w tym przypadku przyjęliśmy model obliczania kursu na podstawie aktywności na naszych forach. Im większa, tym kurs bardziej wzrasta. Ot proste i chyba najbardziej sensowne rozwiązanie.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Helwetyk napisał:

Jedyny minus jest taki, że potrzebne byłyby odrębne weryfikacje w Stemplu. W teorii nie są konieczne, w końcu identyfikatory są identyczne z muratyckimi, ale zdecydowanie wolałbym nie dodawać specjalnych warunków — dla poczytalności kodu, w celu uniknięcia ścieżki prowadzącej w otchłań szaleństwa.

Jak już zagłębiliśmy się w temat Stempla to chciałbym go w sumie trochę rozwinąć.

Nie chcę się narzucać czy coś, ale właśnie kiedyś sobie o tym myślałem i w sumie jak Czesnorad dzieli wspólne forum z Muratyką, to chciałbym się zapytać również o potencjalne zaznaczenie też Czesnoradu w Stemplu, ponieważ chcielibyśmy wdrażać też coraz bardziej Czesnorad w politykę międzymikronacyjną oraz wiedząc, iż niektóre kraje może nie wiedzą jeszcze o naszym istnieniu, to stąd moje pytanie, gdyż póki co, to w Stemplu jest na razie pokazane jako forum tylko Muratyckie.

Temat może i niezbyt do tego wątku, ale prędzej czy później musiało takie pytanie paść i najwyżej możemy utworzyć do tego inny wątek.

13 minut temu, Waksman napisał:

Tzn. w tym przypadku przyjęliśmy model obliczania kursu na podstawie aktywności na naszych forach. Im większa, tym kurs bardziej wzrasta. Ot proste i chyba najbardziej sensowne rozwiązanie.

Jest to ciekawe rozwiązanie, natomiast faktyczne @Włodzimierz Molotin musiałby o tym zadecydować, ponieważ na pewno rozwiązałoby problem wymiany walutowej. Mogę też powiedzieć, iż faktycznie taki model obliczania kursu waluty zadziała dla każdego, ale ja też myślałem jak to uzasadnić z punktu roleplayowego, chyba że w Radzie coś byśmy wymyślili.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Robert Drenin napisał:

Temat może i niezbyt do tego wątku, ale prędzej czy później musiało takie pytanie paść i najwyżej możemy utworzyć do tego inny wątek.

Spokojnie, to temat jak najbardziej do tego! Ja sam chciałem proponować wam podpięcie się do STEMPLA, ale nie miałem nawet czasu napisać 😕

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Waksman napisał:

Ja sam chciałem proponować wam podpięcie się do STEMPLA, ale nie miałem nawet czasu napisać 😕

Nic nie szkodzi, jak na razie to i tak temat został poruszony, to można by również pomówić w tej sprawie i będzie można podjąć w tej sprawie może jakieś kroki.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to chciałem powiedzieć, że dzięki JKW @Alfred Fabian von Tehen-Dżek wkrótce powstanie ogólnonordacka giełda do umieszczania krótkich ogłoszeń. Wraz z pojawieniem się ogłoszenia na fora podpięte do systemu będzie wysyłało się stosowne powiadomienie w formie postu w wątku giełdowym. Także pomysł można uznać za "w trakcie realizacji". Na dniach powinna ukazać się publiczna wersja 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waksman napisał:

Ogólnie to chciałem powiedzieć, że dzięki JKW @Alfred Fabian von Tehen-Dżek wkrótce powstanie ogólnonordacka giełda do umieszczania krótkich ogłoszeń. Wraz z pojawieniem się ogłoszenia na fora podpięte do systemu będzie wysyłało się stosowne powiadomienie w formie postu w wątku giełdowym. Także pomysł można uznać za "w trakcie realizacji". Na dniach powinna ukazać się publiczna wersja 😄

Wiadomo jakie państwa będą korzystać z giełdy ?

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Wiadomo jakie państwa będą korzystać z giełdy ?

System będzie otwarty dla każdego kraju, nie ma tak, że ten przystępuje, a ten nie. Jeśli ktoś chce coś ogłosić to wchodzi, dodaje co trzeba i czeka na kontakt. Idea jest taka, żeby to było narzędzie ponadpaństwowe 😉

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, więc jako Przewodniczący RKL zdecydowałem, iż Czesnorad może brać udział w Banku Pollina. Nasza waluta może się w nim znaleźć, a i pozostać w banku po zlikwidowaniu waluty wewnątrz RSC, w celu ułatwienia transakcji międzynarodowych oraz dla osób przemieszczających się do i z Czesnoradu.

  • Lubię to 2

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie @Helwetyk! Potrzebujemy Panaaaaaa! 😂

Bardzo cieszy mnie decyzja władz czesnoradzkich. Wejście RSC do MBP ułatwi m. in. handel z Muratyką 😄

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę analogiczny dla poniższego wątek w Czesnoradzie wraz ze wskazaniem czesnoradzkich mężów zaufania w Stemplu i gramy dalej! 😉 

W razie czego, można też skorzystać z gotowca: https://forum.leocja.org/viewtopic.php?p=5218#p5218.

(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wątek został już utworzony, a tak poza tym to już miałem przyjemność zobaczyć Czesnorad w Leockim Instytucie Statystyk Międzynarodowych.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Robert Drenin napisał:

Postaram się analogiczny wątek dodać, a jeśli chodzi o mężów zaufania, to będę to ja oraz Tow. Włodzimierz Molotin.

 https://stempel.org.pl/paszport/1204 — czy to profil Waszej Ekscelencji? Z kolei tow. Molotina nie jestem w stanie namierzyć w systemie: https://stempel.org.pl/paszporty/.

(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gdyż ja już zdecydowałem się zarejestrować, z kolei Towarzysz Molotin chciał się wstrzymać z tym do momentu właśnie dodania Czesnoradu do systemu.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij