• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Pogaństwo?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy,

Jeszcze niedawno planowałem tworzyć Kościół Prawosławny/Prawowierczy jak kto woli ją nazywać. Niestety z spotkało się to z bardzo nie miłym odzewem od osób postronnych i ogromną dawką pozytywnych/negatywnych komentarzy, a także różnymi opiniami. 

Wiara Pogańska w Muratyce ma nam zapewnić to czego nie mieliśmy dotychczas, jednej wiary. Wiary która spajałaby cały naród w jedność pod jednym symbolem, dlatego zapraszam wszystkich @Obywatel od dyskusji na temat takowej. Oprócz tego fajnie to wpłynie na statystyki naszego państwa tj. ludność/religia wyznawana etc.

Dla zainteresowanych zamierzam bazować na bliskich nam wierzeniach słowiańskich i nordyckich, niżeli odległych, które nam realowym Słowianom są dalekie.

  • Kocham to! 2

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Prezydencie,

A czy zostanie poganami nie wpłynie to na relacje z innymi krajami? Jedyna wiara narodu to z jednej strony dobry pomysł, tylko pytanie jak reszta naszego narodu na to zareaguje i inne nacje. Ale jak najbardziej popieram inicjatywę zjednoczenia narodu pod sztandarem wiary 😉 

  • Lubię to 1

Michaił  Grigoriewicz  Pawłow

spacer.png

Marynarz Wielkiej Floty Republiki 

spacer.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Michaił Pawłow napisał:

Panie Prezydencie,

A czy zostanie poganami nie wpłynie to na relacje z innymi krajami? Jedyna wiara narodu to z jednej strony dobry pomysł, tylko pytanie jak reszta naszego narodu na to zareaguje i inne nacje. Ale jak najbardziej popieram inicjatywę zjednoczenia narodu pod sztandarem wiary 😉 

Nie wpłynie to za bardzo, gdyż w historii np. Sarmacja posiadała aktywnie działający Kościół Diuczej Wiary, a Bial***a posiadała Zielony Kościół. Także na stosunki międzynarodowe może to raczej wypłynąć bardziej na +, niżeli na minus. 🙂 

  • Lubię to 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że mi pogaństwo nordyckie jest, jakby nie patrzeć, dalekie. No cóż, może coś wyjdzie z tego...

Edytowane przez Heinrich von Wattzau

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Heinrich von Wattzau napisał:

Powiedziałbym, że mi pogaństwo nordyckie jest, jakby nie patrzeć, dalekie. No cóż, może coś wyjdzie z tego...

Przede wszystkim trzeba szukać tego co jest najbliżej nas, dlatego postawiłem na oba te dwa rozwiązania, gdyż nasi realowi przodkowie nie raz walczyli razem, a były też czasy, gdy krzyżowali miecze. 😉

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się chce to róbcie. Ja się religiami w Mikroświecie w ogóle nie interesuję, także raczej się nie będę wypowiadał.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Waksman napisał:

Jak wam się chce to róbcie. Ja się religiami w Mikroświecie w ogóle nie interesuję, także raczej się nie będę wypowiadał.

Myślałem, że Prezydent chętnie przyjdzie do wspólnoty wyznaniowej, która będzie zawierała wszelkie chrześcijańskie daty. ;D 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mam podobne podejście jak pan @Waksman. Każdy może wierzyć sobie w co tam mu się żywnie podoba, nigdy jakoś specjalnie nie interesowałem się religią w mikroświecie głównie przez wzgląd że nigdy nie grała ona głównej roli w państwach, może poza drobnymi wyjątkami więc raczej żadne państwo nie będzie nas nagle z tego powodu nienawidzić.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

W zasadzie mam podobne podejście jak pan @Waksman. Każdy może wierzyć sobie w co tam mu się żywnie podoba, nigdy jakoś specjalnie nie interesowałem się religią w mikroświecie głównie przez wzgląd że nigdy nie grała ona głównej roli w państwach, może poza drobnymi wyjątkami więc raczej żadne państwo nie będzie nas nagle z tego powodu nienawidzić.

Co tam nienawiść. Może jeżeli polityka nas dzieli tutaj znajdziemy odrobinę zrozumienia i zjednoczenia? 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piotr Romanow napisał:

Co tam nienawiść. Może jeżeli polityka nas dzieli tutaj znajdziemy odrobinę zrozumienia i zjednoczenia? 😉 

Zawsze znalazłby się jakiś wierzący który by na nas krucjatę wysłał bo mu się nasza wiara nie podoba.

A co do zjednoczenia i zrozumienia stosunek mam dość bierny i raczej będę po prostu stał z boku i się przyglądał.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Zawsze znalazłby się jakiś wierzący który by na nas krucjatę wysłał bo mu się nasza wiara nie podoba.

A co do zjednoczenia i zrozumienia stosunek mam dość bierny i raczej będę po prostu stał z boku i się przyglądał.

Rozumiem, czyli na współpracę nie ma co liczyć, a raczej trzeba podejść Pana z innej strony. Cóż, zobaczymy. 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr Romanow napisał:

Myślałem, że Prezydent chętnie przyjdzie do wspólnoty wyznaniowej, która będzie zawierała wszelkie chrześcijańskie daty. ;D 

Cóż, nie mam przecież obowiązku jako były Prezydent uczestniczenia w każdym możliwym projekcie 😛

Tak jak powiedziałem - wesprzeć mogę, podyskutować sporadycznie też mogę, ale żeby w samej wspólnocie partycypować to już nie bardzo.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Zawsze znalazłby się jakiś wierzący który by na nas krucjatę wysłał bo mu się nasza wiara nie podoba.

To już problem takiego człowieka. Nie możemy nic nie robić, tylko dlatego bo komuś się może nie spodobać.

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Heinrich von Wattzau napisał:

To już problem takiego człowieka. Nie możemy nic nie robić, tylko dlatego bo komuś się może nie spodobać.

Nie miałem zna myśli by od razu zaprzestać działania, lecz jakoś dziwnie mi się wydaje że za chwilę ktoś nazwie nasz kraj pogańskim i pełnym dzikusów z poprzedniej ery. Nie będę wskazywał kto i gdzie ale to nie jest już ciężkie by się domyśleć.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tym nie przejmował. Poza tym po religii nikt nie powinien nas oceniać. W mikro silne państwo to aktywni obywatele, silna władza itd. Religia powinna mieć najniższy priorytet w kwestii oceny mikronacji. I tak jak napisałem na początku, nawet jeżeli ktoś się przyczepi, to nie zwracałbym na to większej uwagi.

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Nie będę wskazywał kto i gdzie ale to nie jest już ciężkie by się domyśleć.

W tym kraju o którym pomyślałeś religią państwową jest islam, który wiele osób kojarzy z terroryzmem. Czy przez to sam kraj jest kojarzony jak ISIS, a jego obywatele jak terroryści? Jeśli ktoś zacząłby nas nazywać państwem "sto lat za murzynami" bo ktoś bawi się u nas w pogaństwo, to byłby, przynajmniej w moich oczach, zwykłym debilem.

  • Lubię to 2

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przepraszam za słownictwo, mam w dupie Co kto myśli o Muratyce. To jest nasz kraj i Nam się ma podobać, a nie wszystkim dookoła, bo wtedy jakim byśmy byli krajem, gdybyśmy podążali za czyimś zdaniem? 

  • Kocham to! 2

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piotr Romanow napisał:

bo wtedy jakim byśmy byli krajem, gdybyśmy podążali za czyimś zdaniem? 

Oj marnym, marnym... Bez uniwersytetu, bez dobrego, funkcjonalnego i nowoczesnego forum, z betonem zamiast ludzi... No źle by to wyglądało 😕

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Waksman napisał:

Oj marnym, marnym... Bez uniwersytetu, bez dobrego, funkcjonalnego i nowoczesnego forum, z betonem zamiast ludzi... No źle by to wyglądało 😕

No właśnie, dlatego pora się brać do roboty. Ja tylko zaproponowałem, aby oprzeć religię na religii naszych przodków. Przecież może to nie będzie pogaństwo tylko jakaś nasza regionalna religia? Może nawet ogólnopolinowa? 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotr Romanow napisał:

No właśnie, dlatego pora się brać do roboty. Ja tylko zaproponowałem, aby oprzeć religię na religii naszych przodków. Przecież może to nie będzie pogaństwo tylko jakaś nasza regionalna religia? Może nawet ogólnopolinowa? 😉 

Jeżeli chcemy stworzyć dobry związek wyznaniowy to uważam że wpierw trzeba znaleźć mu jakąś nazwę, coś bardziej oryginalnego niż "pogaństwo".

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Jeżeli chcemy stworzyć dobry związek wyznaniowy to uważam że wpierw trzeba znaleźć mu jakąś nazwę, coś bardziej oryginalnego niż "pogaństwo".

To jest tylko temat, w którym miałem zaznaczyć swoje plany.

Może Muraslawizm? Haha. 😄

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Heinrich von Wattzau napisał:

W sumie byłbym za Muraslawizmem, tylko czy nie będzie to zbyt kojarzyło sie z Muratyką?

Może zawsze się kojarzyć z naszym kontynentem i dlatego też może nosić nazwę Nordatyzm, Satheryzm i wiele wiele innych. 😉 

  • Kocham to! 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij