• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Debata wyborcza


Rekomendowane odpowiedzi

W swojej wizji na Radę Ministrów przede wszystkim chciałbym powołać Wiceprezydenta, który byłby moją prawą ręką oraz wsparciem na nadchodzącą kadencję. Co do całej reszty? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, co można zrobić przy takiej ilości obywateli, aby urzędy były wydolne. Gdybyśmy mieli większą ilość aktywnych obywateli powołałbym także następujące ministerstwa;

  • Ministerstwo Infrastruktury i Administracji - zajmujące się głównie wsparciem Prezydentów Uleńskich w łączności centralka-ulen. Nadzorowałby pracę PU oraz ich pracę nad regionami, składając ostatecznie raz w tygodniu meldunek prezydentowi o działaniach.
  • Ministerstwo Obrony
  • Ministerstwo Spraw Zagranicznych
  • Ministerstwo Edukacji
  • Ministerstwo Sprawiedliwości

Wdaje mi się, że przy większej ilości aktywnego narodu można by było powołać wszystkie te ministerstwa, a nawet dołożyć ich znacznie więcej.

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo, pytanie to jest niezwykle interesujące. Rzecz jasna jednak pełna moja odpowiedź nie jest możliwa. W końcu właściwe decyzje mogę podjąć dopiero, gdybym został wybrany na zaszczytny urząd Prezydenta IV Republiki Muratyki, a to rzecz jasna zależy od obywateli naszego pañstwa. Jednak mogę stwierdzić na tą chwilę kilka pewników.

Przede wszystkim, tak jak mój kontrkandydat, powołałbym Wiceprezydenta. Chciałbym aby była to osoba, która będzie mnie wspierać w realizacji mojej polityki. Przy tym jednak nie chciałbym, aby był to mój pomagier, ktoś kto tylko będzie mi przytakiwał. Dlatego wcale nie jest wstrętny mi pomysł, aby Wiceprezydent wywodził się nawet z partii opozycyjnych. Ogólnie rzecz biorąc wierzę, że jeśli powstanie w przyszłości gabinet, to może być on ponadpartyjny. Wierzę w ogólnonarodowe porozumienie - niezależne od podziałów na lewicę i prawicę, rojalistów i republikanów, konserwatystów i liberałów. Rada Ministrów oprócz tego nie powinna być powoływana według mego widzimisię, a przy współpracy z Semem Muratyckim - przedstawicielstwem ogółu obywateli.

Co do resortów, myślę, że ważne są te kluczowe, tj. polityka zagraniczna, obrona narodowa i sprawy wewnętrzne. Wykluczyć także nie mogę resortów odpowiedzialnych za kwestie administracyjne i za nadzór nad służbami policyjnymi. Jednak jak na początku powiedziałem - dokładne decyzje podejmować będę na bieżąco i adekwatnie do zaistniałej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki ogłoszone to chyba mogę - jutro, tj. 10 stycznia, robimy debatę na czacie głosowym na Discordzie? @Piotr Romanow @Mateusz Żmigrodzki 😛

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję gdzieś okolice 18-19. Chyba wtedy każdy będzie, przynajmniej tak mi się wydaje.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij