• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Debata wyborcza


Rekomendowane odpowiedzi

Zgłoszenia do wyborów prezydenckich już dawno zostały zamknięte, teraz kandydaci przygotowują swoje programy wyborcze... Chyba 😂

W każdym razie wpadłem na pomysł organizacji debaty prezydenckiej na której do każdego kandydata zadane została by pewna pula pytań od prowadzącego oraz od widowni. Co kandydaci i pozostali obywatele na to? Jeśli bylibyście chętni to w jakiej formie powinniśmy to zrobić? Wątek na forum, kanał na serwerze Discord, a może debata na czacie głosowym na Discordzie? Co sądzicie?

Szczególne DW: @Piotr Pawłow @Mateusz Żmigrodzki @Maximilian von Stirlitz @Bolesław Domu Kirianóo

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście chciałbym zobaczyć nową formę debaty kandydatów na prezydentów na Discordzie. Niestety zdaję sobie z tego sprawę, że większość z mieszkańców Muratyki, czy potencjalnych obserwatorów nie miałaby czasu pojawić się o jednej godzinie na głosowym kanale, aby móc wysłuchać wszystkich możliwych kandydatów. 

 

  • Smuteczek 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piotr Pawłow napisał:

Osobiście chciałbym zobaczyć nową formę debaty kandydatów na prezydentów na Discordzie. Niestety zdaję sobie z tego sprawę, że większość z mieszkańców Muratyki, czy potencjalnych obserwatorów nie miałaby czasu pojawić się o jednej godzinie na głosowym kanale, aby móc wysłuchać wszystkich możliwych kandydatów. 

Cóż, spróbować nic nam nie zaszkodzi. Można rzucić jednym terminem i jedną godziną. Przy czym wiem na pewno, że ty i @Mateusz Żmigrodzki jesteście w stanie na czacie głosowym gadać. Wątpię w takie możliwości Pana Stirlitza, przy Panu @Bolesław Domu Kirianóo nie mam pojęcia, musiałby nam powiedzieć.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Waksman napisał:

Cóż, spróbować nic nam nie zaszkodzi. Można rzucić jednym terminem i jedną godziną. Przy czym wiem na pewno, że ty i @Mateusz Żmigrodzki jesteście w stanie na czacie głosowym gadać. Wątpię w takie możliwości Pana Stirlitza, przy Panu @Bolesław Domu Kirianóo nie mam pojęcia, musiałby nam powiedzieć.

Ryzyko nie zawsze przynosi spodziewane efekty. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Pawłow napisał:

Ryzyko nie zawsze przynosi spodziewane efekty. 😉 

Fakt. To tak jak zaryzykowaliśmy nawiązania stosunków z Bia***ią... Nie przyniosło to spodziewanych efektów 🤣

No to dobrze, czyli trzymamy się tradycyjnej formuły, tj. wątku na forum? Debatę można by w sumie przeprowadzić w ramach TVM 😉

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, debata na Discordzie, w szczególności na czacie głosowym, to by było coś! Tego chyba jeszcze w Mikroświecie nie było... Chyba, że oprócz zwykłej debaty na forum można zrobić ekskluzywną na Discordzie dla kandydatów o największych szansach (z całym szacunkiem dla Pana Bolesława i Maximiliana 😂)

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to jeśli chodzi o terminy to proponuję 8 stycznia ze względu na to, że akurat wtedy wypada mi nocna zmiana w tej nieistniejącej, realowej pracy. Co do godziny proponuję 14:00. Co na to kandydaci? @Piotr Pawłow @Mateusz Żmigrodzki @Bolesław Domu Kirianóo @Maximilian von Stirlitz

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waksman napisał:

Dobra, to jeśli chodzi o terminy to proponuję 8 stycznia ze względu na to, że akurat wtedy wypada mi nocna zmiana w tej nieistniejącej, realowej pracy. Co do godziny proponuję 14:00. Co na to kandydaci? @Piotr Pawłow @Mateusz Żmigrodzki @Bolesław Domu Kirianóo @Maximilian von Stirlitz

Mi pasuje, chętnie się pojawię 😉

  • Kocham to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Heinrich von Wattzau napisał:

Jednak głosowo? No okej.

Nie no, podany termin dotyczy debaty na forum. Na głosową się umówimy pewnie jakoś kanałami prywatnymi, chociaż szczerze nie wiem czy to wyjdzie.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2022 o 14:41, Waksman napisał:

Nie no, podany termin dotyczy debaty na forum.

A dobra, porąbało mi się.

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce rozpocznie się debata wyborcza. W studiu TVM zebrali się już kandydaci.

Prosze wszystkich kandydatów o zaznaczenie swojej obecności. Czas na tą część - do godz. 14:30

DW: @Piotr Pawłow @Mateusz Żmigrodzki @Maximilian von Stirlitz @Bolesław Domu Kirianóo

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, mamy komplet.

Pierwsze pytanie do kandydatów - jaką macie wizje na Muratykę? Czy mają państwo jakiś plan na umocnienie wartości demokratycznych w IV Republice?

Czas na odpowiedź - do godz. 15:30

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

Muratyka nie powinna wbrew pozorom być państwem silnym. Wiem, teraz pewnie wielu z Państwa się oburzy i powie: "ale jak to?!". A no tak to. Myślę, że priorytetem naszym nie powinna być jakaś tam "potęga". Muratyka przede wszystkim powinna być dobrym państwem. Powinna być ona państwem przyjaznym dla obywatela - państwem, w którym będzie się chciało działać. Państwem, które będzie dawało pole do działania tym, którzy go znaleźć nie potrafią w innych mikronacjach. Jednocześnie państwo to powinno być państwem demokratycznym umożliwiającym jego obywatelom dążyć do swojego szczęścia, tak jak chcą. Muratyka oprócz tego na arenie międzynarodowej powinna być państwem przyjaznym, państwem które nie będzie się wikłać w jałowe kłótnie i spory. Osobiście mogę obiecać, że jeśli dostąpię z rąk Waszych - rąk obywateli - zaszczytu pełnienia tak zaszczytnej funkcji, jaką jest urząd Prezydenta Republiki.

Co do pytania dotyczącego umacniania wartości demokratycznych, to plan taki rzecz jasna posiadam. Przede wszystkim - należy uchwalić jak najszybciej po zakończeniu niniejszych wyborów ordynację wyborczą. Tak ważna kwestia dla państwa demokratycznego jaką są procesy wyborcze, musi być uregulowana - to jest bezdyskusyjne! Moją ambicją jest to, aby następne wybory w IV Republice - wybory do Sejmu Muratyckiego III kadencji - odbyły się w zgodzie z postanowieniami nowej ordynacji wyborczej, nie na podstawie zwyczaju.

Innym równie ważnym aspektem umacniania muratyckiej demokracji jest kwestia dokończenia reform konstytucyjnych. Byłbym bluźniercą, gdybym powiedział, że nasza Konstytucja jest zła. Ale też prawdy bym nie powiedział, gdybym określił ją mianem idealnej. Ma ona w sobie dosyć dużo niedociągnięć, wiele kwestii nie zostało wystarczająco określonych. Choćby w Konstytucji naszej nie ma określonej kwestii samorozwiązania Sejmu! A tak być nie może! W kwestii reformy konstytucyjnej będę apelował do Sejmu Muratyckiego, aby ten powołał Narodową Komisję ds. Reformy Konstytucyjnej, w której skład wejdą przedstawiciele parlamentu, władzy ustawodawczej oraz strony społecznej. Jej celem będzie przedstawienie jednolitego projektu zmian Konstytucji IV Republiki, który będzie odzwierciedlał pragnienia całego ogółu obywateli. Potem projekt ten poddany zostanie pod głosowanie w Sejmie. W przypadku wyrażenia przez niego aprobaty, odbyło by się referendum konstytucyjne, w którym naród by się wypowiedział w tej kwestii. Gdy zostanę Prezydentem, taki projekt złożę do Kancelarii Sejmu Muratyckiego nie zwłocznie.

Innymi kwestiami, które wymagają uregulowania są kwestie związane z sądownictwem, a w szczególności z pociąganiem do odpowiedzialności. Moim pomysłem jest, aby nadać Sejmowi Muratyckiemu funkcje sądu dla urzędników państwowych - Prezydenta, ministrów, czy prezydentów uleńskich - który będzie rozstrzygał o ich odpowiedzialności karnej. Szczegóły jednak wymagają długiej debaty, którą zainicjuję tuż po objęciu urzędu.

  • Lubię to 1
  • Kocham to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kandydatowi Żmigrodzkiemu za odpowiedz. Na odpowiedź kandydata Pawłowa poczekamy. Tymczasem kolejne pytanie dla kandydatów:

Ostatnimi czasy nasze stosunki z Republiką Bialeńską są tragiczne. Stąd dwa pytania - czy, a jeśli tak, to jaki plan mają kandydaci na naprawę stosunków z tym krajem? Drugie pytanie - pomijając Bialenię, z jakimi innymi państwami powinniśmy nawiązać przyjazne stosunki?

Czas na odpowiedź - do godz. 16:30

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo, z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że prawdziwy polityk powinien mieć plan na wszystko (śmiech). A tak na poważnie, to mam kilka spostrzeżeń i pomysłów tyczących się kwestii bialeńskiej. 

Przede wszystkim uważam, że nie jest możliwym naprawa stosunków dyplomatycznych w przypadku gdy za dyplomację Muratyki odpowiadać będą osoby uwikłane w konflikt muratycko-bialeński. I niestety, pomimo całej mojej sympatii i szczerego podziwu dla mojego głównego kontrkandydata, pana Piotra Pawłowa, uważam iż on właśnie jest osobą uwikłaną w te niesnaski. Powody mojego poglądu są Państwu pewnie dobrze znane, a jest nim m.in. konflikt pomiędzy panem Pawłowem a Carem stowarzyszonej z Bialenią Brodrii. 

W każdym razie, przechodząc do sedna, myślę że my i Bial***a musimy wzajemnie uznać swoją winę i wyciągnąć rękę na zgodę. Bez tego, żadnego pojednania nie będzie. Kwestia ta będzie dla mnie priorytetowa i gdybym objął urząd, to natychmiastowo wystosował bym odpowiednią depeszę do władz RB. Przy czym zaznaczyć muszę jedno - powrotu do stanu sprzed konfliktu nie będzie. Lecz wierzę, że stać nasze państwa na neutralne stosunki.

Co do innych kierunków naszej dyplomacji, są to na pewno inne państwa naszego kontynentu - Insulia i Winkulia, które dotąd były pomijane przez RM. Osobiście szukałbym także partnerów zza morzem - inne kraje, spoza Nordaty wbrew pozorom także mają nam sporo do zaoferowania.

  • Lubię to 2
  • Kocham to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Z zadaniem kolejnego pytania do kandydatów wstrzymamy się do czasu odpowiedzi na zadane pytania przez @Piotr Pawłow. Serdecznie dziękujemy za wyrozumiałość.

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Prezydencie,
Drogi Kontrkandydacie,
Obywatele,

Przede wszystkim chciałbym, abyście podeszli do mojej wypowiedzi z lekkim przymrużeniem oka, gdyż niedawno poważnie chorowałem i po dziś dzień odczuwam skutki tej dziwnej "choroby", nawet nie wiem jak to nazwać, nie mniej ciągle czuję się ospały i ciężko mi pozbierać wszystkie myśli. Jednak wracając do meritum.

Mam wizję odmienną, niż mój kontrkandydat, a tym bardziej mniej demokratyczną, bowiem Republika Muratyki jest aktualnie u schyłku swej aktywności, a także coraz bardziej wartościowy content tego kraju wymiera, dlatego musimy postawić na rozwiązania pojawiające się w ustrojach autorytarnych. Takie rozwiązania pozwolą nam na różne manipulacje systemem w zależności od aktywności obywateli i rzeczywiście działających polityków, żeby nie doszło do momentu, gdy obywateli będzie 10-ciu, a wszyscy zostaną Posłami, bo wtedy już lepiej przemianować Sejm w organ powszechny, niżeli taki jak wygląda on teraz.

Zgodnie z tym co powiedziałem już w Azymutii, chciałbym postawić na rozwój regionów, dlatego moim celem jest prowadzenie polityki, która będzie wynagradzała aktywnie rozwijających regiony Prezydentów Uleńskich. Kiedyś usłyszałem bardzo miły komplement od paru osób, gdy działałem w Brodrii czy też Bial***i, a mianowicie, że regiony to moja bardzo mocna strona i zawsze tworzyłem coś ciekawego, chociaż nigdy nie dotrwałem do końca, bowiem aktywność w regionie opierała się na mnie, a nie na wspólnocie, dlatego będę starał się nie tyle co na siłę upychać ludzi w Ulenach, a raczej namawiać do działania w regionach. Mamy Ulen Muratycki, który raczej wymiera, Koribię, którą rządzi Pan de Espada, chociaż region też jest 50/50 żywy. Na końcu jest Azymutia, którą zajmuję się sam, a jeśli los pozwoli i zostanę Prezydentem, to jak się rozwinie ten region? Nie mam pojęcia, dlatego będę zachęcał na każdy możliwy sposób do działania w Ulenach.

Moja polityka zagraniczna ma oprzeć się na relacjach ze stabilnymi państwami, a nie z sztucznie stabilnymi regionami tak jak miało to niedawno miejsce w kłótniach Prezydenta z innymi przedstawicielami państw, gdzie Ci chcieli się pokłócić i doprowadzili do patowych sytuacji dla naszego kraju. Chciałbym, aby Muratyka współpracowała z państwami pokroju Sarmacji, czy też Leocji, bowiem te są godnymi zaufania prawdziwymi państwami, z którymi nasze stosunki mogą być najstabilniejsze w historii. Oczywiście nie zapominam o Winkulii, czy też Insulii, które mogą być naszymi dobrymi przyjaciółmi, chociaż nad takową przyjaźnią musimy pracować obustronnie.

Ostatnią kwestią, którą chciałbym się zająć to ostatecznym uporządkowaniem armii, która została stworzona, a tak naprawdę umarła. Przedstawiłem wiele prac dotyczących naszej armii zaczynając od symboliki, kończąc na trzech okręgach wojskowych, a mimo to armia świeci pustkami, a głównodowodzący nie pracuje w żadnym kierunku, taką sytuację trzeba zmienić, bo to Armia jest twarzą państwa, a gdy takowej nie ma musimy szukać protektora i czy wtedy będziemy prawdziwie niepodlegli? Sami się zastanówcie i odpowiedzcie sobie na pytanie. 

  • Lubię to 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Przechodzimy do ostatniego pytania na dziś:

Czy posiada Pan wizję na Radę Ministrów? Czy może nie ma Pan w planach takowej powoływać? Jeśli tak, to kto objąłby jakie resorty?

Czas na odpowiedź - do godz. 23:59.

@Piotr Pawłow @Mateusz Żmigrodzki

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij