• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Majowe zebranie Prezydium Partii


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo wnoszę o podjęcie tej uchwały:

 

Cytat

 

Uchwała Prezydium Partii
o inwestycji Skarbu Państwa
z dnia xx czerwca 2024 roku

Artykuł 1.
Skarb Państwa Westland przeznacza jednorazowo 250? na rejestrację i działalność państwowego tartaku w Krajinie. 

Artykuł 2.

Skarb Państwa Westland przeznacza jednorazowo 250? na rejestrację i działalność państwowej piaskowni we wschodnim Taskasie.

Artykuł 3. 

Przedsiębiorstwami wyżej wymienionymi zarządzają osoby wyznaczone przez Sekretarza Partii bądź Prezydium Partii.

Artykuł 4.

Zarządcy owi mogą zostać odwołani przez Prezydium Partii wynikiem głosowania zwykłą większością głosów.

Artykuł 5.
Uchwała wchodzi w życie wraz z wydaniem.

 

 

 

Edytowane przez AleksanderNovak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano
  •   Zaimki: dowolne

  •   Zaimki: dowolne

    Nie widzę potrzeby, by realizować takie przedsięwzięcia przez państwo bezpośrednio. Zainwestowaliśmy duży kapitał w Utopia S.A. stając się dominującym udziałowcem tej firmy. Może niech ona założy tartaki i piaskownie... Będziemy mieli duży zwrot w postaci dywidend.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • 3 tygodnie później...

    Niechże teraz Wysokie Prezydium Partii mnie wysłucha, niech nastawi uszy i słucha uważnie tego co powiem.

    Jak tak nikt się nie wypowiada, nikt nic nie zdziała, to sam muszę wziąć sprawy w swoje ręce. Jeśli projekt Imperium Kiryjskiego ma się udać, czyli jeśli chcemy włączyć Imperium KIrianii do Państwa Westland i przeprowadzić transformację do państwa unitarnego, monoetnicznego, monokulturowego i monopolitycznego z jedną wspólnotą i jednym ośrodkiem dyskursywno-interesowym, to nie może być tak by niektóre jednostki, prowincje, barykadowały się na swoich własnych folwarkach i odłączały się od całego państwa, które przecież esencją ma być to, że w grupie siła i jeden za wszystkich, wszystkich za jednego. Z tego postulatu wynika że Norwegland jeśli chce zachować niezależność to albo musi ogłosić niepodległość albo musi zachować autonomię wewnątrz formalnego państwa Kiriów, ale bez żadnych przywilejów co do oddziaływania na władze centralne czy politykę państwa Kiriów. Jeśli mam jasność to Kiriania i Westland chcą się zjednoczyć i to zrobimy jeśli tylko Kiriania tego chce, ale tutaj przede wszystkim chodzi o Kirainię, gdy Norwegland ma zupełnie inną kulturę, władze, jest nie na kontynencie. 

    Wzywam Towarzysza Sekretarza @August de la Sparasanby przeprowadził z władzami Kirianii odpowiednie rozmowy i działania które Partia postuluje już od dawna, to jest traktat włączeniowy Kirianii do Westlandu a następnie skonstruowanie i uchwalenie nowej Konstytucji. Takie jest stanowisko Towarzysza @Kamiljan de Harlini @AleksanderNovak. Już z niecierpliwością czekamy aż cokolwiek się wydarzy.  

     

    Edytowane przez AleksanderNovak
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: dowolne

  •   Zaimki: dowolne

    Zachowujmy prawidłową terminologię - to Westland chce dołączyć do Kirianii, ale przy zachowaniu umów międzynarodowych. Kulturowo, narracyjne i zwyczajowo mówimy o akcesji Westlandu do Kirianii. Strona westlandzka oczekuje iednak od strony prawnej, że to Kiriania przystąpi do Westlandu, który przyjmie wszystkie władze (króla Bolesława, Senat) i prawa kiriańskie (poza umowami międzynarodowymi).

    Co do zasady zgadzam się z ideą zwiększenia niezależności Norweglandu. Proponuję maksimum samorządności w zamian za brak reprezentacji regionu we władzach centralnych. Może nawet prawa do prowadzenia polityki zagranicznej nadać. Pytanie czy wladze Norweglandu takie rozwiązanie akceptują.

     

    • Lubię to 2
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Myślę, że wszyscy zgadzamy się jak pod względem kulturowym ma wyglądać Imperium Kiriów, problem jest tak  naprawdę z formalnościami. Rozumiem argumenty za podążaniem ścieżką westlandzkiej legislacji, natomiast Imperium Kiriańskie ma oprócz statusu prowincji założycielskiej inną cechę - to jemu zwrócony zostanie obszar Komarchii Nordackiej, o ile - nie daj Jahwe - z jakiejś przyczyny FN miałoby się rozpaść. Secesjonizm należy tępić, ale pozbywanie się takiego przywileju również byłoby absurdem. Być może udałoby się na poziomie federalnym obie te cechy przypisać przyszłej kiryjskiej prowincji?

    Nie mogę się zgodzić niestety na całkowitą unitaryzację państwa. Tak, chcemy silnego społeczeństwa Synów Kirymu, ale pamiętajmy, że jesteśmy grupą narodów, a nie jednym narodem i takie mocne przyciskanie sojuszniczego ludu Norweglandu jest przeciwskuteczne. Kiedy Królestwo Bornfostu przystąpiło do Kirianii, zostało zapewnione o swej podmiotowości i autonomii i nie mogę ot tak złamać tej umowy. Różnorodność kulturowa, a w związku z tym różne statusy niektórych regionów są naszą siłą, a nie słabością.

    Bolesław Kirianóo von Hohenburg

    Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

    1174.png100464293790614696.png

    "Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    7 godzin temu, AleksanderNovak napisał:

    Wzywam Towarzysza Sekretarza @August de la Sparasanby przeprowadził z władzami Kirianii odpowiednie rozmowy i działania które Partia postuluje już od dawna, to jest traktat włączeniowy Kirianii do Westlandu a następnie skonstruowanie i uchwalenie nowej Konstytucji. Takie jest stanowisko Towarzysza @Kamiljan de Harlini @AleksanderNovak. Już z niecierpliwością czekamy aż cokolwiek się wydarzy.  

     

    Szanowni Towarzysze. Jak uprzednio dawałem do zrozumienia w procesie zjednoczenia najważniejsza jest wola i chęć ludu. Przeprowadzenie rozmów za zamkniętymi drzwiami z władzami Kirianii i odgórne narzucenie ich wyników społeczeństwu byłoby w mojej skromnej opinii co najmniej niestosowne. Jak mówiłem wcześniej, jestem gotów podpisać, "przyklepać" wszystkie ustalenia, które zawrą między sobą obywatele Westlandu i Kirianii. Jeśli lud kiryjski ustali pakt pomiędzy sobą, ja go zatwierdzę.

    • Lubię to 1
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

    Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

    Zarejestruj nowe konto

    Załóż nowe konto. To bardzo proste!

    Zarejestruj się

    Zaloguj się

    Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

    Zaloguj się
     Udostępnij