• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Spotkanie Leonida z wyborcami w Achkovie


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni mieszkańcy Achkova!

Dziękuję Wam za serdeczne za ciepłe przyjęcie w naszym wspólnym mieście, które stanowi serce II Federacji Nordackiej i Komarchii Nordackiej. Jestem zaszczycony, że mogę rozpocząć tu swój kampanijny objazd, wędrując przez nasz kraj, aby poznać Wasze potrzeby i aspiracje. Nie mogłem rozpocząć swojej podróży od innego miasta - to tutaj nasza wspólnota nordacka jest najsilniejsza.

Pozwólcie proszę, że zacznę od wyjaśnienia, skąd Koalicja Konserwatywna wzięła pomysł, abym został kandydatem na Premiera... Bo nie jest to wybór przypadkowy. Przede wszystkim, pełniąc przez dwie kadencje urząd Spikera Kongresu nabrałem doświadczenia w zakresie zarządzania. Dbanie o sprawny i spokojny przebieg obrad nie sprawiało mi kłopotów. W rządzie Bolesława Kirianóo zajmuję się resortem Sprawiedliwości, Gospodarki i Nauki. Wykorzystując kompetencje ministra, znacjonalizowałem część strategicznych złóż węgla w Komarchii Nordackiej, zapewniając wzrost ogólnej wydajności wydobycia regionu za sprawą złamania obecnego kartelu i ustanowienia konkurencji ze strony sektora publicznego. Jestem jednym ze współtwórców obecnego systemu prawnego, więc znam go doskonale. A znajomość prawa oznacza efektywność działania i mniej pomyłek podczas wykonywania swojej pracy.

Na dzisiejszym spotkaniu odniosę się do kwestii polityki zagranicznej. Jednym z głównych punktów mojego programu jest normalizacja stosunków nordacko-winkulijskich. Wiem, że nie zawsze łatwo jest pogodzić różnice, ale wierzę, że poprzez dialog i współpracę możemy znaleźć rozwiązania, które przyniosą korzyści obu stronom. Naszym celem jest budowanie pokoju i dobrobytu dla naszych narodów. Mniejszość winkulijska w II Federacji Nordackiej i mniejszość nordacka w Związku Winkulijskim muszą mieć zagwarantowane prawa i protekcję przed dyskryminacją. Będę starał się o zawarcie przyjacielskiej umowy z Winkulią na ten i inne tematy.

Strategicznym sojusznikiem II Federacji Nordackiej jest Królestwo Hawilandu, z którym współpraca militarna to główny obszar integracji. Nie mamy Hawilandczykom za złe, że poszli swoją drogą i opuścili unię walutową wraz ze wspólnym forum - dalej jesteśmy gotowi do wsparcia ich w obronie przez wszelkimi potencjalnymi agresorami, a w szczególności przed komunistycznymi najeźdźcami. W obliczu rosnących wyzwań bezpieczeństwa, musimy wspólnie działać, aby zapewnić naszym krajom stabilność i bezpieczeństwo. Nasza współpraca militarna z Hawilandem będzie krokiem naprzód w kierunku budowania silniejszej i bardziej zjednoczonej obrony naszego regionu.

Uważam, że nadeszła najwyższa pora na oficjalne nawiązanie stosunków dyplomatycznych z Księstwem Sarmacji. Będe starał się o podpisanie traktatu uznaniowego i utworzenie naszej ambasady w Sarmacji. Polityka antysarmatyzmu nie przemawia do mnie. Działając w tak wąskim gronie mikronautów, nie ma sensu się od siebie izolować.

Pozostając w temacie polityki zagranicznej, zdradzę Wam pierwszą osobę, poza Premierem, która wejdzie w skład III rządu Koalicji Konserwatywnej... A będzie to Bolesław Kirianóo von Hohenburg jako wicepremier i wiceminister spraw zagranicznych. Natomiast Ministrem Spraw Zagranicznych zostanie moja skromna osoba.

Dziękuję Wam za wysłuchanie mojego przemówienia. Jeśli pozwolicie, to przejdziemy teraz do części pytań i odpowiedzi. Proszę zadawać wszelkie ewentualne pytania, a ja postaram się na nie odpowiedzieć.

 

  • Lubię to 1
  • Kocham to! 1

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie od lokalnej diaspory uhraińskiej: Co Partia Ultranordacka oraz Koalicja Konserwatywna zamierzają zrobić, aby zapewnić równouprawnienie wszystkich nacji zamieszkujących FN, także tych bez własnej prowincji?

  • Kocham to! 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

II Federacja Nordacka to kraj multinarodowy, w którym żadna z nacji nie dominuje nad pozostałymi. Posiadanie swojej narodowej prowincji nie jest konieczne do kultywowania tradycji i kultury swojego narodu. Abstrahując już nawet od faktu, że same prowincje II FN są prowincjami wielonarodowymi, a nie nacjonalistycznymi... Mamy świetne warunki do rozwoju i wzajemnej koegzystencji na jednym obszarze społeczności zróżnicowych religijnie i etnicznie. Granice prowincji nie wyznaczają granic narodowściowych, a sama II FN jest państwem szanującym prawa obywatelskie.

Ażeby zabezpieczyć się przed hipotetycznymi naruszeniami praw mniejszości narodowych, proponujemy szczególną penalizację aktów przemocy na tle narodowościowym w postaci ostrzejrzych widełek kar. Aby ułatwić życie Uhraińcom i innym nacjom, proponujemy wprowadzenie języków pomocniczych w regionach, gdzie występują większe skupiska osób danej narodowści.

  • Lubię to 1

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że władze Kirianii mają na uwadze dobro Narodu Uhraińskiego jakoże w przeszłości i Kiriania posiadła ziemię uhraińską. Jako przedstawiciel wysokiej władzy Westlandzkiej, również zabiegam o gwarancję zachowania uhraińskich tradycji tak jak to się kultywuje w Westlandzie gdzie mieszka dużo Uhraińców. 

Edytowane przez AleksanderNovak
  • Kocham to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij