• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Styczniowe Zebranie Prezydium Partii


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Towarzysze, niezwłocznie musimy powołać Sekretarza Partii Socjalkapitalistycznej który niezwłocznie rozpocznie procesy wykonawcze i legislacyjne w naszym państwie. Normatywnie przyjmuje że członkami Partii są byli członkowie Prezydium Insulii.

Oprócz wyboru Sekretarza (w razie czego ja sam mogę się na ten urząd zgłosić, choć jestem ustępliwy w tej kwestii) mam nadzieję rozpocząc debatę na temat Ustawy o Rozwoju Kultury. Niewątpliwie kultura jest niemal jednym z najważniejszych aspektów aktywności i bytu państwa. Bez naszej wspólnej kultury nie będziemy czuć jedności narodowej i nie przetrwamy. Dla tych wzniosłych celów musimy pobudzić amatorskie i repujerskie serca jak i być może serca innych grup etnicznych Westlandu do rozwoju kultury westlandzkiej. Nie ma to znaczenia Towarzysze czy będziecie prowadzić działalność typowo jedno-etniczną czy też będziecie promować ogólno-westlandzką działalność a może synergicznie łączyć to i to (co polecam). Potrzebujemy materiałów kulturowych i potrzebujemy konsumować kulturę Westlandzką. W przeciwnym razie upadniemy. Ustawa o Rozwoju Kultury będzie musiała stanowczo uprzywilejować działalność kulturową we wszystkich znaczeniach tego słowa. Musimy uprzywilejować ośrodki kultury w naszym kraju i dać sposobność ludziom by mogli zacząć aktywnie działać również za granicami naszego państwa by promować tamże różne części Westlandzkiej kultury. Mówiąc o Westlandzkiej kulturze mam na myśli naszą pełną różnorodność: kulturę amatorską, kiryjską, repujerską, kugarską, uhraińską a nawet winkulijską. Ostatnimi czasy kościół kiryjski zagościł na naszych ziemiach i bardzo się z tego cieszę. Działalność religijna również jest szanowana i polecana. Musimy też silnie upaństwowić i związać z Westlandem uczelnie w Ivanowie. Ivanowo nie jest tylko Repujerskim miastem, jest też Westlandzkim miastem. Zatem niech to będzie centrum dla badania socjalkapitalizmu i Westlandu. Musimy tam zebrać wiele porozrzucanych dzieł Westlandzkich i ustalić wiele rzeczy. Los Alexos nie może być już miastem widmo. Musi być to prawdziwe centrum nie tylko polityczne ale i wymiany kulturowej na lini repujersko-amatorskiej. Nie możemy już się izolować w tej kwestii. Musi tam powstać Westlandzkie muzeum i wiele innych ośrodków które pokażą westlandzką tożsamość. Musimy też odbudować pamięć o amatorskich miastach na amatorszczyźnie jak i o wielu innych wielkich miastach Westlandu o różnorodnych barwach i historiach. Mamy kugarskie, uhraińskie i winkulijskie miasta, nikt o nich nie pamięta i nikt o nie nie dba.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony deklaruję wolę przekazania władzy nad Westlandem komuś innemu. Na mocy przepisów wprowadzających nową konstytucję pełnię urząd tymczasoweno sekretarz partii. Jutro rozpiszę wybory na I Sekretarza, do których zgłoszę się tylko i wyłącznie w ostateczności, tj. jeśli nikt inny nie zarejestruje swojej kandydatury. Widzę wolę przewodzenia Westlandem u JE Aleksandra Novaka - zasłużonego ojca-założyciela Westlandu. Doceniam jego bezcenny wkład w mikrozofię i ochronę dziedzictwa kulturowego zapomnianych etnosów nordackich. Jestem przekonany, że Koledze Novakowi szczerze zależy na rozwoju Westlandu i nie ma żadnych ukrytych, złych intencji, jak to bywało niestety dawniej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij